Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-11, 20:18   

Cytat:

Słuszne ideały. Ale jaki to ma związek z tematem? Tzn nie rozumiem, dlaczego w oparciu o Twoje poglądy hejtujesz młodą dziewczynę, która postanowiła zrobić coś dla innych.


Nie hejtuje. Proprsru mam inne zdanie. Nie obrażłem jej. Napisałem że wolontariat mimo że ma słuszne idee jest akceptacja rzeczywistości politycznej która wymaga korekcji.

Cytat:

Nooo stary. To ja już nie kumam. Jest zły czy nie jest zły?

Tzn aby nie było, że czepiam się dla złośliwości. Teraz domyślam się, że miałeś na myśli wolontariat w instytucjach Państwowych/Samorządowych/JedenPies. Ale jesteśmy w internecie, na forum "pisanym", w którym należy jasno precyzować swoje wypowiedzi. Zbagatelizowałeś pracę i działania tysięcy ludzi. Nie w porządku.


Masz racje. Przepraszam chodziło mi o wolontariat bez poparcia polityki bo to walka z wiatrakami. Pisałem o tym że wolontariusze gdyby inna sytuacja polityczna mogli by zrobić więcej a tak to państwo wiąże im ręce.

Sorry może nie wszystko wytłumaczyłem.Napisz czego nie rozumiesz bo możliwie że coś przeoczyłem.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



Imię: Magda

Doczya: 12 Kwi 2011

Skd: z daleka

   

Wysany: 2018-06-11, 21:29   

Dziewczyna zakładając temat miała bardzo dobre intencje,a "rozpętała " się burza, ;) nie warto się kłócić - o ile to można nazwać kłótnią - szkoda życia , ale też właśnie uważam,że wszystkim tym,którzy pracują jako wolontariusze ,bez zarobkowania - co jest normalne - należy okazać szacunek,ponieważ nie ma zbyt wielu chętnych do takiej pomocy. Każdy by chciał,a boi się...
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



Imię: Bartek

Wiek: 31

Doczy: 01 Pa 2007

Skd: Stalowa Wola

   

Wysany: 2018-06-11, 21:51   

DeVaneio napisa/a:

wolontariat bez poparcia polityki bo to walka z wiatrakami


Wydaje mi się, że organizacje dobroczynne/stowarzyszenia/fundacje nie powinny być mieszane w politykę. Mam na myśli to, że obecnie aby mieć fundusze, coś dostać, coś załatwić - trzeba mieć kontakty. To one rządzą światem. Osobiście uważam, że polityka niestety ma to do siebie, że znajomości i kumpelstwo będą istniały w niej zawsze. Władza, zarządzanie ludźmi też nie jest dla każdego. To zmienia ludzi, często niestety nie w dobrą stronę. Osobiście przyzwyczaiłem się do takiego stanu rzeczy. Mam swoje poglądy, na co dzień zajmuje się psychologią marketingu i wizerunkiem, doskonale rozumiem i widzę działania jakie podejmowane są przez polityków. Czasem płakać się chce. Z drugiej strony jednak mimo, że tego nie popieram - sam utrzymuje kontakty z samorządowcami i potrafię załatwić coś dla organizacji, w której działam. Zwyczajny bilans zysków i strat - dogadanie się daje nam więcej niż walczenie. Czy tak powinno być? Oczywiście, że nie. Ale jeśli mogę robić coś dobrego w ten sposób to wolę tak, niż nie robić nic. Dlatego też tak jednostronne przedstawienie działań non-profit zwróciło moją uwagę. Znam masę ludzi, którzy wracając z pracy o 15 robią różne fajne rzeczy. Często robią mega robotę, ot tak, po prostu dla satysfakcji :-)

Niestety wiele działać społecznych nie ma wsparcia ze strony Państwa/Ministarstw/Samorządów itd. Czy to się zmieni? Czy ktoś będzie potrafił to oddzielić? Wspierać NGO i wszystkie inne instytucje tak jak trzeba? Nie. Zawsze będzie ktoś, kto ma znajomego, który zna kogoś z komisji, która przyznaje środki.

Malolatka napisa/a:

Dziewczyna zakładając temat miała bardzo dobre intencje,a "rozpętała " się burza, nie warto się kłócić - o ile to można nazwać kłótnią - szkoda życia


Hmm, w zasadzie to od tego jest to forum :-D Żeby można było "pokłócić się" w merytoryczny sposób. Diplomacy ;)
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-11, 23:06   

Cytat:

Dziewczyna zakładając temat miała bardzo dobre intencje,a "rozpętała " się burza, nie warto się kłócić - o ile to można nazwać kłótnią - szkoda życia , ale też właśnie uważam,że wszystkim tym,którzy pracują jako wolontariusze ,bez zarobkowania - co jest normalne - należy okazać szacunek,ponieważ nie ma zbyt wielu chętnych do takiej pomocy. Każdy by chciał,a boi się...


Wiem że ma dobre intencje ale nie rozpętała się żadna burza tylko dyskusja i nie kłótnia bo nie obrażamy się tylko wymieniamy poglądy :-)
Tak jak pisełem. Byłoby o wiele więcej chętnych gdyby były niższe podatki. A obecnie wolontariusz który się angażuje w wolontariat ale nie interesuje się polityka to walczy z wiatrakami.

Cytat:

Wydaje mi się, że organizacje dobroczynne/stowarzyszenia/fundacje nie powinny być mieszane w politykę.


Też tak uważam :-)

Cytat:

Mam na myśli to, że obecnie aby mieć fundusze, coś dostać, coś załatwić - trzeba mieć kontakty. To one rządzą światem. Osobiście uważam, że polityka niestety ma to do siebie, że znajomości i kumpelstwo będą istniały w niej zawsze.


Owszem. Żyjemy w post komunie gdzie panuje tak zwane "kolesiostwo" (brat cioci chrzestnego niech się sprawdzi jako kierownik firmy).
Tak ale kiedy była monarchia dziedziczna i bylo to praktycznie nie do wykonania :-D
A teraz mamy demokrację i bardzo wielu ludzi nami rządzi.

vialink napisa/a:

Władza, zarządzanie ludźmi też nie jest dla każdego. To zmienia ludzi, często niestety nie w dobrą stronę.


Jak kiedys najstarszy syn króla nie nadawał się na dziedzińca tronu to władca zostawał młodszy syn :-)

Cytat:

Osobiście przyzwyczaiłem się do takiego stanu rzeczy. Mam swoje poglądy, na co dzień zajmuje się psychologią marketingu i wizerunkiem, doskonale rozumiem i widzę działania jakie podejmowane są przez polityków.


Ja mam 19 lat. Skończyłem szkołę i nie mogę zrozumieć jak ludzie starsi ode mnie godzą się na PiTy, akcyzę czy fotoradary.

Cytat:

Czasem płakać się chce. Z drugiej strony jednak mimo, że tego nie popieram - sam utrzymuje kontakty z samorządowcami i potrafię załatwić coś dla organizacji, w której działam.


Chyba nie ma wyjścia. Samemu się systemu nie obali.

Cytat:

Zwyczajny bilans zysków i strat - dogadanie się daje nam więcej niż walczenie. Czy tak powinno być? Oczywiście, że nie. Ale jeśli mogę robić coś dobrego w ten sposób to wolę tak, niż nie robić nic.


Rozumiem. Sam bym robił tak samo jak ty. Jedyna okazja na zmianę jest raz na 4 lata przez jeden dzień ale co drugi Polak to olewa :zalamany:

Cytat:

Dlatego też tak jednostronne przedstawienie działań non-profit zwróciło moją uwagę. Znam masę ludzi, którzy wracając z pracy o 15 robią różne fajne rzeczy. Często robią mega robotę, ot tak, po prostu dla satysfakcji


Jak by nie płacili kasy na zasiłki dla bezrobotnych to mili by więcej kasy i mogli by działać więcej. Jednakże nasz rząd nie chce by ludzie byli aktywni.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



Imię: Magda

Doczya: 12 Kwi 2011

Skd: z daleka

   

Wysany: 2018-06-12, 09:39   

vialink napisa/a:

DeVaneio napisa/a:

wolontariat bez poparcia polityki bo to walka z wiatrakami


Wydaje mi się, że organizacje dobroczynne/stowarzyszenia/fundacje nie powinny być mieszane w politykę. Mam na myśli to, że obecnie aby mieć fundusze, coś dostać, coś załatwić - trzeba mieć kontakty. To one rządzą światem. Osobiście uważam, że polityka niestety ma to do siebie, że znajomości i kumpelstwo będą istniały w niej zawsze. Władza, zarządzanie ludźmi też nie jest dla każdego. To zmienia ludzi, często niestety nie w dobrą stronę. Osobiście przyzwyczaiłem się do takiego stanu rzeczy. Mam swoje poglądy, na co dzień zajmuje się psychologią marketingu i wizerunkiem, doskonale rozumiem i widzę działania jakie podejmowane są przez polityków. Czasem płakać się chce. Z drugiej strony jednak mimo, że tego nie popieram - sam utrzymuje kontakty z samorządowcami i potrafię załatwić coś dla organizacji, w której działam. Zwyczajny bilans zysków i strat - dogadanie się daje nam więcej niż walczenie. Czy tak powinno być? Oczywiście, że nie. Ale jeśli mogę robić coś dobrego w ten sposób to wolę tak, niż nie robić nic. Dlatego też tak jednostronne przedstawienie działań non-profit zwróciło moją uwagę. Znam masę ludzi, którzy wracając z pracy o 15 robią różne fajne rzeczy. Często robią mega robotę, ot tak, po prostu dla satysfakcji :-)

Niestety wiele działać społecznych nie ma wsparcia ze strony Państwa/Ministarstw/Samorządów itd. Czy to się zmieni? Czy ktoś będzie potrafił to oddzielić? Wspierać NGO i wszystkie inne instytucje tak jak trzeba? Nie. Zawsze będzie ktoś, kto ma znajomego, który zna kogoś z komisji, która przyznaje środki.

Malolatka napisa/a:

Dziewczyna zakładając temat miała bardzo dobre intencje,a "rozpętała " się burza, nie warto się kłócić - o ile to można nazwać kłótnią - szkoda życia


Hmm, w zasadzie to od tego jest to forum :-D Żeby można było "pokłócić się" w merytoryczny sposób. Diplomacy ;)



Z tym,że czasami koniec bywa inny niż zakładaliśmy i jakiego każdy oczekiwał.Wiesz jak to jest : od słowa do słowa i wojna gotowa .. :-D ;) Bo jeżeli dyskusja nie przeradza się w agresję to pół biedy - a tak zawsze może się stać. :-D
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doczy: 14 Sie 2012

   

Wysany: 2018-06-12, 11:58   

Cytat:

"Ma sens jak mam wolną wolę i wybór czy chce się ubezpieczyć czy nie."



No wlasnie nie masz racji. Ubezpieczenie jest po to, by slabszy byl chroniony przed silniejszym. Jesli spowodujesz wypadek i odmowisz zaplaty odszkodowania, a nie jestes ubezpieczony, to jedyny sposob, by Cie zmusic do poniesienia konsekwencji to proces i potem egzekucja z majatku. A to dziala dlugo i jest drogie w wykonaniu w kazdym systemie. Dlatego ubezpieczenia sa zarabiste - sa prostym i automatycznym mechanizmem rekompensaty.

Cytat:


" Owszem. Była źle przeprowadzona prywatyzacja"



A dlaczego zle? Moim zdaniem, w skali mozliwosci, byla przeprowadzona najlepiej jak sie wowczas, w tamtym momencie i okolicznosciach, dalo.

Cytat:

" i inflacja."



WTF? Gdzie? Kiedy? I co to ma do tematu?

Cytat:


"Ustawa wilczka skończyła się w 2001 i nikt już jej nie przedłużal."



Ustawa Wilczka nie pozwazala komunistycznych fundamentow gospodarki, bo ta nadal oparta byla o wielkie firmy panstwowe, ktore dominowaly w kraju. Dopiero ich prywatyzacja umozliwila przejscie do prawdziwego kapitalizmu. Niestety, prywatyzacja nie byla kompletna.

Cytat:


" Poza tym polski rząd podpisał dużo niekorzystnych umów z firmami zagranicznymi blokując przez to konkurencję i podcinajac skrzydła polskim przedsiębiorcom"



Podaj prosze trzy przyklady.

Cytat:


"Teraz mamy wspólnotę i też jest niebezpiecznie."



Jasne. Swiat materialny jest zawsze niebezpieczny. Ale skala, SKALA niebezpieczenstw jest nieporownywalna.

Cytat:


" Atakują nas muzułmanie"



Atakuja nas od zawsze, tak jak my zawsze atakowalismy ich. Spojrz na to nie histerycznie, a historycznie. W skali naszej relacji ze swiatem islamu, dzisiejsze czasy sa najspokojniejsze w dziejach. Ever. Jesli twierdzisz inaczej, to podaj mi prosze jakis inny wiek, gdzie relacje byly bardziej pokojowe. Ale tak konkretnie, bez tych wszystkich farmazonow i sciemniania.

Cytat:

"feministki sekty i LGBT rasizm i poprawność polityczna."



O dzizas... Atakuja Cie feministki? I co kaza Ci robic, nosic rozowe szaliki? Bija Cie swoimi zadaniami rownego wynagrodzenia za te sama prace? Ponizaja zadaniem scigania sprawcow przemocy domowej? Biedaku... Jakie to okrutne i jakie nieporownywalnie gorsze od permanentnych wojen sprzed 1945 r...! Och, jak bezpieczniej bylo na polach Sommy i Verdun! Tak zadnej poprawnosci ani feministek przeciez nie bylo!

Cytat:

"Poza tym kiedyś nie było demokracji. Były monarchie i cała odpowiedzialność spoczywala na jednym facecie a nie na proletariacie."



Co za kompletna, powtarzam: kompletna, bezrefleksyjnie powtarzana za Korwinem, wyprana z jakiejkolwiek wiedzy historycznej bzdura! : ) Poza tym wewnetrznie sprzeczna - przyjmujac nawet na moment hipoteze o totalnej wladzy jednostki w europejskiej monarchii za prawdziwa, to w ktorym kosmosie totalna wladza oznacza odpowiedzialnosc? Odpowiedzialnosc przed kim? Odpowiedzialnosc w jaki sposob realizowana? No wlasnie na tym polega wladza tyrana, ze tyran nie ma nad soba zadnego ciala, przed ktorym odpowiada, co?

Ale wracajac na ziemie - to jak najbardziej, kazda monarchia w Europie miala swoj parlament, w tej czy innej formie. Tym bardziej miala w wieku XIX, czyli w modelu, ktory dla korwinistow jest klasyczna, docelowa utopia.

Cytat:


" Odkąd biały meżczyzna raz powiedział "Tak", tak Europa teraz upada



Chwila... Jestes nazista...? O.o

Cytat:


"Należy odróżniać ludzi od państwa. To jest klucz do wielkiej zmiany. "



True.

Cytat:


"Prywatni przedsiębiorcy,spekulanci, mali inwestorzy. Którzy ryzykują i szukają okazji jak zarobić."



Jasne. Ale spekulant z definicji chce szybko zarobic. I pewnie. Nie bedzie inwestowal w badania naukowe. A maly inwestor jest, coz, maly. Nie ma miliarda EUR, by jednorazowo je wylozyc, ryzykujac w dodatku bardzo realnie, ze je straci.

To sie w ogole nie trzyma kupy, sam to chyba widzisz.

Cytat:


"Obecnie tak."



Hmmm... Czyli wlasnie obaliles 90% swoich wlasnych tez, tak? : )

Cytat:

" Są krajem bogatym i mogą sobie pozwolić na social gdyz dorobil się w tak zwanym "niemieckim Cudzie gospodarczym" "



Tak zwanym...? : ) Czyli co, uwazasz, ze Niemcy tylko udaja rozwiniety kraj?

Cytat:

"Czekaj. Napisałes że Niemców nie ma w UE? "



To byla ironia. : ) Przesledz to sobie jeszcze raz powyzej. Ty napisales, ze od kiedy Polska jest w UE, to polscy naukowcy uciekaja. A ja Ci wykazuje, ze powodem nie jest UE, tylko przepasc niedzy aspiracjami a lokalnymi mozliwosciami.

Cytat:

Cytat:

j, co za bzdura. Oba rodzaje soku sa opodatkowane w identyczny sposob. Sok swiezo wyciskany jest drozszy, bo: (1) jego skladniki sa drozsze, (2) trzeba wypic go natychmiast, czyli musi byrc produkowany w miejscu konsumpcji, a sok w kartonie moze byc produkowany w fabryce i dowieziony do konsumenta - co jest znacznie tansze.



Dlaczego składniki są droższe?



Bo woda jest tansza od pomaranczy. I tak samo, transport i przechowywanie cukru i wody jest tansze per kilo. Woda i cukier sie nie psuja, nie ma wiec strat na magazynie. W odpowiednich warunkach, mozesz je trzymac miesiacami, nawet latami. A sok wycisniety na swiezo z pomaranczy traci swoje walory smakowe w ciagu kilkunastu minut.

Cytat:


Cytat:

Podaj prosze trzy przyklady.


Podam ci jeden który wszystko rozwiąże. Likwidacja szkodliwych podatków.



Czemu jeden, skoro jest ich taka masa...? Och... Czyzbys po prostu nie mial ich wiecej, a cala ta gadanina to jedynie retoryczne podbijanie pileczki? ; )

Cytat:


" Jak by ludzie nie musieli tyle płacić to mogli by części chodzić na siłownię, biegać czy jeździć nad jakieś uzdrowiska czy korzystać z agroturystyki. Ludzie mili by więcej pieniądzy czyli więcej czasu dla siebie i mogli by go wykorzystać jak chcą."



No wlasnie nie. To korwinistyczne bicie piany, falszywe, bo oparte nie na analizie faktow i liczb, ale na prostej (by nie powiedziec: prostackiej) intuicji. Gdyby wyjac organizowanie podstawowych funkcji spolecznych z rak jednej, duzej organizacji non-profit i przekazac to w rozproszony system komercyjny, oparty na zysku, wowczas koszt takie uslugi wzroslby astronomicznie. Widac to dobitnie w USA, gdzie sluzba zdrowia jest prywatna - i jest tak droga, ze jest poza zasiegiem ogromnej czesci spoleczenstwa. Pieniadze zaoszczedzone na skladce sa fajne, gdy jest sie zdrowym, ale jesli musisz indywidualnie pokryc koszt leczenia raka, wowczas dla 99,9% ludzi oznacza to po prostu smierc bez zadnej formy terapii. Odpowiesz - prywatne ubezpieczenia. Ale ponownie, przyklad USA pokazuje, ze to fikcja. Firmy ubezpieczeniowe nie chca pokrywac takich chorob i bronia sie przed przyjmowaniem takiego ryzyka poprzez bardzo wyskie skladki, stac na nie tylko czesc spoleczenstwa. Reszta po prostu umiera.

Cytat:

"Możemy spojrzęc co się dzieje teraz w RPA czy w Wenezueli a dla kontrastu porównać to z cudem gospodarki Chińskiej która po wolno rynkowych refirmach przez 25lat stała się potęga."



Twoja ignorancja ponownie zapiera mi dech w piersiach. Chiny? Krajem wolnorynkowym? W KTORYM KOSMOSIE?!?!?!!!

Cytat:

" Tak samo "cud Niemiecki" za czasów Ludwika Erhardta,narodziny "Azjatyckich Tygrysów" : (Korea Południowa, Tajwan, Singapur, Hongkong),polityka Margaret Tacher czy "cud Chilisjki" za Pinocheta,kończąc na obcnianiu podatków przez Reagana czy Trumpa.
Ja uważam że wolny rynek to jedyna droga do lepszego jutra a siła tkwi w małych przedsiębiorcach"



Mhm. Tym bardziej nie rozumiem przykladow, ktore podajesz na poparcie swych tez. Piszesz o wolnym rynku i podajesz Chiny - co jest kompletna bzdura. Teraz idziesz dalej - piszesz o Trumpie w tym samym kontekscie, a przeciez rozbija on wlasnie system wolnego handlu swiatowego poprzez swoje nowe 25% cla. Jakim kosmicznym aktem intelektualnej schozofrenii mozesz laczyc te dwie rzeczy? : ) To doprawdy zadziwiajace...
_________________
Smile or die!
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-12, 16:48   

Cytat:

Z tym,że czasami koniec bywa inny niż zakładaliśmy i jakiego każdy oczekiwał.Wiesz jak to jest : od słowa do słowa i wojna gotowa .. Bo jeżeli dyskusja nie przeradza się w agresję to pół biedy - a tak zawsze może się stać.


Wątpię. vialink to bardzo kulturalny człowiek ;)

Cytat:

No wlasnie nie masz racji. Ubezpieczenie jest po to, by slabszy byl chroniony przed silniejszym.


Jeżeli to ktoś dla mnie bliski to się zgodzę. A nie obcy człowiek.
Każdy jest dorosły i każdy odpowiada za siebie.

Cytat:

Jesli spowodujesz wypadek i odmowisz zaplaty odszkodowania, a nie jestes ubezpieczony, to jedyny sposob, by Cie zmusic do poniesienia konsekwencji to proces i potem egzekucja z majatku.


Jeżeli spowoduje wypadek podlegam każe. Czy to majątkowej czy innej. Jak by ludzie wiedzieli że za chwilę mogą stracić wszystko to by ostrożniej jeździli ;)

Cytat:

A to dziala dlugo i jest drogie w wykonaniu w kazdym systemie. Dlatego ubezpieczenia sa zarabiste - sa prostym i automatycznym mechanizmem rekompensaty.


A po co ma to robić system? Zrobiłem stłuczke to płacę poszkodowanemu.
Nie wiem co w tym trudnego.

Cytat:

A dlaczego zle? Moim zdaniem, w skali mozliwosci, byla przeprowadzona najlepiej jak sie wowczas, w tamtym momencie i okolicznosciach, dalo.


Niby taaak, ale uważam że mógłbyć lepiej.

Cytat:

WTF? Gdzie? Kiedy? I co to ma do tematu?


Wyrywasz moje wypowiedzieć z kontekstu i tworzysz coś nowego.

Cytat:

Ustawa Wilczka nie pozwazala komunistycznych fundamentow gospodarki, bo ta nadal oparta byla o wielkie firmy panstwowe, ktore dominowaly w kraju. Dopiero ich prywatyzacja umozliwila przejscie do prawdziwego kapitalizmu. Niestety, prywatyzacja nie byla kompletna.


Dlatego była zła. Napisałem o tym.

Cytat:

Podaj prosze trzy przyklady.


Chociażby wspieranie korporacji przez UE. Mały polski sklepik na wsi nie może równo konkurować z Carrefourem.
Chodzi mi o początki 3RP. Czasy Lewandowskiego i Balcerowicza.

Cytat:

Jasne. Swiat materialny jest zawsze niebezpieczny. Ale skala, SKALA niebezpieczenstw jest nieporownywalna.


Pewnie. Ciężarówki, nożownicy, gwałty, podpalanie samochodów czy zawalajace się wieżowce.
Bezpiecznie jak sejfie :-D

Cytat:

Atakuja nas od zawsze, tak jak my zawsze atakowalismy ich. Spojrz na to nie histerycznie, a historycznie. W skali naszej relacji ze swiatem islamu, dzisiejsze czasy sa najspokojniejsze w dziejach. Ever. Jesli twierdzisz inaczej, to podaj mi prosze jakis inny wiek, gdzie relacje byly bardziej pokojowe. Ale tak konkretnie, bez tych wszystkich farmazonow i sciemniania.


Jak oni byli naszymi koloniami :-D
Jeszcze pare lat temu nie było tej "fali uchodźców", wtedy było w porządku.

Cytat:

O dzizas... Atakuja Cie feministki? I co kaza Ci robic, nosic rozowe szaliki? Bija Cie swoimi zadaniami rownego wynagrodzenia za te sama prace? Ponizaja zadaniem scigania sprawcow przemocy domowej? Biedaku... Jakie to okrutne i jakie nieporownywalnie gorsze od permanentnych wojen sprzed 1945 r...! Och, jak bezpieczniej bylo na polach Sommy i Verdun! Tak zadnej poprawnosci ani feministek przeciez nie bylo!



Już nie gadaj że tak źle było przed 1945. Na wojnach poza druga wojna ginęli tylko żołnierze. Pierewszy raz ginęli cywile w IIWŚ. Żołnierz jest od tego żeby ginąć. Za to dostaje pieniądze. No chyba że ty jesteś za likwidacja armii bo przecież "ludzie" są dobrzy. Mam nadzieję że nie popierasz Zandberga :niepewny:

Cytat:

Co za kompletna, powtarzam: kompletna, bezrefleksyjnie powtarzana za Korwinem, wyprana z jakiejkolwiek wiedzy historycznej bzdura! : ) Poza tym wewnetrznie sprzeczna - przyjmujac nawet na moment hipoteze o totalnej wladzy jednostki w europejskiej monarchii za prawdziwa, to w ktorym kosmosie totalna wladza oznacza odpowiedzialnosc? Odpowiedzialnosc przed kim? Odpowiedzialnosc w jaki sposob realizowana? No wlasnie na tym polega wladza tyrana, ze tyran nie ma nad soba zadnego ciala, przed ktorym odpowiada, co?


Król miał odpowiedzialność przed Bogiem i historią.
Poza tym on miał zawsze swoich doradców a nie "niemiecki agentów" jak my w postaci PO.
Tyran to zły król. Ale bywali też dobrzy. Jak jest tyran to się go usuwa.

Cytat:

Ale wracajac na ziemie - to jak najbardziej, kazda monarchia w Europie miala swoj parlament, w tej czy innej formie. Tym bardziej miala w wieku XIX, czyli w modelu, ktory dla korwinistow jest klasyczna, docelowa utopia.


Monarchia nie musi być. Może być ewentualnie republika albo monarchia parlamentarna.

To może lepsza jest demokracja w eurosocialistycznym opakowaniu?
I tłumaczenie się Izraelowi że to nie my zrobiliśmy obozy. A mówienie że Żydzi też mordowali Żydów jest rasistowskie, antysemickie i przeciwne europejskim wartościom. Sorry ale wolę jednak ta utopie i wojny niż dom wariatów z feministkami, LGBT i Żydami :-D

Cytat:

Chwila... Jestes nazista...? O.o


Nazista to narodowy socialista a socializmem się brzydzę w odróżnieniu od ciebie. Ja tylko pisze jak było.

Cytat:

Jasne. Ale spekulant z definicji chce szybko zarobic. I pewnie. Nie bedzie inwestowal w badania naukowe. A maly inwestor jest, coz, maly. Nie ma miliarda EUR, by jednorazowo je wylozyc, ryzykujac w dodatku bardzo realnie, ze je straci.

To sie w ogole nie trzyma kupy, sam to chyba widzisz.


Zauważ jak powstawały wielkie obecnie korporacje i kto je zakładał. Czy steve job był milionerem, albo dziadek obecnego prezydenta USA?
Nie. Byli to zwykli ludzie co nie mieli nic do stracenia. I takich właśnie podziwiam :-)

Cytat:

Hmmm... Czyli wlasnie obaliles 90% swoich wlasnych tez, tak? : )


To znaczy?

Cytat:

Tak zwanym...? : ) Czyli co, uwazasz, ze Niemcy tylko udaja rozwiniety kraj?


Przeczytaj Jeszce raz ;)
.
.
.
Albo czekaj, pomogę ci :-) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wirtschaftswunder

Cytat:

To byla ironia. : ) Przesledz to sobie jeszcze raz powyzej. Ty napisales, ze od kiedy Polska jest w UE, to polscy naukowcy uciekaja. A ja Ci wykazuje, ze powodem nie jest UE, tylko przepasc niedzy aspiracjami a lokalnymi mozliwosciami.


To w takim razie jak twoim zdaniem powinniśmy dogonić Niemcy?

Cytat:

Bo woda jest tansza od pomaranczy. I tak samo, transport i przechowywanie cukru i wody jest tansze per kilo. Woda i cukier sie nie psuja, nie ma wiec strat na magazynie. W odpowiednich warunkach, mozesz je trzymac miesiacami, nawet latami. A sok wycisniety na swiezo z pomaranczy traci swoje walory smakowe w ciagu kilkunastu minut.


To nie zmienia faktu że gdyby zlikwidować kilka podatków zarówno sok jak i sok 100% byłyby tańsze.

Cytat:

No wlasnie nie. To korwinistyczne bicie piany, falszywe, bo oparte nie na analizie faktow i liczb, ale na prostej (by nie powiedziec: prostackiej) intuicji. Gdyby wyjac organizowanie podstawowych funkcji spolecznych z rak jednej, duzej organizacji non-profit i przekazac to w rozproszony system komercyjny, oparty na zysku, wowczas koszt takie uslugi wzroslby astronomicznie. Widac to dobitnie w USA, gdzie sluzba zdrowia jest prywatna - i jest tak droga, ze jest poza zasiegiem ogromnej czesci spoleczenstwa. Pieniadze zaoszczedzone na skladce sa fajne, gdy jest sie zdrowym, ale jesli musisz indywidualnie pokryc koszt leczenia raka, wowczas dla 99,9% ludzi oznacza to po prostu smierc bez zadnej formy terapii. Odpowiesz - prywatne ubezpieczenia. Ale ponownie, przyklad USA pokazuje, ze to fikcja. Firmy ubezpieczeniowe nie chca pokrywac takich chorob i bronia sie przed przyjmowaniem takiego ryzyka poprzez bardzo wyskie skladki, stac na nie tylko czesc spoleczenstwa. Reszta po prostu umiera.


Czyli co? Mam się cieszyć i płacić dalej na NFZ który nie różnie się bardzo w cenach od prywaciarzy?

DeVaneio napisa/a:

Twoja ignorancja ponownie zapiera mi dech w piersiach. Chiny? Krajem wolnorynkowym? W KTORYM KOSMOSIE?!?!?!!!


To jak się wzbogacili jak w latach 80 byli Jeszce biedni?

Cytat:


Mhm. Tym bardziej nie rozumiem przykladow, ktore podajesz na poparcie swych tez. Piszesz o wolnym rynku i podajesz Chiny - co jest kompletna bzdura. Teraz idziesz dalej - piszesz o Trumpie w tym samym kontekscie, a przeciez rozbija on wlasnie system wolnego handlu swiatowego poprzez swoje nowe 25% cla. Jakim kosmicznym aktem intelektualnej schozofrenii mozesz laczyc te dwie rzeczy? : ) To doprawdy zadziwiajace...


A co z resztą bo napisałeś tylko o Chinach i Trumpie?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doczy: 14 Sie 2012

   

Wysany: 2018-06-12, 20:40   

Cytat:

"Jeżeli to ktoś dla mnie bliski to się zgodzę. A nie obcy człowiek.
Każdy jest dorosły i każdy odpowiada za siebie."



Jak to widzialbys? Powiedzmy, zniesiesz OC, zaden kierowca nie jest wiec ubezpieczony. Niektorzy nie moga wiec pokryc strat, ktore wyrzadzaja. To oznacza, ze taki ktos jest bezkarny, a jego ofiary sa bezbronne. Gdzie jest w tym sens?

Cytat:

"Jeżeli spowoduje wypadek podlegam każe. Czy to majątkowej czy innej. Jak by ludzie wiedzieli że za chwilę mogą stracić wszystko to by ostrożniej jeździli"



To brzmi fajnie, ale realnie nic nie znaczy. Jesli ta kara jest niemozliwa do wyegzekwowania, to przestaje byc kara. Poza tym pamietaj, ze w przypadku ubezpieczen nie chodzi o kare, ale o wyrownanie szkody ofierze. A takie wyrownanie jest mozliwe do zagwarantowania jedynie w przypadku ubezpieczenia.

Cytat:

"A po co ma to robić system? Zrobiłem stłuczke to płacę poszkodowanemu. Nie wiem co w tym trudnego."



Niech zgadne - nie masz prawa jazdy, tak? : )

To, ze w przypadku, gdy odszkodowanie placisz Ty sam, a nie ubezpieczyciel, to nader latwo jest uniknac wyplaty tego odszkodowania - tak, jak na przyklad masowo unika sie w Polsce placenia alimentow. To byloby dokladnie to samo.

Cytat:

"Niby taaak, ale uważam że mógłbyć lepiej."


Dlaczego?

Cytat:


"Chociażby wspieranie korporacji przez UE. Mały polski sklepik na wsi nie może równo konkurować z Carrefourem."



Jestes caly czas strasznie mglisty. W jaki sposob UE niby wspiera Carrefoura? Podaj prosze trzy przyklady takich mechanizmow.

Cytat:

"Pewnie. Ciężarówki, nożownicy, gwałty, podpalanie samochodów czy zawalajace się wieżowce.
Bezpiecznie jak sejfie :-D "



Na pewno bezpieczniej, niz przed 1945 r. To truizm, naprawde nie widze powodow, by dalej bic piane wokol tego Twego babola. Idzmy juz dalej.

Cytat:

"Jak oni byli naszymi koloniami :-D Jeszcze pare lat temu nie było tej "fali uchodźców", wtedy było w porządku."



I to mnie wlasnie wkurza u korwnistow - ich masakrycznie zenujacy poziom wiedzy. Myslisz, ze nie bylo wczesniej fal uchodzcow? Podam jeden przyklad - w 1962 r i w najblizszym czasie potem z Algierii do Francji przesiedlilo sie ok. poltora miliona Afrykanczykow.

Cytat:

"Już nie gadaj że tak źle było przed 1945."



Patrzac z perspektywy bezpiecznego brzegu, burza na morzu niewatpliwie wydaje sie hipnotyzujaca. Dzis, spogladajac sto i wiecej lat wstecz, pewnie widzimy jakis tam romantyzm wojny. Ale ludzie, ktorzy zyli wtedy - na pewno go nie widzieli.

Cytat:

"Na wojnach poza druga wojna ginęli tylko żołnierze. Pierewszy raz ginęli cywile w IIWŚ. Żołnierz jest od tego żeby ginąć."



...


...


Dobra, nie mam sily na nowe bzdury. Trzymajmy sie na razie tych starych i idzmy dalej.

Cytat:

"Król miał odpowiedzialność przed Bogiem i historią."



Czyli przed nikim. Nie marnujmy czasu, pliz.

Cytat:

"Poza tym on miał zawsze swoich doradców a nie "niemiecki agentów" jak my w postaci PO."



Och, myslisz, ze zaden doradca zadnego krola nigdy nie byl niczyim agentem...? : ) Yup. Korwinista. : ) Bezblednie poznamy po poziomie wiedzy!

Cytat:


"Tyran to zły król. Ale bywali też dobrzy. Jak jest tyran to się go usuwa."



I tu jest wlasnie sedno problemu i glowny blad Waszych zalozen. Korwinisci mowia, ze wladze nad panstwem powinien sprawowac wladca absolutny. Nazywaja go krolem. Pojawia sie oczywiscie kontrargument tyranii. Wtedy korwinisci mowia, ze zlego krola mozna obalic. No wiec wlasnie nie, drodzy glupcy, nie mozna. Kazdy tyran broni sie przed obaleniem, tworzac wokol siebie system kontroli oraz represji i poglebiajac swoja tyranie. Panstwo jest przebudowane pod katem utrzymania sie go u wladzy. Gdy w koncu jest obalany, to pograza to panstwo w chaosie, wojnie, rzezi i destrukcji. Kilka prostych przykladow - nikt nie oblil zadnego z koreanskich Kimow, choc nie nazwiemy ich przeciez dobrymi wladcami. Obalenie Kaddafiego w 2011 pograzylo kraj w wojnie domowej, z ktorej Libia nadal nie moze wyjsc. Proba obalenia Assada w Syrii kompletnie zrujnowala caly ten kraj. Rzady Mugabe w Zimbabwe sprowadzily tenkraj do cienia jegoi wczesniejszej zamoznosci. Hitler pociagnal za soba najbogatszy kraj Europy na samo dno destrukcji.

Dlaczego zaden korwonista nie bierze pod uwage lekcji historii, gdy smazy te swoje glodne kawalki i bzdurne teorie "jak bedzie zly, to go obalimy"...? Jasne, ze nie obalicie. A jesli nawet, to jedynie w proch i pyl tego, co kiedys bylo spoleczenstwem.

Cytat:

Cytat:

Ale wracajac na ziemie - to jak najbardziej, kazda monarchia w Europie miala swoj parlament, w tej czy innej formie. Tym bardziej miala w wieku XIX, czyli w modelu, ktory dla korwinistow jest klasyczna, docelowa utopia



Monarchia nie musi być. Może być ewentualnie republika albo monarchia parlamentarna.



...!!! To ja juz kurde nic nie kumam! Chcesz monarchii, bo tam nie ma parlamentu. Ja Ci odpowiadam, ze oczywiscie, ze jest. Na to Ty mi piszesz, ze moze byc republika parlamentarna... Jak, do cholery, republika parlamentarna ma byc bez parlamentu?!?!?!?!

Cytat:

"To może lepsza jest demokracja w eurosocialistycznym opakowaniu?"



Jasne, ze tak! Wole Szwajcarie i Szwecje, niz Koree Polnocna! Wole Danie od Arabii Saudyjskiej!

Cytat:

"I tłumaczenie się Izraelowi że to nie my zrobiliśmy obozy."



KOMPLETNIE zmieniasz teraz temat... >.> O tym zreszta byl inny temat na tym forum. Jak chcesz, to idz i go odswiez. Tu nie bede tego ciagnal.

Cytat:

"Nazista to narodowy socialista a socializmem się brzydzę w odróżnieniu od ciebie. Ja tylko pisze jak było."



No wlasnie nie, nie piszesz. : ) Piszesz dziwaczne kawalki o tym, ze republika parlamentarna jest bez parlamentu i ze Chiny sa krajem wolnorynkowym. ; P

Cytat:

"Zauważ jak powstawały wielkie obecnie korporacje i kto je zakładał. Czy steve job był milionerem, albo dziadek obecnego prezydenta USA?"



"Jobs", nie "Job".

Nie byli. I zaden z nich nie inwestowal nawet grosza w nauke. Trump zreszta nadal nie inwestuje, bo jego biznes opiera sie na obrocie nieruchomosciami i na produkcji programow telewizyjnych. Och... Nie wiedziales tego? : )

Cytat:

"To w takim razie jak twoim zdaniem powinniśmy dogonić Niemcy?"



Kopiujac ich sposob budowy ich dobrobytu po 1945 r. Budujac silne spoleczenstwo obywatelskie w stabilnym panstwie, opartym o niezalezne instytucje. Budujac podobna im kulture poszanowania pracy i przedsiebiorczosci. Unikajac awanturnictwa i ksiezycowych eksperymentow z "krolami-dyktatorami". Oraz bedac czescia wspolnego rynku europejskiego. Inaczej po prostu sie nie da.

Cytat:

"To nie zmienia faktu że gdyby zlikwidować kilka podatków zarówno sok jak i sok 100% byłyby tańsze."



Zieeeew... Taaaa, aaaaale naaaaadal ten niezdrowy bedzie tanszy... Dzizas... Dobra, zostawmy to juz, bo to sie robi nudne...

Cytat:

"Czyli co? Mam się cieszyć i płacić dalej na NFZ który nie różnie się bardzo w cenach od prywaciarzy?"



I oto kolejna korwinistyczna bzdura! : ) To po prostu niesamowite, jakie Wy macie pustki w tych swoich glowach...

Spojrzmy na liczby. Skladka ubezpieczeniowa NFZ to dzisiaj 320 zl miesiecznie (dane ze strony ZUS, sprawdzalem przed chwila). Ubezpieczenie prywatne kosztuje roznie, ja place ok. 400 zl miesiecznie. Powiedzmy, ze sa to zblizone kwoty. Jasne. Ale ZAKRES! Zakres jest inny! Ubezpieczenie prywatne nie obejmuje tych chorob, ktore sa naprawde ciezkie i naprawde drogie w leczeniu. Choroby serca. Nowotwory. Neurologie. Przeszczepy. Jedna terapia nowotworowa to koszt kilkuset tysiecy zlotych, czasem miliona i wiecej. Gdybys chcial z prywatnej skladki uzbierac na koszt takiej terapii, musialbys odkladac na nia rowno 208 (slownie: dwiescie osiem) lat (Obliczenia: koszt jednego miliona podzielony przez 400 zl miesiecznej skladki, podzielony przez 12 miesicy w roku, czyli 1'000'000 / 400 / 12 =~208 lat skladkowania), i to bez zysku dla firmy! Ubezpieczenie prywatne pokrywa Ci wiec tylko kontakt z lekarzem oraz najprostsze zabiegi, jak rentgen czy USG. Wszystkie inne rzeczy musisz robic w publicznym systemie.

Dlatego wlasnie ubezpieczenie prywatne nie zastapi publicznej sluzby zdrowia. Kiedys to liczylismy z kims, nawet chyba na tym forum - gdyby ubezpieczenia prywatne mialy oferowac zakres podobny do tego, jaki ofeuje dzis NFZ, skladka musialaby wyniesc kilka tysiecy zlotych. O ile dobrze pamietam ostateczna liczbe - wtedy w obliczeniach wyszlo nam 5'800 zl miesiecznie. Dopiero powyzej tej kwoty prywatna firma ubezpieczeniowa mialaby swoj zysk. No, ale tego Korwin to juz Wam nie mowi, co? : )

Cytat:

Cytat:

Twoja ignorancja ponownie zapiera mi dech w piersiach. Chiny? Krajem wolnorynkowym? W KTORYM KOSMOSIE?!?!?!!!


To jak się wzbogacili jak w latach 80 byli Jeszce biedni?



Hah... Ty sie pytasz mnie? : ) To ja wyskoczylem tu z Chinami? Nie sadzisz, ze powinienes NAJPIERW to sprawdzic, a dopiero POTEM pisac koszalki-opalki o wolnym rynku w Chinach? : ) Hm? Hmmm?

U mnie w pakiecie masz tylko jeden darmowy wyklad dziennie, a wykorzystales to juz powyzej na to o sluzbie zdrowia. Takze na razie sorry. : )

Cytat:

"A co z resztą bo napisałeś tylko o Chinach i Trumpie? "



Z reszty, tylko Thatcher byla wolnorynkowcem - a Wielka Brytania byla wtedy we Wspolnotach Europejskich. : ) Przypaaaadeeek...?

W pozostalych przypadkach, kraje przez Ciebie podane nie byly i w sumie nadal nie sa wolnorynkowe. Owszem, sa kapitalistyczne, nawet bardzo kapitalistyczne - ale nie sa wolnorynkowe. Nie w takim stopniu, w jakim jest chocby Unia Europejska. Ale ze wszystkich wymienionych, wlasnie Chinom najdalej od wolnego rynku. To w ogole szokujace dla mnie, jak malo ludzie wiedza o Chinach... : )
_________________
Smile or die!
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2018-06-13, 08:37   

Widze, ze philosophus swietnie sie bawi. :-D
_________________
W miękkim futrze kota
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-13, 10:38   

Ranger napisa/a:

Jak to widzialbys? Powiedzmy, zniesiesz OC, zaden kierowca nie jest wiec ubezpieczony. Niektorzy nie moga wiec pokryc strat, ktore wyrzadzaja. To oznacza, ze taki ktos jest bezkarny, a jego ofiary sa bezbronne. Gdzie jest w tym sens?


Można znieść OC albo znieść przymus ubezpieczenia.Jak nie mogą pokryć strat to mają problem.Jak by nie było ubezpieczeń to ludzie by ostrożniej jeździli.Tym bardziej ci którzy wiedzą że gdyby mieli spowodować wypadek nie mogli by potem pokryć strat.

Ranger napisa/a:

To brzmi fajnie, ale realnie nic nie znaczy. Jesli ta kara jest niemozliwa do wyegzekwowania, to przestaje byc kara. Poza tym pamietaj, ze w przypadku ubezpieczen nie chodzi o kare, ale o wyrownanie szkody ofierze. A takie wyrownanie jest mozliwe do zagwarantowania jedynie w przypadku ubezpieczenia.


To co proponujesz ?

Ranger napisa/a:

Niech zgadne - nie masz prawa jazdy, tak? : )


Mam.Zrobiłem za drugiem.Więc skoro zdałem prawo jazdy i otrzymałem dokumenty to państwo nie ma po co zakładać że jestem nieodpowiedzialnym kierowcą.

Ranger napisa/a:

To, ze w przypadku, gdy odszkodowanie placisz Ty sam, a nie ubezpieczyciel, to nader latwo jest uniknac wyplaty tego odszkodowania - tak, jak na przyklad masowo unika sie w Polsce placenia alimentow. To byloby dokladnie to samo.


No to do sądu i po problemie.
Z alimenciarzami to też jest głupota że ich trzymają w więzieniach.

Ranger napisa/a:

Dlaczego?


Spójrz chociaż na Białoruś.Z tego co się orientuje to oni nie robili prywatyzacji w ogóle a teraz benzynę mają tańszą od nas.

Ranger napisa/a:

estes caly czas strasznie mglisty. W jaki sposob UE niby wspiera Carrefoura? Podaj prosze trzy przyklady takich mechanizmow.


Z tego co wiem to dostają dotacje i jakieś ulgi podatkowe.

Ranger napisa/a:

Na pewno bezpieczniej, niz przed 1945 r. To truizm, naprawde nie widze powodow, by dalej bic piane wokol tego Twego babola. Idzmy juz dalej.


Bo ty chcesz zmienić naturę człowieka a ona nie zmieniła się od początku.Wojny zawsze były i będą czy tego chcesz czy nie.I żadna unia gejropejska tego nie powstrzyma.

Ranger napisa/a:

I to mnie wlasnie wkurza u korwnistow - ich masakrycznie zenujacy poziom wiedzy. Myslisz, ze nie bylo wczesniej fal uchodzcow? Podam jeden przyklad - w 1962 r i w najblizszym czasie potem z Algierii do Francji przesiedlilo sie ok. poltora miliona Afrykanczykow.


To mnie nie interesuje.Algeria była francuską kolonią wiec niech francuzi się z nimi bawią.Ale polska nie.Koleonie miały 8 państw w Europie więc to niech one sobie walczą z głodem w afryce.Mnie ani reszty europy to nie obchodzi i nie zgadzam się przyjąć uchodźców z terenów w których polska nigdy nie była w imię jakiegoś europejskiego socializmu.

Ranger napisa/a:

Dobra, nie mam sily na nowe bzdury. Trzymajmy sie na razie tych starych i idzmy dalej.


To od czego twoim zdaniem jest żołnież :-D ?

Ranger napisa/a:

Czyli przed nikim. Nie marnujmy czasu, pliz.


A kto ci obecnie jest w stanie pozwać Putina,Obamę czy Netanjahu ?
Właśnie.

Ranger napisa/a:

Och, myslisz, ze zaden doradca zadnego krola nigdy nie byl niczyim agentem...? : ) Yup. Korwinista. : ) Bezblednie poznamy po poziomie wiedzy!


Agenci zawsze byli ale to ostateczne słowo należało do króla.Król nie musiał się posłuchać.Obecnie nie ma przed tym ucieczki.

Ranger napisa/a:

I tu jest wlasnie sedno problemu i glowny blad Waszych zalozen. Korwinisci mowia, ze wladze nad panstwem powinien sprawowac wladca absolutny. Nazywaja go krolem. Pojawia sie oczywiscie kontrargument tyranii. Wtedy korwinisci mowia, ze zlego krola mozna obalic. No wiec wlasnie nie, drodzy glupcy, nie mozna. Kazdy tyran broni sie przed obaleniem, tworzac wokol siebie system kontroli oraz represji i poglebiajac swoja tyranie. Panstwo jest przebudowane pod katem utrzymania sie go u wladzy. Gdy w koncu jest obalany, to pograza to panstwo w chaosie, wojnie, rzezi i destrukcji. Kilka prostych przykladow - nikt nie oblil zadnego z koreanskich Kimow, choc nie nazwiemy ich przeciez dobrymi wladcami. Obalenie Kaddafiego w 2011 pograzylo kraj w wojnie domowej, z ktorej Libia nadal nie moze wyjsc. Proba obalenia Assada w Syrii kompletnie zrujnowala caly ten kraj. Rzady Mugabe w Zimbabwe sprowadzily tenkraj do cienia jegoi wczesniejszej zamoznosci. Hitler pociagnal za soba najbogatszy kraj Europy na samo dno destrukcji.


Zobacz na przestrzeni historii ile byo tyranów a ile dobrych królów.Takie przypadki się zdarzają.
O KRLD to nic mi nie mów.Azjaci tak mają że nie potrafią obalać władców bo tam jest trochę inna kultura.W europie zawsze wybuchały powstanie,rewolucie itp.Dlatego to my podbilśmy świat a nie oni.
Z Kadaffim to było już ustalone z góry.Amerykanom była potrzebna ropa.Sam kadaffi nie był zły,był dobrym władcą ale sam widzisz jak działają kolonie.Co z tego że Libia był członkiem Ligi Arabskiej jak nikt im nie pomógł.Więc podaj mi porszę jakieś przykłady z państw a nie z koloni ok :-) ?
Syrię chcą zniszczyć bo rothshild tam jeszcze banku nie ma.Syria nie ma długów i jej gospodarka rosła w siłę czego boi się Arabia saudyjska.
Tak jak wyżej.Nie podawaj za przykładów jakieś Zimbabwe.To kolonia !!!
Hitler wygrał bo głosił takie poglądy z którymi ty się zgadzasz.Hitler chciał przymusu ubezpieczeń,obowiązku edukacji państwowej czy jednej waluty w europie.

Ranger napisa/a:

Hah... Ty sie pytasz mnie? : ) To ja wyskoczylem tu z Chinami? Nie sadzisz, ze powinienes NAJPIERW to sprawdzic, a dopiero POTEM pisac koszalki-opalki o wolnym rynku w Chinach? : ) Hm? Hmmm?


Ja sprwdziłem,ale skoro uważasz że jestem w błedzie ?

Ranger napisa/a:

Z reszty, tylko Thatcher byla wolnorynkowcem - a Wielka Brytania byla wtedy we Wspolnotach Europejskich. : ) Przypaaaadeeek...?

W pozostalych przypadkach, kraje przez Ciebie podane nie byly i w sumie nadal nie sa wolnorynkowe. Owszem, sa kapitalistyczne, nawet bardzo kapitalistyczne - ale nie sa wolnorynkowe. Nie w takim stopniu, w jakim jest chocby Unia Europejska. Ale ze wszystkich wymienionych, wlasnie Chinom najdalej od wolnego rynku. To w ogole szokujace dla mnie, jak malo ludzie wiedza o Chinach... : )


Tak ale to było jeszcze przed traktatem w Maastricht 1992.Jak by UE obowiązywały trakty Rzymskie to były bym euroentuzjastą jak ty :-) ale niestety obowiązuje nas traktat Lizboński 2007.

To w takim razie jak Chiny się wzbogaciły ? Mieli komunę to była bieda.A od lat 90 zaczęły się dynamicznie rozwijać.Jak to się stało ?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doczy: 14 Sie 2012

   

Wysany: 2018-06-15, 13:21   

Cytat:

"Można znieść OC albo znieść przymus ubezpieczenia.Jak nie mogą pokryć strat to mają problem."



No wlasnie nie. To jest ten punkt, ktorego nie rozumiesz. Jesli dluznik nie moze pokryc dlugu, to wtedy nie on ma problem, ale wierzyciel. W tym wypadku, jesli sprawca wypadku odmowi wyplaty odszkodowania, to to nie on ma problem, ale ofiara wypadku. I wlasnie dlatego nie zgadzam sie na Twoj model. Uwazam, ze promuje on patologie i krzywdzi slabszych.

Cytat:

" To co proponujesz ? "



To, o czym pisze caly czas - utrzymanie obowiazkowego OC dla kierowcow. Obecny system jest wlasciwy.

Cytat:

" No to do sądu i po problemie. "



Tak, ale dwie rzeczy. A wlasciwie trzy:

1/ z czego zrobisz egzekucje naleznosci, jesli sprawca wypadku nie ma majatku? Ubezpieczenie kosztuje ok. 1 tys zl roczne - ale odszkodowanie moze isc w setki tysiecy lub miliony jednorazowo. 99,99% Polakow nie dysponuje odpowiednim majatkiem, a pozostale 0,01% moze z nim po prostu uciec w odpowiednie formy prawne, jak chocby spolka z o. o.
2/ nasz system sadowy nie jest gotowy, by przyjac kolejna wielka fale nowych spraw. Oczekiwanie na wyrok zajeloby lata, a w miedzyczasie ofiary wypadkow pozostawalyby bez odszkodowan.
3/ Ograniczysz system sprawiedlowosci do osob zamoznych, bo prowadzenie sprawy sadowej jest drogie. Osoby niezamozne nie bylyby w stanie podjac walki w sadzie. Doskonalym przykladem na to sa Stany, gdzie s powodu kosztu prowadzenia procesu cywilnego, duza czesc spraw wygrywa nie ten, kto ma racje, ale ten, kogo stac na dluzsza walke w sadzie.

Cytat:

" Z alimenciarzami to też jest głupota że ich trzymają w więzieniach. "



Zgadzam sie. To drogie i w sumie nieskuteczne.

Cytat:

" Spójrz chociaż na Białoruś.Z tego co się orientuje to oni nie robili prywatyzacji w ogóle a teraz benzynę mają tańszą od nas. "



Jasne. Ale maja tez represyjna dyktature, kompletny brak niezaleznych instytucji spolecznych, zerowy poziom spoleczenstwa obywatelskiego oraz PKB per capita w wysokosci 18'600 USD, podczas gdy Polska ma 31'400 USD (oba parametry w PPP). Nie musze sie chyba z Toba spierac, ze 18 tys to mniej, niz 31 tys? Czy musze? : )

Swoja droga... Czy mi sie wydaje, czy bronisz w tej chwili instytucji przedsiebiorstwa panstwowego...? Czy nie jest to w kompletnej sprzecznosci z Twoja glowna teza, ze panstwo powinno miec minimalny zakres dzialania i odpowiedzialnosci...?

Cytat:

" Z tego co wiem to dostają dotacje i jakieś ulgi podatkowe. "



Mhm. Nic mi o tym nie wiadomo, by dostawali. A jakie dostaja? Mozesz konkretniej?

Cytat:

"Bo ty chcesz zmienić naturę człowieka a ona nie zmieniła się od początku.Wojny zawsze były i będą czy tego chcesz czy nie. I żadna unia gejropejska tego nie powstrzyma"



No wlasnie nie masz racji, i dobitnym dowodem na to sa po prostu fakty. Wyjawszy niewielka ilosc konfliktow kolonialnych Francji i Portugalii, zaden kraj bedacy we Wspolnotach, a potem w UE, nie byl zaangazowany w wojne w ogole, a tym bardziej w wojne z innym panstwem czlonkowskim. Ta czesc Europy, ktora jest w UE, jest strefa bezprecedensowego okresu pokoju. Tymczasem wczesniej - duza rozmiarami wojna wybuchala co najmniej raz na jedno pokolenie. Poza tym, militaryzm owczesnych spoleczenstw byl dla dzisiejszych nas po prostu niewyobrazalny.

Cytat:

"To mnie nie interesuje."



WTF...? Jestes jak Trump. : ) Mowisz, ze dzisiejsza fala uchodzcow jest bezprecedensowa. Ja Ci podaje precedensy. Ty mi odpisujesz, ze Cie to nie interesuje. No to skoro masz wlasna matematyke, wlasne definicje oraz subiektywne prawo do ignorowania wybranych zjawisk historycznych, to jak ja mam z Toba rozmawiac?

Cytat:

"Algeria była francuską kolonią wiec niech francuzi się z nimi bawią.Ale polska nie."



To prawda - Polska kolonii w Afryce nie miala. Dlatego ilosc afrykanskich uchodzcow w Polsce wynooooosiiiii... Ile? : )

Cytat:


"Koleonie miały 8 państw w Europie więc to niech one sobie walczą z głodem w afryce.Mnie ani reszty europy"



O, znowu trumpizm. : ) To, ze Ty cos myslisz, nie znaczy jeszcze, ze "reszta Europy" tak uwaza. Mysle, ze wiekszosc gatunku homo sapiens ma ceche zwana powszechnie 'empatia'. Mysle, ze jest to jeden z elementow naszej psychiki, jeden z fundamentow zdrowego umyslu. Czlowiek pozbawiony empatii ogolnie w nauce uwazany jest za chorego psychicznie. : ) Mam wiec chyba zla wiadomosc dla Ciebie...

Cytat:

"A kto ci obecnie jest w stanie pozwać Putina,Obamę czy Netanjahu ? "



Putina - nikt, bo jest wlasnie takim dyktatorem, jakiego Ty chcesz widziec w Polsce. Ale zarowno Obama, jak i Netaniahu, sa odpowiedzialni i prawnie, i politycznie, w swoich systemach prawnych. Zwlaszcza Obama, ktory juz prezydentem nie jest (jesli nie zauwazyles, to spiesze o tym doniesc : ))

Cytat:

"Agenci zawsze byli ale to ostateczne słowo należało do króla.Król nie musiał się posłuchać."



No wlasnie nie! NIE! : DDD Podaj mi przyklad kraju oraz okresu, o jakim mowisz. Podadajmy o konkretach. Nazwa kraju oraz okres. W latach. Go!

Cytat:


I tu jest wlasnie sedno problemu i glowny blad Waszych zalozen. Korwinisci mowia, ze wladze nad panstwem powinien sprawowac wladca absolutny. Nazywaja go krolem. Pojawia sie oczywiscie kontrargument tyranii. Wtedy korwinisci mowia, ze zlego krola mozna obalic. No wiec wlasnie nie, drodzy glupcy, nie mozna. Kazdy tyran broni sie przed obaleniem, tworzac wokol siebie system kontroli oraz represji i poglebiajac swoja tyranie. Panstwo jest przebudowane pod katem utrzymania sie go u wladzy. Gdy w koncu jest obalany, to pograza to panstwo w chaosie, wojnie, rzezi i destrukcji. Kilka prostych przykladow - nikt nie oblil zadnego z koreanskich Kimow, choc nie nazwiemy ich przeciez dobrymi wladcami. Obalenie Kaddafiego w 2011 pograzylo kraj w wojnie domowej, z ktorej Libia nadal nie moze wyjsc. Proba obalenia Assada w Syrii kompletnie zrujnowala caly ten kraj. Rzady Mugabe w Zimbabwe sprowadzily tenkraj do cienia jegoi wczesniejszej zamoznosci. Hitler pociagnal za soba najbogatszy kraj Europy na samo dno destrukcji.

Cytat:

Zobacz na przestrzeni historii ile byo tyranów a ile dobrych królów.



Mysle, ze bardzo czytelna regula jest taka, ze im wieksza wladza krola, tym gorszym byl wladca. Omowmy to na konkretach. By Ci ulatwic rozmowe, od razu przyjmuje korwinistyczna narracje uznawania wieku XIX jako wzorca idealnego modelu. No to zobaczmy...

1/ Wielka Brytania: Krolowa Wiktoria (lata panowania: 1837-1901), rzadzaca w okresie klasycznie uwazanym za korwinistw za zlota ere Europy. Byla wladczynia konstytucyjna, jej wladza polityczna byla slaba. Za jej czasow Wielka Brytania przeszla okres niesamowitegow zrostu dobrobytu i znaczenia na swiecie.

2/ Niemiecki cesarz Wilhelm I (1871-1888) - panowal w czasach, gdy Niemcy wysuwaly sie z trzeciej ligii na pozycje naczelnego mocarstwa Europy. Byl to wladca konstytucyjny, nie mial prawa decydowania o podatkach ani o budzecie, nie prowadzil tez polityki zagranicznej, nie stanowil prawa. Tym wszystkim zajmowal sie rzad i parlament. Dodatkowo przez caly czas istnienia Cesarstwa Niemieckiego bylo ono ledwie federacja formalnie niezaleznych panstw niemieckich. Cesarz Wilhelm nadal musial uzawac role krola Bawarii czy krola Saksonii.

3/ Z innych panstw najszybciej rozwijajacych sie w XIX wieku mamy Francje - ta w ogole przez duza czesc wieku XIX byla republika parlamentarna, monarche miala tylko w latach 1804-1848 oraz 1852-1870, czyli lacznie przez 63 lata. Z tych 63 lat, monarchia absolutna byla tylko za Burbonow i Napoleona I, czyli przez pierwszych 26 lat wieku XIX, czyli zanim zaczal sie najlepszy okres rozwoju gospodarczego Francji.

4/ Czwartym panstwem, ktore w wieku XIX przeszlo najszybszy rozwoj, to Szwajcaria. Ta przez cala swoja historie byla bardzo demokratyczna republika, jak najodleglejsza od wszelkich form absolutyzmu czy monarchii.

A w jakich krajach mielismy absolutyzm? W Hiszpanii - gdzie za kazdym razem konczylo sie to wojna domowa, utrata kolejnych terytoriow, kolejnymi opoznieniami w rozwoju. W Portugalii - ktora szybko stala sie najbiedniejszym panstwem zachodniej Europy. W plemiennych panstwach balkanskich, jak Czarnogora - nawet nie bede komentowal. W Turcji, zwanej "chorym czlowiekiem Europy".

Na marginesie, dodalbym jeszcze przyklad Japonii. Tak dlugo, jak byla panstwem absolutystycznym, czyli za szogunatu, byla feudalnym panstewkiem rolniczym. Po rewolucji Meiji, jej rozwoj byl skorelowany z jej parlamentaryzmem - powolanie parlamentu i przekazanie mu uprawnien do uchwalania prawa, podatkow, budzetu przyspieszalo rozwoj. Gdy (juz w wieku XX) zaczelo pojawiac sie zjawisko powrotu dyktatury wojskowej, rozwoj spowolnil, wreszcie doprowadzilo to do kompletnej ruiny panstwa.

Wnioski: korwinistyczne idee prorozwojowej roli absolutyzmu sa kompletnie sprzeczne zarownio z faktami, jak i Wasza wlasna koncepcja forsowania wieku XIX jako zlotego wieku Europy.

Cytat:

" KRLD to nic mi nie mów.Azjaci tak mają że nie potrafią obalać władców"





W Europie w XIX wieku obalono oddolnie ilu wladcow...? Trzech? (Karol X we Francji, Ludwik Filip I tez we Francji, Otto I w Grecji). Jeszcze w Hiszpanii paru monarchow rotowalo na tronie poprzez lancuch zamachow i kontr-zamachow, zgoda. O, dodatkowo w calym XIX wieku byly dwa udane zamachy na zycie cara. I tyle. W wieku XX, wyjawszy rewolucje socjalistyczne po I wojnie swiatowej, obalono dwukrotnie krola w Grecji, raz Burbonow w Hiszpanii, dynastie wloska w 1947 r... Jak na 200 lat to nie jest jakis rewelacyjny wynik hm? : )

A tymczasem w Azji - wooooohohoho... Persja-Iran... Irak... Syria... Turcja - cala falanga obalonych sultanow. Japonia obalila szogunat. W Indiach - nawet nie licze obalonych maharadzow czy cesarzy. Monarchie dzisiejszej Indonezji. Ledwie pare lat temu obalono szejka Kataru. Pffft...Doprawdy, co za pustka w glowach tych korwinistow...!

Cytat:

" bo tam jest trochę inna kultura.W europie zawsze wybuchały powstanie,rewolucie itp.Dlatego to my podbilśmy świat a nie oni. "



Jasne. Zgadzam sie. Ale zauwaz, co wlasnie napisales - a napisales, ze to dzieki zmiennosci u sterow wladzy Europa uzyskala przewage nad Azja. Co najzabawniejsze - masz racje. : ) Ale zauwaz, ze wlasnie argumentujesz za demokracja, a przeciw absolutyzmowi. Zabawne, nie? : )))

Cytat:

" Syrię chcą zniszczyć bo rothshild tam jeszcze banku nie ma."



Zieeeew... Odpuscmy sobie jaszczuroludzi, masonow, kosmitow i protokoly medrcow Syjonu, pliz. Szkoda czasu.

Cytat:

"Syria nie ma długów i jej gospodarka rosła w siłę czego boi się Arabia saudyjska. "



Ach... Czyli Rotshild = Arabia Saudyjska...?! :DDD A ile bankow w Riajdzie maja Rotshildowie? Podasz jakis adres?

Cytat:

" Hitler wygrał bo głosił takie poglądy z którymi ty się zgadzasz."





Wez sie w garsc! Natychmiast!

Cytat:

"Hitler chciał przymusu ubezpieczeń,obowiązku edukacji państwowej czy jednej waluty w europie. "



Hitler takze oddychal, pil wode i byl szczepiony. I lubil psy i jablka. Lubisz jablka, NAZISTOWSKA SWINIO...!!!?

A teraz na powaznie: to nie sympatia do psow czy jedzenie jablek oznacza nazizm. Nazizm to rasizm, militaryzm, agresja, upodobanie dyktatury. Prosciej nie potrafie wytlumaczyc, sorry.

Cytat:

"To w takim razie jak Chiny się wzbogaciły ? Mieli komunę to była bieda.A od lat 90 zaczęły się dynamicznie rozwijać.Jak to się stało ? "



Chinczycy sa bardzo przedsiebiorczym i pracowitym narodem. Kapitalizm (oczywiscie specyficzny) maja bardzo gleboko wpojony w swoja kulture i mentalnosc. Niecale 30 lat panowania Mao (1949-1976) nie zmienilo pieciu tysiecy lat tradycji i nawykow. Jak najbardziej, Chiny sa panstwem kapitalistycznym. Ale nie sa panstwem wolnorynkowym. Stopien regulacji obowiazujacych w Chinach znacznie przekracza jaikolwiek poziom pozwalajacy mowic o wolnym rynku.
_________________
Smile or die!
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-15, 14:29   

Ranger napisa/a:

No wlasnie nie. To jest ten punkt, ktorego nie rozumiesz. Jesli dluznik nie moze pokryc dlugu, to wtedy nie on ma problem, ale wierzyciel. W tym wypadku, jesli sprawca wypadku odmowi wyplaty odszkodowania, to to nie on ma problem, ale ofiara wypadku. I wlasnie dlatego nie zgadzam sie na Twoj model. Uwazam, ze promuje on patologie i krzywdzi slabszych.


No to nie wiem. Kara śmieci?

Ranger napisa/a:

To, o czym pisze caly czas - utrzymanie obowiazkowego OC dla kierowcow. Obecny system jest wlasciwy.


A nie można go obniżyć?
Albo chociaż akzyce z tej głupiej benzyny ścignać?

Cytat:

Tak, ale dwie rzeczy. A wlasciwie trzy:

1/ z czegoz robisz egzekucje naleznosci, jesli sprawca wypadku nie ma majatku? Ubezpieczenie kosztuje ok. 1 tys zl roczne - ale odszkodowanie moze isc w setki tysiecy lub miliony jednorazowo. 99,99% Polakow nie dysponuje odpowiednim majatkiem, a pozostale 0,01% moze z nim po prostu uciec w odpowiednie formy prawne, jak chocby spolka z o. o.
2/ nasz system sadowy nie jest gotowy, by przyjac kolejna wielka fale nowych spraw. Oczekiwanie na wyrok zajeloby lata, a w miedzyczasie ofiary wypadkow pozostawalyby bez odszkodowan.
3/ Ograniczysz system sprawiedlowosci do osob zamoznych, bo prowadzenie sprawy sadowej jest drogie. Osoby niezamozne nie bylyby w stanie podjac walki w sadzie. Doskonalym przykladem na to sa Stany, gdzie s powodu kosztu prowadzenia procesu cywilnego, duza czesc spraw wygrywa nie ten, kto ma racje, ale ten, kogo stac na dluzsza walke w sadzie.


Ręce mi opadają. Czego to takie wsyztsko głupie jest. Nic się z tym nie da zrobić?

Cytat:

Jasne. Ale maja tez represyjna dyktature, kompletny brak niezaleznych instytucji spolecznych, zerowy poziom spoleczenstwa obywatelskiego oraz PKB per capita w wysokosci 18'600 USD, podczas gdy Polska ma 31'400 USD (oba parametry w PPP). Nie musze sie chyba z Toba spierac, ze 18 tys to mniej, niz 31 tys? Czy musze? : )


Z jednej story tak ale nie są w UE które każe im przyjmować uchodźców, nie są w NATO i nie walczą za Izrael.
Juz weź skończ z tą złośliwością ok?

Cytat:

Swoja droga... Czy mi sie wydaje, czy bronisz w tej chwili instytucji przedsiebiorstwa panstwowego...? Czy nie jest to w kompletnej sprzecznosci z Twoja glowna teza, ze panstwo powinno miec minimalny zakres dzialania i odpowiedzialnosci...?


Ale chyba mi nie powiesz ze na Białorusi wyszystko jest państwowe. Nawet fryzjer czy restauracjia.
Swoją drogą dlaczego uważasz że dyktatura Łukaszenki jest zła?

Cytat:

Zgadzam sie. To drogie i w sumie nieskuteczne.


:-)

Ranger napisa/a:

Mhm. Nic mi o tym nie wiadomo, by dostawali. A jakie dostaja? Mozesz konkretniej?


Tak słyszałem. Tak samo jak w aferę z wolkswagenem jest jeszcze umoczone 5firm samochodowych.
Nie dziwi cie to że firmy które robią źle samochody Jeszce nie upadły?

Ranger napisa/a:

No wlasnie nie masz racji, i dobitnym dowodem na to sa po prostu fakty. Wyjawszy niewielka ilosc konfliktow kolonialnych Francji i Portugalii, zaden kraj bedacy we Wspolnotach, a potem w UE, nie byl zaangazowany w wojne w ogole, a tym bardziej w wojne z innym panstwem czlonkowskim. Ta czesc Europy, ktora jest w UE, jest strefa bezprecedensowego okresu pokoju. Tymczasem wczesniej - duza rozmiarami wojna wybuchala co najmniej raz na jedno pokolenie. Poza tym, militaryzm owczesnych spoleczenstw byl dla dzisiejszych nas po prostu niewyobrazalny.


Ja mam inne zdanie na ten temat. Uważam że wojen nie było tylko dla tego że były dwa supermocarstwa które miały bombę atomowa i były podzielone na dwa bloki. Teraz czasy się zmieniły.

Jak to konflikty kolonialne? A co z wojna brytyjsko francuska o Egipt?
Co z wojną portugalsko holenderską o Brazlie?

Cytat:

WTF...? Jestes jak Trump. : ) Mowisz, ze dzisiejsza fala uchodzcow jest bezprecedensowa. Ja Ci podaje precedensy. Ty mi odpisujesz, ze Cie to nie interesuje. No to skoro masz wlasna matematyke, wlasne definicje oraz subiektywne prawo do ignorowania wybranych zjawisk historycznych, to jak ja mam z Toba rozmawiac?


Nie rozumiesz. To nie jest nasz problem. My nie mieliśmy kolonii w Afryce więc nie mamy żadnych zobowiązań do tych ludzi.
Tak samo jak wojna w Iraku nie była nasza wojną a prezydent Kwaśniewski żołnierzy wysłał bo chciał Visy załatwić a to taj nic z tego.

Cytat:

To prawda - Polska kolonii w Afryce nie miala. Dlatego ilosc afrykanskich uchodzcow w Polsce wynooooosiiiii... Ile? : )


Wynosi nie wiele bo ich nie wzieliśmy.Ale sam fakt że Unia chce na siłę nam ich wcisnąć jest nie fair.

Cytat:

O, znowu trumpizm. : ) To, ze Ty cos myslisz, nie znaczy jeszcze, ze "reszta Europy" tak uwaza. Mysle, ze wiekszosc gatunku homo sapiens ma ceche zwana powszechnie 'empatia'. Mysle, ze jest to jeden z elementow naszej psychiki, jeden z fundamentow zdrowego umyslu. Czlowiek pozbawiony empatii ogolnie w nauce uwazany jest za chorego psychicznie. : ) Mam wiec chyba zla wiadomosc dla Ciebie...


Po pierwsze. Zgodzę się ale najpierw powinniśmy u siebie wsyztsko ogarnąć nie uważasz :-) ?
Sprawa uchodźców to nie sprawa pierwszorzedna.
Po drugie. Dlaczego tylko my mamy mieć emapaite a reszta świata nie?
Mam empatie ale i zdrowy rozsądek więc nie musisz się o mnie martwić :-)

Cytat:

Putina - nikt, bo jest wlasnie takim dyktatorem, jakiego Ty chcesz widziec w Polsce. Ale zarowno Obama, jak i Netaniahu, sa odpowiedzialni i prawnie, i politycznie, w swoich systemach prawnych. Zwlaszcza Obama, ktory juz prezydentem nie jest (jesli nie zauwazyles, to spiesze o tym doniesc : ))


Chyba nie zrozumiałeś.
Kto ukaże Putina za Czeczenie
Kto Netanuahu za mordy na Palestynie
Kto Obamę za zniszczenie Libii?
Prawo zawsze można zmienić ;)

Cytat:

No wlasnie nie! NIE! : DDD Podaj mi przyklad kraju oraz okresu, o jakim mowisz. Podadajmy o konkretach. Nazwa kraju oraz okres. W latach. Go!


Pewnie. To podaj mi przykład jakieś agentury u króla ;)

Cytat:

1/ Wielka Brytania: Krolowa Wiktoria (lata panowania: 1837-1901), rzadzaca w okresie klasycznie uwazanym za korwinistw za zlota ere Europy. Byla wladczynia konstytucyjna, jej wladza polityczna byla slaba. Za jej czasow Wielka Brytania przeszla okres niesamowitegow zrostu dobrobytu i znaczenia na swiecie.


WB właśnie poprzez tą słaba władze okrotnej monarchii byla największym Imperium w historii.

Ranger napisa/a:

Niemiecki cesarz Wilhelm I (1871-1888) - panowal w czasach, gdy Niemcy wysuwaly sie z trzeciej ligii na pozycje naczelnego mocarstwa Europy. Byl to wladca konstytucyjny, nie mial prawa decydowania o podatkach ani o budzecie, nie prowadzil tez polityki zagranicznej, nie stanowil prawa. Tym wszystkim zajmowal sie rzad i parlament. Dodatkowo przez caly czas istnienia Cesarstwa Niemieckiego bylo ono ledwie federacja formalnie niezaleznych panstw niemieckich. Cesarz Wilhelm nadal musial uzawac role krola Bawarii czy krola Saksonii.


To tak jak pisałem. Król miał swoich ludzi.Sam od wszystkiego nie był.

Cytat:

Z innych panstw najszybciej rozwijajacych sie w XIX wieku mamy Francje - ta w ogole przez duza czesc wieku XIX byla republika parlamentarna, monarche miala tylko w latach 1804-1848 oraz 1852-1870, czyli lacznie przez 63 lata. Z tych 63 lat, monarchia absolutna byla tylko za Burbonow i Napoleona I, czyli przez pierwszych 26 lat wieku XIX, czyli zanim zaczal sie najlepszy okres rozwoju gospodarczego Francji.


Republika może być. A nie jakieś Junkersy czy Timmermasny w eurokomunie.

Ranger napisa/a:

Czwartym panswet, ktore w wieku XIX przeszlo najszybszy rozwoj, to Szwajcaria. Ta przez cala swoja historie byla bardzo demokratyczna republika, jak najodleglejsza od wszelkich form absolutyzmu czy monarchii.


Jako małe nic nie znaczące państewko w górach które swoją neutralność wywalczylo w kongresie wiedeńskim i dzięki przyjaźni z państwem kościelnym. Może jeszcze przykład Luksemburga :-D
Szwajcaria ma świetne położenie geo polityczne. Polska taka nie mogla by być bo jest za duża i ma za dobre ziemię.

Cytat:

Wnioski: korwinistyczne idee prorozwojowej roli absolutyzmu sa kompletnie sprzeczne zarownio z faktami, jak i Wasza wlasna koncepcja forsowania wieku XIX jako zlotego wieku Europy.


Słuchaj ja nic do Republiki czy monarchii konstytucyjnej nie mam. Ale niech rząd przestanie nam zabierać kasę i niech pozwoli nam tutaj godnie żyć a nie tylko ciągle powiększa Polonię.

Cytat:

W Europie w XIX wieku obalono oddolnie ilu wladcow...? Trzech? (Karol X we Francji, Ludwik Filip I tez we Francji, Otto I w Grecji). O, jeszcze w Hiszpanii paru monarchow rotowalo na tronie poprzez lancuch zamachow i kontr-zamachow, zgoda. O, w calym XIX wieku byly dwa udane zamachy na zycie cara. I tyle. W wieku XX, wyjawszy rewolucje socjalistyczne po I wojnie swiatowej, obalono dwukrotnie krola w Grecji, raz Burbonow w Hiszpanii, dynastie wloska w 1947 r... Jak na 200 lat to nie jest jakis rewelacyjny wynik hm? : )


W Europie były wtedy potężne państwa więc się nie dziwię. Po pierwszej wojnie osłabły a po drugiej wojnie Europa przestała się w ogóle liczyć.

Cytat:

A tymczasem w Azji - wooooohohoho... Persja-Iran... Irak... Syria... Turcja - cala falanga obalonych sultanow. Japonia obalila szogunat. W Indiach - nawet nie licze obalonych maharadzow czy cesarzy. Monarchie dzisiejszej Indonezji. Ledwie pare lat temu obalono szejka Kataru. Pffft...Doprawdy, co za pustka w glowach tych korwinistow...!


Syria tak jak Irak były częściami imperium osmańskiego,nadodatek Syria była francuska kolonia.
Turcja? Chodzi ci o Turcję czy Imperium Osmańskie?
Japonia tak :-D ale po ilu latach...
Indie. Proszę... :-D mówmy o państwach a nie o koloniach.
Katar był protektoratem WB.

Cytat:

Jasne. Zgadzam sie. Ale zauwaz, co wlasnie napisales - a napisales, ze to dzieki zmiennosci u sterow wladzy Europa uzyskala przewage nad Azja. Co najzabawniejsze - masz racje. : ) Ale zauwaz, ze wlasnie argumentujesz za demokracja, a przeciw absolutyzmowi. Zabawne, nie? : )))


Czy jak podbijalismy świat to była już demokracja?
Podboje kolonialne i odkrycia geograficzne były właśnie w czasach monarchów a były tylko dla tego że Europa jest mała i żyje w niej mnóstwo różnych narodowości z różnymi kulturami,w odróżnieniu od Azji gdzie można wymienić hindusów, Arabów,skośnookich i Turków.

Cytat:

Ach... Czyli Rotshild = Arabia Saudyjska...?! :DDD A ile bankow w Riajdzie maja Rotshildowie? Podasz jakis adres?


Już nie przekrecaj :-D

Ranger napisa/a:

Hitler takze oddychal, pil wode i byl szczepiony. I lubil psy i jablka. Lubisz jablka, NAZISTOWSKA SWINIO...!!!

To nie sympatia do psow czy jedzenie jablek oznacza nazizm. Nazizm to rasizm, militaryzm, agresja, upodobanie dyktatury. Prosciej nie potrafie wytlumaczyc, sorry.


1.Znowu dzielisz moją wypowiedź na cześci przez to zmieniasz jej sens.
2.Znowu przekrecasz. Czy ja za skomplikowane pisze :-D ?

Cytat:

Chinczycy sa bardzo przedsiebiorczym i pracowitym narodem. Kapitalizm (moze nieci specyficzny) maja bardzo gleboko wpojony w swoja kulture i mentalnosc. Niecale 30 lat panowania Mao (1949-1976) nie zmienilo pieciu tysiecy lat tradycji i nawykow. Jak najbardziej, Chiny sa panstwem kapitalistycznym. Ale nie sa panstwem wolnorynkowym. Stopien regulacji obowiazujacych w Chinach znacznie przekracza jaikolwiek poziom pozwalajacy mowic o wolnym rynku.


Dlatego nie mieli marksizmu tylko maonizm. Tak jak w jugosławi titoizm, czy jakoś tak.
Ale jakoś ten ich kapitalizm odniósł sukces a nasz nie.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doczy: 14 Sie 2012

   

Wysany: 2018-06-15, 16:23   

Cytat:

"No to nie wiem. Kara śmieci? "



Mhm. A w czym niby to pomoze ofierze wypadku?

Cytat:

"A nie można go obniżyć? "



Nie, bo wtedy nie starczy na odszkodowania. Chyba sie zgodzisz, ze towary i uslugi na wolnym rynku (do ktorego tu obaj dazymy) maja kosztowac tyle, ile kosztuja. Bez doplat z podatkow, bez preferencji, bez zbednych regulacji, bez socjalistycznej hochsztaplerki. Oczywiscie plus zysk firmy. Jesli wiec ubezpieczenie kosztuje tysiac zlotych, to kosztuje tysiac zlotych. A jak kogos nie stac na ubezpieczenie, niech nie jezdzi autem. Right?

Cytat:

" Ręce mi opadają. Czego to takie wsyztsko głupie jest. Nic się z tym nie da zrobić?"



No ja pomyslu nie mam. Ty chyba tez nie masz.

Cytat:


"Z jednej story tak ale nie są w UE które każe im przyjmować uchodźców, nie są w NATO i nie walczą za Izrael."



Mhm. Ale sa biedni. I walcza w Syrii i w Czeczeni. Ja tam wole byc w NATO i byc zamozny, niz nie byc w NATO i byc biedny. A Ty jakos tak sie wahasz. Z jednej strony - chcesz moc samodzielnie, z wynagrodzenia za wlasna prace, placic za swojego lekarza, za benzyne i za inne tam takie. Zadnego socjalizmu! Ale chwile potem chcesz socjalizmu jak na Bialorusi.

No to jak w koncu?

Cytat:


" Juz weź skończ z tą złośliwością ok?"



Staram sie. Ale nie pomagasz. ; P

Cytat:


"Ale chyba mi nie powiesz ze na Białorusi wyszystko jest państwowe. Nawet fryzjer czy restauracjia."



Wszystko nie. Ale znaczna wiekszosc gospodarki. I jakos jest to dla Ciebie OK. Ale jak w UE 5-10% uslug jest w rekach panstwa, to HITLEEEEEEEEEER!!!

Cytat:

"Swoją drogą dlaczego uważasz że dyktatura Łukaszenki jest zła? "



Bo wladza sie skupia na samej sobie zamiast na rozwoju. Pierwszym celem panstwa jest utrzymanie dyktatora u wladzy. Wszystko inne jest drugorzedne. To oznacza kontrole spoleczenstwa, nadzor nad podrozami, komunikacja, zajeciami ludzi. Dla mnie to niemozliwe do przyjecia ograniczenie wolnosci.

Cytat:


"Tak słyszałem. "



Ach, czyli jakies ploteczki buduja Twoj swiatopoglad... No to nic. Idziemy dalej.

Cytat:

"Nie dziwi cie to że firmy które robią źle samochody Jeszce nie upadły?"



Ani troche. VW nie robi zlych samochodow. Po prostu to tak masowy i tak skomplikowany proces, ze OCZYWISCIE, ze co jakis czas cos pojdzie nie tak. Myslisz, ze Toyota nie miala swoich skandali? Ze Ford nie mial? Roznica jest taka, ze w wolnym, demokratycznym spoleczenstwie istnieja niezalezne, niekomercyjne, wyposazone w odpowiednie kompetencje ciala, ktore scigaja takie rzeczy, takie rzeczy sa od razu naglasniane, a winna firma trafia pod pregiez krytyki gniewnych klientow. Tymczasem w dyktaturze, gdzie nie ma wolnych mediow a producentem aut jest po prostu rzad, taka krytyka jest niedopuszczona. Wiecej - w wiekszosci konsumenci po prostu by sie o tym nie dowiedzieli.

Bo jesli chcesz powiedziec, ze VW robi gorsze auta niz broniona przez Ciebie Bialorus, to ja uwazam inaczej.; P

Cytat:


"Ja mam inne zdanie na ten temat. Uważam że wojen nie było tylko dla tego że były dwa supermocarstwa które miały bombę atomowa i były podzielone na dwa bloki."



Nope. Wojny przeciez po 1945 byly, i to czesto bardzo krwawe. Kongo. Korea. Wietnam. Indonezja. Afganistan. Irak (x3). Nie wykrecisz sie bronia atomowa. Powodem, dla ktorego w Europie nie bylo wojen po 1945 byl nie atom w USA / ZSRR, ale usuniecie podstawowych przyczyn poprzednich wojen w Europie, czyli nacjonalizmu, militaryzmu, egoizmu gospodarczego. Usuniecie tych trzech rzeczy zawdzieczamy tylko i wylacznie Wspolnotom / Unii. Nikomu wczesniej sie to nie udalo.

Cytat:

" Jak to konflikty kolonialne? A co z wojna brytyjsko francuska o Egipt? "



Duuuude... Miej litosc... To nie byla wojna francusko-brytyjska, ale wojna Francji i Brytanii z jednej, a Egiptu z drugiej strony. O kanal sueski. Czyli jak najbardziej konflikt kolonialny.

Cytat:

" Co z wojną portugalsko holenderską o Brazlie? "



Tak, ale ona miala miejsce w latach 1602-1661 roku. Cokolwiek powiesz, rok 1661 byl nie po, ale przed rokiem 1945. Tym bardziej rok 1602. Sprawdz w dowolnym kalendarzu, latwo sie przekonasz. : )

Cytat:

" Nie rozumiesz. To nie jest nasz problem. My nie mieliśmy kolonii w Afryce więc nie mamy żadnych zobowiązań do tych ludzi."



Mamy. To sa przedstawiciele naszego gatunku. Sa ludzmi, jak my. Cierpia jak my, placza jak my, mra z glodu jak my.

Cytat:

" Tak samo jak wojna w Iraku nie była nasza wojną a prezydent Kwaśniewski żołnierzy wysłał bo chciał Visy załatwić a to taj nic z tego."



True. Uwazam, ze to byl blad, nie nalezalo sie w to az tak angazowac.

Cytat:

"Wynosi nie wiele bo ich nie wzieliśmy.Ale sam fakt że Unia chce na siłę nam ich wcisnąć jest nie fair."



Ona nie wciska nam imigrantow, ale uchodzcow. To zupelnie co innego. Poza tym przyjelibysmy ich stu czy dwustu i bylby spokoj. A tak - to jest nieustanny dramat.

Cytat:

"Po pierwsze. Zgodzę się ale najpierw powinniśmy u siebie wsyztsko ogarnąć nie uważasz :-) ? "



Nie, nie uwazam. Nigdy nie ogarniemy u siebie WSZYSTKIEGO. Mowic, ze zrobisz cos, gdy ogarniesz wszystko, to mowic, ze nie zrobisz tego nigdy.

Cytat:

"Sprawa uchodźców to nie sprawa pierwszorzedna. "



Dla nich jest. Poza tym znowu mieszasz imigrantow i uchodzcow. To sa dwa zupelnie odrebne tematy.

Cytat:


" Po drugie. Dlaczego tylko my mamy mieć emapaite a reszta świata nie? "



Jak to, nie ma? Cala reszta swiata pomaga uchodzcom oraz (pamietaj: to osobne zjawisko) przyjela znacznie wiecej imigrantow, niz Polska. Gdzie jest zdecydowana wiekszosc uchodzcow z Syrii? W Turcji i w Jordanii. Ktory kraj przyjal najwiecej imigrantow? Kraje Zatoki Perskiej a w Eurpie Niemcy. Mowic, ze "my wykazujemy empatie, a inni nie" to przyznawac sie do ignorancji.

I to przyznawac sie do niej po raz kolejny. : )

Cytat:

"Chyba nie zrozumiałeś. Kto ukaże Putina za Czeczenie"



Nikt - bo jest dyktatorem. Chyba, ze ktos go obali - i wlasnie dlatego Putin predzej zmieni Rosje w zweglone pole popiolow, niz ustapi. Tak wlasnie wyglada dyktatura.

Cytat:

" Kto Netanuahu za mordy na Palestynie "



To zupelnie inna rzecz, niz Czeczenia. Palestyna jest okupowana przez Izrael (zgadzam sie, ze bezprawnie i nieslusznie), ale to nie Netanyahu odpowiada za to osobiscie. Gdy zostal premierem. Palestyna byla juz okupowana od wielu dekad.

Cytat:

" Kto Obamę za zniszczenie Libii?"



Ponownie - to nie to samo co Czeczenia i nie to samo, co Palestyna. Oczywscie - USA mialo swoj udzial w obaleniu Kaddafiego. Ale tylko udzial. Glownym powodem jego upadku byly nastroje wewnatrz Libii. Gdyby sama niechec USA starczyla, by kogos obalic, to rezimy w Korei Pln i w Iranie juz dawno gryzlyby piach. Ale nie gryza. Dlaczego? Bo wewnatrz tych krajow nie ma takich nastrojow rewolucyjnych, jakie byly w Libii.

Cytat:

Cytat:

No wlasnie nie! NIE! : DDD Podaj mi przyklad kraju oraz okresu, o jakim mowisz. Podadajmy o konkretach. Nazwa kraju oraz okres. W latach. Go!


Pewnie. To podaj mi przykład jakieś agentury u króla ;)



Nie. Nie pozwole Ci wykrecic tego. To byla Twoja teza i to Ty masz ja bronic. Ja nie bede dyskutowal sam ze soba. Jesli Ci sie nie chce badac tematu - po prostu odpusc watek, ale nie wracaj juz potem do tej tezy.

Cytat:


"WB właśnie poprzez tą słaba władze okrotnej monarchii byla największym Imperium w historii."



Jasne. Ale nie byla to dyktatura. WB byla panstwem demokratycznym, parlamentarnym, a rzad wybierano na podstawie wynikow wyborow, a nie z woli krola / krolowej.

Cytat:

"To tak jak pisałem. Król miał swoich ludzi.Sam od wszystkiego nie był."



No wlasnie NIEEE! W cesarskich Niemczech rzad i mistrowie byli nie "ludzmi krola", ale przedstawicielami wiekszosci parlamentarnej! Krol tylko formalnie go zatwierdzal, jak dzis nadal czyni to w Anglii krolowa. Ale to parlament glosowal za rzadem, to parlament uchwalal prawa i budzet. Cesarskie Niemcy sa wiec argumentem PRZECIW korwinistom i ich idei wladcy absolutnego, a nie ZA nimi.

Cytat:

" Republika może być. A nie jakieś Junkersy czy Timmermasny w eurokomunie."



Kompletnie bez sensu. Patrzac z antysocjalistycznego puntku widzenia, czemu chadek Juncker ma byc gorszy od najczerwienszych francuskich socjalistow: Julesa Simona, premiera Francji w latach 1876-77, Charlesa Freycienta (niemalze komunista, premier w l. 1879-80), Leona Gambetty, Leona Bluma, ect...? Czemu socjalista najczystszej wody, jakim byl francuski premier Blum jest wg Ciebie mniej socjalistyczny od Juncknera?

Cytat:

"Jako małe nic nie znaczące państewko ..."



Malym i nic nie znaczacym panstewkiem to jest Liechtenstein, San Marino i Andorra. Szwajcaria jest powaznym, wielomimionowym i bardzo zamoznym panstwem o tradycji i historii rownie dlugiej, jak Polska, a na pewno znacznie dluzej pozostajacym w kregu cywilizacji europejskiej.

Cytat:


"Słuchaj ja nic do Republiki czy monarchii konstytucyjnej nie mam. Ale niech rząd przestanie nam zabierać kasę i niech pozwoli nam tutaj godnie żyć a nie tylko ciągle powiększa Polonię."



Mhm. Tylko miedzy postulatem "Zmniejszmy podatki oraz swiadczenia socjalne" a postulatem "Wprowadzmy dyktature i rozbijmy Europe na izolujace sie, wrogie sobie panstewka" jest naprawde ogromna roznica, nie sadzisz? Musisz sie jakos okreslic. Nie mozesz w poniedzialki, srody i piatki mowic jedno, a we wtorki, czwartki i soboty drugie.

Cytat:

"W Europie były wtedy potężne państwa więc się nie dziwię. Po pierwszej wojnie osłabły a po drugiej wojnie Europa przestała się w ogóle liczyć."



Mhm. Ale nie tak mowiles. Mowiles, ze w Europie obalano wladcow, a w Azji nie obalano. Ja, na konkretnych danych, pokazalem Ci, ze raczej bylo odwrotnie. A Ty mi teraz cos tam krecisz o tym, ze sie nie dziwisz.

Cytat:

"Syria tak jak Irak były częściami imperium osmańskiego"



Tak, ale potem Irak byl monarchia, pod wladza dynastii haszemickiej, tej samej, ktora rzadzila w miedzyczasie w Syrii i nadal rzadzi w Jordanii. Egipt tez mial swoja wlasna monarchie. Wszystkie oprocz jordanskiej zostaly obalone.

Cytat:


"nadodatek Syria była francuska kolonia."



Tak, ale przeciez nie przez caly wiek XX, prawda? : )

Cytat:

" Turcja? Chodzi ci o Turcję czy Imperium Osmańskie?"



Nie wykrecaj sie duperelami. Gdybym to ja Cie bral na historyczna precyzje, mialbys z miejsca pale i powtarzalbys klase.

Cytat:


" Japonia tak :-D ale po ilu latach...
Indie. Proszę... :-D mówmy o państwach a nie o koloniach.
Katar był protektoratem WB. "



Nie cale Indie byly kolonia. Katar byl protektoratem do roku 1971, a ja mowilem o ostatnich latach.

Cytat:

"Czy jak podbijalismy świat to była już demokracja? "



O, uwaga, chyba zalapal... Nie, nie zepsujcie tego... Podajcie mi megafon... Wlaczony?

TAAAAAK!!!



Tak wlasnie bylo. Najwiekszy rozwoj europejskiego kolonializmu to lata 1871-1914. W tym czasie, z panstw kolonialnych, tylko Rosja nie miala swego parlamentu. A nawet i ona przez kilka lat, w pierwszej dekadzie wieku XX.

Cytat:

"Podboje kolonialne i odkrycia geograficzne były właśnie w czasach monarchów"



Odkrycia - tak, to okres glownie feudalny. Ale podboje, zwlaszcza te na wielka skale - to okres znacznie pozniejszy.

Cytat:

"a były tylko dla tego że Europa jest mała i żyje w niej mnóstwo różnych narodowości z różnymi kulturami,w odróżnieniu od Azji gdzie można wymienić hindusów, Arabów,skośnookich i Turków."



Pudlo. W Indiach tez jest mnostwo narodowosci. Tak samo w Chinach czy w Indonezji. Powodem, dlaczego to akurat Europa skolonizowlaa swiat, byly raczej inne, samo zroznicowanie etniczne i kulturowe (wcale zreszta nie takie wielkie) to za malo.

Cytat:

"Dlatego nie mieli marksizmu tylko maonizm. Tak jak w jugosławi titoizm, czy jakoś tak."



Wszystko to sa odlamy i kontynuacje marksizmu. Jesli usilujesz wykazac, ze Mao nie byl komunista, to zaprawde powiadam Ci, nie uda Ci sie.

Cytat:

" Ale jakoś ten ich kapitalizm odniósł sukces a nasz nie. "



Nasz tez odnosi. Nawet wieksze. Porownaj PKB per capita: w Chinach to 18.066 USD, a w Polsce to 31.400 USD (obie liczby metoda PPP). Jesli akurat nie masz pod reka kalkulatora, to spiesze doniesc, ze 18 tys to mniej, niz 31 tys. : P Powaznie, powaznie!
_________________
Smile or die!
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-15, 17:57   

Cytat:

Mhm. A w czym niby to pomoze ofierze wypadku?


Dobra tutaj się poddaję.

Cytat:

Nie, bo wtedy nie starczy na odszkodowania. Chyba sie zgodzisz, ze towary i uslugi na wolnym rynku (do ktorego tu obaj dazymy) maja kosztowac tyle, ile kosztuja. Bez doplat z podatkow, bez preferencji, bez zbednych regulacji, bez socjalistycznej hochsztaplerki. Oczywiscie plus zysk firmy. Jesli wiec ubezpieczenie kosztuje tysiac zlotych, to kosztuje tysiac zlotych. A jak kogos nie stac na ubezpieczenie, niech nie jezdzi autem. Right?


Nie bardzo wsyztsko rozumiem z tego co napisałeś.
Chciałbym aby towary były mniej opodatkowane. Żeby kasa tych podatków nie szła na jakiś Opola czy koronę królów.
Żeby ludzie nie byli karani za to że pracują i żeby płacili tylko na to z czego korzystają.


Cytat:

No ja pomyslu nie mam. Ty chyba tez nie masz.


:zalamany:

Cytat:

Mhm. Ale sa biedni. I walcza w Syrii i w Czeczeni. Ja tam wole byc w NATO i byc zamozny, niz nie byc w NATO i byc biedny. A Ty jakos tak sie wahasz. Z jednej strony - chcesz moc samodzielnie, z wynagrodzenia za wlasna prace, placic za swojego lekarza, za benzyne i za inne tam takie. Zadnego socjalizmu! Ale chwile potem chcesz socjalizmu jak na Bialorusi.

No to jak w koncu?


Nie chce socializmu na Białorusi tylko wejść z UE. A jak by to było możliwe to cofnąć reformy w UE do traktatów rzymskich 1957.
I nie chce byc w NATO na takich warunkach jak obecnie. Ile to już razy nam USA Visy obiecywało?
Tak samo nie godzę się na obecne stosunki z Izraelem który uważa że ma prawo mówić w imieniu wszystkich Żydów.


Cytat:

Wszystko nie. Ale znaczna wiekszosc gospodarki. I jakos jest to dla Ciebie OK. Ale jak w UE 5-10% uslug jest w rekach panstwa, to HITLEEEEEEEEEER!!!


To o to ci chodziło :-D

Cytat:

Bo wladza sie skupia na samej sobie zamiast na rozwoju. Pierwszym celem panstwa jest utrzymanie dyktatora u wladzy. Wszystko inne jest drugorzedne. To oznacza kontrole spoleczenstwa, nadzor nad podrozami, komunikacja, zajeciami ludzi. Dla mnie to niemozliwe do przyjecia ograniczenie wolnosci.


Ok.

Cytat:

Ach, czyli jakies ploteczki buduja Twoj swiatopoglad... No to nic. Idziemy dalej.


To nie ploteczki. Tak słyszałem w radiu. Chyba że radio to też już fakenewsy podaję :niepewny:

Ranger napisa/a:

Ani troche. VW nie robi zlych samochodow. Po prostu to tak masowy i tak skomplikowany proces, ze OCZYWISCIE, ze co jakis czas cos pojdzie nie tak. Myslisz, ze Toyota nie miala swoich skandali? Ze Ford nie mial? Roznica jest taka, ze w wolnym, demokratycznym spoleczenstwie istnieja niezalezne, niekomercyjne, wyposazone w odpowiednie kompetencje ciala, ktore scigaja takie rzeczy, takie rzeczy sa od razu naglasniane, a winna firma trafia pod pregiez krytyki gniewnych klientow. Tymczasem w dyktaturze, gdzie nie ma wolnych mediow a producentem aut jest po prostu rzad, taka krytyka jest niedopuszczona. Wiecej - w wiekszosci konsumenci po prostu by sie o tym nie dowiedzieli.

Bo jesli chcesz powiedziec, ze VW robi gorsze auta niz broniona przez Ciebie Bialorus, to ja uwazam inaczej.; P


Spoko tylko ekolodzy drą mordy o globalnym ociepleniu, spalinach zanieczyszczeniach itp. Czytałem że samochody które nie jedzą na benzynę odkryli już 120lat temu. Dziwne że ekologom to nie przeszkadza...
To samo z Volkswagenem. Jak Europa przejdzie na energię odnawialną Rosja czy Arabowie bardzo starca. Ale moim zdaniem nie możemy przejść na eko przez właśnie korporacje które się z tego utrzymują.
Może ekosamochody byłyby lepsze niż VW.

Cytat:

Nope. Wojny przeciez po 1945 byly, i to czesto bardzo krwawe. Kongo. Korea. Wietnam. Indonezja. Afganistan. Irak (x3). Nie wykrecisz sie bronia atomowa. Powodem, dla ktorego w Europie nie bylo wojen po 1945 byl nie atom w USA / ZSRR, ale usuniecie podstawowych przyczyn poprzednich wojen w Europie, czyli nacjonalizmu, militaryzmu, egoizmu gospodarczego. Usuniecie tych trzech rzeczy zawdzieczamy tylko i wylacznie Wspolnotom / Unii. Nikomu wczesniej sie to nie udalo.


Ale nie bylo już wojen światowych.
Akurat z Irakiem to co innego. Wykorzystali Husaina do walki z Iranem a potem się go pozbyli.Chodziło o ropę.
A co z Jugosławią? Jest przecież w Europie.

Cytat:

Tak, ale ona miala miejsce w latach 1602-1661 roku. Cokolwiek powiesz, rok 1661 byl nie po, ale przed rokiem 1945. Tym bardziej rok 1602. Sprawdz w dowolnym kalendarzu, latwo sie przekonasz. : )


Chodzi mi o to że wojny kolonialne były znacznie wcześniej. Era kolonialna zaczęła się w XV wieku gdzie nie było demokracji tylko paskudna monarchia.

Cytat:

Mamy. To sa przedstawiciele naszego gatunku. Sa ludzmi, jak my. Cierpia jak my, placza jak my, mra z glodu jak my.


Owszem ale my nie jesteśmy odpowiedzialni za ich ciężką sytuacji tylko kolonizatorzy którzy robili sobie z nich niewolników do pracy i rabowali ich ziemię z surowców naturalnych.
Wiem o co ci chodzi ale NIE!!! Jeszce z nas niedługo zrobią jedyne państwo kolonialne tak jak Izrael i Europa zachodnia chcą z nas zrobić agresora IIWŚ.

Cytat:

True. Uwazam, ze to byl blad, nie nalezalo sie w to az tak angazowac.


:-)

Cytat:

Ona nie wciska nam imigrantow, ale uchodzcow. To zupelnie co innego. Poza tym przyjelibysmy ich stu czy dwustu i bylby spokoj. A tak - to jest nieustanny dramat.


Nie ma gwałtów i wybuchów podczas meczów piłkarskich.

Cytat:

Nie, nie uwazam. Nigdy nie ogarniemy u siebie WSZYSTKIEGO. Mowic, ze zrobisz cos, gdy ogarniesz wszystko, to mowic, ze nie zrobisz tego nigdy.


Czyli według ciebie w Polsce mało problemów jest.

Cytat:

Jak to, nie ma? Cala reszta swiata pomaga uchodzcom oraz (pamietaj: to osobne zjawisko) przyjela znacznie wiecej imigrantow, niz Polska. Gdzie jest zdecydowana wiekszosc uchodzcow z Syrii? W Turcji i w Jordanii. Ktory kraj przyjal najwiecej imigrantow? Kraje Zatoki Perskiej a w Eurpie Niemcy. Mowic, ze "my wykazujemy empatie, a inni nie" to przyznawac sie do ignorancji.

I to przyznawac sie do niej po raz kolejny. : )


Nie słyszałem żeby kraje Ameryki łacińskiej czy Japonia przyjęła uchodźców. Tak samo USA cz KRLD.

Ranger napisa/a:

Nikt - bo jest dyktatorem. Chyba, ze ktos go obali - i wlasnie dlatego Putin predzej zmieni Rosje w zweglone pole popiolow, niz ustapi. Tak wlasnie wyglada dyktatura.


No to widzisz wolność na swoim podwórku. Ani ONZ ani inna śmieszna organizacja guzik mu zrobi.

Cytat:

To zupelnie inna rzecz, niz Czeczenia. Palestyna jest okupowana przez Izrael (zgadzam sie, ze bezprawnie i nieslusznie), ale to nie Netanyahu odpowiada za to osobiscie. Gdy zostal premierem. Palestyna byla juz okupowana od wielu dekad.


Ale to on ostatnio strzelał do cywili w Palestynie.
Więc kto go ukarze?

Cytat:

Ponownie - to nie to samo co Czeczenia i nie to samo, co Palestyna. Oczywscie - USA mialo swoj udzial w obaleniu Kaddafiego. Ale tylko udzial. Glownym powodem jego upadku byly nastroje wewnatrz Libii. Gdyby sama niechec USA starczyla, by kogos obalic, to rezimy w Korei Pln i w Iranie juz dawno gryzlyby piach. Ale nie gryza. Dlaczego? Bo wewnatrz tych krajow nie ma takich nastrojow rewolucyjnych, jakie byly w Libii.


Którzy zostali podburzeni przez agentów USA aby wmówić im że rządi nimi straszny dyktator a demokracja jest dobra. A tak naprawdę to chodziło tylko o... Ropę. Bo tak się składa że Libia czy Irak mają jej dużo. A krajem który Jeszce istnieje i ja ma jest Iran. Tylko czekać aż Ameryka będzie tam chciała zaprowadzić demokrację...

Cytat:

Nie. Nie pozwole Ci wykrecic tego. To byla Twoja teza i to Ty masz ja bronic. Ja nie bede dyskutowal sam ze soba. Jesli Ci sie nie chce badac tematu - po prostu odpusc watek, ale nie wracaj juz potem do tej tezy.


O nie nie nie. To ty postawiles tezę o agenturze u królów. Ja twierdze że agenci byli ale to do króla należało ostatnie słówo, ty natomiast uważasz że królowie ich zawsze mieli. Więc chciałbym się dowiedzieć chociaż o jednym przykładzie. Króla i jego agenta. Bo serio nie wiem.
:-)

Cytat:

Jasne. Ale nie byla to dyktatura. WB byla panstwem demokratycznym, parlamentarnym, a rzad wybierano na podstawie wynikow wyborow, a nie z woli krola / krolowej.


Ale była to monarchia :-)
Zobacz niby monarcha jest straszny, nie ma przy nikim odpowiedzialność a w WB dalej ciepło wspominają podczciwa Viktorie i czasy imperium brytyjskiego.
:-)
Jeżeli u nas ma być taka demokracja to od dziś jestem demokratą :-D

Cytat:

No wlasnie NIEEE! W cesarskich Niemczech rzad i mistrowie byli nie "ludzmi krola", ale przedstawicielami wiekszosci parlamentarnej! Krol tylko formalnie go zatwierdzal, jak dzis nadal czyni to w Anglii krolowa. Ale to parlament glosowal za rzadem, to parlament uchwalal prawa i budzet. Cesarskie Niemcy sa wiec argumentem PRZECIW korwinistom i ich idei wladcy absolutnego, a nie ZA nimi.


OK.

Cytat:

Kompletnie bez sensu. Patrzac z antysocjalistycznego puntku widzenia, czemu chadek Juncker ma byc gorszy od najczerwienszych francuskich socjalistow: Julesa Simona, premiera Francji w latach 1876-77, Charlesa Freycienta (niemalze komunista, premier w l. 1879-80), Leona Gambetty, Leona Bluma, ect...? Czemu socjalista najczystszej wody, jakim byl francuski premier Blum jest wg Ciebie mniej socjalistyczny od Juncknera?


Ponieważ Jules Simona nie żyje i chcąc nie chcąc za jego czasów nie było UE po traktacie lizbonskim więc problem Panem Simona mieli by Francuzi.

Cytat:

Malym i nic nie znaczacym panstewkiem to jest Liechtenstein, San Marino i Andorra. Szwajcaria jest powaznym, wielomimionowym i bardzo zamoznym panstwem o tradycji i historii rownie dlugiej, jak Polska, a na pewno znacznie dluzej pozostajacym w kregu cywilizacji europejskiej.


Ale obecnie się nie liczy. Jest krajem neutralnym i tak już chyba pozostanie.

Cytat:

Mhm. Tylko miedzy postulatem "Zmniejszmy podatki oraz swiadczenia socjalne" a postulatem "Wprowadzmy dyktature i rozbijmy Europe na izolujace sie, wrogie sobie panstewka" jest naprawde ogromna roznica, nie sadzisz? Musisz sie jakos okreslic. Nie mozesz w poniedzialki, srody i piatki mowic jedno, a we wtorki, czwartki i soboty drugie.


Ale ja nie chcę dyktatury.
Chcę Monarchie lub Republikę.

Cytat:

Mhm. Ale nie tak mowiles. Mowiles, ze w Europie obalano wladcow, a w Azji nie obalano. Ja, na konkretnych danych, pokazalem Ci, ze raczej bylo odwrotnie. A Ty mi teraz cos tam krecisz o tym, ze sie nie dziwisz.


Jeszcze o tym poczytam.

Cytat:

, ale potem Irak byl monarchia, pod wladza dynastii haszemickiej, tej samej, ktora rzadzila w miedzyczasie w Syrii i nadal rzadzi w Jordanii. Egipt tez mial swoja wlasna monarchie. Wszystkie oprocz jordanskiej zostaly obalone.


Niby tak ale te państwa są naprawdę młode więc nie można je porównywać tak samo jak państwa z Europy które są owiele starsze.

Cytat:


Tak, ale przeciez nie przez caly wiek XX, prawda? : )


Prawda

Cytat:

Nie wykrecaj sie duperelami. Gdybym to ja Cie bral na historyczna precyzje, mialbys z miejsca pale i powtarzalbys klase.


Na szczęście dzięki demokracji w Polsce i funduszom na rozwój edukacji od UE no i MEN taki ktoś jak ja skończył szkołe ;)

Cytat:

Nie cale Indie byly kolonia. Katar byl protektoratem do roku 1971, a ja mowilem o ostatnich latach.


Ale te kraje nigdy nie miały silnej monarchi czego dowodem jest fakt że zostały podbite.

Cytat:

Tak wlasnie bylo. Najwiekszy rozwoj europejskiego kolonializmu to lata 1871-1914. W tym czasie, z panstw kolonialnych, tylko Rosja nie miala swego parlamentu. A nawet i ona przez kilka lat, w pierwszej dekadzie wieku XX.


Ale sam kolonilaizm zaczą się za czasow monarchi.XVwiek :-)

Cytat:

Odkrycia - tak, to okres glownie feudalny. Ale podboje, zwlaszcza te na wielka skale - to okres znacznie pozniejszy.


Zgodzę się.

Cytat:

Pudlo. W Indiach tez jest mnostwo narodowosci. Tak samo w Chinach czy w Indonezji. Powodem, dlaczego to akurat Europa skolonizowlaa swiat, byly raczej inne, samo zroznicowanie etniczne i kulturowe (wcale zreszta nie takie wielkie) to za malo.


Ale była to jedna z przyczyn.
Zauważ że europejczycy, biali, mieszkańcy 13kolonii w Ameryce Północnej sami wywalczyli sobie niepodległość,( z pomocą kilku krajów). Ale sam fakt że oni sami walczyli o swoje prawa, ryzykowali.
Dlatego też podbiliśmy świat i sami wywalczyliśmy sobie prawa w odróżnieniu od kobiet czy czarnych.
Tak było.

Cytat:

Wszystko to sa odlamy i kontynuacje marksizmu. Jesli usilujesz wykazac, ze Mao nie byl komunista, to zaprawde powiadam Ci, nie uda Ci sie.


Nie. Ale były bardziej wydolne niż marksizm.

Cytat:

Nasz tez odnosi. Nawet wieksze. Porownaj PKB per capita: w Chinach to 18.066 USD, a w Polsce to 31.400 USD (obie liczby metoda PPP). Jesli akurat nie masz pod reka kalkulatora, to spiesze doniesc, ze 18 tys to mniej, niz 31 tys. : P Powaznie, powaznie!


Mało śmieszne.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doczy: 14 Sie 2012

   

Wysany: 2018-06-18, 12:48   

Cytat:

"Nie bardzo wsyztsko rozumiem z tego co napisałeś. Chciałbym aby towary były mniej opodatkowane. Żeby kasa tych podatków nie szła na jakiś Opola czy koronę królów."



Zgadzam sie.

Cytat:

"Żeby ludzie nie byli karani za to że pracują..."



Zgadzam sie. To bardzo ważne, by promowac zatrudnienie i prace, a nie uciekanie na socjal.

Cytat:


"...i żeby płacili tylko na to z czego korzystają."



Tu juz sie nie zgadzam. Jako podanicy, musimy takze placic za GOTOWOSC do korzystania z rzeczy, nawet jesli akurat w tej chwili z niej nie korzystamy. Przyklad: nie chorujesz, ale nadal placisz skladke, bo system jest gotowy, by Cie przyjac w razie wypadku. Albo nie jezdzisz autostrada A1 na trasie Torun-Gdansk, ale i tak finansujesz jej budowe, bo w kazdej chwili mozesz nia pojechac.

Cytat:

" Nie chce socializmu na Białorusi tylko wejść z UE."



A widzisz. Czyli jednak jestes radykalem. Ale patrz - mam wrazenie, ze w tej rozmowie bylem w stanie obalic kazdy Twoj do teraz postawiony zarzut wobec
UE. Tak mi sie wydaje, jesli cos mi umknelo, to prosba o przypomnienie. Mimo tego, nadal jestes za wyjsciem. Czy to znaczy, ze Twoje opinie opierasz na irracjonalnych emocjach? Czy ze jeszcze po prostu trawisz nowe dane?

Cytat:

"A jak by to było możliwe to cofnąć reformy w UE do traktatów rzymskich 1957."



Mhm. Ale co z rzeczy powstalych w miedzyczasie Ci sie nie podoba? Podaj prosze jakies konkretne przyklady.

Cytat:

" I nie chce byc w NATO na takich warunkach jak obecnie. Ile to już razy nam USA Visy obiecywało? "



Wizy i NATO kompletnie nie sa ze soba zwiazane. Poza tym to w naszym interesie jest NATO, nie USA. Stany sie obronia. My zas - nie obronimy sie. Dlatego wlasnie to my potrzebujemy sojuszu, a nie oni.

Cytat:

" Tak samo nie godzę się na obecne stosunki z Izraelem który uważa że ma prawo mówić w imieniu wszystkich Żydów."



Mhm. To watek zupelnie nie zwiazany z tematem UE czy NATO, ale jasne - powiedz jednak, co konkretnie Ci sie nie podoba? Do ktorej sytuacji sie odnosisz?

Cytat:

"To nie ploteczki. Tak słyszałem w radiu. Chyba że radio to też już fakenewsy podaje"



A ktorym radiu? : ) Maryja? : )

Cytat:


"Spoko tylko ekolodzy drą mordy o globalnym ociepleniu, spalinach zanieczyszczeniach itp."



I maja racje. Zmiany klimatyczne wywolane przez czlowieka sa faktem.

Cytat:

"Czytałem że samochody które nie jedzą na benzynę odkryli już 120lat temu."



Tak, Wtedy byly juz auta elektryczne oraz na diesel. Ale byly (zwlaszcza te elektryczne) bardzo malo wydajne w porownaniu z tymi na benzyne - dlatego kariere zrobila najpierw wlasnie benzyna. Spojrz na fakty - nawet dzisiejsze baterie laduja sie dlugo i nie daja duzego zasiegu podrozy. Nawet dzis nie ma tez sieci stacji do ladowania baterii. 120 lat temu byly te same problemy, ale razy milion. Naprawde nie trzeba Arabow, Zydow ani Rosjan, by zrozumiec, dlaczego dzis (nie mowiac juz o 120 lat temu) nadal dominuja diesle i benzyny.

Cytat:


" Dziwne że ekologom to nie przeszkadza..."



No wlasnie nie jest dziwne. Ty po prostu za malo wiesz o problemie. Zauwaz roznice miedzy haslem: "Juz 120 lat temu powstaly pierwsze auta elektryczne, ale sie nie przyjely - SPISEEEEEEEEK ZYDOWSKIIIII!!!" a "Juz 120 lat temu powstaly pierwsze auta elektryczne, ale ich zasieg, wydajnosc i skoplikowana budowa oraz brak infrastrury spowodowal, ze nie wytrzymaly konkurencji z autami na benzyne. WYGODA I EKONOMIAAAAA!"

Brak wiedzy to nieustanne zrodlo oburzenia i podejrzliwosci wsrod mas. Spojrz tylko na antyszczepionkowcow czy zwolennikow plaskiej Ziemi. Nie przeszkadza Ci, ze i Ty dzialasz w takim samym schemacie? : )

Cytat:


"To samo z Volkswagenem. Jak Europa przejdzie na energię odnawialną Rosja czy Arabowie bardzo starca."



Jasne. Ale kiedy ostatni raz sprawdzalem, VW nie nalezal ani do Rosji, ani do Arabow... Cos sie zmienilo w miedzyczasie?

Cytat:

" Ale moim zdaniem nie możemy przejść na eko przez właśnie korporacje które się z tego utrzymują. Może ekosamochody byłyby lepsze niż VW."



Na pewno nie te sprzed 120 lat. : )

Cytat:

"Ale nie bylo już wojen światowych."



Po pierwsze - wykrecasz sie retoryka.
Po drugie - przed 1945 tez byly tylko dwie, a i tak nasz kontynent stal w ogniu i splywal krwia od czasow rzymskich
Po trzecie - w sumie to czy ja wiem, czy nie bylo...? Spojrz na liste panstw walczacych w Korei. Znajdziesz tam nawet Etiopie czy Turcje.

Cytat:

"Akurat z Irakiem to co innego. Wykorzystali Husaina do walki z Iranem a potem się go pozbyli.Chodziło o ropę."



Nope. Irak ma juz tyle ropy, ze naprawde nie potrzebuje jeszcze iranskiej. Chodzilo o nacjonalizm i o potrzebe ugruntowania obu dyktatur - czyli systemow, ktore Ty promujesz i ktore Ty bronisz.

Cytat:


"A co z Jugosławią? Jest przecież w Europie. "



Ale nie byla wtedy w UE. Spojrz konkretnie, bez zadecia ideologicznego. Na realnych przykladach. Dzis spor terytorialny miedzy Chorwacja a Slowenia (oba kraje sa w UE) ma jakze inny przebieg (arbitraz, negocjacje) niz spor tej samej Chorwacji z Serbia dwadziescia lat wczesniej (wojna, czystki etniczne, ruina gospodarki).

Ale dzieki za te uwage, bo uwypukla ona moja argumentacje. Gigantyczna zaleta UE jest to, ze jej ramy rozbrajaja jedna z najwazniejszych przyczyn wojen w historii nowozytnego swiata - szowinistyczny nacjonalizm. Swobodny przeplyw ludzi, kapitalu i pracy powoduja, ze klotnie o granice traca sens. Widac to doskonale na przykladzie Wielkiej Brytanii i Irlandii - po stuleciach wojny i wzajemnego terroru, spor o Ulster wygasl w latach 90-tych XX wieku. IRA rozbroila sie, a UK zredukowalo swoja obecnosc wojskowa na tym terenie, krwawy spor zostal wygaszony, a jego resztki sprowadzone sa do poziomu zwyklego huliganstwa lub zwyklej przestepczosci. Gdy tylko pojawil sie jednak Brexit, por o granice natychmiast wrocil, i to w bardzo ostrej formie.

Tak samo, jakikolwiek spor Niemiec i Polski o granice jest bez sensu tak dlugo, jak oba kraje sa w Unii. Ale po wyjsciu z Unii, taki spor od razu sie odmrozi.

Naprawde bys tego chcial?

Cytat:

"Chodzi mi o to że wojny kolonialne były znacznie wcześniej. Era kolonialna zaczęła się w XV wieku gdzie nie było demokracji tylko paskudna monarchia."



Tak, ale kolonializm wieku XV to nedzne szczatki i okruszki tego, co dzialo sie w latach po 1871 r. Chocby przez to, ze pierwsze kraje kolonialne, czyli Portugalia i Hiszpania, mialy bardzo ograniczone zasoby demograficzne i materialne. Dlatego owszem, prowadzyly wyprawy badawcze i handlowe, ale nie kolonialne. Po prostu przy swej liczbie ludnosci, nie mialy wtedy kim czegokolwiek kolonizowac. Doprawdy, musze klepac takie truizmy...?

Doskonale widac to na tej mapie, ktora porownuje zasieg kolonializmu przed po 1880 roku... Doprawdy, powinno to juz rozwiac wszelkie watpliwosci.



Cytat:

" Owszem ale my nie jesteśmy odpowiedzialni za ich ciężką sytuacji tylko kolonizatorzy którzy robili sobie z nich niewolników do pracy i rabowali ich ziemię z surowców naturalnych."



Nie zgadzam sie. Uwazam, ze kazdemu cierpiacemu czlowiekowi nalezy sie pomoc.

Cytat:


"Wiem o co ci chodzi ale NIE!!! Jeszce z nas niedługo zrobią jedyne państwo kolonialne tak jak Izrael i Europa zachodnia chcą z nas zrobić agresora IIWŚ."



To ostatnie jest zbyt glupie, by sie do tego odnosic. Dostajesz karnego... karna zolta kartke idioty.

Cytat:

Cytat:

Nie, nie uwazam. Nigdy nie ogarniemy u siebie WSZYSTKIEGO. Mowic, ze zrobisz cos, gdy ogarniesz wszystko, to mowic, ze nie zrobisz tego nigdy.


Czyli według ciebie w Polsce mało problemów jest.



Nie mam pojecia, jak wywiodles ten wnosek z tamtej tezy, ale pewnie musiales nader mocno siegnac w glab swojej tylnej czesci ciala. ; P

Jasne, ze mamy w Polsce mase problemow. Ale to, co proponujesz jako lekarstwo, czyli dyktatura, izolacja, agresja, niechec, zamkniecie sie, nienawisc, strach, podejrzliwosc, to trucizny ktore tylko wzmacniaja nasza chorobe.

Cytat:

" Nie słyszałem żeby kraje Ameryki łacińskiej czy Japonia przyjęła uchodźców. Tak samo USA cz KRLD."



USA nie przyjmuje uchodz... Co? COOOO?!?! Jednak trzeba byc z Ksiezyca, by byc korwinowcem... Tylko za Trumpa przyjeto ich tylko z Bliskiego Wschodu kilkadziesiat tysiecy...! Konkretne dane:



Przyklad radykalnej polityki azylowej USA - kazdy Kubanczyk, ktory tylko postawi stope na ziemi amerykanskiej z automatu dostaje azyl w USA. Wiecej! Kazda, KAZDA osoba urodzona w USA z mocy prawa natychmiast dostaje amerykanskie obywatelstwo. KAZDA OSOBA!!!

Co do KRLD to argument ponownie bez sensu. KRLD nie przyjmuje uchodzcow, tak samo jak Somalia, Erytrea czy Sudan Poludniowy. Powod? Te kraje sa raczej zrodlem, a nie celem uchodzcow.

Kraje Ameryki poludniowej masowo przyjmuja uchodzcow. Konkretny przyklad: Kolumbia przyjela teraz milion uchodzcow z Wenezueli. Slownie: milion. Stan na dzien dzisiejszy.

Japonia jest wyjatkiem, bo jest krajem zaciekle nacjonalistycznym i bardzo rasistowskim. Dlatego wlasnie nikt jej nie lubi, a cala Azja szczerze nienawidzi. No, ale tego w anime nie znajdziesz. : )

Cytat:


Cytat:

Nikt - bo jest dyktatorem. Chyba, ze ktos go obali - i wlasnie dlatego Putin predzej zmieni Rosje w zweglone pole popiolow, niz ustapi. Tak wlasnie wyglada dyktatura.



No to widzisz wolność na swoim podwórku. Ani ONZ ani inna śmieszna organizacja guzik mu zrobi.



Ale co to ma to Twojej tezy, ze dyktatura jest o niebo lepsza od demokracji i ze jak dyktator jest zly, to sie go po prostu obali i zastapi lepszym...? Nie zmieniaj tematu!

Cytat:


"Ale to on ostatnio strzelał do cywili w Palestynie. Więc kto go ukarze? "



Pomijajac niuanse sytuacji ostatnich zamieszek w Izaelu (strona izraelska tez ma bardzo mocne argumenty) - to pewnie nikt. Ale Izrael nie jest w UE. Czy juz jest i wlasnie dlatego uzywasz to jako argumentu?

Cytat:

"Którzy zostali podburzeni przez agentów USA aby wmówić im że rządi nimi straszny dyktator a demokracja jest dobra."



Szalenie bzdurna teoria spiskowa. Uwazac, ze USA ma mozliwosc w krotkim czasie zmienic o 180 stopni nastroje w takim kraju, jak Libia, to dowodzic, ze nie ma sie zielonego pojecia o temacie.

Cytat:


"A tak naprawdę to chodziło tylko o... Ropę. Bo tak się składa że Libia czy Irak mają jej dużo."



Mhm. I ilez to ropy USA spobie zabezpieczylo od 2011 roku w Libii? No, ile?

A ile w Iraku od 2003? : ) Ile maja zabezpieczone teraz?

Czemu ci korwinisci nie umieja myslec krytycznie / analitycznie... O.o

Cytat:


"A krajem który Jeszce istnieje i ja ma jest Iran. Tylko czekać aż Ameryka będzie tam chciała zaprowadzić demokrację... "



Fajne haselka. Ale trzymajmy sie prosze konretow oraz realiow - tak, jak ja to robie powyzej.

Cytat:

"O nie nie nie. To ty postawiles tezę o agenturze u królów. Ja twierdze że agenci byli ale to do króla należało ostatnie słówo, ty natomiast uważasz że królowie ich zawsze mieli. Więc chciałbym się dowiedzieć chociaż o jednym przykładzie. Króla i jego agenta. Bo serio nie wiem."





Ta rozmowa nie ma rownych standardow... Ale co tam. Kazdy dwor absolutystyczny feudalnej Europy staral sie przekupywac maksymalna ilosc ministrow i urzednikow pozostalych dworow - i ze wzgledu na powszechnosc tego zjawiska, nie bylo to nawet jakims wielkim skandalem. Urzednicy austriaccy w czasach Marii Teresy brali lapowki glownie ze strony Prus. Nazwisko francuskiego ministra spraw zagranicznych epoki Napoleona, Talleyranda, do dzis jest synonimem glebokiej korupcji i masowego wymuszania "prezentow". Anglicy korumpowali sie glownie wewnetrznie (przykladowo za Edwarda III: William Latimer - krolewski szambelan, Richard Lyons - krolewski zarzadca mennic), ale nie stronili tez od pieniedzy z Francji. Szczytem korupcji jest epoka jakobinska, gdzie nawet krol Jakub bral duze pieniadze od Ludwika XIV.

O Polsce nawet nie mowie - branie stalych pensji od zagranicznych dworow bylo regula, a wrecz wyznacznikiem statusu w czasach przedrozbiorowych. Brac taka pensje - znaczylo byc waznym.

Cytat:


"Ale była to monarchia :-) "



Wykrecasz sie, i to kiepsko. Postulowales dyktature w opozycji do parlamentaryzmu. Tymczasem WB to najbardziej sztandarowy przyklad parlamentaryzmu i najbardziej sztandarowa antyteza dyktatury - juz w 1215 (slownie: tysiac dwiescie pietnastym...!!!) uchwalono tam Wielka Karte Swobod.

Cytat:

" Zobacz niby monarcha jest straszny"



Zaraz znowu dostaniesz klapsa...! Jestem przeciwnikiem dykatury, a nie brytyjskiej demokracji parlamentarnej...!

Cytat:

"Ale ja nie chcę dyktatury. Chcę Monarchie lub Republikę. "



No wlasnie chcesz! Chcesz wladzy absolutnej dla jednostki - czyli dyktatury. Od tego zaczales te rozmowe.

Cytat:

Cytat:

Wszystko to sa odlamy i kontynuacje marksizmu. Jesli usilujesz wykazac, ze Mao nie byl komunista, to zaprawde powiadam Ci, nie uda Ci sie.


Nie. Ale były bardziej wydolne niż marksizm.



Malo wiesz o maoizmie... : ) Ooooo, bardzo malo...

Zobacz chocby tutaj:
Kod:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_skok_naprz%C3%B3d


Cytat:

Cytat:

Nasz tez odnosi. Nawet wieksze. Porownaj PKB per capita: w Chinach to 18.066 USD, a w Polsce to 31.400 USD (obie liczby metoda PPP). Jesli akurat nie masz pod reka kalkulatora, to spiesze doniesc, ze 18 tys to mniej, niz 31 tys. : P Powaznie, powaznie!



Mało śmieszne



Ale jakie prawdziwe! I jakze odmienne od Twojej tezy! : ))))
_________________
Smile or die!
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com