Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

gosia34_95  

User

kosia3


ImiÄ™: Gosia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Kwi 2010

Sk±d: Dobra

   

Wys³any: 2010-07-02, 18:46   

tak można ;D
_________________
kosia3
 

Kasias  

Hiper wymiatacz

Tak, drażnie Cię.



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-07-06, 20:14   

Były okresy w moim życiu, że piłam tego naprawdę dużo. Uzależnić jednak, się nie uzależniłam. Kawa daje lepszego kopa.
_________________
Nie ma już nic.
I już nic nie spotka nas.
Nie ma w niebie naszych gwiazd
Kolejny raz,
¦wiat zatoczył z nami krąg.
Wyrwał wiarę z naszych rąk,
Nie ma już nic.
 

brudneulicemiast  

Stały User



ImiÄ™: Katasza

Wiek: 32

Do³±czy³a: 01 Lip 2010

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-07-07, 11:17   

To ja w roku szkolnym piję Tigery i Force24 :) Nie uważam,żebym była uzależniona ale moja koleżanka ma takie okresy,że codziennie wypija po dwa... W Wakacje uwielbiam mieszać Tigery z wódką ;]
_________________
Porzucam coś, chcę się poddać i płaczę ale gorące serce każe inaczej !
 

MasterOfPuppets  

Wymiatacz

GET FUK!!!



Do³±czy³: 06 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-07, 11:23   g

lepiej kupic czysta sproszkowana guarane i nochalem wciagac jak tabake, duzo taniej wyjdzie, nie ma chemii i wiekszy kop jest, akurat na poczatek dni lub na zmule jakas xd
_________________
I'll never wait for the pain of death
With a bullet in my gun don't fuck over my shit
Can you hold my crazy as I go?
So fuck hypocrisy and fuck you too !

czy czlowiek z wlasnym zdaniem musi byc zawsze krytykowany i nienawidzony??
 

MrsFlower  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-07, 15:06   

Piłam napoje energetyczne przez 1,5 roku. Kilka razy dziennie do tego kawa, 10 czarnych herbat . Teraz nie pije kawy ani napojów energetycznych wcale i czuje sie lepiej.
_________________

 

MrDj  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-07-09, 19:02   

Nie ma większej obawy, że ktoś się uzależni od napojów energetycznych. Spożycie nawet 3, czy 4 puszek 250 ml dziennie nie jest niczym złym i jest to dokładnie równoznaczne z wypiciem takiej samej ilości kaw (jedna puszka tego napoju = jedna filiżanka mocniejszej kawy).

Sam uzupełniam płyny takimi napojami - przeważnie N-Gine, ale po ostatnich upałach przerzucam się na coś bardziej fachowego, mianowicie Isostar w proszku o smaku pomarańczowym.
_________________

 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-09, 23:24   

MrDj napisa³/a:

Nie ma większej obawy, że ktoś się uzależni od napojów energetycznych. Spożycie nawet 3, czy 4 puszek 250 ml dziennie nie jest niczym złym i jest to dokładnie równoznaczne z wypiciem takiej samej ilości kaw (jedna puszka tego napoju = jedna filiżanka mocniejszej kawy).


I sądzisz, że człowiek się nie uzależni ? Od kawy też można być uzależnionym przez kofeinę właśnie. Z tym, że w napojach energetycznych jest jej więcej. I jeszcze mi powiedz, że nie ma to negatywnych skutków obocznych ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

MrDj  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-07-10, 10:44   

Mizantrop napisa³/a:

I sądzisz, że człowiek się nie uzależni?



Jeśli siedzi na tyłku, często przed komputerem i spędza tam całe dnie to na pewno. Napoje takie mają następującą wadę - przyśpieszają metabolizm, co w konsekwencji przy spożywaniu kilku sztuk dziennie przy nieaktywnym trybie życia doprowadzi Cię tylko do odwonienia i rozchwiania Twojego metabolizmu.

Mizantrop napisa³/a:

Od kawy też można być uzależnionym przez kofeinę właśnie.



W kawie masz tylko kofeinę (i to wcale nie więcej, aniżeli w napojach energetyzujących). Różnica jest taka, że tam dzięki obecności tauryny, witamin B6 i B12 oraz zerowej zawartości tłuszczu i białek całość spalana jest podczas wysiłku fizycznego. W końcu napoje takie są przeznaczone przeważnie dla osób aktywnych sportowo.

Mizantrop napisa³/a:

I jeszcze mi powiedz, że nie ma to negatywnych skutków obocznych?



Jak napisałem powyżej. Warto pamiętać, że kawa w przeciwieństwie do takich napojów nie uzupełni Twoich elektrolitów, jakie tracisz każdego dnia nawet podczas leżenia na hamaku przy dzisiejszej pogodzie.

Jakoś nie spotkałem się, aby ktoś się od takich napojów uzależnił (ktoś rzecz jasna ze sportowców). Podstawowa zasada jest taka, ażeby pić takie napoje przed treningiem - nawet te 6/8 godzin, aby podczas wysiłku móc mieć pewien zapas energii i wspomnianych elektrolitów.

Dziękuję za uwagę.
_________________

 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-10, 15:32   

Przyjrzyjmy się składu napojów energetycznych:
Kofeina na pierwszy ogień. Oczywiście jest to najczęściej składnikiem napoju energetycznego i większość z was zna skutki uboczne:

  • Zawroty gÅ‚owy, drażliwość, nudnoÅ›ci, nerwowość, zdenerwowanie.
  • Reakcje alergiczne mogÄ… obejmować: wysypka, pokrzywka, Å›wiÄ…d, trudnoÅ›ci w oddychaniu, ucisku w klatce piersiowej, obrzÄ™k (jamy ustnej, twarzy, warg lub jÄ™zyka), biegunka, drżenie, trudnoÅ›ci w zasypianiu, wymioty.
  • Bóle gÅ‚owy i zmÄ™czenie ciężkim z odstÄ…pienia od umowy.

Jedziemy teraz witaminami:

  • WiÄ™cej niż 35mg tiaminy (B3) może spowodować zaczerwienienie skóry. Spożycie 3000mg lub wiÄ™cej może doprowadzić do zatrucia wÄ…troby.
  • WiÄ™cej niż 100 mg B6 może powodować problemy z nerwami czuciowymi (pieczenie) lub zmiany skórne.

¯eń-szeń:

  • Niektóre badania pokazywaÅ‚y, że powoduje bezsenność.
  • Inne możliwe objawy to, nudnoÅ›ci, biegunka, bóle gÅ‚owy, krwawienia z nosa, wysokie ciÅ›nienie krwi, niskie ciÅ›nienie krwi i ból piersi.

W niektórych można spotkać Miłorząb dwuklapowy:

  • NudnoÅ›ci, wymioty, biegunka, bóle gÅ‚owy, zawroty gÅ‚owy, koÅ‚atanie serca, niepokój.
  • Może wchodzić w interakcje z innymi lekami i Å›rodkami przeciwdepresyjnymi.

L-karnityna:

  • Wymioty, nudnoÅ›ci, ból gÅ‚owy, biegunka, niedrożność nosa, niepokój i problemy ze snem.


Dla przykładu we Francji jest zakaz sprzedaży Red Bulla po śmierci osiemnastolatka Ross Cooney Irlandzkiego lekkoatlety, który zmarł po wypiciu 4 puszek tego napoju, a następnie poszedł grać w koszykówkę.
Nawet zostało to zaskarżone do Trybunału Europejskiego Więcj tutaj (ang)

Cytat:

W Wakacje uwielbiam mieszać Tigery z wódką ;]


O skutkach mieszania napojów energetycznych i alkoholu również w linka poniżej.

Więcej źródeł:
http://www.articlesbase.c...inks-70700.html
http://www.articlesbase.c...inks-70700.html
http://www.hc-sc.gc.ca/iy...-energie_e.html
http://www.nutritionj.com/content/6/1/35 trochÄ™ statystki.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18809264
http://www.medicalnewstod...cles/122898.php
http://www.qualityhealth....s-energy-drinks
Mam nadzieje, że tyle wystarczy.

Dziękuje za uwagę.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

mrau  

Stały User



ImiÄ™: Paulina

Do³±czy³a: 23 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-08-30, 19:55   

Uwielbiam smak napojów energetycznych. Właściwie to kofeiny w nich zawartych. Ale poję jedynie gdy się nie wyśpię, a muszę cały dzień przesiedzieć w pracy - handlowiec.
A tak to do szkoły mi nie potrzeba.
_________________
who care, baby
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com