Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Adder

User


ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 18 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-20, 21:05   Problem z samotnoÅ›ciÄ…

Hej wszystkim, jestem nowy.
CiÄ…gle czujÄ™ siÄ™ samotny.
W szkole czuję się wyizolowany i ciągle mam przeświadczenie, że odstaję od rówieśników pod względem zainteresowań, muzyki, sposobu spędzania wolnego czasu.
Zazdroszczę im tych wszystkich imprez na które chodzą, czasem nie rozumiem dlaczego osoby, które są dla mnie wredne mają tylu przyjaciół. Jestem stonowany, zasadniczy i mam wrażenie, że to mi się bardziej należą przyjaciele niż im.
Na wycieczkach zazwyczaj chodzę sam, ustalenie pokoju z kimś to mordęga, często jestem doczepiany do jakiejś grupy albo co gorsza mam pokój z nauczycielem.
Lada zaczną się wakacje i nie wiem co począć. Strasznie się stresuję żeby się z kimś umówić na jakiś wypad albo pójście na basen, a i tak zawsze wszyscy nie mają czasu albo pasują im godziny, które z kolei nie odpowiadają mnie.
Nawet jak uda mi się z kimś spotkać to mimo tego, że się tak samo jak inni dobrze bawię to w głębi siedzi mi myśl, że to spotkanie się skończy i na powrót znów będę sam.
Jak już to naprawdę potrafię zrobić dobre pierwsze wrażenie, tylko że nie wiem jak dalej mam jakąś relację pociągnąć.
Proszę was o poradę, bo sam już nie wiem co mógłbym zrobić :zalamany:
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2018-06-20, 21:45   

Cytat:

Hej wszystkim, jestem nowy.


Witaj

Cytat:

CiÄ…gle czujÄ™ siÄ™ samotny.


Jak użytkownicy Facebooka, Instagrama, Tindera czy Snapchata. Nie jesteś jedyny ;)

Cytat:

W szkole czuję się wyizolowany i ciągle mam przeświadczenie, że odstaję od rówieśników pod względem zainteresowań, muzyki, sposobu spędzania wolnego czasu.


A co jest z twoimi zainteresowaniami, muzyka czy stylem życia nie tak?

Cytat:

Zazdroszczę im tych wszystkich imprez na które chodzą,


Te imprezy w wiekszosci są beznadziejne. Rozmowa na poziomie proletariatu, kiepskie żarty i alkohol.
Nudy :-D

Cytat:

czasem nie rozumiem dlaczego osoby, które są dla mnie wredne mają tylu przyjaciół.


Hah, to strasznie długi temat. Jak chcesz to ci mogę o tym na privie opowiedzieć ;)
Moge powiedzieć w skrócie że to nie są ich przyjaciele a oni są w gorszej sytuacji od ciebie.

Cytat:

Jestem stonowany, zasadniczy i mam wrażenie, że to mi się bardziej należą przyjaciele niż im.


Bullshit.

Cytat:

Na wycieczkach zazwyczaj chodzę sam, ustalenie pokoju z kimś to mordęga, często jestem doczepiany do jakiejś grupy albo co gorsza mam pokój z nauczycielem.



Jak z nauczycielem to faktycznie lipa. Natomiast z nauczycielką może być ciekawie :evil:

Adder napisa³/a:

Strasznie się stresuję żeby się z kimś umówić na jakiś wypad albo pójście na basen, a i tak zawsze wszyscy nie mają czasu albo pasują im godziny, które z kolei nie odpowiadają mnie.


Idź na basen sam i kogoś poznaj tam.
Udawaj że nie umiesz pływać i krzycz pomocy. Może jakaś miła dziewczyna ci pomoże ;)

Cytat:

Nawet jak uda mi się z kimś spotkać to mimo tego, że się tak samo jak inni dobrze bawię to w głębi siedzi mi myśl, że to spotkanie się skończy i na powrót znów będę sam.


Pewnie. Pamiętaj że kiedy śpisz to możesz spać z łóżka. Nie śpij bo to niebezpieczne i może cię potem boleć :-D

Adder napisa³/a:

Jak już to naprawdę potrafię zrobić dobre pierwsze wrażenie, tylko że nie wiem jak dalej mam jakąś relację pociągnąć.


A po co ty masz ciągnąć relacje? Relacja ma się sama ciągnąć. Nic na siłę.

Adder napisa³/a:

Proszę was o poradę, bo sam już nie wiem co mógłbym zrobić


Olej tych frajerów.
Poznaj nowych ludzi.
Zystansuj siÄ™ do sobie.
Bądź sobą.
Skończ z pesymizmem bo to do niczego nie prowadzi ;)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 24

Do³±czy³: 05 Sie 2016

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2018-06-20, 21:59   

Hejka. Skąd ja to znam :-( jak chcesz to napisz do mnie na priva to pogadamy. Znam ten ból bardzo dobrze wiec moge Ci coś doradzić :-)
_________________
Naiwność mam pod sercem,
bo czasami sam już nie wiem kto jest moim przyjacielem.Najgorsza prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwo co z tego, że w kontakcie mi nie pasuje przyjaźń, po co coś zaczynać, skoro jutro chcesz z tym skończyć
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2018-06-21, 15:49   Re: Problem z samotnoÅ›ciÄ…

Adder napisa³/a:

Hej wszystkim, jestem nowy.
CiÄ…gle czujÄ™ siÄ™ samotny.
W szkole czuję się wyizolowany i ciągle mam przeświadczenie, że odstaję od rówieśników pod względem zainteresowań, muzyki, sposobu spędzania wolnego czasu.
Zazdroszczę im tych wszystkich imprez na które chodzą, czasem nie rozumiem dlaczego osoby, które są dla mnie wredne mają tylu przyjaciół. Jestem stonowany, zasadniczy i mam wrażenie, że to mi się bardziej należą przyjaciele niż im.
Na wycieczkach zazwyczaj chodzę sam, ustalenie pokoju z kimś to mordęga, często jestem doczepiany do jakiejś grupy albo co gorsza mam pokój z nauczycielem.
Lada zaczną się wakacje i nie wiem co począć. Strasznie się stresuję żeby się z kimś umówić na jakiś wypad albo pójście na basen, a i tak zawsze wszyscy nie mają czasu albo pasują im godziny, które z kolei nie odpowiadają mnie.
Nawet jak uda mi się z kimś spotkać to mimo tego, że się tak samo jak inni dobrze bawię to w głębi siedzi mi myśl, że to spotkanie się skończy i na powrót znów będę sam.
Jak już to naprawdę potrafię zrobić dobre pierwsze wrażenie, tylko że nie wiem jak dalej mam jakąś relację pociągnąć.
Proszę was o poradę, bo sam już nie wiem co mógłbym zrobić :zalamany:



Piszesz tak : ....Jestem stonowany, zasadniczy i mam wrażenie, że to mi się bardziej należą przyjaciele niż im. nie ma czegoś takiego jak zmuszanie innych do przyjażni.to od nas samych zależy czy jesteśmy otwarci na innych i czy inni nas lubią,nie ma żadnej ustalonej reguły dotyczącej przyjażni,ponieważ albo ich się ma ,albo nie,Ty należysz do tej drugiej grupy i wydaje mi się,że przyczyna leży - niestety - w Tobie.Może być mniej zasadniczy,dostosuj się do innych,zachowuj się tak jak Twoi koledzy,rób to co oni wtedy łatwiej będzie Ci się z nimi porozumieć. Chyba jednak nadajesz na innych falach niż Twoi rówieśnicy.Zastanów się nad sobą ,czy nie musisz czegoś w sobie zmienić,bo raczej będzie Ci w życiu bardzo trudno,a samotność jest najgorszą zmorą każdej takiej osoby.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Nastowa  

User

Panna z charakterem



Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-21, 18:15   

Piszę to drugi raz, bo wcześniej przez przypadek wyszłam i to co napisałam się skasowało :-x Musisz otworzyć się na ludzi, na NOWE znajomości, bo może zadajesz się z nieodpowiednimi osobami. Ja jak poszłam do internatu byłam strasznie zamknięta w sobie, bo nie znałam tam nikogo. Z nikim nie rozmawiałam, bo bałam się opinii innych. Mnóstwo ludzi przychodziło, chcieli mnie poznać a ja ich olewałam, praktycznie nic nie mówiłam. Siedziałam w pokoju, zamknięta w czterech ścianach. Hmm Może powodem była niska samoocena, bo widziałam u siebie same wady, wyolbrzymiałam je, a nie potrafiłam dostrzec zalet. Dopiero po paru miesiącach wyszłam do ludzi. Poznałam bardzo, bardzo dużo fajnych osób. :-D Także chłopie... weź się w garść i nie popełniaj moich błędów: wychodź do ludzi i rozmawiaj na każdy temat, nie bój się co o Tobie pomyślą, bo każdy ma wady i zalety. Głowa do góry a na pewno poznasz jakieś ciekawe osoby. :-)
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-06-22, 09:21   

Każdy jest inny, ale nie jest tak, że komuś się należą przyjaciele, a komuś innemu nie. To tak słowem wstępu.
Inna rzecz, że zapewne ci wredni wcale nie mają bliskich przyjaciół, a przynajmniej nie tak wielu, jak uważasz. Większość tych osób to tylko znajomi. Być może nie pasujesz do tych osób, nadajecie na innych falach i dlatego czujesz się samotny, ja miewam podobnie i każdy tak ma. Chyba ważniejsze to znaleźć sobie choć jedną bliższą osobę, podobną Tobie, i wtedy jest o wiele łatwiej. Spróbuj, z taką osobą możesz nawiązać bliższe relacje, a w szkole postaraj się bardziej wyjść do ludzi, żeby relacje między wami stały się nieco lepsze. Możliwe, że przez to że, jak mówisz, jesteś stonowany i zasadniczy, inni uważają Cię za nieciekawego, może sztywnego? Postaraj się wyluzować i w towarzystwie innych śmiej się, pożartuj, bądź miły. Z doświadczenia wiem, że to działa ;)

A jeśli chodzi o ciągnięcie znajomości... Po prostu rozmawiaj z ludźmi. Nie olewaj ich, zagaduj, pytaj co u nich - ludzie lubią, jak ktoś się nimi interesuje, jak ich słucha. Po prostu okazuj zainteresowanie. I nie myśl o tym, jak Cię będą oceniać, nie przejmuj się, że coś powiesz nie tak, bo i tak nikt się tym nie będzie przejmować :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com