Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Karpik  

User

Błędny bard


ImiÄ™: Lu

Wiek: 26

Do³±czy³a: 18 Wrz 2015

Sk±d: Lubuskie

   

Wys³any: 2015-09-18, 23:09   TES: Morrowind



Witam. Chciałabym szczerze podzielić się z Wami moją małą pasją, która rozpoczęła się już w czasach podstawówki. A mianowicie chcę wam przedstawić grę, według mnie, majstersztyk nad majstersztykami swych czasów: The Elder Scrolls Morrowind.

TES: Morrowind jest fabularną grą komputerową. Została wydana dokładnie 1 maja 2002 roku jako trzecia część wielkiej opowieści, którą są produkcje z serii The Elder Scrolls. Została zapomniana, przyćmiona TES: Oblivion i chyba najbardziej znanym teraz TES: Skyrim, ale to właśnie od tego małego, pikselowego świata się zaczęło. Nie mogę niestety powstrzymać się od postanowienia tezy: To właśnie od tej części Bethesda zaczęła zaniżać poziom kolejnych gier z tejże serii.

Tu nikt nie trzyma za rączkę, nie podaje znaczników, nie klika przycisku "szybka podróż" ani nie kolekcjonuje pieniędzy lub mikstur. Jesteśmy od samego początku wypuszczeni na głęboką wodę. Po proroczym śnie budzimy się na statku, a strażnicy już nad nami stoją z znużonymi oczyma. Dowiadujemy się, że jesteśmy więźniami, ale łaskawy Cesarz Uriel Septim wydał rozkaz i oczyścił nas z zarzutów. Posłusznie przechodzimy przez tutorial, który uczy nas, że kradzież ułatwi życie, a uświadamia, że nie wiemy kompletnie nic o sobie i o świecie, w którym się znaleźliśmy.

Potem wychodzimy na zewnątrz, widzimy ładny napis: "Od teraz jesteś zdany tylko na siebie!" i zaczynamy podróż od zera do bohatera.

Milion powiązań, tysiące zapisanych kartek w książkach, które opowiadają historię Dunmerów (czarnych elfów), tajemnicza przepowiednia, gildia wojowników, magów, złodziei, Kult Tamriel, ¦wiątynia, Legion Cesarski, Trzy Wielkie Rody i wiele innych organizacji, łaziki, alchemia, magia, błotne kraby i śmiertelne choroby. Czy nie brzmi to jak przepis na doskonały eliksir?

Do tego wszystkiego dodajcie dziennik, na który jesteśmy skazani. To on jest naszym jedynym informatorem, podpowiedzą, znakiem, że możemy myśleć i zapisać wszystko co usłyszeliśmy. Czysta pragmatyczność przy której trzeba użyć mózgu. Szczególnie, gdy na każdym kroku dostajemy sprzeczne znaki.

Cytat:

"Po co chodzić, skoro można jechać?"

Co, ale jak to? Przecież przed chwilą dostałam dobrą radę by przemieszczać się na piechotę. Czyżby ktoś się bawił ze mną w kotka i myszkę? Ciuciubabkę?

Naprawdę szczerze polecam ten tytuł. Warto przemóc się przez dawną grafikę dla czegoś tak niesamowitego.
_________________
Lubi , jak ktoÅ› zdrabnia jej imiÄ™. Nie lubi, jak ktoÅ› nie lubi jej.
 

komunistka

User



Do³±czy³: 27 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-09-19, 04:43   

Najlepszy TES i jednej z najlepszych CRPG w jakie miałam przyjemność grać.
W ogóle prezentacja świata w subiektywny sposób i przeczące ze sobą opinie/opowieści/wskazówki NPC'ów to ciekawy temat. Dla zainteresowanych tutaj filmik o tym(między innymi) właśnie (język ang): https://www.youtube.com/watch?v=1wujJnlsJh4

PS: Seria TES zaczęła się od TES:Arena, a nie od Morrowinda(trzeciego w serii) :P
W Arene nie da się grać, a TES II miał największy jak dotąd świat(losowo generowany).
_________________
"Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy."
-Lenin
 

Minni123  

Stały User



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 29

Do³±czy³a: 13 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-09-19, 08:17   

Skyrim siÄ™ chowa przy Morrrowind ;)
Gra mojego dzieciństwa, najlepsza, bez znaczników gdzie iść, co wziąć i co zrobić. Wtedy naprawdę czuło się częścią tej historii.
No i jeszcze to <3
 

Pawel9092  

User



Imię: Paweł

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Pa¼ 2014

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2015-10-07, 16:00   

Wszystkie części TES są spoko ^^ ale najbardziej pasuje mi skyrim
_________________
Weź udział w konkursie i wygraj nowego iPhone 6 http://konkurs-iphone-6.pl
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com