Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:50

Autor

Wiadomo¶æ

Agyness  

Wymiatacz



ImiÄ™: Basia

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 10:35   TrzaskajÄ…ce biodra

Jakies 4 lata temu zauważyłam ze coś mi strzela w biodrach jak idę, wcale sie nie przejełam do momentu w którym zaczeły mnie strasznie boleć. Poszłam do ortopedy stwierdził że mam oba biodra trzaskające. :kwasny: Dał mi leki i maść. Praktycznie nic mi to nie dało. :zalamany:
Słyszałam ze jest na to operacja.

Czy ktoÅ› ma te trzaskajÄ…ce biodra?
Co z tym zrobiliście?
Opiszcie co wiecie :-) z góry dzięki :hyhy:
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 11:10   

ja mam i to nie tylko biodra też poszłam do ortopedy bo chodzić wogóle przez pewien czas nie umiałam i powiedział(tu cytuję):"to nic, w tym wieku to normalne" ale jakie ku*** normalne jak nikt kogo znam takiego problemu nie ma. sądziłam że może za mało mazi stawowej mam to sobie kupiłam odnovit no do tej pory mi nie pomógł ale jakoś już sie przyzwyczaiłam do bólu. a odnośnie bioder to tu akurat jest u mnie inny ból kości mi często też tam przeskakują ale to chyba wynika z tego że jak byłam mała to miałam dysplazję bioder(czy coś w ten deseń)- czyli praktycznie miałam jak gdyby zrośnięte kości biodrowe. o operacji słyszałam ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie


Język//motyl
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Agyness  

Wymiatacz



ImiÄ™: Basia

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 11:25   

O operacji słyszałam ze czasem jest po niej jeszcze gorzej. Mnie to bardzo przeszkadza na łóżku jak sie przekładam z boku na bok to potrafi tak strzelić ze juz sie wcale nie ruszam :-o .
 

stokrotka  

Stały User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 14:56   

Nie słyszałam o trzaskających biodrach,ale już od 5 lat jestem chora na pewną chorobę reumatyczną, więc wiem co to znaczy ból kości i stawów. dlatego wspólczuję Wam dziewczyny. A może powinnaś pójść do innego ortopedy, skoro ten Ci nie pomógł?
_________________
"Odszedł a ciało swe pogodził z ptakiem
I wiecznym cierpieniem
I była miłość
I była zgoda
Każdy był wolny
Wolny był każdy ptak..."- Dżem
 

White  

User


Do³±czy³a: 17 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 15:11   

Ja także nie słyszałam o trzaskających biodrach, czasem tylko mam w nich bóle, które po kilku dniach przechodzą i również po kilku dniach wracają.
Mam za to trzaskające kolana, przy kucaniu mocno strzelić potrafi.
A podobno po operacji rzeczywiście czasem bywa jeszcze gorzej, dlatego lepiej nic nie kombinować.
 

Agyness  

Wymiatacz



ImiÄ™: Basia

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 19:23   

stokrotka napisa³/a:

A może powinnaś pójść do innego ortopedy, skoro ten Ci nie pomógł?



Właśnie się zastanawiam. Jak idę to co krok czuje ból w biodrach. Myślę że leki to już tutaj nic nie dadzą. Słyszałam o rehabilitacji. Po operacji trzeba trochę chodzić o kulach. No zobaczymy jak się to potoczy.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 19:31   

Cytat:

Przyczyną strzelania biodra jest problem tkanek miękkich, i tak może być:
-biodro strzelające- słychać wtedy charakterystyczny trzask - spowodowane jest przeskakiwaniem pasma powięzi nad krętarzem wielkim kości udowej.Tzw. "biodro trzaskające" jest wynikiem przykurczu naprężacza powięzi szerokiej uda (iliotibial tract). Wynika z wady postawy (przodopochylenie miednicy, rotacja, przykurcz zgięciowy biodra, koślawość kolan, itd.). Najczęściej stosowanym zabiegiem jest kapoplastyka.Metoda ta polega na zastąpieniu powierzchni stycznych metalem o niskiej ścieralności, a jej zaletą jest pozostawienie warunków pracy stawu niemal anatomicznych i fizjologicznych. Warunki zwartości stawu pozostają takie jak w biodrze prawidłowym, a biorąc pod uwagę minimalne zaburzenia biomechaniczne, spodziewany okres żywotności implantu powinien sięgać ok. 30 lat (żywotność dotychczas stosowanych protez oceniana jest na ok.10-12 lat). Szczególną zaletą kapoplastyki jest znacznie szybszy powrót do sprawności samoobsługowej po zabiegu. Większość pacjentów funkcjonuje lokomocyjnie po 4-7 dniach, prowadzi samochód po 4 tygodniach, a praktycznie zapomina o operacji i wraca do aktywności sprzed zabiegu po 3 miesiącach.

Biorąc pod uwagę długi okres żywotności protezy, metoda ta jest szczególnie polecana ludziom młodym, dla których istotny jest szybki okres rekonwalescencji po zabiegu i możliwość uzyskania pełnej sprawności fizycznej.


¬ródło: commed.pl -forum medyczne.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Karateka  

User


ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 05 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-08, 00:53   

Mi często STRZelają kolana rÊce palce krÊgosłup, ale raczej nie bol¡ i specjalnie się tym nie martwie ale jeżeli chodzi o operacje to skonsultował bym się z innym lekarzem
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com