Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Hetman1999  

Hiper wymiatacz

I Back From the Dead



Wiek: 31

Doczy: 02 Lis 2010

   

Wysany: 2014-05-19, 13:38   Ustny polak

Mam jutro mature ustna z polskiego temat mam Doświadczenie Holocaustu po obu stronach muru wybrałem ksiązki

Pianista
Rozmowy z Katem
Zdarzyc przed panem bogiem

I mam pytanie ja mam krótko opowiedzieć o tej sytuacji czy jak ? bo uważam że to troche obszerny temat i można by było duzp powiedzieć i daty również mam podawać ?
_________________
"Prwadziwą wolnościa jest nieposiadanie niczego.Byłem bardziej wolny kiedy nie miałem ani centa"
 

Mist3r_Gr3g  

User

Asleep or Dead



Imię: Grzegorz

Wiek: 29

Doczy: 27 Kwi 2014

Skd: Zachodniopomorskie

   

Wysany: 2014-05-19, 13:58   

Jutro masz termin prezentacji i jeszcze nie masz pojęcia jak to przedstawić? Powiem jednym słowem: brawo! Ale pocieszę cię - moi znajomi zaczęli pisać prezentację dzień przed i dostawali po 100% : ). W temacie nie ma niczego wyszczególnionego (np. funkcje, obrazy, etc.), więc sądzę, że musisz po prostu opisać sytuacje z dwóch perspektyw. Co do dat - nie wiem. Jeśli jest ich mało i na pewno je zapamiętasz, to czemu nie ; p.
_________________
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doczya: 19 Cze 2012

   

Wysany: 2014-05-19, 15:02   

Też mam jutro ustny Polski i jedyne czym w tym momencie mogę się pochwalić to obszerny wstęp. Ale nie martwię się, nigdy nie miałam problemu z prezentacjami ustnymi. Najważniejsza jest znajomość tematu. Przeczytanie książek, ewentualnie opracowań, aby jeszcze lepiej zrozumieć treści. I taka pewność, że jesteś ekspertem w danym wąskim zakresie.

Ja na Twoim miejscu zaczęłabym jakoś w ten sposób: Holocaust był bolesnym doświadczeniem dla wielu żydów, którzy cierpieli, umierali itd. rozwiń tu trochę i "poużalaj" się nad nimi (...). Później wspomnij coś ogólnie o oprawcach i lecisz już później z konkretnymi przykładami. Opowiadasz pokrótce o książce/filmie skupiając się na motywach zawartych w temacie. Na końcu wysuwasz trzy ładne wnioski, odpowiadasz obszernie na trzy pytania i 100% masz jak w banu:P
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-05-19, 15:02   

Najlepiej zacząć od przypomnienia komisji, czym był holocaust i w jakim okresie miał miejsce- daty nie są konieczne, ale warto umiejscowić to w czasie.
Dalsza część zależy od ciebie- możesz po kolei przedstawiać obrazy sytuacji zawarte w książkach (wtedy jest to bardzo uporządkowane), jednak nikt nie broni ci "posegregować" wypowiedzi pod kątem nie lektur, a obrazów (obraz taki... widzimy to w książce... jak i...)- tutaj jednak można się zamotać, zwłaszcza, że bierzesz się do pracy z tak dużym wyprzedzeniem. Możesz też wskazywać na podobieństwa między poszczególnymi obrazami czy nawet fragmentami tekstu.
W zakończeniu trzeba lać wodę- skomentuj raz jeszcze, czy obrazy są podobne, czy nie. Możesz odnieść się do emocji zawartych w utworach.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Hetman1999  

Hiper wymiatacz

I Back From the Dead



Wiek: 31

Doczy: 02 Lis 2010

   

Wysany: 2014-05-20, 19:55   

Dobra dzięki matura zaliczona na 70% ;)
_________________
"Prwadziwą wolnościa jest nieposiadanie niczego.Byłem bardziej wolny kiedy nie miałem ani centa"
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com