Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-22, 17:38   

Mizantrop napisa³/a:

potrzebna jest wiedza, by na dłuższą metę nie zaszkodzić sobie.


tu nie tylko chodzi o to by sobie nie zaszkodzić, ale i pomóc. dla mnie wegetarianizm to nie tylko odrzucenie mięsa, ale też rozsądne wybieranie tego, co ląduje na talerzu.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-11-22, 18:04   

apocalypse napisa³/a:

tu nie tylko chodzi o to by sobie nie zaszkodzić, ale i pomóc. dla mnie wegetarianizm to nie tylko odrzucenie mięsa, ale też rozsądne wybieranie tego, co ląduje na talerzu.


Pytanie kto z jakiego powodu odrzuca produkty mięsne. Gdyż najrozsądniejszym sposobem jest stosowanie modelu 'semiwegetariańskiego', w skład którego wchodzą ryby oraz chude mięso - i jeśli ktoś kieruje się zdrowiem, to ten w/w model jest najlepszy, w naszej strefie klimatycznej przynajmniej.

A jeśli ktoś kieruje się tylko i wyłącznie krzywdą zwierząt, to musi mieć wiedzę odnośnie łączenia produktów ze sobą, tak by czerpać z nich najwięcej. Jak wiadomo, składniki odżywcze z produktów roślinnych znacznie gorzej przyswajają się od tych pochodzących ze zwierząt.

Tak czy siak, jeśli ktoś zmienia swój tryb życia, dożywiania się, to musi posiadać widzę odnośnie żywienia człowieka. W takim stopniu by sobie nie szkodzić, nieświadomie bądź świadomie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-22, 18:15   

okej, Paweł, ale nie przesadzajmy, posiadanie elementarnej wiedzy na temat żywienia człowieka w zupełności wystarcza, żeby sobie nie zaszkodzić. zresztą ludzie jedzący mięso, nie wiedzą o tym, co jest zdrowe a co nie, wpieprzają fast foody. z drugiej strony, znam wegetarianów, którzy zapychają się słodkościami. fakt, nie ma w nich mięsa, zwierzętom nie dzieje się krzywda, ale nie jest produkt, który powinien znaleźć się w naszym jadłospisie, bez względu na to, czy jemy mięso czy nie.

mnie do podjęcia decyzji o usunięciu z jadłospisu produktów pochodzenia zwierzęcego (ale tylko jeśli zwierzę musi umrzeć by uzyskać dany produkt) skłoniła ścieżka moralna. staram się w tym jednak zachować rozsądek. gdyby nie obchodziło mnie zdrowie, byłabym już weganem, co planuję, ale będę to stopniowo wdrażać i bacznie obserwować swój organizm.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-11-22, 18:26   

Cytat:

okej, Paweł, ale nie przesadzajmy, posiadanie elementarnej wiedzy na temat żywienia człowieka w zupełności wystarcza, żeby sobie nie zaszkodzić. zresztą ludzie jedzący mięso, nie wiedzą o tym, co jest zdrowe a co nie, wpieprzają fast foody. z drugiej strony, znam wegetarianów, którzy zapychają się słodkościami. fakt, nie ma w nich mięsa, zwierzętom nie dzieje się krzywda, ale nie jest produkt, który powinien znaleźć się w naszym jadłospisie, bez względu na to, czy jemy mięso czy nie.


Dlatego pisałem, w zależności kto jaką ideą kieruje się przy wyborze przejścia na wegetarianizm. Elementarna wiedza czyli co? Co rozumiesz za podstawy wiedzy?
Jedzenie mięsa nie oznacza, że ktoś się źle odżywia, jeśli w jego diecie jest większy procent mięsa drobiowego, to nie szkodzi swojemu zdrowiu. Stąd pisałem od diecie semiwegetariańskiej, która dopuszcza spożywania mięsa chudego oraz ryb. Nie dość, że jest do pełnowartościowe białko, z pełnym kompleksem aminokwasów egzogennych (czyli takie, które organizm sam nie wytwarza), na dodatek mięso powoduje lepszą przyswajalność składników odżywczych. Owszem, znajdziesz też w soi dużo białka, lecz nie będzie to kompleks aminokwasów egzogennych. Stąd wiedza jest potrzebna by łączyć tak produkty, by w pożywieniu znajdowało się pełnowartościowe białko, kompleks aminokwasów. Co w diecie semiwegetariańskiej nie jest priorytetem, gdyż zjadasz ryby i mięso chude.
Tu nie chodzi by jeść tylko sam warzywka i owce i mówić o sobie, że jest się wegetarianinem. Wiedzę trzeba posiadać. Ponieważ po kilku latach niedbania o to wyjdzie na jaw.

Człowiek jest mięsożerny, od dawna człowiek na drodze ewolucji polował na zwierzynę - trzymając się oczywiście wersji o ewolucji Darwina, a nie patrząc przez pryzmat wiary o powstaniu świata.

I nie uważam, że znajomość aminokwasów za podstawową wiedzę ;)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-22, 18:36   

widzisz, ja nie wyobrażam sobie jedzenia mięsa kurczaka, to niezgodne z moim sumieniem. spożywam ryby, które odstawiam w styczniu, a to dlatego, by nie odbierać organizmowi tego źródła białka. poza tym moja dieta obfita jest w soję, cieciorkę, szpinak, jestem w stanie powiedzieć, że niczego mi nie brakuje : )

Mizantrop napisa³/a:

Co rozumiesz za podstawy wiedzy?


Konieczną podstawą jest świadomość tego, co jemy, w co bogaty jest dany pokarm, jak wiele substancji odżywczych uciekło podczas obróbki i co robić by zachować te wszystkie witaminki wewnątrz. nie wymagajmy, by każdy miał bogatą wiedzę na temat żywienia, bo jak zarabialiby dietetycy? :)

Mizantrop napisa³/a:

złowiek jest mięsożerny, od dawna człowiek na drodze ewolucji polował na zwierzynę


człowiek jest też wyposażony w rozsądek i kręgosłup moralny. każdy, kto kocha naturę i chce żyć z nią w zgodzie prędzej czy później dojdzie do wniosku, że mięsożerstwo jest swoistym barbarzyństwem.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-11-22, 18:46   

Zacznę od dołu posta.

apocalypse napisa³/a:

człowiek jest też wyposażony w rozsądek i kręgosłup moralny. każdy, kto kocha naturę i chce żyć z nią w zgodzie prędzej czy później dojdzie do wniosku, że mięsożerstwo jest swoistym barbarzyństwem.


Czyli jak jem kurczaki, indyki, ryby, to znaczy, że nie kocham natury? Adriana, dość dziwne podejście i myślenie. Bo tutaj kochanie natury, dzikiej natury nie ma nic wspólnego z jedzeniem zwierząt, które są hodowlane. Nie mówię tutaj o jedzeniu mięsa z sarny, daniela, dzika czy innych zwierząt, które są stricte dzikie i takie powinny zostać. Kura, indyk, są to zwierząt hodowlane, które hoduje się dla mięsa, dla jaj (które notabene mają największą przyswajalność biologicznym ze wszystkich produktów) i tak, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że ktoś kto je mięso, nie kocha natury czy jest ona mu obojętna.

apocalypse napisa³/a:


Konieczną podstawą jest świadomość tego, co jemy, w co bogaty jest dany pokarm, jak wiele substancji odżywczych uciekło podczas obróbki i co robić by zachować te wszystkie witaminki wewnątrz. nie wymagajmy, by każdy miał bogatą wiedzę na temat żywienia, bo jak zarabialiby dietetycy?


¦wiadomość ludzi, Polaków odnośnie tego co jedzą nie jest duża. Mało kto czyta co to je, to co napisali producenci z tył opakowania, zresztą samo przeczytanie nic nie da, jeśli ktoś nie będzie znał specyficznych nazw, choćby pod którymi kryje się cukier. A na cukier są bodajże 4-5 różnych nazw. Obróbka technologiczna, cieplna zawsze spowoduje, że produkty, surowce tracą sporą część składników odżywczych. Jedynym rozwiązaniem by je zachować jest jedzenie po prostu surowych rzeczy.
Ktoś może jeść dziennie 1kg marchii, która mu nic nie da, gdy nie doda do niej tłuszczu, bo dopiero prowitamina A rozpuszcza się w tłuszczach. Wiedzą co to białko, co to węglowodany, co to tłuszcze nie jest wystarczająca. To się jeszcze rozbija na kolejne małe części, na w/w aminokwasy, na cukry proste, na cukry złożone, czy na NKT lub NNKT - tłuszcze.

apocalypse napisa³/a:

widzisz, ja nie wyobrażam sobie jedzenia mięsa kurczaka, to niezgodne z moim sumieniem. spożywam ryby, które odstawiam w styczniu, a to dlatego, by nie odbierać organizmowi tego źródła białka. poza tym moja dieta obfita jest w soję, cieciorkę, szpinak, jestem w stanie powiedzieć, że niczego mi nie brakuje


Jest obfita w te warzywa, bogate w składniki odżywcze, lecz połączenie je z mięsem spowoduje o wiele lepszą przyswajalność składników odżywczych, choćby pierwiastków jak Fe, Mg itp.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-22, 18:57   

Mizantrop napisa³/a:

Czyli jak jem kurczaki, indyki, ryby, to znaczy, że nie kocham natury? Adriana, dość dziwne podejście i myślenie. Bo tutaj kochanie natury, dzikiej natury nie ma nic wspólnego z jedzeniem zwierząt, które są hodowlane. Nie mówię tutaj o jedzeniu mięsa z sarny, daniela, dzika czy innych zwierząt, które są stricte dzikie i takie powinny zostać. Kura, indyk, są to zwierząt hodowlane, które hoduje się dla mięsa, dla jaj (które notabene mają największą przyswajalność biologicznym ze wszystkich produktów) i tak, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że ktoś kto je mięso, nie kocha natury czy jest ona mu obojętna.


ale pomyśl Paweł, czy te zwierzęta byłoby hodowane gdybyśmy nie jedli mięsa? ich ilość jest nienaturalna. pozyskiwanie jajek to jedno, a tuczenie biednych kurczaków, tak że nie mają jak się ruszyć i tylko dziobią w miejscu, to drugie. przecież bojlery to drób, który żył nie więcej niż 2 miesiące. nie rusza Cię to? jeśli nie to może i kochasz naturę, ale nie masz sumienia, mój drogi.

Mizantrop napisa³/a:

¦wiadomość ludzi, Polaków odnośnie tego co jedzą nie jest duża. Mało kto czyta co to je, to co napisali producenci z tył opakowania, zresztą samo przeczytanie nic nie da, jeśli ktoś nie będzie znał specyficznych nazw, choćby pod którymi kryje się cukier. A na cukier są bodajże 4-5 różnych nazw. Obróbka technologiczna, cieplna zawsze spowoduje, że produkty, surowce tracą sporą część składników odżywczych. Jedynym rozwiązaniem by je zachować jest jedzenie po prostu surowych rzeczy.


nie no, mi chodziło o domowe gotowanie. dałeś tego przykład tu:

Mizantrop napisa³/a:

Ktoś może jeść dziennie 1kg marchii, która mu nic nie da, gdy nie doda do niej tłuszczu, bo dopiero prowitamina A rozpuszcza się w tłuszczach. Wiedzą co to białko, co to węglowodany, co to tłuszcze nie jest wystarczająca. To się jeszcze rozbija na kolejne małe części, na w/w aminokwasy, na cukry proste, na cukry złożone, czy na NKT lub NNKT - tłuszcze.


wszyscy, którzy się odchudzają powinni wiedzieć o konieczności dodawania tłuszczu do warzywnych surówek, bo wraz z wagą można stracić zdrowie.

Mizantrop napisa³/a:

Jest obwita w te warzywa, bogate w składniki odżywcze, lecz połączenie je z mięsem spowoduje o wiele lepszą przyswajalność składników odżywczych, choćby pierwiastków jak Fe, Mg itp.


jestem tego świadoma, ale doskonale czuję się nie jedząc mięsa i nie chcę wracać do tamtych czasów. mam trochę więcej niż elementarną wiedzę na temat tego, co powinnam jeść i wiem, że jako wegetarianka "daję radę" : )
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-11-22, 19:10   

apocalypse napisa³/a:

ale pomyśl Paweł, czy te zwierzęta byłoby hodowane gdybyśmy nie jedli mięsa? ich ilość jest nienaturalna. pozyskiwanie jajek to jedno, a tuczenie biednych kurczaków, tak że nie mają jak się ruszyć i tylko dziobią w miejscu, to drugie. przecież bojlery to drób, który żył nie więcej niż 2 miesiące. nie rusza Cię to?


Takie zwierzęta jak konie, kozy, owce, krowy, kury zostały już udomowione setki tysięcy lat temu. Nie ja, nie Ty, i nie Kowalski odpowiada za to, że te zwierzęta udomowiono i zaczęto wykorzystywać dla pożywienia czy innych celów gospodarczo-rolnych.
Wraz ze wzrostem populacji ludności trzeba było rozwinąć przemysł rolniczy, hodowlany by wykarmić ludzi. I wraz ze wzrostem produkcji pojawiły się sposoby przyspieszania produkcji jak i wytyczne w jakich warunkach można hodować zwierzęta. Pewnie, nie da się wyeliminować hodowli, gdzie warunki sanitarne są poniżej norm. Ale jedna hodowla czy dwie nie mogę decydować o całym rynku. Nie, nie rusza mnie to, bo nie widzę powodu dla którego miałby to mnie ruszać. Ruszać może mnie to, jak zwierzęta są trzymane w złych warunkach sanitarnych.

apocalypse napisa³/a:

jeśli nie to może i kochasz naturę, ale nie masz sumienia, mój drogi.


Proszę Cię, nie wyjeżdżaj mi z teksami takimi, jak inny użytkownik już.

apocalypse napisa³/a:

wszyscy, którzy się odchudzają powinni wiedzieć o konieczności dodawania tłuszczu do warzywnych surówek, bo wraz z wagą można stracić zdrowie.


Ci którzy się odchudzają powinni nie tylko wiedzieć to, ale i jeszcze mnóstwo wiele innych rzeczy, jeśli chcą się zdrowo odchudzać, utrzymywać wagę i co najważniejsze, po schudnięciu 'wyhodować' u siebie inne, nowe nawyki żywieniowe. Bo cała idea w odchudzaniu na tym polega - przynajmniej wg. mnie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-22, 19:18   

Mizantrop napisa³/a:

Takie zwierzęta jak konie, kozy, owce, krowy, kury zostały już udomowione setki tysięcy lat temu. Nie ja, nie Ty, i nie Kowalski odpowiada za to, że te zwierzęta udomowiono i zaczęto wykorzystywać dla pożywienia czy innych celów gospodarczo-rolnych.
Wraz ze wzrostem populacji ludności trzeba było rozwinąć przemysł rolniczy, hodowlany by wykarmić ludzi. I wraz ze wzrostem produkcji pojawiły się sposoby przyspieszania produkcji jak i wytyczne w jakich warunkach można hodować zwierzęta. Pewnie, nie da się wyeliminować hodowli, gdzie warunki sanitarne są poniżej norm. Ale jedna hodowla czy dwie nie mogę decydować o całym rynku. Nie, nie rusza mnie to, bo nie widzę powodu dla którego miałby to mnie ruszać. Ruszać może mnie to, jak zwierzęta są trzymane w złych warunkach sanitarnych.


dla mnie te hodowle nie są naturalne, są nastawione na zbyt, zabijają zwierzęta nie wtedy, gdy powiedzmy cierpią i muszę zostać zabite tylko wtedy, kiedy taki Kowalski albo taki Paweł chce zjeść schabowego. według mnie to jest bardzo nie w porządku, mogę się temu przeciwstawić, w jakiś sposób zmniejszyć produkcję mięsa i to robię. gdzieś wyczytałam nawet, że to, co zjadają zwierzęta chowane na ubój z nawiązką wystarczyłoby dla rozwiązania problemu głodu na świecie. nie wiem ile w tym prawdy i nie musi ona zostać potwierdzona bym umocniła się w swoim postanowieniu.

Mizantrop napisa³/a:

Proszę Cię, nie wyjeżdżaj mi z teksami takimi, jak inny użytkownik już.


Spoko, ale nie oczekuj przeprosin. I nie porównuj mnie do jakiegoś statysty, wiesz, że tego nie lubię.


Mizantrop napisa³/a:

Ci którzy się odchudzają powinni nie tylko wiedzieć to, ale i jeszcze mnóstwo wiele innych rzeczy, jeśli chcą się zdrowo odchudzać, utrzymywać wagę i co najważniejsze, po schudnięciu 'wyhodować' u siebie inne, nowe nawyki żywieniowe. Bo cała idea w odchudzaniu na tym polega - przynajmniej wg. mnie.


masz rację, ale Polacy to taki osobliwy naród, uczyć się nie chce. podejrzewam, że z czasem się to zmieni, już teraz można zaobserwować poprawę w świadomości Polaków, ale przed nami jeszcze długa droga, byśmy naprawdę mieli pojęcie o czym mówimy.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-11-22, 19:23   

apocalypse napisa³/a:

dla mnie te hodowle nie są naturalne, są nastawione na zbyt, zabijają zwierzęta nie wtedy, gdy powiedzmy cierpią i muszę zostać zabite tylko wtedy, kiedy taki Kowalski albo taki Paweł chce zjeść schabowego. według mnie to jest bardzo nie w porządku, mogę się temu przeciwstawić, w jakiś sposób zmniejszyć produkcję mięsa i to robię. gdzieś wyczytałam nawet, że to, co zjadają zwierzęta chowane na ubój z nawiązką wystarczyłoby dla rozwiązania problemu głodu na świecie. nie wiem ile w tym prawdy i nie musi ona zostać potwierdzona bym umocniła się w swoim postanowieniu.


Mamy kapitalizm, każdy chce zarobić i rynek mu na to pozwala, to korzysta. Zresztą, jest popyt, jest podaż i tak jest ze wszystkim. Gdyby nie było popytu, to podaż też by była niższa. A i tak spory, bardzo spory % rynku mięsnego jest eksportowany na zachód do Europy, a nawet do Azji. Polski rynek spożywczy, mięsny ma się dobrze. Głód na świecie nie jest związany z tym, że ludzie w Europie czy na świecie jedzą mięso.

Cytat:

Spoko, ale nie oczekuj przeprosin. I nie porównuj mnie do jakiegoś statysty, wiesz, że tego nie lubię.


...
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-22, 19:26   

Mizantrop napisa³/a:

Mamy kapitalizm, każdy chce zarobić i rynek mu na to pozwala, to korzysta. Zresztą, jest popyt, jest podaż i tak jest ze wszystkim. Gdyby nie było popytu, to podaż też by była niższa. A i tak spory, bardzo spory % rynku mięsnego jest eksportowany na zachód do Europy, a nawet do Azji. Polski rynek spożywczy, mięsny ma się dobrze. Głód na świecie nie jest związany z tym, że ludzie w Europie czy na świecie jedzą mięso.


ej, to nie tłumaczy niczego i naprawdę ciężko mi uwierzyć w to co napisałeś, potraktowałeś to z wielką ignorancją dla ukochanej natury. a z głodem dobrze wiesz o co mi chodziło.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-11-22, 19:29   

apocalypse napisa³/a:

ej, to nie tłumaczy niczego i naprawdę ciężko mi uwierzyć w to co napisałeś, potraktowałeś to z wielką ignorancją dla ukochanej natury. a z głodem dobrze wiesz o co mi chodziło.


TÅ‚umaczy. Takie jest prawo rynku ;)
Jest popyt, to znajdzie się ktoś by zaspokoić potrzeby kupujących.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-22, 19:40   

Mizantrop napisa³/a:

TÅ‚umaczy. Takie jest prawo rynku ;)


co to ma wspólnego z naturą, którą kochasz?
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-11-22, 22:33   

apocalypse napisa³/a:

co to ma wspólnego z naturą, którą kochasz?


A co ma zabijanie humanitarne kur do natury? Kocham naturÄ™ dzikÄ….
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-11-24, 09:37   

Mizantrop napisa³/a:

A co ma zabijanie humanitarne kur do natury?


wszystko! to, że dodałeś magiczne słowo "humanitarne" nie zmienia faktu, że to ciągle zabijanie żywej istoty. takiej, która tworzy naturę.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com