Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW

Imię: Odk?adaj?cy na jutro

Wysłany: 2016-11-20, 20:42   U was te? nie jest tak jak sobie ?yczycie?

Jest tutaj kto?, kto niekiedy miewa takie sytuacj?, i? jego emocje ''pozytywne'' powsta?e z niemal?e nierealnych dla niego planów na przysz?o?? lub z scenariuszy z my?lenia autystycznego zderzaj? si? z emocjami ''negatywnymi'' z rzeczywisto?ci i problemami dnia codziennego?
Pe i e er de o el o en igrek marzyciel, optymista nagle budzi si? z r?k? w nocniku... Te? tak macie?
Chcia?bym chocia? raz zapracowa? sobie na tak? niespodziank?, ?e nie wierz?c w siebie i maj?c ''negatywn?'' wizj? czegokolwiek oka?e si?, ?e jednak co? uda?o mi si? osi?gn??. Pragn? zaznaczy?, ?e zapracowa? samemu, a nie wys?pi? oczyma kota ze shreka. W?a?ciwie, to ju? nie pami?tam jak to jest da? z czym? rad? i doj?? do czego? :oczami:
To wszystko jest zbyt trudne. Ja chc? level easy i kody, a przede wszystkim te na hajs i aparycj? zewn?trzn?.
Ja to mam ego gdzie? na poziomie 100000500100900 m.n.p.m ci?gle ?yj? w prze?wiadczeniu, ?e b?dzie git de facto b?d?c najgorszym. Tymczasem ''inni'' osi?gaj? wszystko z marszu i z przyzwyczajenia zdobywcy jot e be a en i.

Brakuje mi tylu rzeczy oraz mam tyle planów i potrzeb, ?e czasem nawet nie pami?tam o czym chwil? temu my?la?em i potem ju? sam nie wiem z jakiego powodu si? wrukwiam :-> Tak czy srak jestem wrukwiony i wgl jako? tak pusto jest. Czuje si? wówczas jak dziecko, które wymy?li?o sobie, ?e dostanie cukierka z nieba, ale jednak cukierek nie spada. Zabijcie mnie albo dajcie mi cheaty.

DeSade  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2016-11-20, 21:15   

Jest dok?adnie tak, jak sobie chc?, póki co.
Natomiast, je?li wiesz, ?e plany nierealne, to czemu takie ?ywisz pretensje?
Sam stanowisz dla siebie ograniczenia, to obecnie twój jedyny problem.

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW

Wysłany: 2016-11-20, 21:27   

DeSade napisał/a:

Jest dok?adnie tak, jak sobie chc?, póki co.

Nie wierz? w to. Nawet m?odemu miliarderowi, któremu pieni?dz robi pieni?dz czego? musi brakowa?.

DeSade napisał/a:

je?li wiesz, ?e plany nierealne, to czemu takie ?ywisz pretensje?

Nie zawsze zdaje sobie z tego spraw?, ?e moje projekty s? dla mnie zbyt trudne, gdy? moja osobowo?? czasem nie dostrzega parodii jak? jest ?udzenie si? i obiecywanie sobie samemu ?liwek na wierzbie. Podczas mani ego jest wu igrek jot e be a en e w kosmos, a takie niekiedy okresowo prawdopodobnie u mnie wyst?puj? wraz z rukwesko szybk? zmian? nastroju.

DeSade napisał/a:

Sam stanowisz do siebie ograniczenia, to twój jedyny problem obecnie.

Nie mo?na mie? wszystkiego czego si? chce, a je?li nawet, to nie wystarczy pstrykn?? palcem lub zaklaska? i to mie? jak Bruce Wszechmog?cy, a ograniczenia nie s? wy??cznie w sposobie my?lenia, ale te? w zaleg?o?ciach czy brakach i ogólnym poziomie trudno?ci przypisanym do zdobycia danego dobra jakim jest np. mieszkanie, sylwetka, godna praca i p?aca.

Egoistka  

Mega wymiatacz

Imię: Agnieszka

Wysłany: 2016-11-20, 21:31   

?ycie ?atwe nie jest. Moje my?li równie? zderzaj? si? ze smutn?, rzeczywist? prawd? ale jak si? do czego? d??y to powinien si? cz?owiek stara?.
Pewnie za ma?o si? starasz bo ego zbyt wybuja?e. Ego zawsze podpowie ?e wszystko si? nam nale?y na pstrykni?cie palcem a potem tylko si? cz?owiek denerwuje. ;)

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW

Wysłany: 2016-11-20, 21:38   

Egoistka napisał/a:

?ycie ?atwe nie jest.

To ju? wiem. Od niedawna, ale wiem. Od niedawna, bo ostatnimi czasy jeszcze my?la?em, ?e ci lepsi ode mnie zawdzi?czaj? to wy??cznie genom oraz sponsorom. Jaki ja jestem g?upiutki :mrgreen: Nawet emocjonalnie Wymy?la?em sobie wymówki, ?eby si? nie rozwija?, bo inni mieli odrobin? ?atwiej. Wtf.

DeSade  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2016-11-20, 21:44   

Mi niczego nie brakuje.
Jeste?my absolutnie wolni w nadawaniu znaczenia poszczególnym zdarzeniom, w tym niezrealizowanym celom, które stanowi? mog? bodziec do dzia?ania albo zaprzestania dzia?ania. Nie ma tu nic, co mogliby?my zasta?.
Materia, to nic.
Nie od dzi? wiadomo, ?e czynn? rol? odgrywa ?wiadomo??.
Masz wyj?cie; zaakceptowa? sylwetk? albo nie i zacz?? robi? co?, ?eby j? zaakceptowa?.
Nie zapomnij, ?e to Ty wybierasz.

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW

Wysłany: 2016-11-20, 21:58   

DeSade napisał/a:

Jeste?my absolutnie wolni w nadawaniu znaczenia poszczególnym zdarzeniom

Mo?e i tak, ale mi to nie wystarcza, ?e mog? sobie wybra? czego pragn?. Ja bym chcia? nie musie? zdobywa? to co dla mnie wa?ne, tylko to po prostu mie?. Chcia?bym do?wiadcza? tego na co mam w danej chwili ochot?. Jestem jak dziecko. ''Daj mi, bo b?d? p?aka?.'' Swoj? drog?, to dobrze, ?e ''nie sta?'' mnie na niektóre rzeczy, bo straci?y by one dla mnie na wa?no?ci, nie mia?bym o czym marudzi? i w ogóle nudno by by?o. Moja egzystencja straci?a by sens. Ja to chyba nie umia?bym ju? ''mie?'' bo to zobowi?zywa?oby do zaprzestania j?czenia :mrgreen: No i robienia z siebie ofiary by zwróci? na siebie uwag?.

DeSade napisał/a:

Masz wyj?cie; zaakceptowa? sylwetk? albo nie i zacz?? robi? co?, ?eby j? zaakceptowa?.

Sylwetka aktualnie jest dla mnie ma?o istotna, no chyba ?e próby jej kszta?towania mia?y by by? wymówk? usprawiedliwiaj?c? przed uciekaniem od powa?niejszych spraw takich jak ogarni?cie tego zet jot e be a en e gie o technikum.

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka

Imię: Julia

Wysłany: 2016-11-20, 22:10   

Jest dok?adnie tak, jak chc?, by by?o. Niejedna trudno?? mnie spotka?a, niejeden problem i niema?o smutku. Ale niemal z ka?dego do?u si? podnosz? w?asnymi si?ami.
Jest dok?adnie tak, jak powinno, bo zamiast wylewa? fale u?alania w internecie, po prostu robi? co? ze swoim ?yciem. :)

DeSade  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2016-11-20, 22:17   

Ale mo?esz tego nie chcie?... I w tym tkwi ca?y urok dokonywania wyboru.
Sylwetka by?a przyk?adem jedynie.
Poczytaj co? sensownego, zamiast traci? bezmy?lnie czas w sieci.

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW

Wysłany: 2016-11-20, 22:19   

rainy day napisał/a:

Jest dok?adnie tak, jak powinno, bo zamiast wylewa? fale u?alania w internecie, po prostu robi? co? ze swoim ?yciem. :)

Gratuluj? Ci oraz wszystkim tym, którzy tworz? sobie raj na ziemi lub ju? go maj? w postaci bezczynszowej lub z.
Jako ciekawostk? mog? tylko nasun?? krótk? anegdot? odno?nie mojego piek?a. Tak wi?c pewnego razu jaki? tydzie? temu przebudzi?em si? nad ranem, przypomnia?em sobie sen, w którym nie robi?em nic nadzwyczajnego, ale po prostu zwyczajnie by?em szcz??liwy ciesz?c si? z ma?ych rzeczy. W ?nie nie pami?ta?em, ?e jestem gorszy. Chwil? sobie porozkminia?em, doszed?em do wniosku, ?e kiedy? wstawa?em równo z budzikiem, ?e w ogóle mia?em po co, a w?a?ciwie, ?e wydawa?o mi si?, ?e mam po co. Potem troch? wrukwi?em si? na to, ?e moje piek?o, to nie niebo i poszed?em z powrotem spa?. Tylko troch?, bo niektóre rzeczy ju? powoli przestaj? wzbudza? we mnie gniew mimo tego, ?e powinny. Dzieje si? tak z tego powodu, gdy? zbyt wiele razy przerabia?em pewne tematy i ju? mnie niektóre kwestie ani nie zi?bi?, ani nie grzej?. Chyba zwyczajnie ju? przyzwyczai?em si? do przegrywania ruchem prostoliniowym jednostajnie przyspieszonym.

[ Dodano: 2016-11-20, 22:21 ]

DeSade napisał/a:

Ale mo?esz tego nie chcie?... I w tym tkwi ca?y urok dokonywania wyboru.

Yyyyy nie. G?ównymi wytycznymi s? stopie? trudno?ci, czas i fejm. Fejm, bo wszystko robi? na pokaz, a czas, bo internet sam si? nie w??czy.

Egoistka  

Mega wymiatacz

Imię: Agnieszka

Wysłany: 2016-11-20, 22:34   

Jeste? dzieciak. Wydaje ci si?, ?e wszystko takie wa?ne jest a sam mówisz ?e robisz wszystko na pokaz. Tak sympatii nie zdob?dziesz. Ludzi nie obchodzi co robisz, chyba ?e chcesz by? bogaty i znany oraz chcesz ?eby ludzie ci? nienawidzili. Wtedy prosz? bardzo, rób wszystko na pokaz.
Tak naprawd? to wci?? sam siebie nie znasz i nie poznasz tak szybko bo robisz wszystko dla "fejmu".. ;)

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW

Wysłany: 2016-11-20, 22:49   

Egoistka napisał/a:

Tak naprawd? to wci?? sam siebie nie znasz i nie poznasz tak szybko bo robisz wszystko dla "fejmu"..

Akurat z tym nie mog? si? zgodzi?, bo znam schematy moich zachowa? na pami??. Teoretycznie wiem co i jak, ale w praktyce wszystko wychodzi dopiero nied?ugo po czasie, gdy zgasn? neurony lub zmieni si? nastrój. W ka?dym b?d? razie znam siebie, znam moje wady, a dodatkowo b?d?c marzycielem znam moje potrzeby i szczyty ambicji. :-D Znam równie? cechy osobowo?ci, które w moim mniemaniu s? najlepsze, a to z racji tego, ?e dostrzegam u mnie ich ogromy deficyt. No i najwa?niejsze, czyli to, ?e prawdopodobnie wiem jak mog? si? zachowywa?, w co si? wpakowa?, gdzie strzeli? gaf? i co zrobi?, gdy mi o de jot e be i e.

[ Dodano: 2016-11-23, 03:59 ]
Oh My God

marzenasob  

User

Marzennna

Imię: Marzena

Wysłany: 2017-01-27, 01:45   

Zbyt du?o my?lenia!!!! :) do przodu i tyle

tomasz2727koc  

User

tom2727koc

Imię: Tomasz

Wysłany: 2017-08-03, 10:55   

czytaj ksi??ki tam na wszystko jest odpowied?, i za d?ugo sie nie zastanawiaj tylko dzia?aj

altairsek  

Wymiatacz

Imię: Kamil

Wysłany: 2017-08-04, 15:28   

???Jakie ksi??ki????

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com