Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-13, 07:37   Problem z PW

Mam problem z pocztą wewnętrzną, wiadomości się nie wysyłają, tylko wiszą w folderze "Do wysłania". Próbowałam wysyłać jeszcze raz, ale nadal to samo.

Zresztą to nie pierwszy taki przypadek, już kiedyś tak miałam, ale wtedy przerzuciłam się na pocztę zewnętrzną, a po jakimś czasie problem ze skrzynką forumową sam zniknął. Teraz znowu.

Czy jest jakiś magiczny trick, żeby to odblokować?

Z góry dzięki za pomoc.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2019-04-13, 07:38   

Tzn to jest taki myk że jeszcze adresat nie przeczytał :-)
 

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-13, 07:40   

acoo123 napisa/a:

Tzn to jest taki myk że jeszcze adresat nie przeczytał :-)



Tak mówisz? Przecież to działa chyba jak kopie robocze?
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2019-04-13, 07:52   

kasia_demańska napisa/a:

Tak mówisz? Przecież to działa chyba jak kopie robocze?



Nope kiedyś też tak myślałem ale później zauważyłem że to właśnie o to chodzi.
Ktoś po prostu jeszcze nie przeczytał wiadomości.
 

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-13, 08:00   

acoo123 napisa/a:

kasia_demańska napisa/a:

Tak mówisz? Przecież to działa chyba jak kopie robocze?



Nope kiedyś też tak myślałem ale później zauważyłem że to właśnie o to chodzi.
Ktoś po prostu jeszcze nie przeczytał wiadomości.



Aha. W takim razie przyznaję - bardzo oryginalne. Jeszcze na żadnej innej poczcie nie miałam takiej (sorry, że to powiem) głupiej i irytującej funkcjonalności. Może admin coś by z tym zrobił, albo chociaż do FAQ wrzucić odnośne wyjaśnienie? Bo to jednak denerwuje, jak się nie wie, o co chodzi. Już dwa razy mnie to poirytowało, a na forum jestem zaledwie od lutego...
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2019-04-13, 09:57   

Fajny przykład leaky abstraction - na dobrą sprawę w ogóle nie powinniśmy widzieć różnicy pomiędzy wiadomościami "do wyłania" i "wysłanymi".
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-13, 10:12   

Szej-Hulud napisa/a:

Fajny przykład leaky abstraction - na dobrą sprawę w ogóle nie powinniśmy widzieć różnicy pomiędzy wiadomościami "do wyłania" i "wysłanymi".



Dla mnie "do wysłania" to są kopie robocze. I nie mogę znieść, kiedy każę kopii roboczej iść w świat, a ona mi stawia opór :-)
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



Imię: Bartek

Wiek: 31

Doczy: 01 Pa 2007

Skd: Stalowa Wola

   

Wysany: 2019-04-14, 08:51   

W zasadzie macie racje, że działa to dość głupio. Generalnie to nie jest tak, że wymyśliliśmy to my. Wszystkie silniki forum phpbb w wersjach 2 i modyfikacje by przemo - działały w ten sposób. Ktoś miał może ciekawą idee, ale średnio mu to wyszło.

Przebudowanie silnika wiadomości to nie jest prosta sprawa. Szczerze mówiąc, nie opłaca się w to bawić na tej wersji silnika. Powoli pracujemy nad przeniesieniem forum na aktualną wersję - PHP bb3. Tam dużo takich dziwnych rzeczy jest ponaprawiane lub całkowicie pozmieniane. Aby przenieść się jednak na inną wersję trzeba przepisać szablon forum pod inny system oraz (co bardziej problematyczne) zrobić migrację całej bazy danych tak, aby nic nie ucierpiało. Szybko nie będzie, ale to nastąpi :-)

Popatrzę w wolnej chwili w kod, może na ten moment po prostu inaczej nazwalibyśmy te zakładki. Np "Przeczytane" i "Nieprzeczytane" ;)
 

kasia_demańska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Doczya: 22 Lut 2019

   

Wysany: 2019-04-14, 09:19   

vialink napisa/a:

Popatrzę w wolnej chwili w kod, może na ten moment po prostu inaczej nazwalibyśmy te zakładki. Np "Przeczytane" i "Nieprzeczytane" ;)



Dokładnie - to by w pełni rozwiązało problem. Nazwa "Do wysłania" jest bez sensu i wprowadza w błąd.
Wiadomo, że nikt nie lubi grzebać w kodach (ja osobiście tego nie cierpię), ale dla dobra sprawy w tym przypadku chyba warto.

Dzięki i przepraszam za zamieszanie :-P
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com