Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-20, 08:57   

Zjawisko realizmu magicznego w literaturze ibroamerykańskiej...na podstawie Marqueza,Carpentiera,Cortazara

Jeśli będzie mi się chciało.

Czesław Miłosz jako poeta moralista.Przedstaw temat,odwołując się do wybranych utworów.
Najprostsze.

Proces kształtowania systemu wartości człowieka współczesnego.Określ go,odwołując się do wybranych utworów.

Motyw wampira w kulturze,literaturze,sztuce.Omów zagadnienie,odwołując się do wybranych tekstów kultury.

Scharakteryzuj styl publicystyczno-dziennikarski opierając się na tekstach róznych czasposim.
Kolejna bułka z masłem ze względu na zawód rodziców.

Ot takie tematy mam na oku.
Zapewne wybiorÄ™ coÅ› w ostatniej chwili.
_________________
Drugs&hugs.
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2009-09-22, 17:44   

Zdecydowałam już. Decyzja była trudna, bo żaden z listy tematów nie pasuje do mnie w 100%, żadnym sie nie zachwyciłam na tyle by wiedzieć od razu, że chcę go zrealizować.

Portret wiernego sługi w literaturze. Omów na wybranych przykładach z różnych epok.
_________________
Wczoraj kwiatki sypała w kościele.
Dziś z kwiatków balsam smaruje po ciele.
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-09-25, 19:31   

ee coś tam Katastroficzne wizje świata zawarte w tekstach kultury XX wieku
jakoÅ› tak ;)
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-25, 19:34   

Ja już dwa lata po maturze, ale "pochwalę" się jaki temat miałem. "Wizja początku i końca świata - biblijne i literackie opisy początku i końca.".

Napisałem sobie sam, i zdałem ustną maturę z polskiego na 90%
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2009-09-29, 11:52   

Ja miałem mój własny zatwierdzony przez Gdańsk:
'Motyw wyobcowania w literaturze współczesnej i muzyce tej epoki. Zanalizuj relacje międzyludzkie w podanych utworach'

Jeśli kogoś interesują tematy to mam, gdzieś wrzuconą całą listę z mojej szkoły trochę tego jest ;) jak coś to pisać mi na pw, gdyż zaglądam ostatnio co parę dni na forum i po prostu zapomnę zajrzeć do tego tematu.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-29, 17:43   

"Relacja: Bóg- człowiek. Omów funkcjonowanie tego motywu na wybranych utworach literackich."
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Smerfeta  

User

Mała Mi



ImiÄ™: Monika

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Wrz 2009

Sk±d: z przesz³o¶ci (:

   

Wys³any: 2009-09-29, 17:51   

Ja wybrałam temat który mi najbardziej pasował :-D czyli Motyw wampira w literaturze róznych epok. Omów na wybranych przykładach.
Zastanawiałam się jeszcze nad tematem Duch, upiór, zjawa - rózne ujęcjie tego motywu w wybranych przykładach literackich.
Ale wampiry rzÄ…dzÄ… :-P
 

afrodyta

User


Do³±czy³: 18 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-30, 11:50   

A ja motyw buntu w literaturze na przestrzeni wieków :).
 

foomfela  

User


ImiÄ™: Emilka

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-09, 00:18   

a ja miałam Motyw pielgrzyma wędrowca w literaturze różnych epok. polecam. bardzo prosty i przyjemny temat:)
 

sochol  

User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 38

Do³±czy³: 05 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-10-09, 00:27   

,,Holocaust w literaturze i filmie" :-) Oczywiście zdany z kompletem pkt 20/20 co oznacza skromne 100% :-D
_________________
"Nie Jest Najważniejsze, Byś Był Lepszy Od Innych. Najważniejsze Jest, Byś Był Lepszy Od Samego Siebie Z Dnia Wczorajszego"
 

dotz  

User



Imię: £ucja

Wiek: 32

Do³±czy³a: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-09, 10:58   

na deklaracji wpisałam postać księdza w literaturze i filmie, ale nie jestem jeszcze przekonana.

sochol - a masz jÄ… jeszcze i po ile? : D
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-09, 14:50   

Ja, jako super-wybitna-polonistka, w tym roku również będę pisała prezentacje maturalne. ;) Póki co mam pięć osób, z czego dwie same pozwoliły mi wybrać temat. Ogólnie tematy mam bardzo proste, ale i ciekawe.
- Wizerunek ojca w literaturze (temat - rzeka mogłoby się wydawać, ale można wybrać sobie tu naprawdę ciekawych bohaterów, Ojca Goriot na przykład, można opisać relację między Sonią i Marmieładowem, "Tango", jest też kilka świetnych wierszy M. Hillar i Herberta na ten temat)
- Różne oblicza miłości na przestrzeni epok literackich. No to już w ogóle bajka
- Od Adama do Batmana, czyli wizerunek mężczyzn z literaturze, sztuce i mass mediach (chyba mój ulubiony, fajny, i szeroki temat, zastanawiam się czy nie zestawić np. Konrada Wallenroda z Homerem Simpsonem. :-P Fajna rzecz, temat spokojnie można potraktować z przymrużeniem oka i troszkę się nim pobawić ;)
- i coś tam o Holocauście jeszcze mam.

Nie będzie źle, dla mnie na przykład pisanie takich prac to straszna frajda, a że przy tym mogę trochę zarobić... :-)

Kometa napisa³/a:

Scharakteryzuj styl publicystyczno-dziennikarski opierając się na tekstach róznych czasposim.


Nie radziłabym wybierać tematów z zakresu językoznawstwa, bo wiedza w tej dziedzinie po liceum jest okrojona, łatwo się wyłożyć na pierwszym lepszym pytaniu. Są to faktycznie ciekawe tematy, jednak bez specjalistycznej wiedzy językoznawczej , terminologii, etc. niewiele się zdziała, a praca, chociażby napisana najlepiej będzie wiała "amatorszczyzną". Chyba, że przy pisaniu będzie pomagał ktoś, kto z językoznawstwem jest na bieżąco.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Joana  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 09 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 23:03   

Ja wybrałam temat dość karkołomny a mianowicie 'Katedra gotycka jako przedmiot tekstow kultury'. Taak, też nie wiem jak to opracować :kwasny: Narazie mam jako przykłady Notre Dame, Duomo i św. Eulalię w Barcelonie + książkę Ildefonso Falconesa 'Katedra w Barcelonie' ale konkretnych pomysłów chwilowo brak :)
 

Lorczi  

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-11-12, 20:35   

Obraz zakochanego mężczyzny na przełomie różnych epok. Teraz żałuje no ale cóż....
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-16, 10:28   

a ja mialem taki:

"Przedstaw motyw walki dobra ze zlem na przestrzeni wieków na podstawie róznych tektów kultury"

18/20 ;)

ps. jesli ktos ma podobny temat moge uzyczyc mu swojej pracy. praca na 5-6 kartek maszynopisu + konspekt i bibliografia. jesli ktos bylby zainteresowany prosze o wiadomosc na PW
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com