Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Rider2145

User


Do³±czy³: 03 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-03, 15:23   TrÄ…dzik...

Cześć wszystkim :) Nazywam się Radek, mam 18 lat i chodzę do klasy drugiej LO. To mój pierwszy post na tym forum.



Od kilku miesięcy mam dość duży problem z trądzikiem i z tym, co po nim zostaje. Cały prawy policzek mam poorany w bliznach, na reszcie twarzy też nie jest idealnie, w dodatku często wyskakują mi nowe syfy, które oczywiście zostawiają ślady. To cholerstwo widać już na kilometr. Strasznie się wstydzę gdziekolwiek wychodzić i komukolwiek na oczy pokazać. Popadłem w straszny kompleks z powodu mojej twarzy, w sumie nic dziwnego. Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia, jak z tym walczyć. Od września chodzę regularnie do dermatologa. Pierwszy lek, jaki miałem przepisany, był nieskuteczny. W styczniu poprosiłem o terapię izotetrynoiną, wytoczyłem najcięższe działa. Lekarka podeszła do tego bardzo sceptycznie, ale ostatecznie się zgodziła. Biorę 2 tabletki Axotretu dziennie już drugi miesiąc. Ile to dało? Zupełnie nic. Jest dalej tak, jak było. Słyszałem o działaniu tych leków, podobno pomagają nawet na najcięższe odmiany trądziku. Mnie jak do tej pory w ogóle ten lek nie pomógł.

Najbardziej boli mnie bezradność w stosunku do tego problemu. Naprawdę nie mam pojęcia co robić i jak z tym dalej walczyć, powoli tracę nadzieję na to, że będzie lepiej. Kiedy patrzę w lustro, to aż chce mi się płakać. Kiedyś czułem się naprawdę dobrze, z tym jak wyglądam i akceptowałem siebie w stu procentach. Strasznie tęsknię za czasem, kiedy miałem normalną, zdrową twarz.

Staram się jakoś przezwyciężać ten kompleks, uczęszczam na wiele zajęć dodatkowych i realizuję swoje zainteresowania, próbuję odnaleźć życiową pasję i nie myśleć o tym, co mnie oszpeciło, ale mimo tego nie czuję się szczęśliwszy. Moja pewność siebie spadła praktycznie do zera, o kontakcie z płcią przeciwną nie wspominając.

A jak to było u was? :) Mieliście podobny problem, a jeśli tak, to jak sobie z nim poradziliście? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-03-03, 16:25   

Co prawda nie jestem specjalistką od trądziku (to tej pory nie udało mi się z nim do końca uporać), ale jeśli o mnie chodzi to dość skuteczna okazała się Pasta Cynkowa - raczej nie rozwiąże to twojego problemu, ale może złagodzić zmiany na skórze. Kupisz ją w każdej aptece, kosztuje od 3 do 6 złotych.

U mnie trądzik był (i nadal jest :-x ) raczej umiarkowany, więc trudno mi powiedzieć jakim stopniu byłaby skuteczna w twoim przypadku...
 

Fansy  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-03-03, 17:42   

Napisz coś o tym, jak pielęgnujesz skórę. Czym myjesz, czy stosujesz jakieś kremy albo inne preparaty.
Zainteresuj się też tym, co można dla swojej cery zrobić od wewnątrz, czyli odpowiednia dieta (z tego co kojarzę to nie można jeść np dużo słodyczy czy ostrych potraw). Proponowałabym poczytać również o oleju lnianym do picia (jest ohydny w smaku, ale ja np. łączę go z jogurtem pitnym i w takim połączeniu jest super) to już w ramach ogólnego wzmocnienia organizmu i poprawienia kondycji skóry, włosów.
Ogółem, jeżeli ja miałabym coś doradzić, to przerzucenie się na pielęgnację naturalną. Dużo osób korzysta z mydła Aleppo z olejem laurowym i są zadowolone, stosują do pielęgnacji olejki roślinne i inne tego typu preparaty. Wg mnie (i nie tylko) im mniej chemii tym lepiej.
Napisz proszę jaką masz skórę: suchą, przetłuszczającą się?
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2015-03-03, 18:12   

Tak, znam ten problem aż za dobrze. Byłem leczony antybiotykiem. Jak brałem było super, gładka skóra jak u niemowlaka. Odstawiłem na dwa dni zanim dostałem nową receptę, wszystko wracało. Więc odstawiłem kompletnie te leki. Biorę teraz bodajże visaxinum, wcześniej laktocer z cynkiem. Fajnie pomaga, chociaż i tak jeszcze nieraz pryszcz wyskoczy szczególnie po goleniu... W sumie dobre jest też przecieranie skóry delikatnie spirytusem salicylowym. Do tego wiadomo jakiś żel do mycia twarzy. Używam takiego z dodatkiem węgla, też całkiem dobrze daje radę.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-03-04, 17:24   

A może spróbuj Izotek? Nie jestem pewna czy czasem nie zawiera tej samej substancji co Axotret, będziesz musiał porozmawiać z dermatologiem. Ale Izotek jest dobry. Więc może warto byłoby spróbować. Oczywiście pielęgnacja, dobra dieta itp. to swoją drogą, natomiast przy ostrym trądziku nie ma co się łudzić, trzeba sięgać po leki.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-03-04, 21:28   

Hm, mnie wszelakie syfy pożegnały raz a dobrze gdy zaszłam w pierwszą ciążę, ale to Ci chyba niewiele pomoże :-D ...tak czy siak przed ciążą bralam drożdże piwne chyba Drovit się nazywały i bardzo mi to pomogło plus po myciu twarzy nawilżałam ją oliwką dla niemowląt z witamina f.
Zacząłam też większą uwagę zwracać na to, czy nie dotykam twarzy brudnymi dłońmi - czy nie odgarniam nimi włosów, nie podpieram się nimi itp.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2018-08-28, 15:05   

Człowiek za każdym razem ma nadzieję na jakąś ciekawą dyskusję i za każdym razem trafia na spam i reklamę (którą wyświetli 5 osób).
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-08-29, 12:59   

WÄ…tek odkurzony dla reklamy widzÄ™, ale wykorzystam sytuacjÄ™ i odniosÄ™ siÄ™ do tematu :evil:
ktoś tu polecał izotek. Jest skuteczny, to prawda. Brałam go przez jakiś czas i moja cera wyglądała super, ale już np notoryczne krwawienia z nosa takie fajne nie były. To raczej powinna być ostateczność, bo ten lek wyniszcza organizm, nie bez powodu kategorycznie nie można zajść w ciążę podczas kuracji.

No i słyszałam o nawrotach, ja akurat jakiegoś ogromnego problemu nie miałam, więc nie wróciło, ale bywa i tak. Choć oczywiście wiele ludzi sobie chwali i efekty się rzeczywiście utrzymują.
 

Piter23

User


Do³±czy³: 05 Sie 2018

   

Wys³any: 2018-09-30, 20:27   

Również miałem problem dość spory z trądzikiem i chociaż niekiedy nadal coś wyskoczy to jednak jest już bardzo dobrze.
Po wielu latach i niezliczonych wizytach u dermatologow trafiłem jak to mi się na początku wydawało na bardzo stuknietego lekarza lecz już nie miałem nic do stracenia więc spróbowałem.
Pierwsze co to kazał odstawić wszelkie kosmetyki na trądzik. Myć twarz sama woda gotowana i koniecznie wycierac jednorazowym ręcznikiem papierowym. Zrezygnować z golenia maszynkami jednorazowymii i przejść na elektryczne. Pić dwa razy dziennie napar z bratka i nagietka i do tego dostałem antybiotyk w płynie na skórę - zineryt. Po kilku miesiącach mogłem już odstawić antybiotyk i teraz stosuje tylko zapobiegawczo benzacne raz dziennie. Kuracja pomogła!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com