Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-11, 21:10   Trylogia Czarnego Maga.

Tak ostatnio o dyskutowałam o tych książkach, to postanowiłam nowy temat założyć ^^

Gildia Magów napisa³/a:

Co roku magowie z Irmadinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona, jak się im wydaje.

Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na okrutne traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem- wkładając w to całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich, kamień przenika przez barierę i dosięga jednego z magów.

Coś takiego jest nie do pomyślenia! Oto spełnia się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć- i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.


To opis pierwszej części, pt. Gildia Magów. ;]
Osobiście uważam że wspomniana pierwsza część momentami zbytnio się przeciąga, pościg za Soneą staje się nudny.
Druga część była już bardzo dobra, pod względem sytuacji i zdarzeń, ale nadal słaba pod względem języka jakim posługuje się autorka. Z kolei trzecia część była bardzo dojrzała w stylu pisania, ale z kolei absolutnie nie mogę przeboleć chociażby tego, że Sonea wybrała Akkarina zamiast Dorriena ;OOO
A propo wątków miłosnych, to Trudi mogła sobie darować te opisy zbliżeń Sonei i Wielkiego Mistrza, bo w jej wykonaniu wychodzi to dosyć żałośnie. ^^'

I tak napomnę, że autorka spoczęła na laurach, jeśli chodzi o prequel Trylogii - "Uczennica Maga" to dno, ale ksiązki z "Ery Pięciorga" są naprawdę świetne.
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-12, 18:00   

Przeczytałem tą trylogię. Dla mnie to po prostu książki fantasy jakich wiele.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 10:36   

Są książki mniej ciekawe i bardziej ciekawe, fantasy ma to do siebie, że tylko nie liczni pisarze potrafią stworzyć arcydzieło.
Wracając do trylogii to osobiście uważam, że miłość Akkarina i Sonei była ciekawym posunięciem, nie oszukujmy się bez tego wątku byłoby nudno. Sama końcówka zmagań ''dobra ze złem'' mnie rozczarowała, liczyłam na coś więcej, no i się przeliczyłam.
Co do samej pisarki to o ile siÄ™ nie mylÄ™ jest redaktorkÄ… naczelnÄ… jakiegoÅ› czasopisma fantasy w Australii... :]
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 15:24   

tak, pracuje w redakcji Aurealis. Trochę bawi mnie fakt, ze jednocześnie dostałą od tego pisma nagrodę za najciekawszy debiut fantasy. ^^ Mimo wszystko uważam, że Trudi zasłużyłą na tą nagrodę, choć reszta jej książek jest gorsza od TCM.

Taurie napisa³/a:

Są książki mniej ciekawe i bardziej ciekawe, fantasy ma to do siebie, że tylko nie liczni pisarze potrafią stworzyć arcydzieło.


jak powiedział Piotr Cholewa, tłumacz TCM: już tylko w gatunku fantasy można stworzyć coś oryginalnego i ciekawego.
Ma rację facet, bo co można nowego powiedzieć o ćpaniu czy odchudzaniu, niebezpiecznym romansie albo tęsknocie za bliskim?
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-06-18, 10:07   

czytałam.

Yasminne napisa³/a:

Osobiście uważam że wspomniana pierwsza część momentami zbytnio się przeciąga, pościg za Soneą staje się nudny.


zgadzam sie. Kiedy kupiłam sobie pierwszą cześć to drugą kupiłam po to by ładnie wyglądała.

Yasminne napisa³/a:

Druga część była już bardzo dobra, pod względem sytuacji i zdarzeń, ale nadal słaba pod względem języka jakim posługuje się autorka.


zgadzam sie. Trzecią kupiłam tylko dlatego że zaciekawiło mnie po jakiej stronie jest Akkarin.

Yasminne napisa³/a:

Z kolei trzecia część była bardzo dojrzała w stylu pisania


no też sie zgadzam.
Szczególnie to że skupiła się nie tylko na Sone, w tle przewijali sie złodzieje, geje :D

Yasminne napisa³/a:

ale z kolei absolutnie nie mogę przeboleć chociażby tego, że Sonea wybrała Akkarina zamiast Dorriena ;OOO


właśnie zę sie nie zgadzam. Akkarin był bardziej tajemniczą i ciekawszą postacią a Drrien to taka niedojda.

Yasminne napisa³/a:

I tak napomnę, że autorka spoczęła na laurach, jeśli chodzi o prequel Trylogii - "Uczennica Maga" to dno


napisane pod publikę by zadowolić tych którym nie spodobała się śmierć Akkarina.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

DarkEngel  

User

^^


ImiÄ™: pati

Wiek: 28

Do³±czy³: 22 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-22, 18:03   

Ja wlasnie przyczytalam druga czesc trylogi...
I nie moge uwierzyc ze Sonea bedzie z Akkarinem!
Glupia...
Eh, moim zdaniem Uczannica Maga nie byla zbyt ciekawa. Gildia Magow tez troche nudny bo wlasnie ten poscig za dziewczyna sie za dlugo ciagnal. Nowicjuszka byla nawet spoko i podobalo mi sie jak Sonea pobila Ragina w pojedynku.
Skoro Sonea bedzie z Wielkim mistrzem to chyba on jest dobry prawda :?: :->
_________________
I tak oto lew zakochal sie w jagnieciu
- co za glupie jagnie.
- co za masochistyczny lew.
^^
 

cytat  

Wymiatacz

Zirael



ImiÄ™: Zuzanna

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-22, 13:35   

czytałam dwie pierwsze części, na razie. podobało mi się, acz bez sensu Canavan wysilała się na wymyślanie dziwnych nazw na rzeczy jak herbata czy różne zwierzęta. trochę wymuszone. druga częsć na pewno lepsza od miejscami nudnawej pierwszej.

o, jak podobał wam się wątek homoseksualny w II? ciekawe, co się dalej rozwinie .

i, DarkEngel, jeśli upierasz się cytować zmierzch, cytuj poprawnie.
_________________
"(...)Godny jest przecież, bym go dzisiaj chwalił
I wielbił pieśnią za to, że przez chwilę
Istniał zmierzch, ranek i ziemia, i morze,
By Luthien mogła wśród nich się pojawić (...)"


J.R.R. Tolkien
 

Supermassive.  

Stały User

Realistka.



ImiÄ™: Katarzyna

Do³±czy³a: 24 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-12-01, 16:15   

Gildia Magów do połowy strasznie mnie nudziła, wracałam do niej 3 razy, ale w końcu się zaczęło coś dziać, nie tylko te monotonne poszukiwania Sonei. Najlepsza książka - Wielki Mistrz i występujący w niej tajemniczy Akkarin. :mrgreen: Strasznie spodobał mi się charakter Dannyla :-D Ogółem pisząc, gdyby nie przeciągnięcie poszukiwań i jak pisała Zuzanna, wymyślanie przedziwnych nazw rzeczy i zwierząt, byłoby bardzo okej. Trylogia dość ciekawa, polecam ;)
_________________
¯ycie jest z pewnością cenne, ale w niektórych przypadkach
jeszcze cenniejsza bywa śmierć.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-12-01, 17:49   

Czytałam wszystkie części z Trylogii Czarnego Maga.
Z czego trzecią część uważam za najlepszą.¦wietny sposób na oderwanie się od rzeczywistości,zwłaszcza,że książki są natury czysto rozrywkowej.
Przymierzam się także do przeczytania Misji Ambasadora i Ery Pięciorga.
Przez większość czasu jednak towarzyszyło mi poczucie,że książki wzorowane były na trylogii Stare Królestwo.Aczkolwiek według mnie Garth Nix reprezentuje o wiele wyższy poziom,w zakresie literatury fantasy,niż Trudy Canavan (porównanie nie jest przypadkowe,oboje pochodzą z Australii).
_________________
Drugs&hugs.
 

Takenmii  

User



Do³±czy³a: 19 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-19, 20:53   

Wszystkie części stoją na półce+Misja Ambasadora.
Kiedy przeczytałam pierwsze kilka linijek, już wiedziałam, że mi się będzie podobało, i jak myślałam, tak się stało-choć oczywiście, są rzeczy, które troszkę mi się nie spodobały.

Co do Misji Ambasadora. Warto przeczytać, jeżeli spodobała się Trylogia, spodoba się i to. Aczkolwiek trochę ciężko było czytać o Senei lub Cerym jako dorosłych, mając utrwalony przed oczami widok dzieciaków ze slumsów.
_________________
"Ogólnie mówiąc-life is brutal
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com