Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

makaveli524  

User


Wiek: 25

Doł±czył: 03 Maj 2014

   

Wysłany: 2018-12-16, 19:12   Pierwsza praca, pierwsza rozmowa kwalifikacyjna

Cześć wszystkim! :-)
Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem pracę w sklepie z artykułami szkolnymi, papierniczymi itp. jako obsługa klienta. We wtorek o 9 mam rozmowę kwalifikacyjną. Nie ukrywam że jestem mocno zestresowany ponieważ nigdy nie byłem na takiej rozmowie, nie wiem czego mogę się spodziewać. Czy jest tutaj ktoś to ma za sobą rozmowy kwalifikacyjne i chce się podzielić doświadczeniem? :-) Najbardziej boję się pytań które może do mnie skierować pracodawca. Jak myślicie czy będą jakieś pytania z j. angielskiego? Czego mogę się spodziewać i co ze sobą przyszykować?
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doł±czyła: 28 Gru 2010

   

Wysłany: 2018-12-16, 21:09   

Podaj mi 5 zastosowań spinacza do papieru.
Sprzedaj mi ten długopis.
Dlaczego chce pan u nas pracować.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

makaveli524  

User


Wiek: 25

Doł±czył: 03 Maj 2014

   

Wysłany: 2018-12-17, 00:44   

A mógłbym prosić o przykładowy dialog sprzedaży długopisu? Nie wiem dokładnie jak zacząć. :-(
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Doł±czyła: 05 Kwi 2018

   

Wysłany: 2018-12-17, 09:01   

No na pewno mogą Cię zapytać o to, dlaczego chcesz w tej firmie pracować, tak jak metalmummy napisała. Będą Cię pewnie też pytać o to, co masz w CV, jak to Twoja pierwsza praca, to o jakieś praktyki jeśli je robiłeś, o umiejętności czy o zainteresowania - bo tak, o to też pytają i to bardzo często. Kiedyś na rozmowie dostałam plusa za to, że lubię Wiedźmina (grę) ;)

Mogą się pojawić pytania o Twoje zalety, wady, mocne strony, sukcesy, ale jeśli to rozmowa na stanowisko doradcy klienta, to rzeczywiście jakieś pytania o to, jak coś sprzedasz mogą też być. Albo o to, dlaczego chcesz pracować akurat na takim stanowisku, co Ci może pomóc w takiej pracy, co świadczy, że jesteś idealnym kandydatem. A co do angielskiego, jeśli w ogłoszeniu było zaznaczone, że wymagana jest jego znajomość, to możliwe, że na rozmowie będą chcieli to sprawdzić, ale na pewno nie będą to jakieś skomplikowane testy :)

Ogólnie nie ma co się stresować, bo taka rozmowa nie jest niczym strasznym :) po prostu musisz pozytywnie się nastawić, być miły, sympatyczny i nie pokazywać po sobie, że się stresujesz.

Aaaa, i ważna sprawa. Na każdej rozmowie pada pytanie, czy kandydat ma jakieś pytania i nie wolno odpowiedzieć "nie". Jak nie masz pomysłu, zapytaj chociażby o przykładowy dzień pracy na takim stanowisku albo o to, kiedy dostaniesz odpowiedź zwrotną.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doł±czyła: 19 Cze 2012

   

Wysłany: 2018-12-17, 19:34   

makaveli524 napisał/a:

A mógłbym prosić o przykładowy dialog sprzedaży długopisu?


- niech siÄ™ pan Tu podpisze
- nie mam czym
- to ten mogę pani sprzedać w promocji za 2,50 pln
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com