Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust

Wysłany: 2013-07-29, 07:59   Ulubione cytaty.

Nie zauważyłem tu takiego tematu, a czasem w książkach trafiają się takie myśli, dialogi czy też sytuacje, które zapamiętujemy na długo (z różnych powodów) :). Zapraszam do dzielenia się takimi i sam zacznę Grą o Tron i SoLL:

"Mord chrząknął i otworzył dłoń. Wiatr natychmiast porwał talerz, przewracając go do
góry nogami. Część fasoli bryznęła na nich z powrotem, a pozostała część odleciała. Dozorca roześmiał się, potrząsając ogromnym brzuchem, jakby to była miska z puddingiem. Tyrion poczuł falę gniewu.
– Ty pieprzony pomiocie zasyfiałego osła – wycedził przez zęby. – Mam nadzieje, że zdechniesz na syfa.
W odpowiedzi Mord wymierzył mu solidnego kopniaka w żebra butem z metalowym czubkiem.
– Zapamiętam to sobie! – jęknął zwinięty na słomie. – Osobiście cię zabiję, przysięgam! – Ciężkie, żelazne drzwi zatrzasnęły się z hukiem.
Tyrion usłyszał zgrzyt przekręcanego klucza. Przyznał w myślach, że jak na tak małego człowieka, posiada niebezpiecznie dużą gębę, po czym wpełzł w kąt tego, co Arrynowie nazywali lochami."
- G.R.R. Martin - "Gra o Tron"

"Gdy cierpisz, cierpię wraz z Tobą. Chociaż to wszystko nie musi oznaczać miłości."
- Margit Sandemo

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.

banasiatko  

Wymiatacz

Y.O.L.O.

Imię: Wiktoria

Wysłany: 2013-07-29, 18:19   

"Ludzie lu­bią kom­pli­kować so­bie życie, jak­by już sa­mo w so­bie nie było wys­tar­czająco skom­pli­kowa­ne." Carlos Ruíz Zafón

"Gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca..." Antoine de Saint-Exupery

TQIT  

VIP

Wysłany: 2013-07-29, 18:36   

"- Dzieci to nasza nadzieja na przyszłość.
- NIE MA NADZIEI NA PRZYSZ?O?? - oświadczył ?mierć.
- Więc co nas tam czeka?
- JA."

Czarodzielstwo - Pratchett.

WhosThere  

Mega wymiatacz

Imię: Bartek

Wysłany: 2013-08-01, 02:30   

"(...)-Simon!
- Nie, ja jestem Jace. Simon to podstępna mała łasica z kiepską fryzurą i dziwacznym pojęciem o modzie.
(...)
-Tyle się dzieje, a ty martwisz się o łasicę?
- Nie nazywaj go tak. Wcale nie wygląda jak łasica.
- Masz racje. Spotkałem w życiu parę atrakcyjnych łasic. On raczej przypomina szczura."
Saga Dary anioła

"Words are wind" (w tłumaczeniu na polski już nie ma takiej mocy)
Pieśn Lodu i Ognia

"Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie." - można wręcz powiedzieć, że to klasyk
Pieśń Lodu i Ognia

I ostatni, najukochańszy, sam nie wiem dlaczego - przecież nie lubię takich klimatów

"-Murthagu? - zagadnęła, gdy zbliżał się do wyjścia.
Zatrzymał się i obrócił ku niej.
-Murthagu!
Nasuada zawahała się, po czym zebrała się na odwagę.
-Dlaczego?
Sądziła, że zrozumiał o co jej chodzi. Dlaczego właśnie ona? Czemu ocalił jej życie, a teraz próbował uwolnić? Domyślała się odpowiedzi, ale chciała usłyszeć ją z jego ust.
Murthag patrzył na nią długą chwilę, a potem odezwał się niskim, twardym głosem.
- Wiesz dlaczego."
Dziedzictwo Christophera Paoliniego
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.

shayene  

Mega wymiatacz

Wysłany: 2013-10-02, 17:21   

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” Jonathan Carroll
„Drwi z blizn, kto nigdy nie doświadczył rany.” William Shakespeare
„Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. ?ycie. Cholera jasna.” Charles Bukowski
„Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać.” Stephen King
„Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.” Gabriel García Márquez
„?aden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.” Wisława Szymborska

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com