Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

szaleNIE_szczesliwa  

User

szaleNIE_szczęśliwa


ImiÄ™: Agata

Wiek: 22

Doł±czyła: 21 PaĽ 2018

Sk±d: Katowice

   

Wysłany: 2018-10-21, 21:29   Samookaleczanie

Hej ! :) Co myślicie na temat samookaleczania? Co byście zrobili, gdyby ktoś nie chciał pomocy, a miał by ten problem?[/b][/list]
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doł±czyła: 28 Gru 2010

   

Wysłany: 2018-10-21, 21:59   

Hej, miałam taki mały epizod w swoim życiu. Z perspektywy czasu jestem na siebie zła i się wstydzę, kiedy to blizny wychodzą na jaw, np. przy czynnościach lekarskich.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doł±czyła: 19 Cze 2012

   

Wysłany: 2018-10-22, 10:47   

Ja miałam dość określone podejście do tego tematu i dla mnie najczęściej była to nastoletnia próba zwrócenia na siebie uwagi. Bagatelizowana przez osobę która się okaleczała i spędzająca sen z powiek bliskim, zwłaszcza rodzicom. W większości przypadków zalecałam dystans i stworzenie przestrzeni, w której dana osoba mogłaby czuć się bezpiecznie.
Swoje poglądy zmieniłam, albo raczej rozszerzyłam po przeczytaniu książki Małe życie Yanagihara Hanya. Nie zawsze można pomóc, zwłaszcza jeśli nie zna się przyczyny. Z jednej strony może stać dzieciak, który ma za mało problemów i z braku zajęcia i potrzeby poużalania się wymyśla coś takiego, a z drugiej fizycznie, psychicznie albo seksualnie poraniona osoba, której sama miłość i dobre chęci nie pomogą.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Milusia2

User


Doł±czył: 24 Wrz 2018

   

Wysłany: 2018-10-28, 00:28   

To bardzo powazna sprawa. Radzilabym wybrac sie do odpowiedniego psychologa. Ja moge dac Ci namiary na Medox - to prywatna klinika w Nowym Modlinie. Oni z pewnoscia pomoga, powodzenia!
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com