Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Adeptus

User


Doł±czył: 05 Lis 2020

   

Wysłany: 2020-11-05, 14:05   

Nie wiem, w co wierzę, ale po zapoznaniu się z Biblią i nauczaniem chrześcijańskich teologów mam nadzieję, że chrześcijański Bóg nie istnieje.
 

Fedorowicz  

Pogromca postĂłw


Doł±czył: 06 Sty 2011

   

Wysłany: 2020-11-14, 12:36   

Adeptus napisał/a:

Nie wiem, w co wierzę, ale po zapoznaniu się z Biblią i nauczaniem chrześcijańskich teologów mam nadzieję, że chrześcijański Bóg nie istnieje.


Dlaczego tak sÄ…dzisz ?
 

Adeptus

User


Doł±czył: 05 Lis 2020

   

Wysłany: 2020-11-19, 12:06   

Dlatego, że Bóg w Biblii jest opisany jako egotyczny, sadystyczny potwór. To znaczy - Biblia używa wobec niego określeń typu "milosierny", "sprawiedliwy", ale kiedy opisuje jego działania, to Bóg jest zaprzeczeniem tych cech.
 

Fedorowicz  

Pogromca postĂłw


Doł±czył: 06 Sty 2011

   

Wysłany: 2020-11-21, 07:19   

Adeptus napisał/a:

Dlatego, że Bóg w Biblii jest opisany jako egotyczny, sadystyczny potwór. To znaczy - Biblia używa wobec niego określeń typu "milosierny", "sprawiedliwy", ale kiedy opisuje jego działania, to Bóg jest zaprzeczeniem tych cech.

Tak wyobrażali sobie Boga starożytni. Biblia to wspaniałe arcydzieło literatury starożytnej przybliżające nam świadomość, życie, obyczaje i wierzenia dawnych ludów pierwotnych.
Nie moĹĽemy na takiej podstawie stawiać wizerunku Boga w negatywnym Ĺ›wietle. Współczesne oficjalne nauczanie KoĹ›cioĹ‚a katolickiego na temat natchnienia biblijnego i jego interpretacji ksztaĹ‚towaĹ‚o siÄ™ od XIX w. rĂłwnolegle z rozwojem tzw. krytyki biblijnej, czyli badaĹ„ nad historiÄ… biblijnÄ…, rodzajami literackimi, analizÄ… historycznÄ… oraz krytykÄ… tekstualnÄ…. Biblia ma podwĂłjne autorstwo, gdyĹĽ BĂłg „przemawiaĹ‚ przez ludzi, na sposĂłb ludzki”. Dlatego dla zrozumienia BoĹĽego przesĹ‚ania zawartego w PiĹ›mie Ĺ›wiÄ™tym konieczne jest wĹ‚aĹ›ciwe odczytanie prawdziwej intencji autora ludzkiego. Wiara chrzeĹ›cijaĹ„ska nie jest "religiÄ… KsiÄ™gi". ChrzeĹ›cijaĹ„stwo jest religiÄ… "SĹ‚owa" BoĹĽego: "SĹ‚owa nie spisanego, lecz SĹ‚owa Wcielonego i ĹĽywego" (KKK 108). Czyli Chrystusa.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com