Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

ToMuUuSs  

User

Do│▒czy│: 14 Pa╝ 2010

Wys│any: 2010-10-14, 21:52   Uzale┼╝nienia od Narkotyk├│w i Alkoholu

Za┼éo┼╝y┼éem ten temat,a by napisa─ç troszk─Ö o swoich prze┼╝yciach w m┼éodym wieku i aby┼Ťcie wy mogli tego unikn─ů─ç. A wi─Öc gdy mia┼éem 15 lat znajomi namawiali mnie do spo┼╝ywania alkoholu no i ja g┼éupi ┼╝eby nie by─ç gorszym zgadza┼éem si─Ö na to za ka┼╝dym razem gdy mi proponowali, a┼╝ w ko┼äcu zacz─ů┼éem pi─ç w takim stopniu, ┼╝e przydarza┼éo mi si─Ö spa─ç na ┼éawkach, klatkach, parkach. Gdy sko┼äczy┼éem 16 lat pierwszy raz spr├│bowa┼éem marichuany i tak bardzo mi si─Ö to spodoba┼éo, ┼╝e zacz─ů┼éem si─Ö tym rajcowa─ç dzie┼ä w dzie┼ä nie wa┼╝ne czy to by┼é ┼Ťwi─Öta czy dni powszednie. W ko┼äcu zacz─ů┼éem bra─ç amfetamine, kokaine i ju┼╝ ca┼ékiem upad┼éem na dno z kt├│rego nie potrafi┼éem si─Ö sam podnie┼Ť─ç i stan─ů─ç na nogi . Zacz─ů┼éem chodzi─ç do 3 r├│┼╝nych poradni do kt├│rych ucz─Öszcza┼éem przez jaki┼Ť nie ca┼éy rok . Lecz niestety narkotyki by┼éy silniejsze ode mnie i ┼╝adna poradnia mi nie pomog┼éa. Wi─Öc postanowi┼éem wybra─ç si─Ö do o┼Ťrodka m┼éodzie┼╝owego "MROWISKO" w Sopocie w kt├│rym sp─Ödzi┼éem dok┼éadnie rok . I tak do tej pory po wyj┼Ťciu z o┼Ťrodka nie spo┼╝ywam alkoholu oraz nie za┼╝ywam ┼╝adnych narkotyk├│w. Na prawd─Ö nie warto zaczyna─ç si─Ö bawi─ç tym ┼Ťwi┼ästwem bo to naprawd─Ö mo┼╝e bardzo zrujnowa─ç komu┼Ť ┼╝ycie. Ja mia┼éem przez to wiele problem├│w i w s─ůdzie i w rodzinie . Wszyscy si─Ö odsun─Öli ode mnie . No ale jak m├│wi┼éem wcze┼Ťniej moje ┼╝ycie postawi┼é na nogi w┼éa┼Ťnie ten o┼Ťrodek. Wiele si─Ö tam nauczy┼éem i teraz moje ┼╝ycie zacz─Ö┼éo si─Ö na nowo . I tak w┼éa┼Ťnie od 2 lat jestem abstynentem. Naprawd─Ö nie warto . Pozdrawiam :padam:

Stop Narkotyki.jpg

Plik Âci▒gniŕto 9962 raz(y) 14,11 KB

viphouse  

Hiper wymiatacz

Do│▒czy│: 14 Cze 2009

Wys│any: 2010-10-14, 22:10   

Pale mj od 4 lat i nie tykam innego syfu. Nie kreci mnie to. Znajduje ukojenie w dymie nie w p┼éynie ;) Swoj─ů drog─ů kiepska reklama o┼Ťrodka ;]

ToMuUuSs  

User

Wys│any: 2010-10-14, 22:20   

nie reklamuje o┼Ťrodka tylko napisa┼éem w wielkim skr├│cie swoje prze┼╝ycie w m┼éodo┼Ťci czego naprawd─Ö warto unikn─ů─ç. :-P

pablopavo  

Hiper wymiatacz

Do│▒czy│: 28 Sie 2010

Wys│any: 2010-10-14, 22:28   

Pij─Ö, bo lubi─Ö, nie bo musz─Ö. I to tylko piwo, czasami w├│dk─Ö. Pal─Ö marihuan─Ö bardzo rzadko, a o innym g├│wnie typu amfetamina czy kokaina nawet nie my┼Ťl─Ö.
„ (...) w zasadzie najwa┼╝niejsze jest samo ┼╝ycie. A jak ju┼╝ jest ┼╝ycie, to najwa┼╝niejsza jest wolno┼Ť─ç. A potem oddaje si─Ö ┼╝ycie za wolno┼Ť─ç. I ju┼╝ nie wiadomo, co jest najwa┼╝niejsze.” M. Edelman

ToMuUuSs  

User

Wys│any: 2010-10-14, 23:49   

pablopavo napisa│/a:

Pij─Ö, bo lubi─Ö, nie bo musz─Ö. I to tylko piwo, czasami w├│dk─Ö. Pal─Ö marihuan─Ö bardzo rzadko, a o innym g├│wnie typu amfetamina czy kokaina nawet nie my┼Ťl─Ö.

No mo┼╝e dla Ciebie to jest "tylko piwo" no ale niestety dla innych to jest bardzo powa┼╝ny problem nad kt├│rym w og├│le nie panuj─ů. Wi─Öc odrobin─Ö zrozumienia. :-)

donkeyaw  

Wymiatacz

rolnik

Imi─Ö: Aleksander

Do│▒czy│: 02 Gru 2009

Sk▒d: Krak├│w

Wys│any: 2010-10-15, 01:03   

To, ┼╝e zszed┼ée┼Ť na twarde narkotyki, to tylko i wy┼é─ůcznie tw├│j g┼éupi wyb├│r. Nikt od picia alkoholu i palenia fajek nie schodzi na twarde narkotyki, opanuj si─Ö. Je┼Ťli by tak by┼éo to 3/4 spo┼éecze┼ästwa siedzia┼éaby w o┼Ťrodkach i "trze┼║wia┼éa" od narkotyk├│w.

GCPU

Stały User

Do│▒czy│: 10 Lis 2010

Wys│any: 2010-11-10, 15:19   

Twoja historia ToMuUuSs pokazuje, ┼╝e granica mi─Ödzy: piciem ┼╝eby nie by─ç gorszym czy kilkukrotnym spr├│bowaniem marihuany a sytuacj─ů, kiedy ju┼╝ przydarzy┼éo Ci si─Ö spa─ç na ┼éawkach, klatkach, parkach i rajcowaniem si─Ö marihuan─ů dzie┼ä w dzie┼ä, nie jest taka ostra, wyra┼║na, jednoznaczna. Cz─Östo mo┼╝na nie zauwa┼╝y─ç, kiedy si─Ö j─ů przekroczy┼éo: czy jestem uzale┼╝niony, kiedy pij─Ö bo lubi─Ö, nie bo musz─Ö? A jak pale mj od 4 lat? Czy je┼╝eli znajduj─Ö ukojenie w dymie to jestem ju┼╝ uzale┼╝niony czy dopiero, kiedy pij─Ö alkohol na kaca i jestem w ci─ůgu? Czy skoro o amfetaminie czy kokainie nawet nie my┼Ťl─Ö to jestem bezpieczny? Uzale┼╝nienie mnie nie dotyczy?

donkeyaw masz racj─Ö, ┼╝e nie wszyscy „schodz─ů” na twarde narkotyki. ToMuUuSs pisze jak to by┼éo w jego sytuacji (i w sytuacji wielu innych os├│b), ┼╝e pocz─ůtkowa zabawa mo┼╝e przerodzi─ç si─Ö w zagro┼╝enie. A chyba lepiej mie─ç mniejsz─ů szans─Ö ni┼╝ wi─Öksz─ů, ┼╝e zrobisz jakie┼Ť g┼éupstwa albo si─Ö uzale┼╝nisz.

margola  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│a: 27 Sty 2009

Wys│any: 2010-11-10, 15:32   

ToMuUuSs napisa│/a:

W ko┼äcu zacz─ů┼éem bra─ç amfetamine, kokaine i ju┼╝ ca┼ékiem upad┼éem na dno

niby dlaczego na dno?

euforia  

User

Imi─Ö: Ola

Do│▒czy│a: 12 Gru 2010

Sk▒d: Legnica

Wys│any: 2010-12-13, 22:51   

a gdzie... człowiek sam czuje jak już jest na dnie.
Ja byłam uzależniona od amfetaminy. witam.

a mj pal─Ö i pali─ç b─Öd─Ö, nic innego nie chc─Ö ju┼╝ nigdy ruszy─ç.

PanPiotr  

Stały User

Piotrek

Do│▒czy│: 17 Wrz 2010

Sk▒d: Kielce / Krak├│w

Wys│any: 2010-12-20, 14:33   

"Nic co ludzkie nie jest mi obce" Cz┼éowiek pr─Ödzej czy p├│┼║niej i tak umrze , wi─Öc czemu ma sobie odmawia─ç czego┼Ť co sprawia mu przyjemno┼Ť─ç ?

Wika  

Wymiatacz

psychopatka

Imi─Ö: Wiktoria

Do│▒czy│a: 28 Lis 2010

Sk▒d: KMP

Wys│any: 2010-12-23, 14:49   

PanPiotr napisa│/a:

"Nic co ludzkie nie jest mi obce" Cz┼éowiek pr─Ödzej czy p├│┼║niej i tak umrze , wi─Öc czemu ma sobie odmawia─ç czego┼Ť co sprawia mu przyjemno┼Ť─ç ?

Nie no sorry ale nie zamierzam umrze─ç w jakim┼Ť rowie zapita czy te┼╝ za─çpana na ┼Ťmier─ç.

http://r1.bloodwars.interia.pl/r.php?r=219900

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay

Imi─Ö: Oktawian

Do│▒czy│: 09 Kwi 2009

Sk▒d: Wroc┬│aw

Wys│any: 2010-12-23, 15:22   

Wika napisa│/a:

Nie no sorry ale nie zamierzam umrze─ç w jakim┼Ť rowie zapita czy te┼╝ za─çpana na ┼Ťmier─ç.

My┼Ťl─Ö, ┼╝e ch┼éop mia┼é na my┼Ťli "raz na jaki┼Ť czas" a nie "codziennie musz─Ö ─çpa─ç/chla─ç".

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk

Piracy  

Pogromca post├│w

Makaveli

Imi─Ö: M.

Do│▒czy│: 12 Wrz 2009

Wys│any: 2010-12-23, 15:24   

Wiadomo, jak się człek gównem raczy dzień w dzień to współczuję od ręki i życzę szerokiego powodzenia.

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com