Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sky816  

Stały User

Girl Made Of Stars



ImiÄ™: Klaudia

Do³±czy³a: 29 Sty 2019

   

Wys³any: 2019-02-23, 21:26   Ataki paniki

Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z atakami paniki? Jeśli tak, proszę o przedstawienie swojej wiedzy na ten temat, bardzo jej potrzebuję. Głównie chodzi mi o przyczyny takich ataków i jak można je pokonać.
Pozdrawiam!
_________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2019-02-23, 21:55   

sky816 napisa³/a:

Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z atakami paniki?


Owszem.

Cytat:

Głównie chodzi mi o przyczyny takich ataków i jak można je pokonać.
Pozdrawiam!


W moim wypadku jest to spowodowane studiami i sesją. Jedyny sposób żeby to pokonać to nauka i wiara w samego siebie.
Chodź już miałem kilka załamań nerwowych to jednak mimo to staram się nie poddawać.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Tooly  

User

Tooly


ImiÄ™: Tooly

Do³±czy³a: 23 Lut 2019

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2019-02-23, 22:05   

Niestety, czasami się zdarzają. Niedługo mam nawet wizytę u psychologa związaną właśnie z tym problemem. U mnie z reguły jest to spowodowane stresem, a cera naczynkowa (skoki ciśnienia i osłabione naczynka) jeszcze bardziej pogarsza sprawę. Najczęściej ataki występują u mnie w lato, kiedy jest ciepło i przede wszystkim duszno. Mam problemy z oddychaniem i po prostu nie mogę złapać powietrza, a czasami leci także krew z nosa. Wtedy najczęściej wychodzę na dwór, lub w chłodniejsze miejsce i próbuję się uspokoić, tzn. powoli i głęboko oddycham i staram się o niczym nie myśleć.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2019-02-24, 09:45   

Leki na uspokojenie.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Nina1997  

User



Do³±czy³a: 27 Cze 2019

   

Wys³any: 2019-06-27, 04:43   

Jest tak zwana metoda uważności, czy jakos tak. Polega na tym, że trzeba sie skupiać na otoczeniu - na zapachu który czujemy, dotykać jakiegoś materiału np od kurtki, obserwować otoczenie. Na początku to mi nie pomagało najbardziej. Na to składa się dużo rzeczy. Na terapii miałam stworzyć w wyobraźni miejsce do którego będę się przenosić/ Najbardziej mi pomaga, kiedy piję wodę i czuję się bezpiecznie, kiedy mam ją pod ręką. U mnie one się pojawiają z obawy przed utratą przytomności, przed wysokim tętnem, więc woda faktycznie stawia troche na nogi. Po kilku latach terapii + biorę lek antylękowy od 1,5 roku, jestem w stanie troche sobie wytłumaczyć, ale widze po sobie, że to nie jest problem, który może łatwo zniknąć. Nawet jeśli biorę leki, ale może są różne przypadki. No i też radzę uważać na benzodiazepiny, które psychiatrzy wypisuja, kiedy pacjent nie jest lub nie powie o uzależnieniu od narkotyków. Od nich bardzo łatwo się uzależnić i są inne leki, które też mogą pomóc.
Edit. Nie wiem, czy nadal szukasz jakiejś wiedzy na temat tych ataków. Jeśli tak, to nie ma co czekać z wizytą u psychiatry i terapeuty, bo one bardzo uprzykrzają życie. Ja mam problem z chodzeniem w wiele miejsc (przejścia podziemne, centra handlowe, autobusy w lato, otwarta przestrzeń). Czasem kiedy jest duże słońce musze iść jak najbliżej jakiejś ściany. Przyczyny są różne. U mnie to problemy z tarczycą - nie chodzi o to, że takie są jej objawy tylko o objawy, które mnie przerażają, a występują, kiedy mi się pogarsza i bardzo ich się bojąc sama sobie je tak jakby wywołuję w głowie. Druga przyczyna to narkotyki. Niektórym przechodzi po pewnym czasie a innym nie przechodzi. No i ataki paniki występują przy fobii społecznej, kiedy izolujesz się, później próbujesz wyjść. U niektórych to obawa przed zdrowiem a u innych tłum ludzi.
 

sky816  

Stały User

Girl Made Of Stars



ImiÄ™: Klaudia

Do³±czy³a: 29 Sty 2019

   

Wys³any: 2019-07-02, 20:39   

Nina1997 napisa³/a:

Jest tak zwana metoda uważności, czy jakos tak. Polega na tym, że trzeba sie skupiać na otoczeniu - na zapachu który czujemy, dotykać jakiegoś materiału np od kurtki, obserwować otoczenie. Na początku to mi nie pomagało najbardziej. Na to składa się dużo rzeczy. Na terapii miałam stworzyć w wyobraźni miejsce do którego będę się przenosić/ Najbardziej mi pomaga, kiedy piję wodę i czuję się bezpiecznie, kiedy mam ją pod ręką. U mnie one się pojawiają z obawy przed utratą przytomności, przed wysokim tętnem, więc woda faktycznie stawia troche na nogi. Po kilku latach terapii + biorę lek antylękowy od 1,5 roku, jestem w stanie troche sobie wytłumaczyć, ale widze po sobie, że to nie jest problem, który może łatwo zniknąć. Nawet jeśli biorę leki, ale może są różne przypadki. No i też radzę uważać na benzodiazepiny, które psychiatrzy wypisuja, kiedy pacjent nie jest lub nie powie o uzależnieniu od narkotyków. Od nich bardzo łatwo się uzależnić i są inne leki, które też mogą pomóc.
Edit. Nie wiem, czy nadal szukasz jakiejś wiedzy na temat tych ataków. Jeśli tak, to nie ma co czekać z wizytą u psychiatry i terapeuty, bo one bardzo uprzykrzają życie. Ja mam problem z chodzeniem w wiele miejsc (przejścia podziemne, centra handlowe, autobusy w lato, otwarta przestrzeń). Czasem kiedy jest duże słońce musze iść jak najbliżej jakiejś ściany. Przyczyny są różne. U mnie to problemy z tarczycą - nie chodzi o to, że takie są jej objawy tylko o objawy, które mnie przerażają, a występują, kiedy mi się pogarsza i bardzo ich się bojąc sama sobie je tak jakby wywołuję w głowie. Druga przyczyna to narkotyki. Niektórym przechodzi po pewnym czasie a innym nie przechodzi. No i ataki paniki występują przy fobii społecznej, kiedy izolujesz się, później próbujesz wyjść. U niektórych to obawa przed zdrowiem a u innych tłum ludzi.



Bardzo dziękuję!!
_________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com