Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mati5610  

User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 26

Do³±czy³: 10 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-10, 09:35   Technikum Ochrony ¦rodowiska

Witam :-) Po wakacjach idę do technikum ochrony środowiska. Mógłby mi ktoś napisać, czy tam sobie poradzę? Jestem lepszy z przedmiotów humanistycznych, niż ścisłych, z matmy miałem 2, z fizyki, chemii, biologii i angielskiego 3. Przedmioty rozszerzone to angielski i geografia, z której miałem 4. Powie mi ktoś, czy przedmioty zawodowe nie są nudne i czy łatwo jest znaleźć pracę po tym technikum? Z góry dziękuję za odpowiedzi :cool:
 

mala_marzycielka  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Sty 2014

Sk±d: Zawiercie

   

Wys³any: 2014-07-10, 16:35   

prawda jest taka, że po niemal każdym profilu technikum nie chcą Cię do pracy. nie licz, że mając w papierach technika pracodawcy się na Ciebie rzucą.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-07-10, 19:46   

mala_marzycielka napisa³/a:

po niemal każdym profilu technikum nie chcą Cię do pracy

\

Tyle tych techników i kierunków narobili, że teraz praktycznie, każdy po technikum jest. A technikum jak wiadomo uczy zawodu w teorii nie w praktyce, a do pracy potrzeba praktyki.
 

rocky6623

User


Do³±czy³: 10 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-10, 22:22   

E tam, technikum w dzisiejszych czasach wcale nie uczy zawodu, tylko teorii, która się potem w ogóle nie przydaje. Sam byłem na informatyku, ale się przepisałem do ZSZ na elektryka i nie żałuję. Dziś pracuje, a w międzyczasie robie LO zaocznie. Zdam maturę to pójdę na studia w tym samym kierunku, byle miec tylko wyższe. Kiedy się przepisywałem duzo ludzi się ze mnie śmiało, że się stoczyłem, a oni to takie ''bystrzaki'' bo w technikach i liceach. Teraz to ja mam powód, by się z nich śmiac. Większośc chciała isc do pracy, ale nie wypaliło. Dobrze, że mieli maturę, to poszli na studia, by przez kolejne 5 lat byc na garnuszku rodziców.

Teraz opyla się tylko robic kierunki techniczne, a potem studia, bo sam ''technik'' nie wystarczy. Jak słaby jesteś ze ścislych to sobie odpuśc i wyucz się konkretnego fachu w zawodówce. Oczywiscie nie namawiam Cię. Zrobisz jak uważasz, ale uwierz mi, że tak byłoby najlepiej. Jak masz ambicje to nie skończysz z samym wykształceniem zawodowym. Mój szwagier po wykończeniówce jeszcze poszedł do LO, zdał maturę, kontynuował naukę na budownictwie i dziś jest kierownikiem budowy.

Wielu kumpli dziś zaluje wyboru technikum. Jak spotykamy się raz w tygodniu, bo gramy w pilke, to wiekszosc jest padnięta po 10-godzinnej harówce na budowie. Niestety tak wygląda dzisiejsza Polska. Ucz się fachu, szukaj pracy, a jak Ci się nie uda to za granicę.
 

Moni  

User


ImiÄ™: Monika

Wiek: 28

Do³±czy³a: 11 Sie 2014

Sk±d: Dolny¶l±sk

   

Wys³any: 2014-08-12, 23:11   

¯ałuję, że nie poszłam do technikum.. Przynajmniej miałabym zawód
Miałam iść do tego technikum co ty, lecz ostatecznie wybrałam liceum
 

JaMajkaMaryjanka  

User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 04 Gru 2009

   

Wys³any: 2014-08-24, 18:31   

Ja mam technika ochrony środowiska i powiem ci, że ten kierunek jest dobry gdy wybierasz się na studia o podobnym kierunku bo wtedy będziesz mieć dobre przygotowanie ale po samym technikum nie licz, że znajdziesz pracę. A tak wogóle to tam dużo jest biologii i chemii bo będziesz mieć zajęcia labolatoryjne. Zajęcia bywają nudne ale jeżeli interesujesz się tym tematem to dasz radę a jak nie to będziesz się męczył.
_________________
"Nie będę za tobą płakać,
Bo widzisz, gdy ciebie już nie ma
Ja nadal będę Krwawą Mary."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com