Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2019-04-21, 21:42   

Cytat:

SÅ‚odziaku
Ależ nie ma sprawy. Jestem istotą emocjonalną, "czującą" (jeśli wolisz), i założyłam wątek, żeby podzielić się moimi emocjami. Wolno mi? Wolno. No to o co chodzi? Skoro nie podejrzewasz mnie o umiejętność myślenia, to nic na to nie poradzę, szefuniu.


Cukiereczku
To w takim razie bez sensu, jak poezja.
Jak można pisać o problemie zamaist go rozwiązać?
Jak można współczuć ludziom tragedii zamiast pomyśleć trochę i znaleźć przyczynę takiego incydentu.

Cytat:

Nie wdaję się w dyskusję z Twoimi argumentami, bo nie widzę w tym sensu. W pierwszym poście dokładnie o takich komentarzach pisałam, dla mnie są żenujące i musisz mi wybaczyć, że to piszę, ale taka jest moja subiektywna opinia.


Rozumiem ale mimo chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak uważasz, jak jest przyczyna dlaczego masz takie zadanie o postach takich jak mój.

Cytat:

Istota emocjonalna nie musi niczego uzasadniać logicznie, bo nawet nie potrafi, prawda?


Tego nie wiem. Nie wiem jak można nie myśleć tylko czuć. Mi jest bliżej do lodówki, pralki czy miksera. Mamy określony logiczny program, algorytm, według którego działamy. Więc nie potrafię cię opowiedzieć na to pytanie.
Tym bardziej że nie odpowiedziałaś czy jesteś bardziej myśląca czy czująca ;)

Cytat:

Ocenę "żałosności" Twojego posta (zresztą zrobiłam to za pomocą cytatu z Twojej wypowiedzi, łudziłam się, że Twój światły umysł ogarnie tę subtelną ironię...)


IroniÄ™ do czego przepraszam?

Cytat:

również możesz podpisać pod kategorię "emocjonalną", jeśli dzięki temu lepiej pośpisz tej nocy.


Nie rozumiem o czym piszesz.

Cytat:

No i nade wszystko - czy taka światła i logicznie myśląca osoba jak Ty powinna się zniżać do dyskusji z tak emocjonalnie i nielogicznie myślącą osobą jak ja? Bądź logiczny i szanuj się, skarbie, bo wiesz... jeszcze Ci reputacja w dół poleci


Jeżeli jest to coś w stylu "to twoja wina bo jesteś taki i taki" to znaczy że odpowiedziałaś sobie i mi na pytanie dlaczego nie da się dyskutować z kobietami bo :
1)czujecie zamiast myśleć
2)bierzecie wszystko do siebie
3)obrażacie się z byle czego
4)próbujecie postawić nas w poczuciu winy
5)nie umiecie dyskutować(zamieniacie dyskusje w kłótnie)
To mniej więcej kilka z nich.

Dlaczego zaczynasz zaniżać swoją samoocenę?
Co ma szacunek do reputacji i logiki?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 24

Do³±czy³: 05 Sie 2016

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2019-04-21, 23:34   

Ta cała sytuacja potwierdza moją smutną teorie. Że człowiek jest najgłupszą istotą żyjącą. Bo jest zdolny do samo zagłady. :(
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2019-04-21, 23:46   

Kurde, już tak długo mówię że taki troll jak DeVaneio już dawno nie powinien być modem. To śmieszne, że jak ja byłam modem to obrywało mi się za "brzydkie słowa" w podpisie, a z tym dzieckiem neostrady (#2010tribute) nikt nic nie robi... vialink??

Komentami na interii nigdy się nie przejmuję, tam wypowiadają się zwykle niziny (komy są anonimowe co zachęca właśnie głównie takich ludzi. Bardziej informatywne jeśli chodzi o kondycję społeczeństwa są wypowiedzi na fejsie). Z ciekawości sobie zobaczyłam teraz i większość komentarzy teraz jest w tonie obrażających muzułmanów (prawdopodobnie to wyznawcy islamu stoją za zamachami) i uchodźców za jednym zamachem. Niestety może to mało patriotyczne, ale ja jednak uważam, że jesteśmy dość prymitywnym społeczeństwem, bardzo krótkowzrocznym, i niezbyt rozgarniętym.

Sytuacja oczywiście bardzo, bardzo smutna. Niestety takie rzeczy dzieją się coraz częściej. My w Polsce przestaliśmy żyć w strachu przed zamachami, a paradoksalnie ich częstość (i ryzyko) nie maleje. Bawi mnie jak MSZ wydaje komunikat że "potępia zamachy", co za czcze gadanie. Niech wyślą tam jakąś pomoc. Niech bogaci tego świata zorganizują zbiórkę na pomoc ofiarom i ich rodzinom.
Nie wiem, co można zrobić żeby zapobiegać takim tragediom. Osobiście pomimo bycia TFU lewakiem i fanem multikulti oraz wzajemnej tolerancji, uważam, że szkodliwe religie powinno się systemowo zwalczać. Nie ludzi, lecz tradycje i zwyczaje. Nawet jeśli to dyskryminacja. Islam uważam za religię wysoce niebezpieczną (nawet mimo faktu że mam muzułmanina w rodzinie). Nie wiem do końca jak systemowo mogłoby się to zadziać, jednak moim marzeniem jest osiągnąć świat bez fundamentalizmu religijnego, gdzie żadne wyznanie nie uderza w niczyją godność. Och, jak to dalekie od realiów...
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-04-22, 05:35   

DeVaneio napisa³/a:

odpowiedziałaś sobie i mi na pytanie dlaczego nie da się dyskutować z kobietami


Skarbie, nikt Ci nie każe ze mną dyskutować. Dyskutuj z pralką i mikserem, skoro do nich Ci bliżej.

DeVaneio napisa³/a:


1)czujecie zamiast myśleć
2)bierzecie wszystko do siebie
3)obrażacie się z byle czego
4)próbujecie postawić nas w poczuciu winy
5)nie umiecie dyskutować(zamieniacie dyskusje w kłótnie)
To mniej więcej kilka z nich.


Mam nadzieję, że po tej wyliczance poczułeś się bardziej samcem. Cieszę się razem z Tobą.

DeVaneio napisa³/a:

Dlaczego zaczynasz zaniżać swoją samoocenę?
Co ma szacunek do reputacji i logiki?


To znowu była ironia. Ale od miksera nie można wymagać, żeby łapał takie znaczenia, więc trudno :-)
Bez odbioru.

[ Dodano: 2019-04-22, 06:48 ]

Damn napisa³/a:

Kurde, już tak długo mówię że taki troll jak DeVaneio już dawno nie powinien być modem.


O, ktoś to zauważył :-)
A myślałam już, że tacy "moderatorzy" to norma na tym forum i poczułam się lekko zniesmaczona.

Damn napisa³/a:


Komentami na interii nigdy się nie przejmuję, tam wypowiadają się zwykle niziny (komy są anonimowe co zachęca właśnie głównie takich ludzi.


Pewnie tak. Ale ilość i jakość takich wypowiedzi jednak poraża.

Damn napisa³/a:

MSZ wydaje komunikat że "potępia zamachy", co za czcze gadanie. Niech wyślą tam jakąś pomoc. Niech bogaci tego świata zorganizują zbiórkę na pomoc ofiarom i ich rodzinom.


Mam nadzieję, że pieniądze na pomoc się znajdą. Tak jak powinny znajdować się w każdym przypadku, gdy śmierć np. żywiciela rodziny stawia bliskich w tragicznej sytuacji. O poziomie społeczeństwa świadczy to, jak traktuje słabych, bezradnych i niepełnosprawnych. Czyli nadal jest z nami bardzo źle.
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2019-04-22, 07:23   

DeVaneio napisa³/a:

Kurde, już tak długo mówię że taki troll jak DeVaneio już dawno nie powinien być modem.


Dlaczego?
To że mam inne zdanie niż ty odrazu mnie dyskryminuje???

Cytat:

To śmieszne, że jak ja byłam modem to obrywało mi się za "brzydkie słowa" w podpisie, a z tym dzieckiem neostrady (#2010tribute) nikt nic nie robi... vialink??


Ale o co ci chodzi?
Ja nie używam wulgaryzmów tylko argumentów.
I nie jestem dzieckiem Neostrady :-D

kasia_demaÅ„ska napisa³/a:

Skarbie, nikt Ci nie każe ze mną dyskutować. Dyskutuj z pralką i mikserem, skoro do nich Ci bliżej.


Obrona introwersyjna
A miała być dyskusja...

Cytat:

Mam nadzieję, że po tej wyliczance poczułeś się bardziej samcem. Cieszę się razem z Tobą.


A może jakiś argument zamaist stawianie siebie (z ironią lub bez, nigdy nie wiadomo) w pozycji przegranej?

Cytat:

To znowu była ironia. Ale od miksera nie można wymagać, żeby łapał takie znaczenia, więc trudno
Bez odbioru.


Mikser nie ma owulacji i jak mówi czy pisze to jest to identyczne co myśli i bierze za to pełna odpowiedzialność zamiast pisząc kłamstwo powtarzane przez tysiące lat:

(bo jestem kobietą i wolno mi zachowywać się jak oszołom, ale chcę tych samych praw co faceci)

,więc wybacz że nie jestem telepatą i nie potrafię rozszyfrować twojego zmiennego algorytmu który ciągle modyfikuje się poprzez różne bodźce.

Wracając do meritum. Ciągle nie wiem dlaczego nie dyskytujesz z ludźmi którzy mają inne zdanie od ciebie i dlaczego nie podałaś żadnego argumentu na mój pierwszy post w tym temacie?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2019-04-22, 09:24   

DeVaneio napisa³/a:

Dlaczego?
To że mam inne zdanie niż ty odrazu mnie dyskryminuje???


Problem polega na tym, że temat dotyczy Zamachu na Sri Lance i nie dość, że Twoje ostatnie posty nie mają z tematem już nic wspólnego to jeszcze prowokujesz jakieś słowne przepychanki i zamiast pilnować toku dyskusji jesteś pierwszym, który do niej zniechęca. Od moderatora oczekuje się innego zachowania, użytkownicy z dłuższym stażem przywykli do pewnych standardów, po których w Twoich wypowiedziach nie zostaje nawet ślad. Poczytaj sobie posty Twoich poprzedników, gdzie była błyskotliwość i w pierwszej kolejności szacunek do rozmówcy.

Teraz nawet jakby ktoś chciałby porozmawiać w temacie, to czyta się Twoje dwa zdania i już wiadomo, że jakkolwiek dyskusja jest bezcelowa i odechciewa się wszystkiego, a już na pewno merytorycznej rozmowy. I nie wiem czy tego nie widzisz, nie chcesz widzieć, albo masz zwyczajnie wyje**ne; i nie wiem co gorsze. W każdym razie ja również dziwie się, że jeszcze nikt na to nie zareagował.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

acoo123  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: acoo123

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2017

   

Wys³any: 2019-04-22, 09:48   

Lady Virgin napisa³/a:

W każdym razie ja również dziwie się, że jeszcze nikt na to nie zareagował.



Lady Virgin napisa³/a:

Teraz nawet jakby ktoś chciałby porozmawiać w temacie, to czyta się Twoje dwa zdania i już wiadomo, że jakkolwiek dyskusja jest bezcelowa i odechciewa się wszystkiego, a już na pewno merytorycznej rozmowy.



Tutaj masz odpowiedź.

Tak czy siak szanuję za głos rozsądku.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2019-04-22, 10:34   

Cytat:

Problem polega na tym, że temat dotyczy Zamachu na Sri Lance i nie dość, że Twoje ostatnie posty nie mają z tematem już nic wspólnego to jeszcze prowokujesz jakieś słowne przepychanki i zamiast pilnować toku dyskusji jesteś pierwszym, który do niej zniechęca.


Właśnie przecież to robię, pilnuje toku dyskusji. Próbuję wyjaśnić cała sytuację.

Cytat:

Od moderatora oczekuje się innego zachowania, użytkownicy z dłuższym stażem przywykli do pewnych standardów, po których w Twoich wypowiedziach nie zostaje nawet ślad. Poczytaj sobie posty Twoich poprzedników, gdzie była błyskotliwość i w pierwszej kolejności szacunek do rozmówcy.


Gdzie okazałem brak szacunku?

Lady Virgin napisa³/a:

Teraz nawet jakby ktoś chciałby porozmawiać w temacie, to czyta się Twoje dwa zdania i już wiadomo, że jakkolwiek dyskusja jest bezcelowa i odechciewa się wszystkiego, a już na pewno merytorycznej rozmowy.


Bo podałem proste i logiczne argumenty uzasadniając moją wypowiedź logika, opierając się na wiedzy historycznej?

Przecież cały czas pisze o sednie sprawy, wyraziłem swoją opinię na ten temat, a to że ona jest przeciwna do opinii autorki no to już nie moja wina. Ludzie są różni i mają różne zdania, no chyba że jest tutaj jakąś cenzura o której nie wiem.

Na każdy dowolny temat można wyrazić zdanie i opinie. Z każdą opinia czy każdym zdaniem możemy się zgodzić lub nie zgodzić, ale wypadałoby uzasadnić dlaczego na jakiś temat się zgadzamy lub nie.

Cytat:

. I nie wiem czy tego nie widzisz, nie chcesz widzieć, albo masz zwyczajnie wyje**ne; i nie wiem co gorsze.


Nie widzÄ™ czego?

Czy ty przypadkiem doszukujesz się w moich postach jakiegoś ukrytego sensu który ma na celu wywołanie w pewnych emocji u osoby z którą próbuje dyskutować i przez to tworzysz nieprawdziwy obraz całej sytuacji która stawia mnie zamaist w świetle osoby dociekliwej która chce poznać zdanie swojego rozmówcy to w świetle jakiegoś agresora?

Jeżeli tak. To jest to kolejny dowód na to że dyskusja z przedstawicielami płci pięknej nie ma jakiegokolwiek sensu gdyż jakąkolwiek próba dociekanaia czy precyzji stawaia mnie w jako męską szowinistą świnie w karykaturalnym świetle toteż jest to kolejny argument na wady w komunikacji międzyludzkiej.

Lady Virgin napisa³/a:

W każdym razie ja również dziwie się, że jeszcze nikt na to nie zareagował.


Ale na co? Co zrobiłem nie tak?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-04-22, 19:02   

DeVaneio napisa³/a:

Wracając do meritum. Ciągle nie wiem dlaczego nie dyskytujesz z ludźmi którzy mają inne zdanie od ciebie i dlaczego nie podałaś żadnego argumentu na mój pierwszy post w tym temacie?



No dobrze. Z tego Twojego bełkotu tylko to jedno zdanie zasługuje (choć słabo) na odpowiedź.

1. Owszem, dyskutuję z ludźmi, również z tymi, którzy mają inne zdanie niż ja. Natomiast nie chcę dyskutować z Tobą, albowiem skutecznie mnie do tego zniechęciłeś. Poczuj się wyjątkowy.

2. Nie założyłam tematu po to, żeby "podawać argumenty" na post, który do złudzenia przypomina wspominane przeze mnie na samym początku komentarze z Interii. W ogóle nie mam obowiązku dyskutować z każdym postem, bo tak sobie życzy jego autor. Dyskutuję z tymi, z którymi uważam za stosowne, i mam do tego prawo.

3. Moderator jest od tego, żeby moderować dyskusję (zajrzyj do słownika, jeśli znaczenie tego czasownika ad hoc jest dla Ciebie za trudne), a nie jątrzyć, obrażać i do tego wygłaszać seksistowskie farmazony.

To tyle. I tak miałam nie odpowiadać, ale złamałam się jeszcze ostatni raz na słowo "meritum" :-)
_________________
Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem. Czasami wiek przychodzi sam.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2019-04-22, 19:28   

kasia_demaÅ„ska napisa³/a:

Natomiast nie chcę dyskutować z Tobą, albowiem skutecznie mnie do tego zniechęciłeś. Poczuj się wyjątkowy.


W jaki sposób?

Cytat:

W ogóle nie mam obowiązku dyskutować z każdym postem, bo tak sobie życzy jego autor. Dyskutuję z tymi, z którymi uważam za stosowne, i mam do tego prawo.


OK ale mnie interesuje dlaczego uważasz że mój post jest nie warty dyskusji tylko dla tego że przypomina ci te z Interi.

kasia_demaÅ„ska napisa³/a:

Moderator jest od tego, żeby moderować dyskusję


Cały czas kontroluje sytuacjie i nie widzę żadnych napięć pomiędzy userami.

Cytat:

a nie jątrzyć, obrażać i do tego wygłaszać seksistowskie farmazony.


Jak, gdzie i kiedy?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com