Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: slow | 2011-06-04, 16:37

Autor

Wiadomo¶æ

Luxes5

User


ImiÄ™: Paulina

Do³±czy³: 04 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-04, 10:27   Zadanko

Dostałam zadanko od katechetki które polega na tym że mam wybrać sobie ulubiony fragment z biblii i napisać dlaczego własnie ten ( na stronę A4). Jeżeli ktoś ma taki ulubiony fragment i ma dużo do powiedzenia na jego temat to proszę o przelanie swoich myśli na papier i wysłanie na móje gg 36172781. Z góry dziękuję.
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-06-04, 13:50   

Ja bym wzięła Hymn o Miłości św. Pawła, bo sporo można na jego temat napisać. Powinno gdzieś w Biblii być.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-06-04, 14:58   

Matko... aż tak boli samodzielne myślenie? Aż tak boli, mieć własne zdanie?
Z tym zadaniem sobie poradzisz, nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy teoretycznej.
 

Luxes5

User


ImiÄ™: Paulina

Do³±czy³: 04 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-04, 21:46   

To nie chodzi o to że aż tak boli mnie samodzielne myślenie tylko mam teraz tyle nauki by popodciągać oceny a religia jest dla mnie dużo mniej ważna od innych przedmiotów. Niektórzy po prostu lubią czytać biblie do łózka i interpretacja jej sprawia im przyjemność, dlatego jeżeli jest ktos taki to byłabym dozgonnie wdzięczna.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2011-06-07, 17:15   

jak wyżej, Hymn o miłości. przeczytaj, a zrozumiesz jak łatwo napisać interpretacje.
przypowieść o Samarytaninie. też proste.
ogólnie przypowieści. o synu marnotrawnym, siewcy.
jest jeszcze jedna taka o ubogim, który modlił się gorliwie i fałszywym bogaczu. zobrazowanie teksu 'klęczy pod figurą, diabła ma za skórą'. i też hipokryzji w modlitwie.
lanie wody. : )
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2011-06-07, 18:00   

Tak mi się głupio skojarzyło:

Cytat:

– Czytujesz BibliÄ™?
– Z rzadka.
– Znam fragment na pamięć. KsiÄ™ga Ezechiela: 25,17. „¦cieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawoÅ›ci samolubnych i tyraniÄ™ zÅ‚ych ludzi. BÅ‚ogosÅ‚awiony ten, co w imiÄ™ miÅ‚osierdzia i dobrej woli prowadzi sÅ‚abych dolinÄ… ciemnoÅ›ci, bo on jest stróżem brata swego i znalazcÄ… zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcÄ… zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrÄ™ na tobie swojÄ… zemstÄ™”. Powtarzam to gówno od lat. Kto sÅ‚yszaÅ‚ te sÅ‚owa, za chwilÄ™ nie żyÅ‚. Ale nie rozumiaÅ‚em ich. MyÅ›laÅ‚em, że to niezÅ‚y tekst przed usmażeniem dupy jakiemuÅ› kur***. Od dziÅ› rana myÅ›lÄ™ inaczej. Teraz myÅ›lÄ™, że może to znaczy, że ty jesteÅ› zÅ‚y, a ja sprawiedliwy... A pan 9 mm jest pasterzem chroniÄ…cym mojÄ… sprawiedliwÄ… dupÄ™ w dolinie ciemnoÅ›ci. A może jest tak, że ty jesteÅ› sprawiedliwy, ja – pasterzem, a Å›wiat jest zÅ‚y i samolubny. To by mi siÄ™ podobaÅ‚o. Ale to gówno prawda. Prawda jest taka, że ty jesteÅ› sÅ‚aby, a ja jestem tyraniÄ… zÅ‚ych ludzi. Ale staram siÄ™, Ringo. NaprawdÄ™, bardzo siÄ™ staram być pasterzem...


W uzasadnieniu można napisać, że to z Pulp Fiction i uzasadnić dlaczego ten film jest dobry :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com