Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-21, 11:52   

Bezwet napisa³/a:

Co do pokazywania degeneratów, jako kontrprzykład obejrzyj sobie : "Generał Nil" czy "Jutro idziemy do kina".


"Jutro idziemy do kina" - to właśnie jest o trójce degeneratów.

Sonmi napisa³/a:

DeVaneio napisa³/a:

Galerianki,Obietnica,Sala samobójców,Babe Blues,Miasto 44 i wiele podobnych pokazują patologię i głupotę


Też jestem ciekawa co autor ma na myśli.


Miasto44 to przeciętny film, z naiwną fabuła i tanimi efektami.
Kobietom się podoba, bo są wątki romantyczne i tyle, ale gdyby to odjąć, to byłby "głupi film o wojnie" :-D
Taka jest prawda.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-02-21, 22:22   

Chodzi zapewne o to, że 1,5 % populacji miasta dało się pociągnąć bezmyślnym dowódcom, do czynu zbrojnego który nie miał szans militarnych ani sensu politycznego, i sprowokował bardzo krwawy odwet Niemców (co po 4 latach okupacji było do przewidzenia).
W dodatku reżyser kazał się bohaterom gzić pod ostrzałem :kwasny:

W każdym razie ci którzy przeżyli, twierdzą że nie mieli czasu myśleć o prywatnych sprawach,
więc to film dla nastolatków którym się wydaje że wojna to taka fajna zabawa i kobiet którym chyba czegoś mało.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-22, 15:58   

philosophus napisa³/a:

W każdym razie ci którzy przeżyli, twierdzą że nie mieli czasu myśleć o prywatnych sprawach,


Eee typowe pier**** o cudownych pokoleniach sprzed epoki lodowcowej.
Były śluby (a jak były śluby to się poznawać musieli jakoś), imprezy, działały stowarzyszenie kulturowe, teatry, szkoły.
Jasne, babcie-bigotki mogą wmawiać, że powstańcy to leżeli non stop przez 63 dni na barykadach i z Maryjnymi Pieśniami, nic nie pili, nie jedli, nie mieli kontaktów seksualnych, walczyli z milionami wrogów - ale żeby w to wierzyć? :-D

philosophus napisa³/a:

W dodatku reżyser kazał się bohaterom gzić pod ostrzałem


Nic nowego.
Jest scena w jakimś filmie z lat 80-ych (zapomniałem tytułu), ze bohater bierze ślub z pielęgniarką, a potem masz cała scenę seksu, w nocy na barykadzie.

philosophus napisa³/a:

Chodzi zapewne o to, że 1,5 % populacji miasta dało się pociągnąć bezmyślnym dowódcom, do czynu zbrojnego który nie miał szans militarnych ani sensu politycznego, i sprowokował bardzo krwawy odwet Niemców (co po 4 latach okupacji było do przewidzenia).


To nie wina reżysera akurat.
Mnie film po prostu znudził, bo bohaterowie zupełnie bez wyrazu, fabuła nudna, efekty byle jakie (scena strzelania ze Stena w wersji "z oczu bohatera" nawet spoko, ale i tu spieprzono - kto trzyma ten pistolet maszynowy za magazynek dłonią do góry? to się celować nie da :-D ).
I te romanse naciągane do bólu, w sumie, obojętni mi byli całkowicie ci AK-owcy.
Tyle plus że zagrali ich mało znani aktorzy, bo jakbym znowu miał oglądać durną gębę Pazury, Szyca czy innego lamusa, to bym tylko czekał, aż Niemcy ich wymordują. :-D
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2016-02-23, 10:54   

$karbówka napisa³/a:

Eee typowe pier**** o cudownych pokoleniach sprzed epoki lodowcowej.
Były śluby (a jak były śluby to się poznawać musieli jakoś), imprezy, działały stowarzyszenie kulturowe, teatry, szkoły.
Jasne, babcie-bigotki mogą wmawiać, że powstańcy to leżeli non stop przez 63 dni na barykadach i z Maryjnymi Pieśniami, nic nie pili, nie jedli, nie mieli kontaktów seksualnych, walczyli z milionami wrogów - ale żeby w to wierzyć? :-D



Wypowiedź reżysera filmu Jana Komasy z wywiadu: "Słyszałem od jednego z żołnierzy opowieść, że bywały noce, kiedy część jego kolegów spała ze swoimi narzeczonymi pod kocami, a te były w ciągłym ruchu. Któregoś razu przyszli nawet sąsiedzi z pretensjami, że za głośno."

http://kultura.newsweek.p...y,284741,1.html - tu cały wywiad, jest jeszcze coś na tematy seksualne.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-02-23, 22:34   

Reżyser to ma jednak g******** pracę. 8 lat pracy nad kiepskim filmem który można było sobie wyobrazić maks w jeden dzień.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-24, 09:53   

No, może i pracowali nad przygotowaniem technicznym filmu te 8 lat, ale scenariusz to chyba w pół godziny na kolanie pisany. :-D

Niemniej, jak pisałem, film zawiódł mnie, ale z tego co widzę, sukces kinowy był, ludziom się podobało - cóż, tak się dzisiaj kręci filmy, przez ten pryzmat hollywoodzkich szmir, ma być efektownie, lekko, żeby widz za bardzo nie był obciążany myślami, fajna muza, ładne dupy itp.
Romantyczne wątki tez musza być, bo przecież nie będziesz tracił 50% widowni, a samą strzelaniną kobiet nie przyciągniesz do kina.

Film niedawno puściła niemiecka ZDF, jak sobie czytam komentarze na niemieckich stronach, to jakieś 60% pozytywnych opinii piszą niemieckie dziewczyny, że to tragiczny film o miłości... a jedna agentka napisała, że piękny film, ale prosi żeby jej wyjaśnić o jakiej to bitwie jest :-D
To właściwie najlepsze podsumowanie tematu.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-02-24, 15:49   

Dokładnie to miałem na myśli.
Uczenie się i myślenie nad tym czego się dowiedziałeś zajmuje jakiś nikły % czasu, a potem odwalasz robotę idioty, czyli chodzisz, przekonujesz, załatwiasz papierki itd.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-24, 16:12   

Idealiści to przeżyją, a jak ktoś ma słabe zdrowie, i zostaje reżyserem z myślą o łatwym chlebie to lepiej zostać krytykiem i tylko się dopieprzać. ;)
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-02-11, 17:06   

Tendencja jest niestety zwykle taka, że jeśli już twórcy zabierają się do robienia filmów mających być dobrymi czy ambitnymi, to robią zwykle tworzą filmy na bardzo poważne, wrażliwe społecznie tematy, niejednoznaczne wybory moralne, głębokie smutne historie, szarą rzeczywistość z przeszłości, rozterki bohatera i jego zmagania z rzeczywistością - a ich celem ma być pokazanie problemu społecznego czy ciemnej strony ludzkiej natury i wstrząśnięcie widzem lub daniem mu do myślenia. A z drugiej strony, twórcy polskich komedii nie potrafią zrobić dobrego, zabawnego filmu dającego rozrywkę na poziomie, tylko gdy już zabierają się do robienia komedii, to wychodzi żenujący syf mający udawać jakąś zachodnią produkcję.

Tak więc z jednej strony mamy filmy takie jak "Dom zły", "Generał Nil", "Róża", "Edi", "Symetria", "Wymyk", "Bogowie", "Ida", "Pod mocnym aniołem", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Matka Teresa od kotów", "Chce się żyć", "Ziarno prawdy", "W imię...", "Jestem mordercą" i "Wołyń", a z drugiej strony filmy takie jak "Rób swoje, ryzyko jest twoje", "Weekend", "Sztos 2", "Ciacho", "Och, Karol 2", "Wyjazd integracyjny", "Kac Wawa", "Podejrzani zakochani", "Yuma", "Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości", "Córki dansingu", "Randka w ciemno", "Planeta singli" czy "Kochaj i tańcz". Czyli albo śmiertelnie poważne, albo traktujące widza niepoważnie. I trudno o film będący dobrą, lekką, czysto rozrywkową komedią na poziomie. Bo jedyne naprawdę dobre filmy, jakie wychodzą naszym twórcom, to filmy bardzo poważne w tonie i ciężkie jak filmy Wernera Herzoga, Andrieja Tarkowskiego czy Siergieja Bondarczuka.
Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że to się w końcu zmieni.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com