Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

ToMuUuSs  

User

Wysłany: 2010-10-14, 21:52   Uzale?nienia od Narkotyków i Alkoholu

Za?o?y?em ten temat,a by napisa? troszk? o swoich prze?yciach w m?odym wieku i aby?cie wy mogli tego unikn??. A wi?c gdy mia?em 15 lat znajomi namawiali mnie do spo?ywania alkoholu no i ja g?upi ?eby nie by? gorszym zgadza?em si? na to za ka?dym razem gdy mi proponowali, a? w ko?cu zacz??em pi? w takim stopniu, ?e przydarza?o mi si? spa? na ?awkach, klatkach, parkach. Gdy sko?czy?em 16 lat pierwszy raz spróbowa?em marichuany i tak bardzo mi si? to spodoba?o, ?e zacz??em si? tym rajcowa? dzie? w dzie? nie wa?ne czy to by? ?wi?ta czy dni powszednie. W ko?cu zacz??em bra? amfetamine, kokaine i ju? ca?kiem upad?em na dno z którego nie potrafi?em si? sam podnie?? i stan?? na nogi . Zacz??em chodzi? do 3 ró?nych poradni do których ucz?szcza?em przez jaki? nie ca?y rok . Lecz niestety narkotyki by?y silniejsze ode mnie i ?adna poradnia mi nie pomog?a. Wi?c postanowi?em wybra? si? do o?rodka m?odzie?owego "MROWISKO" w Sopocie w którym sp?dzi?em dok?adnie rok . I tak do tej pory po wyj?ciu z o?rodka nie spo?ywam alkoholu oraz nie za?ywam ?adnych narkotyków. Na prawd? nie warto zaczyna? si? bawi? tym ?wi?stwem bo to naprawd? mo?e bardzo zrujnowa? komu? ?ycie. Ja mia?em przez to wiele problemów i w s?dzie i w rodzinie . Wszyscy si? odsun?li ode mnie . No ale jak mówi?em wcze?niej moje ?ycie postawi? na nogi w?a?nie ten o?rodek. Wiele si? tam nauczy?em i teraz moje ?ycie zacz??o si? na nowo . I tak w?a?nie od 2 lat jestem abstynentem. Naprawd? nie warto . Pozdrawiam :padam:

Stop Narkotyki.jpg

Plik ściągnięto 10039 raz(y) 14,11 KB

viphouse  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2010-10-14, 22:10   

Pale mj od 4 lat i nie tykam innego syfu. Nie kreci mnie to. Znajduje ukojenie w dymie nie w p?ynie ;) Swoj? drog? kiepska reklama o?rodka ;]

ToMuUuSs  

User

Wysłany: 2010-10-14, 22:20   

nie reklamuje o?rodka tylko napisa?em w wielkim skrócie swoje prze?ycie w m?odo?ci czego naprawd? warto unikn??. :-P

pablopavo  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2010-10-14, 22:28   

Pij?, bo lubi?, nie bo musz?. I to tylko piwo, czasami wódk?. Pal? marihuan? bardzo rzadko, a o innym gównie typu amfetamina czy kokaina nawet nie my?l?.

ToMuUuSs  

User

Wysłany: 2010-10-14, 23:49   

pablopavo napisał/a:

Pij?, bo lubi?, nie bo musz?. I to tylko piwo, czasami wódk?. Pal? marihuan? bardzo rzadko, a o innym gównie typu amfetamina czy kokaina nawet nie my?l?.

No mo?e dla Ciebie to jest "tylko piwo" no ale niestety dla innych to jest bardzo powa?ny problem nad którym w ogóle nie panuj?. Wi?c odrobin? zrozumienia. :-)

donkeyaw  

Wymiatacz

rolnik

Imię: Aleksander

Wysłany: 2010-10-15, 01:03   

To, ?e zszed?e? na twarde narkotyki, to tylko i wy??cznie twój g?upi wybór. Nikt od picia alkoholu i palenia fajek nie schodzi na twarde narkotyki, opanuj si?. Je?li by tak by?o to 3/4 spo?ecze?stwa siedzia?aby w o?rodkach i "trze?wia?a" od narkotyków.

GCPU

Stały User

Wysłany: 2010-11-10, 15:19   

Twoja historia ToMuUuSs pokazuje, ?e granica mi?dzy: piciem ?eby nie by? gorszym czy kilkukrotnym spróbowaniem marihuany a sytuacj?, kiedy ju? przydarzy?o Ci si? spa? na ?awkach, klatkach, parkach i rajcowaniem si? marihuan? dzie? w dzie?, nie jest taka ostra, wyra?na, jednoznaczna. Cz?sto mo?na nie zauwa?y?, kiedy si? j? przekroczy?o: czy jestem uzale?niony, kiedy pij? bo lubi?, nie bo musz?? A jak pale mj od 4 lat? Czy je?eli znajduj? ukojenie w dymie to jestem ju? uzale?niony czy dopiero, kiedy pij? alkohol na kaca i jestem w ci?gu? Czy skoro o amfetaminie czy kokainie nawet nie my?l? to jestem bezpieczny? Uzale?nienie mnie nie dotyczy?

donkeyaw masz racj?, ?e nie wszyscy „schodz?” na twarde narkotyki. ToMuUuSs pisze jak to by?o w jego sytuacji (i w sytuacji wielu innych osób), ?e pocz?tkowa zabawa mo?e przerodzi? si? w zagro?enie. A chyba lepiej mie? mniejsz? szans? ni? wi?ksz?, ?e zrobisz jakie? g?upstwa albo si? uzale?nisz.

margola  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2010-11-10, 15:32   

ToMuUuSs napisał/a:

W ko?cu zacz??em bra? amfetamine, kokaine i ju? ca?kiem upad?em na dno

niby dlaczego na dno?

euforia  

User

Imię: Ola

Wysłany: 2010-12-13, 22:51   

a gdzie... cz?owiek sam czuje jak ju? jest na dnie.
Ja by?am uzale?niona od amfetaminy. witam.

a mj pal? i pali? b?d?, nic innego nie chc? ju? nigdy ruszy?.

PanPiotr  

Stały User

Piotrek

Wysłany: 2010-12-20, 14:33   

"Nic co ludzkie nie jest mi obce" Cz?owiek pr?dzej czy pó?niej i tak umrze , wi?c czemu ma sobie odmawia? czego? co sprawia mu przyjemno?? ?

Wika  

Wymiatacz

psychopatka

Imię: Wiktoria

Wysłany: 2010-12-23, 14:49   

PanPiotr napisał/a:

"Nic co ludzkie nie jest mi obce" Cz?owiek pr?dzej czy pó?niej i tak umrze , wi?c czemu ma sobie odmawia? czego? co sprawia mu przyjemno?? ?

Nie no sorry ale nie zamierzam umrze? w jakim? rowie zapita czy te? za?pana na ?mier?.

http://r1.bloodwars.interia.pl/r.php?r=219900

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay

Imię: Oktawian

Wysłany: 2010-12-23, 15:22   

Wika napisał/a:

Nie no sorry ale nie zamierzam umrze? w jakim? rowie zapita czy te? za?pana na ?mier?.

My?l?, ?e ch?op mia? na my?li "raz na jaki? czas" a nie "codziennie musz? ?pa?/chla?".

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk

Piracy  

Pogromca postĂłw

Makaveli

Imię: M.

Wysłany: 2010-12-23, 15:24   

Wiadomo, jak si? cz?ek gównem raczy dzie? w dzie? to wspó?czuj? od r?ki i ?ycz? szerokiego powodzenia.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com