Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

RuskiBurak

User

Wysłany: 2015-08-29, 18:32   Technikum czy liceum? Jaki wybra? profil?

Witam,
W tym roku b?d? musia? wybra? szko?? ?redni? i tu zaczyna si? dylemat. Interesuje si? informatyk?, grafik?, monta? te? sprawia mi przyjemno??. Chcia?bym si? dowiedzie? czy istniej? jakie? profile w szko?ach ?rednich o takiej tematyce. Nie wiem równie? jakie technikum wybra? lub liceum. Prosi?bym wi?c Was o pomoc. Szko?a ?rednia mo?e by? w Warszawie lub w Trójmie?cie.

Different  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2015-08-29, 18:37   

Pewnie! Celuj w technikum informatyczne :)

RuskiBurak

User

Wysłany: 2015-08-29, 18:59   

To teraz wystarczy poszuka? szkó? z klasami o tym profilu, tak?

Logan128  

Mega wymiatacz

Wysłany: 2015-08-29, 19:16   

Kiedy wpisa?em w Google "szko?a ?rednia (nazwa miasta)" wyskoczy?y mi linki do stron www szkó? z mojego miasta. Na ka?dej by?y zak?adki "rekrutacja", "klasy" itp. W ten sposób nie wychodz?c z domu dowiedzia?em si? jakie s? profile klas w tych szko?ach, jakie s? tam przedmioty rozszerzone i rekrutacyjne, ile osób licz? klasy... Wszystko. Zrób tak samo b?dziesz wiedzia? z czego mo?esz wybiera?.

Cytat:

Interesuje si? informatyk?, grafik?, monta? te? sprawia mi przyjemno??. Chcia?bym si? dowiedzie? czy istniej? jakie? profile w szko?ach ?rednich o takiej tematyce.

- LO: klasa filmowa
- LO: klasa mat-fiz-inf
- Technik organizacji reklamy
- Technik informatyk
- Technik cyfrowych procesów graficznych
I tak dalej... Z tym ?e sprawd? które s? w Twoim mie?cie.

Rzekomo lepiej i?? do technikum chocia? ró?nie to bywa, mam podobny dylemat. Ogl?da?em film pewnego vlogera (ma ok. 35 lat) i mówi? ?e za jego czasów kierunki politechniczne (g?ównie studia) by?y wy?miewane. Przez to bardzo ma?o osób ko?czy?o wtedy politechnik?, i kilka/kilkana?cie lat pó?niej ludzie po politechnice du?o zarabiali i byli rozchwytywani bo by?o ich ma?o. Teraz wy?miewane s? ogólniaki i profile humanistyczne wi?c kto wie co b?dzie za kilkana?cie lat ;)

Hella  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2015-08-29, 20:58   

Klasy informatyczne jak najbardziej istniej?. Ale tam najwi?kszy nacisk k?adzie si? na programowanie. Zobacz te? czego wymagaj? na maturze, ?eby? wiedzia? w co si? pakujesz. System oceniania na maturze z informatyki jest chory. Uprzedzam. (Tak, ja pope?ni?am ten b??d i nie?wiadoma posz?am do mat-infu.) Ponadto klasa informatyczna poci?ga za sob? jeszcze dwa przedmioty rozszerzone - matematyk? i fizyk?. Musisz by? pewien, ?e dasz rad? z nimi wszystkimi. Wierz mi, ?atwe nie s?, co oczywi?cie nie znaczy, ?e nie mo?na da? sobie z nimi rady.
Wybór liceum czy technikum jest trudny. Zarówno po jednej, jak i po drugiej szkole mo?na zda? matur? i i?? na studia. Tyle ?e obydwie te szko?y maj? swoje wady. Po liceum umiesz cokolwiek tylko teoretycznie, nie masz zawodu w r?ku. W technikum masz mnóstwo godzin lekcyjnych, a do tego gorzej przygotowuj? teoretycznie (zatem maj? gorsze wyniki matur). Ja wybra?am liceum i nie ?a?uj?, ale wiem, ?e s? tacy, którzy preferuj? technika.
Odno?nie szkó? w Warszawie... mam pewne do?wiadczenie. Je?eli jeste? dobrym uczniem i chcesz celowa? w dobre szko?y, to wystrzegaj si? W?adys?awa IV. Chodzi?am tam do gimnazjum, ale maj? te? liceum. Horror. Metody nauczania rodem z XIX wieku, a ucze? dla nauczyciela nie jest cz?owiekiem. Fajna atmosfera za to jest w Czackim (moje LO), tyle ?e z informatyk? gorzej. Jest klasa informatyczna, owszem, ale nauczycieli bym ch?tnie wymieni?a. Nie s? niemili, ale niczego nie byli w stanie mnie nauczy?. Mo?e to ja jaka? g?upia jestem. Ale maj?c na uwadze t? szko??, nie ma co liczy? na nauczyciela-cud z informatyki. Cho? wyniki matur szko?a ma bardzo dobre, m?drzy uczniowie si? trafiaj? w takim razie.

Czarne Indigo  

VIP

szach mat

Imię: Julia

Wysłany: 2015-08-29, 21:11   

Logan128 napisał/a:

- LO: klasa filmowa

Najwi?kszy przekr?t ?wiata. Historia kina, gatunki filmowe, troch? teorii dot. kadrów, nakr?cenie dwóch prostych filmów do roku (to tak w pigu?ce). Niczego wi?cej ponad swoje umiej?tno?ci (monta?) si? autorze nie nauczysz. Nie polecam, Indigo.

Different  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2015-08-29, 21:47   

klasa filmowa :mrgreen: czego to nie wymy?l? xDDD

Milosz.85  

User

Imię: Milosz

Wysłany: 2016-09-19, 11:13   

Technikum informatyczne najlepsza opcj?. I ju? si? ucz w internecie na forum/youtubie aby znale?? prac? ju? dobr? na 1 roku studiów :)

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2016-09-21, 16:05   

Milosz.85 napisał/a:

Technikum informatyczne najlepsza opcj?.

:mrgreen:
Nie. Uwierz mi, znam kilku takich co poszli do technikum informatycznego, my?leli, ?e z nich tam s?ynnych informatyków zrobi?, jeden pracuje w warsztacie, dwóch na budowie, ostatni studiuje na asp malarstwo.
Co do tematu we? liceum, rok krócej, pr?dzej pójdziesz na studia to i pr?dzej je sko?czysz.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com