Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ahugo  

User

No chyba nie



ImiÄ™: Adela

Wiek: 19

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2018

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2018-10-15, 20:15   Jak poradzić sobie z klasowÄ… nienawiÅ›ciÄ…?

Hej!
W mojej klasie nie ma dnia, w którym wszyscy spędzili obowiązkowe siedem godzin w zgodzie. Na porządku dziennym jest rasizm, seksizm, homofobia i wszystkie inne zła społeczeństwa. Ze względu na to nie można się wypowiedzieć na żaden temat. Tak naprawdę, to nawet nic nie mówiąc narażasz swoje życie.
To wszystko tyczy się głównie chłopców, my, dziewczyny, wszystkie mamy tego dość.
Sprawa była zgłaszana wychowawczyni wiele razy, niestety bez skutku. Spędzamy ze sobą ósmy rok szkolny, a porozumienia dalej nie ma. Ja nie mam spokoju nawet po lekcjach, ponieważ mieszkam przy tej samej ulicy co jeden z chłopców, więc gdy inni chłopcy do niego idą zatrzymują się po drodze pod moim domem i krzyczą. Czasem nawet idą za mną aż pod bramę gdy wracam skądś do domu, i mówią mi jaka jestem gruba, bezużyteczna, brzydka, i że powinnam się zabić.
Na lekcjach nie można się skupić ze względu na atmosferę w klasie. Chłopcy nic sobie nie robią z uwag nauczycieli, nawet gdy dzwonią do ich rodziców i grożą dyrektorką.
Nie daję już rady. Prawda, to już ostatni rok z nimi i wszyscy pójdziemy innymi ścieżkami, ale nie wytrzymuję ich towarzystwa, a na samą myśl o pójściu do szkoły i spędzeniu z nimi chociaż minuty panikuję i wybucham płaczem.
Jak mogę poradzić sobie z nimi, kiedy nic nie działa?
Dziękuję za przeczytanie,
A.
_________________
Syndrom Stendhala
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2018-10-16, 02:45   

Myślę, że rodzice wszystkich dziewczynek powinni zjawić się w szkole, wywrzeć presję na dyrektorze i pedagogach oraz domagać się nagannego zachowania, nadzoru oraz opieki psychologa. Jeśli nie podziała, to trzeba zgłosić sprawę do kuratorium.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2018-10-16, 07:45   

Jak na moją głowę - masz problemy ze zbytnią egzaltacją.
Z niczym więcej.
_________________
W miękkim futrze kota
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-10-16, 10:36   

W moim gimnazjum odchodziły podobne akcje. Kiedyś na jednej lekcji nawet dwóch typów się pobiło i aż powywalali ławki w klasie, od razu zostali zaprowadzeni do dyrektora. Na porządku dziennym było obrażanie, wyzywanie, naśmiewanie się z wyglądu itd. Z gimnazjum wyniosłam kompleksy i nieśmiałość ;) To, co dzieje się Tobie, to już gnębienie psychiczne.

Też sądzę, że warto byłoby mocniej ponaciskać, by rodzice zainterweniowali. Skoro inne dziewczyny mają tego również dość, trzeba dać mocniej do zrozumienia, że dzieje się coś złego. U mnie w szkole niby były jakieś tam interwencje, rozmowy itd, ale... Było jak było.

DeSade, dlaczego sugerujesz, że autorka ma

DeSade napisa³/a:

problemy ze zbytniÄ… egzaltacjÄ…

? Mi się wydaje, że problem rzeczywiście istnieje, tym bardziej że sama wiem, jak może być w gimnazjach, które teraz na powrót są podstawówkami.
 

slavianin  

Stały User

szukajÄ…cy znajomych


ImiÄ™: Jacek

Wiek: 23

Do³±czy³: 07 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-10-16, 17:47   

Ahugo napisa³/a:

Czasem nawet idą za mną aż pod bramę gdy wracam skądś do domu, i mówią mi jaka jestem gruba, bezużyteczna, brzydka, i że powinnam się zabić.


Tu sprawa robi się poważna. Skoro to wychodzi poza szkołę. Śledzą Cię, obrażają i w pewien sposób grożą. Powinnaś to zgłosić rodzicom.

Ahugo napisa³/a:

Tak naprawdę, to nawet nic nie mówiąc narażasz swoje życie.


A co to, według Ciebie oznacza? Pytam, czy nie chodzi tu o jakieś groźby.

Ahugo napisa³/a:

Jak mogę poradzić sobie z nimi, kiedy nic nie działa?


Myślę o tym, by ich ignorować, ale nie mam pewności, czy to coś da.

misia_pysia napisa³/a:

Też sądzę, że warto byłoby mocniej ponaciskać, by rodzice zainterweniowali. Skoro inne dziewczyny mają tego również dość, trzeba dać mocniej do zrozumienia, że dzieje się coś złego.


Popieram ten pomysł.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com