Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

LonelyQueen042811  

User

LonelyQueen042811

Do│▒czy│a: 13 Kwi 2018

Sk▒d: Krak├│w

Wys│any: 2018-05-17, 15:49   W co wierzy─ç

Cze┼Ť─ç,

Od razu uprzedzam, ┼╝e nie jestem tu, by obra┼╝a─ç wierz─ůcych, czy te┼╝ nie. Jestem tu po to, bo jestem ciekawa co my┼Ťlicie o katolicyzmie. Moim zdaniem jest to jedna wielka hipokryzja. Par─Ö miesi─Öcy zrezygnowa┼éam z chodzenia do ko┼Ťcio┼éa i "wypisa┼éam si─Ö" z katolicyzmu. Pierwsze z czym si─Ö spotka┼éam, to to ┼╝e najbli┼╝sza rodzina wyzywa┼éa mnie od wyznawc├│w szatana i m├│wi┼éa ┼╝e nie ma przysz┼éo┼Ťci, ┼╝e sko┼äcz─Ö jako alkoholiczka itd. Nie ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e z tego zrezygnowa┼éam, bo ta sytuacja otworzy┼éa mi oczy.
Jestem ciekawa jakie wy macie zdanie na temat tej religii, a je┼Ťli jeste┼Ťcie niewierz─ůcy, to czy w wierzycie co┼Ť innego/ indywidualnego.

Golden Sun  

User

Imi─Ö: Ewa

Do│▒czy│a: 27 Kwi 2017

Wys│any: 2018-05-17, 16:26   

Za jaki┼Ť czas przyjdzie to niejaki Devaneio i od niego dowiesz sie co dalej z twoim ┼╝yciem i jak to dobrze, ┼╝e przesta┼éa┼Ť by─ç katoliczk─ů.
Najlepiej zrobisz jak nie we┼║miesz w og├│le pod uwag─Ö tego co ci napisze.

DeVaneio  

Moderator

Do│▒czy│: 27 Lip 2014

Wys│any: 2018-05-17, 16:40   

Cytat:

Za jaki┼Ť czas przyjdzie to niejaki Devaneio i od niego dowiesz sie co dalej z twoim ┼╝yciem i jak to dobrze, ┼╝e przesta┼éa┼Ť by─ç katoliczk─ů.
Najlepiej zrobisz jak nie we┼║miesz w og├│le pod uwag─Ö tego co ci napisze.

Nie strasz dziewczyny,zakonnico :evil:

Cytat:

Od razu uprzedzam, ┼╝e nie jestem tu, by obra┼╝a─ç wierz─ůcych,

Jak byłem dobre parę lat tamu na koloniach z kursu to chłopaki zapytali się mnie w co wierzę bo wyszło że nie jestem katolikiem,to im powiedziałem że w elfy.
Ch┼éopaki zacz─Öli si─Ö ze mnie ┼Ťmia─ç i dziwli si─Ö jak ja mog─Ö wierzy─ç w takie rzeczy,przecie┼╝ to dziecinne.
Naj┼Ťmieszniejsze jest to ze ┼Ťmiali si─Ö ze mnie ludzie co wierz─ů w gadaj─ůcego w─Ö┼╝a :-D

Cytat:

Jestem tu po to, bo jestem ciekawa co my┼Ťlicie o katolicyzmie.

To samo co o hinduizmie,islamie i judaizmie.S─ů to pomoce dla wyj─ůtkowych zdegenerowanych prymityw├│w aby nauczy─ç ich mi┼éosierdzia,cz┼éowiecze┼ästwa,empati itp.
Co ciekawe zwierz─Öta nie wierz─ů w wy┼╝ej wymienione przeze mnie organizacjie przest─Öpcze (kt├│re maj─ů na r─Ökach krew milion├│w zabitych,tak zwanych niewiernych), a mimo to zachowuj─ů si─Ö przywoicie jak na zwierz─Öta, (lepiej ni┼╝ bigoteria i dewoci).
Czyli mo┼╝na zasugerowa─ç ┼╝e zwierze ma wiecej zasad moralnych od teisty
:] :] :]

LonelyQueen042811 napisa│/a:

Moim zdaniem jest to jedna wielka hipokryzja.

Ot├│┼╝ to :-)

Cytat:

Par─Ö miesi─Öcy zrezygnowa┼éam z chodzenia do ko┼Ťcio┼éa i "wypisa┼éam si─Ö" z katolicyzmu.

Zostaniesz op─Öntana i ca┼éa wieczno┼Ť─ç sp─Ödzisz w piekle,jak ja :-)
Ale pami─Ötaj,B├│g Ci─Ö kocha ;)
B├│g tak kocha ludzi ┼╝e podgl─ůda katolik├│w podczas porannej toalety gdy┼╝ jest wszechwidz─ůcy i kara tych na kt├│rych mu najbardziej zale┼╝y (podczas holocaustu jad┼é popcorn,prawie nie umar┼é z ┼Ťmiechu).

Cytat:

Pierwsze z czym się spotkałam, to to że najbliższa rodzina wyzywała mnie od wyznawców szatana

Szatan jest biedny bo ka┼╝dy go o wszystko obwinia a prawda jest taka ze to B├│g poci─ůga za sznurki.
Czyli wychodzi na to ze Bóg jest zły,a szatan niewinnie oskarżony :evil:
P.S.Moja to zaakceptowała ;)

Cytat:

m├│wi┼éa ┼╝e nie ma przysz┼éo┼Ťci, ┼╝e sko┼äcz─Ö jako alkoholiczka itd.

To mo┼╝liwe wszak┼╝e tw├│j portfel b─Ödzie grubszy.Ale nie przejmuj si─Ö.Na zachodzie Europy nikt nie wierzy a sami menele tam przecie┼╝ nie zyja :-D

Cytat:

Nie żałuję, że z tego zrezygnowałam, bo ta sytuacja otworzyła mi oczy.

Masz by─ç taka jak wszyscy.Dostosuj si─Ö !!!
Dziewczyno,twoi najblizsi wierz─ů w wszechmocnego sadyste.To powa┼╝ne :-D ?

Cytat:

Jestem ciekawa jakie wy macie zdanie na temat tej religii

Jest to najwieksza plaga kt├│ra sw├│j monopol opiera na krzywdzie ludzkiej.Jest odpowiedzialna za wszelkiego rodzaju wojny.Religia nie dzia┼éa bo mia┼éa ┼é─ůczy─ç a dzieli ludzi.
Religia jest rakiem w ludzkich umysłach,sercach i ciałach.Nie pozwala na rozwój nauki.
Jest drog─ů na ┼éatwizn─Ö by znale┼║─ç Boga.

Cytat:

je┼Ťli jeste┼Ťcie niewierz─ůcy, to czy w wierzycie co┼Ť innego

Tak.W siebie,jedyna słuszna wiara ;)

O. Spengler

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imi─Ö: Karolina Magdalena

Do│▒czy│a: 28 Gru 2010

Wys│any: 2018-05-17, 17:18   

Dop├│ki nie zaczn─ů Ci si─Ö ┼Ťni─ç op─Ötani, kt├│rych egzorcyzmujesz, tak jak mnie si─Ö ┼Ťni─ů, to b─Ödzie dobrze.
Wa┼╝ne, ┼╝eby┼Ť post─Öpowa┼éa w zgodzie ze swoim sumieniem.
Ko┼Ťci├│┼é jako instytucja i ksi─Ö┼╝a jako zaw├│d do mnie w og├│le nie przemawiaj─ů. Ca┼ékiem mnie to odstr─Öcza.
Ale w istnienie Boga wierzę i nawet czasem się szeptem modlę do niego, na zasadzie rozmowy bo tak jest mi łatwiej.

slavianin  

Stały User

szukaj─ůcy znajomych

Imi─Ö: Jacek

Do│▒czy│: 07 Sty 2018

Wys│any: 2018-05-17, 19:27   

LonelyQueen042811 napisa│/a:

co my┼Ťlicie o katolicyzmie.

Najlepiej zacz─ů─ç od tego. Osobi┼Ťcie my┼Ťl─Ö tak: jako instytucja nie do ko┼äca mi odpowiada, ale zasady wiary s─ů dobre.

DeVaneio napisa│/a:

S─ů to pomoce dla wyj─ůtkowych zdegenerowanych prymityw├│w aby nauczy─ç ich mi┼éosierdzia,cz┼éowiecze┼ästwa,empati itp.

Najlepiej nie ogl─ůda─ç si─Ö na innych. Ka┼╝dy dba o siebie. A ┼╝eby by┼éo lepiej, wyko┼äczmy si─Ö nawzajem. ┼╗eby┼Ť ty mia┼é lepiej musisz okra┼Ť─ç i zabi─ç drugiego. A jeszcze inny zabije i obrabuje ciebie, bo masz wi─Öcej ni┼╝ on. Wspania┼ée spo┼éecze┼ästwo...

DeVaneio napisa│/a:

Co ciekawe zwierz─Öta nie wierz─ů w wy┼╝ej wymienione przeze mnie organizacjie przest─Öpcze [...], a mimo to zachowuj─ů si─Ö przyzwoicie jak na zwierz─Öta

Druga z┼éota rada: zdejmijmy ubrania i szybko do lasu. Zniszczmy wszelk─ů cywilizacj─Ö. Wtedy b─Ödziemy ┼╝yli moralniej. Ale chwilka, wed┼éug wierz─ůcych (czyli tak┼╝e wed┼éug mnie) to B├│g stworzy┼é zwierz─Öta. Czyli to B├│g sprawi┼é, ┼╝e s─ů moralne. A my nie, bo zgrzeszyli┼Ťmy. Ale to ju┼╝ inna historia.

DeVaneio napisa│/a:

podczas holocaustu [B├│g] jad┼é popcorn,prawie nie umar┼é z ┼Ťmiechu

Po pierwsze B├│g jako taki umrze─ç nie mo┼╝e :-D . Chrystus te┼╝ nie umar┼é w pe┼éni, bo zmartwychwsta┼é. Czyli uwierzy┼éby┼Ť w Boga, gdyby ten otworzy┼é piek┼éo i poch┼éon─ů┼é Hitlera i SS? No tak, wtedy pad┼éby┼Ť na kolana ze strachu, ┼╝e i Ciebie poch┼éonie. Ale wtedy nazwa─ç by┼Ť Go m├│g┼é sadyst─ů, kt├│ry likwiduje sobie wrogich.

DeVaneio napisa│/a:

Czyli wychodzi na to ze Bóg jest zły,a szatan niewinnie oskarżony

Czyli pr─Ödzej modli┼éby┼Ť si─Ö do Szatana lub do innego szatana (Szatan z du┼╝ej litery i szatan z ma┼éej to dwie r├│┼╝ne istoty)? Czy m├│g┼éby┼Ť wyja┼Ťni─ç mi ten Tw├│j pogl─ůd?

DeVaneio napisa│/a:

sami menele tam przecie┼╝ nie zyja

Tak, s─ů jeszcze rozpustnicy, z┼éodzieje i mordercy. Czy Stany walcz─ů z Islamem ze wzgl─Öd├│w wiary? Czy ze wzgl─Ödu ropy? A nazism to powsta┼é z wiary? Chocia┼╝ uznaj─Ö te┼╝, ┼╝e ateista te┼╝ mo┼╝e by─ç dobrym cz┼éowiekiem.

DeVaneio napisa│/a:

Jest to najwieksza plaga kt├│ra sw├│j monopol opiera na krzywdzie ludzkiej.Jest odpowiedzialna za wszelkiego rodzaju wojny.

Bo atei┼Ťci to pacyfi┼Ťci, co? Czy komuni┼Ťci mieli jak─ů┼Ť religi─Ö? A wojny prowadzili. Dziwne... Pewnie kraj├│w te┼╝ ma nie by─ç? A my b─Ödziemy jedn─ů wielk─ů ateistyczn─ů rodzin─ů, w kt├│rej brat bratu gard┼éo podrzyna by na tym ┼Ťwiecie mie─ç jak najwi─Öcej. Wszak wed┼éug nich drugiego ┼Ťwiata nie ma. Tyle co z ┼╝ycia mamy, to wyszale─ç si─Ö i mie─ç jak najwi─Öcej...

DeVaneio napisa│/a:

Nie pozwala na rozw├│j nauki.

Kiedy┼Ť nie pozwala┼é. Teraz jest inaczej. A co do rozwoju nauki. Wiesz, ┼╝e Grecy i Rzymianie mieli automaty wydaj─ůce myd┼éo, turbin─Ö parow─ů i inne cuda techniki. Ale traktowali je jako zabawki. Bo nie by┼éy im potrzebne. Mieli niewolnik├│w. I nie wynika┼éo to z ich religii. Natomiast chrze┼Ťcija┼ästwo znios┼éo niewolnictwo. Przez to rozw├│j si─Ö zacz─ů┼é. A taka ciekawostka. Ksi─ůdz Kolbe chcia┼é stworzy─ç rakiet─Ö kosmiczn─ů. To tak na marginesie.

DeVaneio napisa│/a:

Jest drog─ů na ┼éatwizn─Ö by znale┼║─ç Boga.

A jaka jest trudniejsza droga by znale┼║─ç Boga? Pytam z ciekawo┼Ťci. Ale to w ko┼äcu jest B├│g, czy go nie ma?

DeVaneio napisa│/a:

Tak.W siebie,jedyna słuszna wiara

Czyli w nauk─Ö te┼╝ nie wierzysz. Niby racjonalna, ale i tak wierzysz ┼╝e s─ů atomy. Chyba ┼╝e je widzia┼ée┼Ť osobi┼Ťcie pod mikroskopem, bo nie wiem. A tak poza tym, wierzysz w co┼Ť, co wed┼é├│g Ciebie kiedy┼Ť przestanie istnie─ç (wszak kiedy┼Ť umrzesz). A tak po za tym, to po co, wed┼éug Ciebie, ┼╝yjemy? I nie pisz mi, ┼╝e temu, bo si─Ö urodzili┼Ťmy i tak jak zwierz─Öta musimy zdechn─ů─ç.

Widz─Ö, ┼╝e wyrastam na Twojego antagonist─Ö DeVaneio :-D .

metalmummy napisa│/a:

Ko┼Ťci├│┼é jako instytucja i ksi─Ö┼╝a jako zaw├│d do mnie w og├│le nie przemawiaj─ů. Ca┼ékiem mnie to odstr─Öcza.
Ale w istnienie Boga wierzę i nawet czasem się szeptem modlę do niego, na zasadzie rozmowy bo tak jest mi łatwiej.

I bardzo dobrze. Zawsze warto si─Ö modli─ç. Ale mo┼╝e nie warto mnie s┼éucha─ç, bo jestem tylko g┼éupkiem, kt├│ry wierzy, DeVaneio? Ach, je┼Ťli wierz─ůcych nazwa┼éby┼Ť g┼éupkami, to nazwa┼é by┼Ť tak mnie. Czyli to co pisa┼éem w innym temacie by si─Ö sprawdzi┼éo. Apropos zapraszam na Ci─Ö na ten temat o ch┼éopakach, bo jak na razie nie zauwa┼╝y┼éem Twojej odpowiedzi. A jestem jej ciekawy. Bo zapowiada si─Ö bardzo ciekawe starcie ┼Ťwiatopogl─ůdowe.

Matt19  

Stały User

Skandalista ;)

Imi─Ö: Mateusz

Do│▒czy│: 05 Sie 2016

Sk▒d: Olsztyn

Wys│any: 2018-05-17, 20:24   

A ja tam w boga te┼╝ nie wierze. Zreszt─ů jak kto┼Ť by prze┼╝y┼é to co ja w ostatnim czasie te┼╝ by zrozumia┼é i przestal wierzy─ç. Wcze┼Ťniej by┼éem wierz─ůcy tylko jak ┼╝ycie zacze┼éo mi sie sypa─ç r├│wno to jako┼Ť ten b├│g mi nie pom├│g┼é. A przeszlem naprawde sporo. Pomog┼éo mi za to ludzkie wsparcie pozdro Panowie ;) mo┼║e
Kiedy┼Ť to przeczytacie. I jedej osobie :) no i cud medycyny
bo czasami sam ju┼╝ nie wiem kto jest moim przyjacielem.Najgorsza prawda jest lepsza ni┼╝ s┼éodkie k┼éamstwo co z tego, ┼╝e w kontakcie mi nie pasuje przyja┼║┼ä, po co co┼Ť zaczyna─ç, skoro jutro chcesz z tym sko┼äczy─ç

DeVaneio  

Moderator

Wys│any: 2018-05-17, 21:13   

Cytat:

Najlepiej zacz─ů─ç od tego. Osobi┼Ťcie my┼Ťl─Ö tak: jako instytucja nie do ko┼äca mi odpowiada, ale zasady wiary s─ů dobre.

Na przykład dymanie własnych córek przez Lota w ST.
A ja miałem takie dobre zdanie o tobie slavinian heh... :niepewny:

slavianin napisa│/a:

Najlepiej nie ogl─ůda─ç si─Ö na innych. Ka┼╝dy dba o siebie. A ┼╝eby by┼éo lepiej, wyko┼äczmy si─Ö nawzajem. ┼╗eby┼Ť ty mia┼é lepiej musisz okra┼Ť─ç i zabi─ç drugiego. A jeszcze inny zabije i obrabuje ciebie, bo masz wi─Öcej ni┼╝ on. Wspania┼ée spo┼éecze┼ästwo...

Nie wiem czy to ironia,czy si─Ö ze mn─ů zgadzasz.Strasznie mgli┼Ťcie piszesz.
Sumuj─ůc to wszyscy wchodz─ů co niedziel─Ö w d*pe ksi─Ödzu i Bogu aby po ┼Ťmierci dosta─ç si─Ö do nieba.Wi─Öc jest to sztuczne i fa┼észywe.
Co do wyka┼äczania to wojny religijne trwaj─ů nie od wczoraj tak ┼╝e tego...
B├│g chce krwi :evil:

slavianin napisa│/a:

Druga złota rada:

To nie rada tylko moj wniosek.

Cytat:

zdejmijmy ubrania i szybko do lasu. Zniszczmy wszelk─ů cywilizacj─Ö. Wtedy b─Ödziemy ┼╝yli moralniej. Ale chwilka, wed┼éug wierz─ůcych (czyli tak┼╝e wed┼éug mnie) to B├│g stworzy┼é zwierz─Öta. Czyli to B├│g sprawi┼é, ┼╝e s─ů moralne. A my nie, bo zgrzeszyli┼Ťmy. Ale to ju┼╝ inna historia.

Obawiam si─Ö ┼╝e i to by teistom nie pomog┼éo,ale mo┼╝ecie spr├│bowa─ç.Cho─ç jak znam ┼╝ycie to i tam znalaz┼é by si─Ö jaki┼Ť oszust co by nakadzi┼é ┼éatwowiernym ludziom o tajemniczym "Ojcu z Lasu",co lubi jagody i by robi┼é na was kas─Ö :-D
Ale masz rację.Bigoteria i Dewoci to dowód na to ze sam Bóg nie jest doskonały :-D

Cytat:

Po pierwsze B├│g jako taki umrze─ç nie mo┼╝e

Nie mo┼╝e umrze─ç,bo go nie ma :-D

Cytat:

Chrystus też nie umarł w pełni, bo zmartwychwstał.

Bo był Bogiem co nie żyje :mrgreen:

Cytat:

Czyli uwierzy┼éby┼Ť w Boga, gdyby ten otworzy┼é piek┼éo i poch┼éon─ů┼é Hitlera i SS?

Zrozum mnie dobrze.Nie uwierz─Ö w sk*rwysyna co jest odpowiedzialny za ca┼ée z┼éo na tym ┼Ťwiecie i nic z tym nie robi.

slavianin napisa│/a:

No tak, wtedy pad┼éby┼Ť na kolana ze strachu, ┼╝e i Ciebie poch┼éonie.

A niech mnie zniszczy pfff....Nie będę musiał rozmawiać z jego przydupasami :-D

Cytat:

Ale wtedy nazwa─ç by┼Ť Go m├│g┼é sadyst─ů, kt├│ry likwiduje sobie wrogich.

Raczej sprawiedliwym s─Ödzi─ů kt├│ry ocali┼é miliony ludzi.

Cytat:

Czyli pr─Ödzej modli┼éby┼Ť si─Ö do Szatana lub do innego szatana (Szatan z du┼╝ej litery i szatan z ma┼éej to dwie r├│┼╝ne istoty)? Czy m├│g┼éby┼Ť wyja┼Ťni─ç mi ten Tw├│j pogl─ůd?

Po pierwsze w ogóle bym się nie modlił.
Po drugie co ci Lucjan zrobił że tak go nielubisz ?

slavianin napisa│/a:

Tak, s─ů jeszcze rozpustnicy, z┼éodzieje i mordercy. Czy Stany walcz─ů z Islamem ze wzgl─Öd├│w wiary? Czy ze wzgl─Ödu ropy? A nazism to powsta┼é z wiary? Chocia┼╝ uznaj─Ö te┼╝, ┼╝e ateista te┼╝ mo┼╝e by─ç dobrym cz┼éowiekiem.

Stany walcz─ů o rop─Ö a Arabowie za Boga.
Zgadza si─Ö.
Ja jetem ateist─ů i jestem dobry :-)

Cytat:

Bo atei┼Ťci to pacyfi┼Ťci, co?

Tak.Nie wysadzaj─ů si─Ö w t┼éumie w imi─Ö nieboga :-D

Cytat:

Czy komuni┼Ťci mieli jak─ů┼Ť religi─Ö?

Owszem.Kult Stalina i Lenin wiecznie ┼╝ywy :-D
Zrobili z komunizmu religie :mrgreen:

Cytat:

A wojny prowadzili.

Bo wierzyli w swego wodza :-D

Cytat:

. Pewnie kraj├│w te┼╝ ma nie by─ç?

Dlaczego ma nie by─ç ?

Cytat:

A my b─Ödziemy jedn─ů wielk─ů ateistyczn─ů rodzin─ů

O tak :hyhy: żeby ludzie się nie zabijali za legedy.Było by pięknie.

slavianin napisa│/a:

, w kt├│rej brat bratu gard┼éo podrzyna by na tym ┼Ťwiecie mie─ç jak najwi─Öcej.

Zabijaj─ů to teisci w imi─Ö Boga :-D .

Cytat:

Wszak wed┼éug nich drugiego ┼Ťwiata nie ma. Tyle co z ┼╝ycia mamy, to wyszale─ç si─Ö i mie─ç jak najwi─Öcej...

Tak.Niech ludzie wiedz─ů ┼╝e ┼Ťwiat mo┼╝e si─Ö zaraz sko┼äczy─ç.Wtedy nie b─Öd─ů grzeszyc grzeszy b─Öd─ů starali si─Ö by─ç jak najlepsi dla siebie i innych.

Cytat:

Kiedy┼Ť nie pozwala┼é. Teraz jest inaczej.

Akurat :-D

slavianin napisa│/a:

Wiesz, ┼╝e Grecy i Rzymianie mieli automaty wydaj─ůce myd┼éo, turbin─Ö parow─ů i inne cuda techniki. Ale traktowali je jako zabawki. Bo nie by┼éy im potrzebne. Mieli niewolnik├│w. I nie wynika┼éo to z ich religii. Natomiast chrze┼Ťcija┼ästwo znios┼éo niewolnictwo. Przez to rozw├│j si─Ö zacz─ů┼é. A taka ciekawostka.

Masz racj─Ö.Przez chrze┼Ťcija┼ästwo te cuda techniki odkryli┼Ťmy dopiero w XIXwieku gdy┼╝ ┼╝ydoprzebiera┼äce zgotowa┼éy nam ┼Ťredniowiecze kt├│re trwa┼éo 1000 lat.Zniszczyli bibliotek─Ö aleksandryjska i Sttaro┼╝ytny Rzym.

Cytat:

Ksi─ůdz Kolbe chcia┼é stworzy─ç rakiet─Ö kosmiczn─ů. To tak na marginesie.

Jego poprzednicy wymy┼Ťlili hiszpa┼äskiego koz┼éa i pr├│b─Ö wody.
Poczytaj sobie o szymonie słupniku i papieżu Stefanie ;)
Na marginesie Pius XII,błogosławił Hitlera i nazistów ;)

Cytat:

A jaka jest trudniejsza droga by znale┼║─ç Boga? Pytam z ciekawo┼Ťci. Ale to w ko┼äcu jest B├│g, czy go nie ma?

Na w┼éasn─ů r─Ök─Ö.

slavianin napisa│/a:

Czyli w nauk─Ö te┼╝ nie wierzysz. Niby racjonalna, ale i tak wierzysz ┼╝e s─ů atomy. Chyba ┼╝e je widzia┼ée┼Ť osobi┼Ťcie pod mikroskopem, bo nie wiem. A tak poza tym, wierzysz w co┼Ť, co wed┼é├│g Ciebie kiedy┼Ť przestanie istnie─ç (wszak kiedy┼Ť umrzesz). A tak po za tym, to po co, wed┼éug Ciebie, ┼╝yjemy? I nie pisz mi, ┼╝e temu, bo si─Ö urodzili┼Ťmy i tak jak zwierz─Öta musimy zdechn─ů─ç.

W naukę wierze.Bo działa,a religia nie.
Tego nie wie nikt.Jak umrę to Cię będę straszył :evil:

Cytat:

Widz─Ö, ┼╝e wyrastam na Twojego antagonist─Ö DeVaneio

Mimo ┼╝e masz dobre intencje,jeste┼Ť szale┼äcem co akceptuj─Ö d┼╝ume,holocaust i dymanie c├│rek ;)

O. Spengler

slavianin  

Stały User

szukaj─ůcy znajomych

Wys│any: 2018-05-17, 22:23   

DeVaneio napisa│/a:

Na przykład dymanie własnych córek przez Lota w ST.

Poka┼╝ mi cytat, w kt├│rym B├│g poklepa┼éby po tym po ramieniu Lota i powiedzia┼é mu: "Dobrze robisz". Czyli uwa┼╝aj─ůc prawo za s┼éuszne mamy zabija─ç, kra┼Ť─ç, gwa┼éci─ç bo takie czynno┼Ťci w nim widniej─ů?

DeVaneio napisa│/a:

Nie wiem czy to ironia,czy si─Ö ze mn─ů zgadzasz.Strasznie mgli┼Ťcie piszesz.

Ironia oczywi┼Ťcie ┼╝e ironia. No tak p├│┼é na p├│┼é.

DeVaneio napisa│/a:

Obawiam si─Ö ┼╝e i to by teistom nie pomog┼éo,ale mo┼╝ecie spr├│bowa─ç.Cho─ç jak znam ┼╝ycie to i tam znalaz┼é by si─Ö jaki┼Ť oszust co by nakadzi┼é ┼éatwowiernym ludziom o tajemniczym "Ojcu z Lasu",co lubi jagody i by robi┼é na was kas─Ö

To akurat ironia w pe┼éni. Chodzi┼éo mi o to, ┼╝e wed┼éug Ciebie powinni┼Ťmy cofn─ů─ç si─Ö do poziomu zwierz─ůt. Og├│lnie bez ubra┼ä, bez kasy i bez "Ojc├│w z Lasu". Bo nawet spo┼éecze┼ästwa by nie by┼éo.

DeVaneio napisa│/a:

Po drugie co ci Lucjan zrobił że tak go nielubisz ?

Po czym wnioskujesz, ┼╝e nie lubi─Ö "Lucjana". A znasz go, ┼╝e tak go bronisz (tak w odniesieniu do innego Twojego postu)? A wiesz co zrobi┼é? Najprawdopodobniej wp┼éyn─ů┼é na tych, co zrobili Holocaust. A ┼╗yd├│w ratowali Ksi─Ö┼╝a. Tak, ci kt├│rzy ich wcze┼Ťniej palili. Uprzedzaj─ůc Twoj─ů odpowied┼║. Nie rozumiesz, ┼╝e ludzie si─Ö zmieniaj─ů... I ┼╝e to tylko ludzie...

DeVaneio napisa│/a:

Tak.Nie wysadzaj─ů si─Ö w t┼éumie w imi─Ö nieboga

Co najwy┼╝ej mog─ů poder┼╝n─ů─ç gard┼éo za pieni─ůdz. Ich nowego boga.

DeVaneio napisa│/a:

Pewnie krajów też ma nie być? (moje słowa)
Dlaczego ma nie by─ç ?

Bo o kraj te┼╝ mo┼╝e by─ç wojna. Nie s┼éucha┼ée┼Ť Lennona? On obok religii wymienia kraje, jako przyczyny wojen. Wed┼éug mnie, skoro jeste┼Ť przeciw religii, to powiniene┼Ť by─ç przeciw kraj─ů i narodom.

DeVaneio napisa│/a:

┼╝eby ludzie si─Ö nie zabijali za legedy.

Tylko za swoje prywatne sprawy. Arkadia (Ironia).

DeVaneio napisa│/a:

Zabijaj─ů to teisci w imi─Ö Boga

Aha, czyli inne rodzaje morderstw nie istnieje? Ciekawe... Zabija si─Ö tylko za religi─Ö? A za zemst─Ö, za pieni─ůdze, za to ┼╝e czujemy gniew na dan─ů osob─Ö?

DeVaneio napisa│/a:

Tak.Niech ludzie wiedz─ů ┼╝e ┼Ťwiat mo┼╝e si─Ö zaraz sko┼äczy─ç.Wtedy nie b─Öd─ů grzeszyc grzeszy b─Öd─ů starali si─Ö by─ç jak najlepsi dla siebie i innych.

A tu ironia czy nie? Bo jak nie to atei┼Ťci raczej by tak nie post─ůpili...

DeVaneio napisa│/a:

Masz racj─Ö.Przez chrze┼Ťcija┼ästwo te cuda techniki odkryli┼Ťmy dopiero w XIXwieku gdy┼╝ ┼╝ydoprzebiera┼äce zgotowa┼éy nam ┼Ťredniowiecze kt├│re trwa┼éo 1000 lat.Zniszczyli bibliotek─Ö aleksandryjska i Sttaro┼╝ytny Rzym.

A wiesz kim by┼Ť by┼é w Staro┼╝ytnym Rzymie? Albo niewolnikiem albo wolnym podludziem albo zromanizowanym obywatelem. Poza tym jako ateista, bo zak┼éadam, ┼╝e jak nie wierzysz, to nie wierzysz w ┼╝adn─ů religi─Ö, uznany by┼éby┼Ť jako burzyciel porz─ůdku. O ironio na r├│wni z chrze┼Ťcijanami. A m├│g┼éby┼Ť mi udowodni─ç w jaki spos├│b chrze┼Ťcijanie zniszczyli Rzym? Bo ja zawsze my┼Ťla┼éem, ┼╝e to barbarzy┼äcy... Aha, i gdyby nie chrze┼Ťcijanie, uton─Öli by┼Ťmy w zalewie barbarii.

DeVaneio napisa│/a:

Na marginesie Pius XII,błogosławił Hitlera i nazistów

A przepraszam, co do tego ma cz┼éowiek? Rozmawiamy o Bogu. Wiesz jaki masz k┼éopot? Uznajesz, ┼╝e ludzie religijni to nie ludzie, tylko narz─Ödzia w r─Öku Boga. Ludzie s─ů lud┼║mi. Je┼Ťli papie┼╝ jest nieodpowiedzialny, to nie wina wszystkich katolik├│w. To nie wszyscy go wybieraj─ů.

DeVaneio napisa│/a:

A jaka jest trudniejsza droga by znale┼║─ç Boga? Pytam z ciekawo┼Ťci. (moje s┼éowa)
Na w┼éasn─ů r─Ök─Ö.

Czekaj, czekaj... Czyli wierzysz, ┼╝e mo┼╝na znale┼║─ç Boga na w┼éasn─ů r─Ök─Ö? Ale jak mo┼╝esz znale┼║─ç Kogo┼Ť, kogo wed┼éug Ciebie nie ma? A w chrze┼Ťcija┼ästwie potrzeba przyjmowa─ç Komuni─Ö, ┼╝eby by─ç w ┼é─ůczno┼Ťci z Chrystusem, czyli z Bogiem. Co nie zmienia faktu, ┼╝e trzeba samemu szuka─ç "┼é─ůczno┼Ťci" z Bogiem.

DeVaneio napisa│/a:

W naukę wierze.Bo działa,a religia nie.

A cuda, kt├│re nie mo┼╝e wyja┼Ťni─ç nauka? Pewnie zakrywasz na nie oczy. Albo m├│wisz ┼╝e po prostu nauka tu jest za s┼éaba. A je┼Ťli tak, to nie jest doskona┼éa tak jak religia (wed┼éug Ciebie).

DeVaneio napisa│/a:

Mimo ┼╝e masz dobre intencje,jeste┼Ť szale┼äcem co akceptuj─Ö d┼╝ume,holocaust i dymanie c├│rek

A, i teraz Ci─Ö ma :-D . Nazwa┼ée┼Ť mnie szale┼äcem. A gdzie napisa┼éem, ┼╝e akceptuj─Ö d┼╝um─Ö, holocaust i dymanie c├│rek? Bo to, ┼╝e wierz─Ö, nie znaczy, ┼╝e to akceptuj─Ö. Czyli to, ┼╝e jeste┼Ť ateist─ů, to akceptujesz ┼Ťcinanie katolik├│w, aborcj─Ö i eutanazj─Ö?

DeVaneio  

Moderator

Wys│any: 2018-05-18, 11:44   

Cytat:

Poka┼╝ mi cytat, w kt├│rym B├│g poklepa┼éby po tym po ramieniu Lota i powiedzia┼é mu: "Dobrze robisz". Czyli uwa┼╝aj─ůc prawo za s┼éuszne mamy zabija─ç, kra┼Ť─ç, gwa┼éci─ç bo takie czynno┼Ťci w nim widniej─ů?

Ja nie uznaje zasad dla prymitywnych ┼╝yd├│w sprzed 4000 lat.

slavianin napisa│/a:

Ironia oczywi┼Ťcie ┼╝e ironia. No tak p├│┼é na p├│┼é.

To pół na pół czyli co w końcu ?

Cytat:

To akurat ironia w pe┼éni. Chodzi┼éo mi o to, ┼╝e wed┼éug Ciebie powinni┼Ťmy cofn─ů─ç si─Ö do poziomu zwierz─ůt. Og├│lnie bez ubra┼ä, bez kasy i bez "Ojc├│w z Lasu". Bo nawet spo┼éecze┼ästwa by nie by┼éo.

Ale zrozum.Wam (teistom),to i by tak nie pomog┼éo bo jeste┼Ťcie od nich ni┼╝ej etycznie.Co najwy┼╝ej mo┼╝ecie bra─ç z nich przyk┼éad.
Nie zgodz─Ö si─Ö.Ubra┼ä i kasy by┼Ťcie nie mieli ale frajera co gada wam o Ojcu z Lasu by┼Ťcie mieli.
Bo jeste┼Ťcie bogobojni i brak wam wiary w siebie.

Cytat:

Po czym wnioskujesz, ┼╝e nie lubi─Ö "Lucjana". A znasz go, ┼╝e tak go bronisz (tak w odniesieniu do innego Twojego postu)?

Rozmawiam z nim tak jak Ty z Bogiem ;) słyszę jego głos.
A tak powa┼╝nie jak by┼Ť czyta┼é ST i NT to by┼Ť zauwa┼╝y┼é ┼╝e Lucjan wcale nie jest taki z┼éy.On nie zrobi┼é potopu,nie zrzuci┼é plag na Egipt.To tw├│j B├│g to zrobi┼é.

Cytat:

A wiesz co zrobi┼é? Najprawdopodobniej wp┼éyn─ů┼é na tych, co zrobili Holocaust.

Najparwopodbniej.Dobre :-D
Nie wiesz że nazisci byli błogosławieni przez papierza ?
Pius XII si─Ö go┼Ť─ç nazywa┼é.Poczytaj sobie o nim ;)

Cytat:

A ┼╗yd├│w ratowali Ksi─Ö┼╝a.

Zwykli ludzie i ateisci te┼╝.
Mnie to ┼Ťmiesz─ů ┼╝ydzi ci powiem.Modl─ů si─Ö do Boga co wymtorowa┼é 6mln ich narodu.Jak pisa┼éem wcze┼Ťniej szale┼äcy :-D

Cytat:

Tak, ci kt├│rzy ich wcze┼Ťniej palili. Uprzedzaj─ůc Twoj─ů odpowied┼║. Nie rozumiesz, ┼╝e ludzie si─Ö zmieniaj─ů... I ┼╝e to tylko ludzie...

Ten sam ksi─ůdz nie pali┼é ludzi co ich potem ratowa┼é.Nie przekrecaj fakt├│w.

Cytat:

Co najwy┼╝ej mog─ů poder┼╝n─ů─ç gard┼éo za pieni─ůdz. Ich nowego boga.

A tego jeszcze nie grali haha :-D skad ci co┼Ť takiego przysz┼éo do g┼éowy,kto Ci takich bzdur na odpowiada┼é?

slavianin napisa│/a:

Bo o kraj te┼╝ mo┼╝e by─ç wojna.

Tak zwana Belle Epoque.Koniec XIX wieku.Nie było żadnych wojen w europie ;)

slavianin napisa│/a:

Nie s┼éucha┼ée┼Ť Lennona? On obok religii wymienia kraje, jako przyczyny wojen.

Ale kraje można powstrzymać a głupoty tekstów i ich kapłanów nie.Bo i Religi można mówić tylko dobrze jak o żydach i kobietach :-D

slavianin napisa│/a:

Wed┼éug mnie, skoro jeste┼Ť przeciw religii, to powiniene┼Ť by─ç przeciw kraj─ů i narodom.

A według mnie nie.

Jest taka prosta zasada.Dobry cz┼éowiek robi dobro,z┼éy z┼éo.┼╗eby dobry zrobi┼é co┼Ť z┼éego potzeba Religi.Dzikuje :-)

slavianin napisa│/a:

Tylko za swoje prywatne sprawy. Arkadia (Ironia).

Heh....a jaki┼Ť przyk┼éad ?

slavianin napisa│/a:

Aha, czyli inne rodzaje morderstw nie istnieje? Ciekawe... Zabija si─Ö tylko za religi─Ö? A za zemst─Ö, za pieni─ůdze, za to ┼╝e czujemy gniew na dan─ů osob─Ö?

Najwięcej zbrodni to zrodnie popełniane przez teistow na teistach w imię Religi.Każdy król jak szedł na wojne mówił:-"Bóg jest z nami".Zauważ że nikt nigdy nie mówił sztab jest z nami.Dziwne nie ?

Cytat:

A tu ironia czy nie? Bo jak nie to atei┼Ťci raczej by tak nie post─ůpili...

Ja i ateisci kt├│rych znam tak post─Öpujemy.Czynimy dobro nie oczekuj─ůc nic w zamian.Natomiast w robocie wszystko po to ┼╝eby si─Ö dosta─ç do nieba czyli na pokaz.Dlatego jeste┼Ťcie sztuczni,fa┼észywi i dwulicowi.Tylko prymitywni teisci nienawdza si─Ö B tamten ma nowy samoch├│d czy co┼Ť.Ateista,Deista,Racjonalista czy agnkstyk s─ů wy┼╝ej rozwinieci.Nas nie obchodz─ů takie g┼éupoty dlatego nie zabijamy.

slavianin napisa│/a:

A wiesz kim by┼Ť by┼é w Staro┼╝ytnym Rzymie? Albo niewolnikiem albo wolnym podludziem albo zromanizowanym obywatelem.

Byłbym oszustem który gadałby o Jowiszu czy Marsie a ludzie twego pokroju spelniali by wszystkie moje zachcianki :-D

Cytat:

Poza tym jako ateista, bo zak┼éadam, ┼╝e jak nie wierzysz, to nie wierzysz w ┼╝adn─ů religi─Ö, uznany by┼éby┼Ť jako burzyciel porz─ůdku.

Albo byłbym filozofem :-D
Nie tylko nie wierz─Ö ale nienawidz─Ö ka┼╝dej Religi gdy┼╝ s─ů szkodliwe i jedyne co im wychodzi to szerzenie nienawi┼Ťci wobec ludzi.

Cytat:

O ironio na r├│wni z chrze┼Ťcijanami.

:-x

Cytat:

. A m├│g┼éby┼Ť mi udowodni─ç w jaki spos├│b chrze┼Ťcijanie zniszczyli Rzym? Bo ja zawsze my┼Ťla┼éem, ┼╝e to barbarzy┼äcy... Aha, i gdyby nie chrze┼Ťcijanie, uton─Öli by┼Ťmy w zalewie barbarii.

A co ci chrze┼Ťcijanie nam dali ?
Podzielili ludzi oczywi┼Ťcie.Jak ka┼╝da sekta.
A skrócony naród to słaby naród.

Cytat:

A przepraszam, co do tego ma człowiek?

Nie człowiek Ale następca Chrystusa na ziemi :-D

Cytat:

Uznajesz, ┼╝e ludzie religijni to nie ludzie, tylko narz─Ödzia w r─Öku Boga.

Ty tak myslisz.Ja nie wierz─Ö w Boga.

Cytat:

Ludzie s─ů lud┼║mi. Je┼Ťli papie┼╝ jest nieodpowiedzialny, to nie wina wszystkich katolik├│w. To nie wszyscy go wybieraj─ů.

Oczywi┼Ťcie.R├│┼╝nica mi─Ödzy chrze┼Ťcijanami a katolikami jest jaka ┼╝e chrze┼Ťcijanie s─ů wierni Bogu a wy papie┼╝owi.

Cytat:

Czekaj, czekaj... Czyli wierzysz, ┼╝e mo┼╝na znale┼║─ç Boga na w┼éasn─ů r─Ök─Ö? Ale jak mo┼╝esz znale┼║─ç Kogo┼Ť, kogo wed┼éug Ciebie nie ma?

Tak samo jak mo┼╝na znale┼║─ç kosmit├│w na w┼éasn─ů r─Ök─Ö kt├│rych te┼╝ nie ma :-D

Cytat:

A cuda, kt├│re nie mo┼╝e wyja┼Ťni─ç nauka? Pewnie zakrywasz na nie oczy. Albo m├│wisz ┼╝e po prostu nauka tu jest za s┼éaba. A je┼Ťli tak, to nie jest doskona┼éa tak jak religia (wed┼éug Ciebie).

Dzi─Öki takim ludziom jak Ty jeszcze d┼éugo nauka nie b─Ödzie zna┼éa odpowiedzi na tak zwane zjawiska nie wyja┼Ťnione.
Religia nie jest doskonała.To zło w czystej postaci.

Cytat:

A, i teraz Ci─Ö ma . Nazwa┼ée┼Ť mnie szale┼äcem. A gdzie napisa┼éem, ┼╝e akceptuj─Ö d┼╝um─Ö, holocaust i dymanie c├│rek? Bo to, ┼╝e wierz─Ö, nie znaczy, ┼╝e to akceptuj─Ö.

Oczywi┼Ťcie ┼╝e tak.

Cytat:

Czyli to, ┼╝e jeste┼Ť ateist─ů, to akceptujesz ┼Ťcinanie katolik├│w, aborcj─Ö i eutanazj─Ö?

Jestem ostatnim humanista i bardzo mnie boli jak prymitywni teisci zabijaj─ů siebie nawzajem w imi─Ö swoich bog├│w.
Co do aborcji to wtedy jak wiemy ┼╝e ci─ů┼╝a mo┼╝e zabi─ç matk─Ö albo z gwa┼étu.
A o eutanazj─Ö to je┼╝eli senior rok le┼╝y w ┼Ťpiadczce to jakim trzeba by─ç sadysta by pozwala─ç mu si─Ö m─Öczy─ç ?

Cytat:

O. Spengler

slavianin  

Stały User

szukaj─ůcy znajomych

Wys│any: 2018-05-18, 20:25   

DeVaneio napisa│/a:

Ja nie uznaje zasad dla prymitywnych ┼╝yd├│w sprzed 4000 lat.

Wi─Öc jakie zasady uznajesz? Bo te siedem ostatnich to nic innego jak prawo moralne, kt├│re powinien uznawa─ç ka┼╝dy cz┼éowiek, by by─ç moralnym. Ateista i teista. Je┼Ťli ich nie uznajesz, to jeste┼Ť niemoralny, a skoro jeste┼Ť nie moralny, to mo┼╝esz zrobi─ç wszystko to, o co oskar┼╝asz teist├│w. No, mo┼╝e poza tym Twoim zabijaniem za Boga.

DeVaneio napisa│/a:

Nie wiem czy to ironia,czy si─Ö ze mn─ů zgadzasz

Poczekaj, poczekaj, czyli to co napisa┼éem jest zgodne z Twoim pogl─ůdem? No to teraz wiem, jeste┼Ť takim samym bandyt─ů jak ci o kt├│rych piszesz.
A tak na marginesie to co tam napisałem, to była ironia.

DeVaneio napisa│/a:

Nie zgodz─Ö si─Ö.Ubra┼ä i kasy by┼Ťcie nie mieli ale frajera co gada wam o Ojcu z Lasu by┼Ťcie mieli.

Czyli psy, koty czy konie maj─ů swoich prorok├│w? Bo chodzi┼éo mi o 100% zezwierz─Öceniu. Nie my┼Ťli si─Ö wtedy o niczym. Tylko by co┼Ť upolowa─ç i zje┼Ť─ç. Oto mi chodzi┼éo.

DeVaneio napisa│/a:

Nie wiesz że nazisci byli błogosławieni przez papierza ?

Nie wiesz, ┼╝e nazi┼Ťci zabijali ksi─Ö┼╝y i katolik├│w? A tak na marginesie: "Ju┼╝ od 1935 roku Pius XI publicznie w swoich przem├│wieniach pot─Öpia┼é nazizm. W 1937 roku papie┼╝ opublikowa┼é antynazistowsk─ů encyklik─Ö „Mit brenennder Sorge”.".

DeVaneio napisa│/a:

Ten sam ksi─ůdz nie pali┼é ludzi co ich potem ratowa┼é.Nie przekrecaj fakt├│w.

Nie zrozumia┼ée┼Ť. My┼Ťla┼éem, ┼╝e b─Ödziesz atakowa┼é ksi─Ö┼╝y za to, ┼╝e zabijali kiedy┼Ť ┼╝yd├│w.

DeVaneio napisa│/a:

Tylko za swoje prywatne sprawy. Arkadia (Ironia). (moje słowa)
Heh....a jaki┼Ť przyk┼éad ?

Dobra. Jeden ateista zgwa┼éci┼é kobiet─Ö. Jej m─ů┼╝ zabi┼é tego, kt├│ry j─ů zgwa┼éci┼é. Czy potrzebna jest tu religia? To m├│j przyk┼éad. Wiesz, jeste┼Ť naprawd─Ö naiwny, my┼Ťl─ůc, ┼╝e usuwaj─ůc religie zlikwidujesz mordy.

DeVaneio napisa│/a:

A co ci chrze┼Ťcijanie nam dali ?

Praktycznie stworzyli narody. I to nie tylko chrze┼Ťcijanie, tylko wszystkie religie. No w┼éa┼Ťnie, a za narodami jeste┼Ť, czy nie?

DeVaneio napisa│/a:

A skrócony naród to słaby naród.

Bez religii, jak pisałem, nie byłoby narodu.

DeVaneio napisa│/a:

Religia nie jest doskonała.To zło w czystej postaci.

A ile istnie┼ä znik┼éo z powierzchni ziemi przez nauk─Ö? A bomba atomowa? I nie wmawiaj mi, ┼╝e to tei┼Ťci j─ů stworzyli. A tak po za tym: "Odrobina nauki oddala ludzi od Boga, ale jej spora dawka przyprowadza ich z powrotem do Niego" - Louis Pasteur

DeVaneio napisa│/a:

Oczywi┼Ťcie ┼╝e tak.

Ale co tak?

DeVaneio napisa│/a:

bardzo mnie boli jak prymitywni teisci zabijaj─ů siebie nawzajem w imi─Ö swoich bog├│w.

Rewolucjoni┼Ťci Francuscy wymordowali 3000 ksi─Ö┼╝y. W imi─Ö swojej ateistycznej idei. Kiedy znika religia, do ateist├│w przychodz─ů ideologie. Ko┼Ťci├│┼é prze┼Ťladowany by┼é te┼╝ przez libera┼é├│w. Liberalna wolno┼Ť─ç polega┼éa na odbieraniu katolikom wolno┼Ťci, prawa kszta┼écenia i wychowywania dzieci zgodnie z katolicyzmem. W 1915 w┼éadze Meksyku (ateistyczne) zintensyfikowa┼éy prze┼Ťladowania katolik├│w, masowe mordowali ksi─Ö┼╝y i palili ko┼Ťcio┼éy. "Od 1936 do 1939 lewicowcy zamordowali w Hiszpanii 7000 kap┼éan├│w w systematycznie zorganizowanej akcji eksterminacji, zniszczyli 22.000 ko┼Ťcio┼é├│w. Do dzi┼Ť zbrodnie lewicy s─ů w Hiszpanii tematem tabu." „Je┼╝eli nie ma Boga – dozwolone jest wszystko”- Fiodor Dostojewski.

DeVaneio  

Moderator

Wys│any: 2018-05-18, 21:49   

slavianin napisa│/a:

Wi─Öc jakie zasady uznajesz?

Zdrowego rozs─ůdku kt├│ry m├│wi mi ┼╝ebym nie wierzy┼é w gadajacego w─Ö┼╝a ;)

Cytat:

Bo te siedem ostatnich to nic innego jak prawo moralne, które powinien uznawać każdy człowiek, by być moralnym. Ateista i teista.

Jakie 7 ostatnich,co masz na my┼Ťli ?

Cytat:

Je┼Ťli ich nie uznajesz, to jeste┼Ť niemoralny, a skoro jeste┼Ť nie moralny, to mo┼╝esz zrobi─ç wszystko to, o co oskar┼╝asz teist├│w. No, mo┼╝e poza tym Twoim zabijaniem za Boga.

Nie zrobi─Ö a wiesz dla czego ? Bo ja nie musz─Ö si─Ö uczy─ç empati z ksi─ů┼╝ki.Poza tym nie jestem szale┼äcem :-D
Moralno┼Ť─ç nie pochodzi od Boga m├│j drogi ;)

Cytat:

Poczekaj, poczekaj, czyli to co napisa┼éem jest zgodne z Twoim pogl─ůdem? No to teraz wiem, jeste┼Ť takim samym bandyt─ů jak ci o kt├│rych piszesz.
A tak na marginesie to co tam napisałem, to była ironia.

Dobra go┼Ťciu od pocz─ůtku.Dlaczego jestem bandyt─ů i co w ko┼äcu by┼éo ironia bo si─Ö juz pogubi┼éem ?

Cytat:

Czyli psy, koty czy konie maj─ů swoich prorok├│w? Bo chodzi┼éo mi o 100% zezwierz─Öceniu. Nie my┼Ťli si─Ö wtedy o niczym. Tylko by co┼Ť upolowa─ç i zje┼Ť─ç. Oto mi chodzi┼éo.

Nie maj─ů dlatego sa m─ůdrzejsze od dewot├│w i bigoterii.
Wiesz co w─ůtpi─Ö by ludzie tak szybko upadli.No mo┼╝e pod jednym warunkiem.Jaki┼Ť kap┼éan musia┼éby wam powiedzie─ç ┼╝e jak b─Ödziecie robi─ç to co napisa┼ée┼Ť to pojdziecie po ┼Ťmierci do raju :-D

slavianin napisa│/a:

Nie wiesz, ┼╝e nazi┼Ťci zabijali ksi─Ö┼╝y i katolik├│w? A tak na marginesie: "Ju┼╝ od 1935 roku Pius XI publicznie w swoich przem├│wieniach pot─Öpia┼é nazizm. W 1937 roku papie┼╝ opublikowa┼é antynazistowsk─ů encyklik─Ö „Mit brenennder Sorge”.".

Ale mi chodziło o PiusaXII https://goo.gl/images/VWbswh

Poza tym Watykan pomagał transportować nazistów do Ameryki południowej,głównie Argentyny.
Co do zabijania to wasz Ko┼Ťci├│┼é i wasza wiara wymordowali cywilizacj─Ö Indian w Ameryce po┼éudniowej i jako┼Ť nie protestowali przeciwko niewolnictwu czarnych.
Wiesz jak mi si─Ö chce ┼Ťmia─ç jak widz─Ö czarnego chrze┼Ťcijanina ?
W imi─Ö J.C bialy potrafi┼é t┼éuc niewolnika,zmusza─ç go do pracy a nawet g┼éodzi─ç.A potem szedl do ko┼Ťcio┼éa.
To tak jak Ty by┼Ť mi zabi┼é ca┼é─ů rodzin─Ö siekier─ů w imi─Ö Drwala Mariusza a potem zobaczy┼ébym ┼╝e m├│j syn nosi na szyji ma┼éa sikierke i modli si─Ö do Drwala Mariusza.Absurd.
Wi─Öc wyobra┼║ sobie jak p─Öka┼éem z smiechu widz─ůc czarnego na ┼ÜDM ktory ta┼äczy┼é dla papie┼╝a i Chrystusa XDDDDD

Cytat:

Nie zrozumia┼ée┼Ť. My┼Ťla┼éem, ┼╝e b─Ödziesz atakowa┼é ksi─Ö┼╝y za to, ┼╝e zabijali kiedy┼Ť ┼╝yd├│w.

Jaka to r├│┼╝nica ksi─ůdz czy nie ksi─ůdz.Wszyscy kap┼éani to mordercy.

slavianin napisa│/a:

Dobra. Jeden ateista zgwa┼éci┼é kobiet─Ö. Jej m─ů┼╝ zabi┼é tego, kt├│ry j─ů zgwa┼éci┼é. Czy potrzebna jest tu religia? To m├│j przyk┼éad. Wiesz, jeste┼Ť naprawd─Ö naiwny, my┼Ťl─ůc, ┼╝e usuwaj─ůc religie zlikwidujesz mordy.

Powiedz to Szwedom,Niemcom,Francuzom,Holendrom i Brytyjczykom kt├│rzy obecnie ┼╝yj─ů w ISIS.S─ů ofiarami ci─Ö┼╝ar├│wek,no┼╝ownik├│w i samob├│jc├│w z bomb─ů.Albo Palestynczykom kt├│rzy ca┼éy czas ┼╝yj─ů w strachu przed nieobliczalnym Izraelem.
Tym w┼éa┼Ťnie postem pokazujesz swoj─ů oboj─Ötno┼Ť─ç i brak wsp├│┼éczucia tym biednym ludziom.

slavianin napisa│/a:

Praktycznie stworzyli narody. I to nie tylko chrze┼Ťcijanie, tylko wszystkie religie. No w┼éa┼Ťnie, a za narodami jeste┼Ť, czy nie?

Hahahaha :-D
Grecjie,Egipt,Mezopotamie,Presj─Ö,Indie,Chiny,Japoni─Ö te┼╝ ?
Chyba za daleko polecia┼ée┼Ť :-D

Oczywi┼Ťcie ┼╝e tak.

Cytat:

Bez religii, jak pisałem, nie byłoby narodu.

Możliwe.Ale ludzie byliby bogatsi o mniej głupi :-D

slavianin napisa│/a:

A ile istnie┼ä znik┼éo z powierzchni ziemi przez nauk─Ö? A bomba atomowa? I nie wmawiaj mi, ┼╝e to tei┼Ťci j─ů stworzyli. A tak po za tym: "Odrobina nauki oddala ludzi od Boga, ale jej spora dawka przyprowadza ich z powrotem do Niego" - Louis Pasteur

Ma┼éo naukowc├│w to teisci.Ale w┼éa┼Ťnie tutaj zasugerowa┼ée┼Ť ze lepiej by─ç prymitywem i wierzy─ç w Boga ni┼╝ by─ç wierzy─ç w nauk─Ö.
P├│ki ludzie b─Öd─ů wierzy─ç w Boga i w imi─Ö jego zabija─ç to nic si─Ö nie zmieni.Czy bomba b─Ödzie czy nie.
Problem jest taki ze religia nie rozwija ludzi,gdy┼╝ wiele ich ju┼╝ r├│┼╝nych by┼éo a ludzie s─ů tacy sami.

slavianin napisa│/a:

Ale co tak?

┼╗e jeste┼Ť szalencem co popiera ofiary z ludzi i zwierz─ůt w imi─Ö Boga.

Mam takie pytanie,sk─ůd wiesz ze twoj─ů wiara to ta jedyna i tw├│j B├│g jest akurat prawdziwy a nie ten islamski.Sk─ůd to przekonanie ┼╝e twoje jest najlepsze i czy to ┼╝e wierzysz w to co wierzysz by┼éo zale┼╝ne ks Ciebie ?

Cytat:

Rewolucjoni┼Ťci Francuscy wymordowali 3000 ksi─Ö┼╝y.

Bardzo dobrze.Nale┼╝a┼éo im si─Ö.Wiesz jak wygl─ůda┼éo ┼╝ycie zwyk┼éego cz┼éowieka w tamtych czasach ?

Cytat:

W imi─Ö swojej ateistycznej idei.

W imi─Ö lepszej przysz┼éo┼Ťci.Nale┼╝a┼éo im si─Ö tak samo jak kr├│lowi.
Francuzi d─ů┼╝yli do wolno┼Ťci,nie chcili by─ç niewolnikami ko┼Ťcio┼éa i kr├│la.Wierzyli w lepsze jutro.
Chwała Bogu,udało im się.

Cytat:

Kiedy znika religia, do ateist├│w przychodz─ů ideologie.

Wraca człowieczeństwo ;)

Cytat:

Ko┼Ťci├│┼é prze┼Ťladowany by┼é te┼╝ przez libera┼é├│w. Liberalna wolno┼Ť─ç polega┼éa na odbieraniu katolikom wolno┼Ťci, prawa kszta┼écenia i wychowywania dzieci zgodnie z katolicyzmem.

Jakie┼Ť ┼║r├│d┼éo poprosz─Ö :-) ?

Cytat:

. W 1915 w┼éadze Meksyku (ateistyczne) zintensyfikowa┼éy prze┼Ťladowania katolik├│w, masowe mordowali ksi─Ö┼╝y i palili ko┼Ťcio┼éy.

Sp├│jrz sobie jak gospodarczo stoj─ů kraje katolickie a jak protestanckie czy ateistyczne.
Sp├│jrz gdzie jest gospodarka Meksyku,Panamy czy Wenezueli a gdzie Wielkiej Brytani czy Holandi.Mo┼╝e dlatego ┼╝e w Europie coraz mniej ludzi daje na kler a on traci sw├│j monopol ?

Cytat:

Od 1936 do 1939 lewicowcy zamordowali w Hiszpanii 7000 kap┼éan├│w w systematycznie zorganizowanej akcji eksterminacji, zniszczyli 22.000 ko┼Ťcio┼é├│w.

A czy wtedy nie było przypadkiem wojny domowej między Franco a komuchami z republiki hiszpańskiej ?
Bo jak tak to kiepski przykład.

Cytat:

Do dzi┼Ť zbrodnie lewicy s─ů w Hiszpanii tematem tabu.

Tak jak pedofilia w ko┼Ťciele za czas├│w Jana Paw┼éa II inkwizycji czy mordowaniu kobiet za czary.Jak si─Ö maj─ů do tego feministki i zakonnice ?
Taki sam przyk┼éad jak z czarnymi katolikami.Jak widz─Ö kobiet─Ö w zakonie to ┼Ťmieje si─Ö p├│┼é dnia :-D

Cytat:

Je┼╝eli nie ma Boga – dozwolone jest wszystko”- Fiodor Dostojewski.

Zgadza si─Ö.Teisci mog─ů robi─ç wszystko bo si─Ö nie boj─ů.Ale to prymitywy i degeneraci.Nie rozmawiajmy o nich lepiej.

O. Spengler

slavianin  

Stały User

szukaj─ůcy znajomych

Wys│any: 2018-05-19, 15:25   

DeVaneio napisa│/a:

Więc jakie zasady uznajesz? (moje słowa)
Zdrowego rozs─ůdku kt├│ry m├│wi mi ┼╝ebym nie wierzy┼é w gadajacego w─Ö┼╝a

Chodziło mi o zasady moralne

DeVaneio napisa│/a:

Jakie 7 ostatnich,co masz na my┼Ťli ?

4.Szanuj ojca i matk─Ö swoj─ů.
5.Nie zabijaj.
6.Nie cudzołóż.
7.Nie kradnij.
8.Nie m├│w fa┼észywego ┼Ťwiadectwa przeciw bli┼║niemu swemu.
9.Nie b─Ödziesz po┼╝─ůda┼é bli┼║niego swego
10.Ani ┼╝adnej rzeczy, kt├│ra jego jest.
Nie podejrzewałem, że muszę Ci przedstawić ostatnie siedem przykazań Dekalogu.

DeVaneio napisa│/a:

Dobra go┼Ťciu od pocz─ůtku.Dlaczego jestem bandyt─ů?

Bo uznajesz, że można zabić człowieka za dobra materialne.

DeVaneio napisa│/a:

Wiesz co w─ůtpi─Ö by ludzie tak szybko upadli.No mo┼╝e pod jednym warunkiem.Jaki┼Ť kap┼éan musia┼éby wam powiedzie─ç ┼╝e jak b─Ödziecie robi─ç to co napisa┼ée┼Ť to pojdziecie po ┼Ťmierci do raju

Czyli powr├│t do zwierz─Öco┼Ťci to upadek, tak. Ale dlaczego? Wed┼éug Ciebie zwierz─Öta s─ů moralniejsze ni┼╝ ludzie. Wi─Öc nie by┼é by to upadek. Poza tym nie chodzi o to, ┼╝e kap┼éan by tak kaza┼é, tylko w┼éa┼Ťnie atei┼Ťci.

DeVaneio napisa│/a:

Tym w┼éa┼Ťnie postem pokazujesz swoj─ů oboj─Ötno┼Ť─ç i brak wsp├│┼éczucia tym biednym ludziom.

Aha. Rozumiem. Krzycz─ůc; Precz z religi─ů! Rozstrzela─ç ksi─Ö┼╝y! Chwa┼éa Ateist─ů! okaza┼ébym wsp├│┼éczucie.?

DeVaneio napisa│/a:

W imi─Ö J.C bialy potrafi┼é t┼éuc niewolnika,zmusza─ç go do pracy a nawet g┼éodzi─ç.A potem szedl do ko┼Ťcio┼éa.

W imi─Ö Chrystusa mo┼╝na zrobi─ç wszystko. Ale nie wszystko b─Ödzie zgodne z Jego nauk─ů. To ludzie wykorzystali religi─Ö do z┼éych cel├│w. "Nie ka┼╝dy, kt├│ry Mi m├│wi: "Panie, Panie!", wejdzie do kr├│lestwa niebieskiego, lecz ten, kto spe┼énia wol─Ö mego Ojca, kt├│ry jest w niebie."- Mt 7.21

DeVaneio napisa│/a:

Wszyscy kapłani to mordercy.

Jak ja nie cierpię uogólnień...

DeVaneio napisa│/a:

co popiera ofiary z ludzi i zwierz─ůt w imi─Ö Boga.

Bogu chrze┼Ťcijan nie potrzeba ju┼╝ ┼╝adnych ofiar. To Jego Syn z┼éo┼╝y┼é Mu najdoskonalsz─ů ofiar─Ö ze Swojego ┼╝ycia.

DeVaneio napisa│/a:

Hahahaha
Grecjie,Egipt,Mezopotamie,Presj─Ö,Indie,Chiny,Japoni─Ö te┼╝ ?
Chyba za daleko polecia┼ée┼Ť

Po pierwsze, czy uznajesz, ┼╝e s─ů to narody, czy nie. Po drugie, je┼Ťli zniszczysz religi─Ö, zniszczysz nar├│d. Vide Prusowie. Tak, tak, wymordowanych (ale nie do ko┼äca) prze┼╝ Krzy┼╝ak├│w. Ale to by┼éa "patologia" chrze┼Ťcija┼ästwa.

DeVaneio napisa│/a:

Mam takie pytanie,sk─ůd wiesz ze twoj─ů wiara to ta jedyna i tw├│j B├│g jest akurat prawdziwy a nie ten islamski.Sk─ůd to przekonanie ┼╝e twoje jest najlepsze i czy to ┼╝e wierzysz w to co wierzysz by┼éo zale┼╝ne ks Ciebie ?

Je┼Ťli chodzi o wyb├│r wiary, to by┼é w 100% zale┼╝ny ode mnie. Mimo, ┼╝e urodzi┼éem si─Ö w rodzinie katolik├│w, to nie to sk┼éoni┼éo mnie do mojej wiary. Wierz mi (chodziarz z wiar─ů to masz problem :-P ), pozna┼éem wiele religii. Poza tym, sam mia┼éem zaburzenia wiary. Ale wiesz, czemu wr├│ci┼éem do niej? Bo poczu┼éem, ile B├│g mi pom├│g┼é. I je┼Ťli chcesz, mo┼╝esz si─Ö ze mnie ┼Ťmia─ç. W "szale┼äca", kt├│ry uwierzy┼é, po poczu┼é Bo┼╝─ů pomoc. A wiesz, czemu uwa┼╝am, ┼╝e chrze┼Ťcija┼ästwo jest najlepsz─ů religi─ů? Bo jest najbardziej oparta na mi┼éo┼Ťci. Tak, zdarza┼éy si─Ö patologie, jak mordowanie za religi─Ö. Ale to patologie. Bolesne dla mnie. Poza tym, szanuj─Ö inne religi─Ö. I Ciebie, jako cz┼éowieka, te┼╝ szanuj─Ö.

DeVaneio napisa│/a:

Rewolucjoni┼Ťci Francuscy wymordowali 3000 ksi─Ö┼╝y. (moje s┼éowa)
Bardzo dobrze.Należało im się.

Brawoooooooooooooo! Czy Ty si─Ö s┼éyszysz? No tak, jak si─Ö morduj─Ö ze wzgl─Ödu na religi─Ö, to ┼║le. Ale jak morduj─ů ludzi, za to, ┼╝e wierz─ů to dobrze. Jeste┼Ť taki sam jak ci, kt├│rych pot─Öpiasz.

DeVaneio napisa│/a:

Chwała Bogu,udało im się.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Przez trzy godziny p─Öka┼éem ze ┼Ťmiechu. Ech... Wy, atei┼Ťci, powinni┼Ťcie nie u┼╝ywa─ç takich s┼é├│w.

DeVaneio napisa│/a:

Kiedy znika religia, do ateist├│w przychodz─ů ideologie. (moje s┼éowa)
Wraca człowieczeństwo

Nazizm i Komunizm. Uciele┼Ťnienia cz┼éowiecze┼ästwa. (Ironia, pisz─Ö, jakby┼Ť czasem nie za┼éapa┼é)

DeVaneio napisa│/a:

Tak jak pedofilia w ko┼Ťciele za czas├│w Jana Paw┼éa II inkwizycji czy mordowaniu kobiet za czary.Jak si─Ö maj─ů do tego feministki i zakonnice ?

Ale kt├│re feministki? Te kt├│re walcz─ů o swoje prawa, czy te, kt├│re m├│wi─ů ┼╝e uwaga, my m─Ö┼╝czy┼║ni zmuszamy je do tego, by by┼éy kobietami? Tematy tabu s─ů po obu stronach. Za czary gineli r├│wnie┼╝ m─Ö┼╝czy┼║ni. I to w krajach, gdzie chrze┼Ťcija┼ästwo zdegradowano do politycznego "p┼éaszczyku moralno┼Ťci".

DeVaneio  

Moderator

Wys│any: 2018-05-19, 18:59   

slavianin napisa│/a:

Chodziło mi o zasady moralne

Swoje,które uważam za słuszne.

slavianin napisa│/a:

4.Szanuj ojca i matk─Ö swoj─ů.
5.Nie zabijaj.
6.Nie cudzołóż.
7.Nie kradnij.
8.Nie m├│w fa┼észywego ┼Ťwiadectwa przeciw bli┼║niemu swemu.
9.Nie b─Ödziesz po┼╝─ůda┼é bli┼║niego swego
10.Ani ┼╝adnej rzeczy, kt├│ra jego jest.
Nie podejrzewałem, że muszę Ci przedstawić ostatnie siedem przykazań Dekalogu.

A więc chodziło o dekalog :-D
Bo z tego co wiem to nie wszystkie zasady.Jest ich ponad 600.

Ja znam ich troch─Ö wi─Öcej ;)
:
Kp┼é 19, 31 31 Nie b─Ödziecie si─Ö zwraca─ç do wywo┼éuj─ůcych duchy ani do wr├│┼╝bit├│w. Nie b─Ödziecie zasi─Öga─ç ich rady, aby nie splugawi─ç si─Ö przez nich. Ja jestem Pan, B├│g wasz!

Wj 22, 17 17 Nie pozwolisz ┼╝y─ç czarownicy.

2 Kr 2, 23-24 23 Stamt─ůd poszed┼é do Betel. Kiedy za┼Ť post─Öpowa┼é drog─ů, mali ch┼éopcy wybiegli z miasta i na┼Ťmiewali si─Ö z niego wzgardliwie, m├│wi─ůc do niego: «Przyjd┼║ no, ┼éysku! Przyjd┼║ no, ┼éysku!» 24 On za┼Ť odwr├│ci┼é si─Ö, spojrza┼é na nich i przekl─ů┼é ich w imi─Ö Pa┼äskie. W├│wczas wypad┼éy z lasu dwa nied┼║wiedzie i rozszarpa┼éy spo┼Ťr├│d nich czterdzie┼Ťci dwoje dzieci.

Pwt 22, 8 8 Je┼Ťli zbudujesz nowy dom, uczynisz na dachu ogrodzenie, by┼Ť nie obci─ů┼╝y┼é swego domu krwi─ů, gdyby kto┼Ť z niego spad┼é.

Pwt 22, 5 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.

Pwt 22, 28-29 28 Je┼Ťli m─Ö┼╝czyzna znajdzie m┼éod─ů kobiet─Ö - dziewic─Ö nieza┼Ťlubion─ů - pochwyci j─ů i ┼Ťpi z ni─ů, a znajd─ů ich, 29 odda ten m─Ö┼╝czyzna, kt├│ry z ni─ů spa┼é, ojcu m┼éodej kobiety pi─Ö─çdziesi─ůt sykl├│w srebra i zostanie ona jego ┼╝on─ů. Za to, ┼╝e jej gwa┼ét zada┼é, nie b─Ödzie jej m├│g┼é porzuci─ç przez ca┼ée swe ┼╝ycie.

Kpł 19, 27 27 Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.

Kpł 19, 16 16 Nie będziesz szerzył oszczerstw między krewnymi, nie będziesz czyhał na życie bliźniego. Ja jestem Pan!

Pwt 25, 11-12 11 Je┼Ťli si─Ö bi─ç b─Öd─ů m─Ö┼╝czy┼║ni, m─Ö┼╝czyzna i jego brat, i zbli┼╝y si─Ö ┼╝ona jednego z nich i - chc─ůc wyrwa─ç m─Ö┼╝a z r─ůk bij─ůcego - wyci─ůgnie r─Ök─Ö i chwyci go za cz─Ö┼Ťci wstydliwe, 12 odetniesz jej r─Ök─Ö, nie b─Ödzie twe oko mia┼éo lito┼Ťci.

Wj 21, 17 17 Kto by z┼éorzeczy┼é ojcu albo matce, winien by─ç ukarany ┼Ťmierci─ů.

Kp┼é 11, 9-12 9 B─Ödziecie jedli nast─Öpuj─ůce istoty wodne: wszystkie istoty wodne, w morzach i rzekach, kt├│re maj─ů p┼éetwy i ┼éuski, b─Ödziecie jedli. 10 Ale ka┼╝da istota wodna, kt├│ra nie ma p┼éetw albo ┼éusek w morzach i rzekach spo┼Ťr├│d wszystkiego, co si─Ö roi w wodzie, i spo┼Ťr├│d wszystkich zwierz─ůt wodnych, b─Ödzie dla was obrzydliwo┼Ťci─ů. 11 B─Öd─ů one dla was obrzydliwo┼Ťci─ů, nie jedzcie ich mi─Ösa i brzyd┼║cie si─Ö ich padlin─ů. 12 Wszystkie istoty wodne, kt├│re nie maj─ů p┼éetw albo ┼éusek, b─Öd─ů dla was obrzydliwo┼Ťci─ů.

Pwt 14, 9-10 9 Z tego, co jest w wodzie, będziecie spożywali wszystko, co ma płetwy i łuski. 10 A nie będziecie spożywali nic z tego, co nie ma płetw i łusek. Uważać to będziecie za nieczyste.

Chcesz co┼Ť doda─ç :-D

slavianin napisa│/a:

Bo uznajesz, że można zabić człowieka za dobra materialne.

Kto ci takie głupoty naopowiadał ?

slavianin napisa│/a:

Czyli powr├│t do zwierz─Öco┼Ťci to upadek, tak. Ale dlaczego? Wed┼éug Ciebie zwierz─Öta s─ů moralniejsze ni┼╝ ludzie. Wi─Öc nie by┼é by to upadek. Poza tym nie chodzi o to, ┼╝e kap┼éan by tak kaza┼é, tylko w┼éa┼Ťnie atei┼Ťci.

Nie od ludzi tylko od teist├│w kt├│rzy ucz─ů si─Ö by─ç dobrymi :-D
Dla was jest to wniesienie,awans moralny,duchowy itp.
Atei┼Ťci by kazali ludziom si─Ö modli─ç hahaha :-D prosz─Ö nie,hahahah :-D :-D nie wierz─Ö ┼╝e to napisa┼ée┼Ť :-D :-D :-D

slavianin napisa│/a:

Aha. Rozumiem. Krzycz─ůc; Precz z religi─ů! Rozstrzela─ç ksi─Ö┼╝y! Chwa┼éa Ateist─ů! okaza┼ébym wsp├│┼éczucie.?

Nie bo zrobi┼é by─ç co┼Ť najgorszego w wszech┼Ťwiecie.Post─Öpuj─ůc tak zrobi┼éby┼Ť z ateizmu religi─Ö.
Tutaj nawet nie chodzi o ┼Ťmier─ç dla ksi─Ö┼╝y czy innych kap┼éan├│w,jestem humanist─ů i nie chc─Ö nikogo zabija─ç ale chc─Ö aby ludzie sami z siebie przejrzeli na oczy i zoabczyli co tak naprawd─Ö daje im religia.
Religia to tak jak by rower trzyko┼éowy dla tych co jeszcze nie umiej─ů je┼║dzi─ç lub si─Ö ucz─ů.Ja ju┼╝ je┼╝dz─Ö na dw├│ch wi─Öc mi nie jest potrzebna i chcia┼ébym aby ci co nie umiej─ů te┼╝ si─Ö nauczyli.Co w tym z┼éego ?

slavianin napisa│/a:

W imi─Ö Chrystusa mo┼╝na zrobi─ç wszystko. Ale nie wszystko b─Ödzie zgodne z Jego nauk─ů. To ludzie wykorzystali religi─Ö do z┼éych cel├│w. "Nie ka┼╝dy, kt├│ry Mi m├│wi: "Panie, Panie!", wejdzie do kr├│lestwa niebieskiego, lecz ten, kto spe┼énia wol─Ö mego Ojca, kt├│ry jest w niebie."- Mt 7.21

Zgodzę się.Sokoro nawet ty widzisz że człowiek jest zły i wykorzystuje religię do złych rzeczy to dlaczego nie chcesz jej zlikwidować ?
Ludzie s─ů jacy s─ů i tacy b─Öd─ů i z tym nic nie zrobisz ale z religi─ů mo┼╝na.

Co do J.C to jakim trzeba by─ç egoist─ů by powiedzie─ç to :
- Ja jestem drog─ů, prawd─ů i ┼╝yciem.Ego sum via et veritas, et vita. (┼éac.) ?

- Kto kocha ojca lub matk─Ö bardziej ni┼╝ Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub c├│rk─Ö bardziej ni┼╝ Mnie, nie jest Mnie godzien.
Qui amat patrem aut matrem plus quam me, non est me dignus; et, qui amat filium aut filiam super me, non est me dignus. (łac.)

albo słynne motto sithów z gwiezdnych wojen,brzmi znajomo :-) ?
- Kto nie jest ze mn─ů, jest przeciwko mnie.Qui non est mecum, contra me est. (┼éac.)
Albo to.Totalny absurd :-D
- S┼éyszeli┼Ťcie, ┼╝e powiedziano: „Oko za oko, z─ůb za z─ůb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu z┼éemu. Lecz je┼Ťli ci─Ö kto┼Ť uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

slavianin napisa│/a:

Bogu chrze┼Ťcijan nie potrzeba ju┼╝ ┼╝adnych ofiar. To Jego Syn z┼éo┼╝y┼é Mu najdoskonalsz─ů ofiar─Ö ze Swojego ┼╝ycia.

Kt├│remu bogu,twojemu :-D ?

slavianin napisa│/a:

Po pierwsze, czy uznajesz, ┼╝e s─ů to narody, czy nie. Po drugie, je┼Ťli zniszczysz religi─Ö, zniszczysz nar├│d. Vide Prusowie. Tak, tak, wymordowanych (ale nie do ko┼äca) prze┼╝ Krzy┼╝ak├│w. Ale to by┼éa "patologia" chrze┼Ťcija┼ästwa.

Nie.To by┼é PRAWDZIWY obraz chrze┼Ťcija┼ästwa.

slavianin napisa│/a:

Je┼Ťli chodzi o wyb├│r wiary, to by┼é w 100% zale┼╝ny ode mnie. Mimo, ┼╝e urodzi┼éem si─Ö w rodzinie katolik├│w, to nie to sk┼éoni┼éo mnie do mojej wiary.

Twoi rodzice ochrzcili ci─Ö jak by┼ée┼Ť brzd─ůcem i na tym zako┼äczy┼éo sie twoj wolny wyb├│r :-D

slavianin napisa│/a:

Wierz mi (chodziarz z wiar─ů to masz problem ), pozna┼éem wiele religii.

Ja niestety te┼╝... :zalamany:

slavianin napisa│/a:

Poza tym, sam miałem zaburzenia wiary.

Była szansa aby Neo wyszedł z Matrixa... :zalamany:

slavianin napisa│/a:

Bo poczułem, ile Bóg mi pomógł.

HAHAHAHAAHHHA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kt├│ry b├│g,z jakiej religii :-D ?

slavianin napisa│/a:

I je┼Ťli chcesz, mo┼╝esz si─Ö ze mnie ┼Ťmia─ç. W "szale┼äca", kt├│ry uwierzy┼é, po poczu┼é Bo┼╝─ů pomoc.

Abraham prawie zabi┼é syna bo s┼éysza┼é g┼éosy,nie dobrze ju┼╝ jest z tob─ů.Powa┼╝nie.

slavianin napisa│/a:

A wiesz, czemu uwa┼╝am, ┼╝e chrze┼Ťcija┼ästwo jest najlepsz─ů religi─ů?

Bo wymordowa┼éo najwi─Öcej ludzi i zagarn─Ö┼éo ich maj─ůtki ?
Ka┼╝dy teista m├│wi ┼╝e MOJA RELIGA JEST NAJLEPSZA :-D

slavianin napisa│/a:

Bo jest najbardziej oparta na mi┼éo┼Ťci. Tak, zdarza┼éy si─Ö patologie, jak mordowanie za religi─Ö. Ale to patologie. Bolesne dla mnie. Poza tym, szanuj─Ö inne religi─Ö. I Ciebie, jako cz┼éowieka, te┼╝ szanuj─Ö.

To nie ┼╝e si─Ö zdarza┼éy,ale zrozum ┼╝e w ka┼╝dej religii s─ů patologi─Ö bo religia to PATOLOGIA !!!
Ja ciebie te┼╝ szanuje ale to co piszesz jest okrutne i niehumanitarne.
Broni─ůc religie bronisz przyczyn─Ö najwi─Ökszych zbrodni przeciwko ludzko┼Ťci,zrozum to wreszcie.

slavianin napisa│/a:

Brawoooooooooooooo! Czy Ty si─Ö s┼éyszysz? No tak, jak si─Ö morduj─Ö ze wzgl─Ödu na religi─Ö, to ┼║le. Ale jak morduj─ů ludzi, za to, ┼╝e wierz─ů to dobrze. Jeste┼Ť taki sam jak ci, kt├│rych pot─Öpiasz.

Interesujesz si─Ö Histori─ů ? Bo wida─ç ┼╝e nie.Poczytaj sobie o rewolucji francuskiej to zmienisz swoje zdanie.Ja tylko powiem ┼╝e ludzie nie zrobili tego bo byli czubami,tylko mieli do tego powa┼╝ne powody.

slavianin napisa│/a:

Przez trzy godziny p─Öka┼éem ze ┼Ťmiechu. Ech... Wy, atei┼Ťci, powinni┼Ťcie nie u┼╝ywa─ç takich s┼é├│w

To był sarkazm :]

slavianin napisa│/a:

Nazizm i Komunizm. Uciele┼Ťnienia cz┼éowiecze┼ästwa.

Ludzie zrobili z Nazizmu i Komunizmu religie.Jedni wierzyli w Hitlera inni w Stalina.

slavianin napisa│/a:

Za czary gineli r├│wnie┼╝ m─Ö┼╝czy┼║ni. I to w krajach, gdzie chrze┼Ťcija┼ästwo zdegradowano do politycznego "p┼éaszczyku moralno┼Ťci".

Czyli ┼Ťci┼Ťle trzyma┼éo si─Ö regulaminu.

O. Spengler

slavianin  

Stały User

szukaj─ůcy znajomych

Wys│any: 2018-05-19, 20:15   

DeVaneio napisa│/a:

Chcesz co┼Ť doda─ç

Tak."B─Ödziesz mi┼éowa┼é Pana Boga twego z ca┼éego serca swego, z ca┼éej duszy swojej i ze wszystkich my┼Ťli swoich, a bli┼║niego swego jak siebie samego"

DeVaneio napisa│/a:

Ty sam. Uznaj─ůc moje s┼éowa za co┼Ť, co nie jest ironi─ů i zgadza┼éo by si─Ö z Twoim ┼Ťwiatopogl─ůdem.

DeVaneio napisa│/a:

Nie od ludzi tylko od teist├│w kt├│rzy ucz─ů si─Ö by─ç dobrymi

A, bo tei┼Ťci nie s─ů lud┼║mi. Rozumiem. Jestem dla Ciebie podludziem, co?

DeVaneio napisa│/a:

Religia to tak jak by rower trzyko┼éowy dla tych co jeszcze nie umiej─ů je┼║dzi─ç lub si─Ö ucz─ů.Ja ju┼╝ je┼╝dz─Ö na dw├│ch wi─Öc mi nie jest potrzebna i chcia┼ébym aby ci co nie umiej─ů te┼╝ si─Ö nauczyli.Co w tym z┼éego ?

Religia to pomoc? Bo ja my┼Ťla┼éem, ┼╝e co┼Ť z┼éego. Poza tym uwa┼╝asz si─Ö za lepszego bo jeste┼Ť ateist─ů? To jeste┼Ť gorszy ode mnie, bo ja nie czuje si─Ö od Ciebie lepszy, tylko temu, ┼╝e jestem teist─ů.

DeVaneio napisa│/a:

Zgodzę się.Sokoro nawet ty widzisz że człowiek jest zły i wykorzystuje religię do złych rzeczy to dlaczego nie chcesz jej zlikwidować ?

Bo, przeciwnie ni┼╝ ty, nie widz─Ö w niej ┼║r├│d┼éa z┼éa, tylko co┼Ť ska┼╝ony przez z┼éo. Tak jak ateizm, kt├│rego te┼╝ nie chc─Ö zlikwidowa─ç.

DeVaneio napisa│/a:

S┼éyszeli┼Ťcie, ┼╝e powiedziano: „Oko za oko, z─ůb za z─ůb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu z┼éemu. Lecz je┼Ťli ci─Ö kto┼Ť uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

Bo Ty jako ateista tak by┼Ť mu przywali┼é, ┼╝eby si─Ö nogami nakry┼é. Albo by┼Ť go zat┼éuk┼é na ┼Ťmier─ç.

DeVaneio napisa│/a:

Kto kocha ojca lub matk─Ö bardziej ni┼╝ Mnie, nie jest Mnie godzien.

Bo B├│g powinien by─ç na pierwszym miejscu.

DeVaneio napisa│/a:

A ci chrze┼Ťcijanie siedz─ůcy w katakumbach, rozdaj─ůcy sw├│j maj─ůtek mi─Ödzy siebie, dbaj─ůcy o innych to co?

DeVaneio napisa│/a:

Kt├│remu bogu,twojemu ?

Tak mojemu.

DeVaneio napisa│/a:

Twoi rodzice ochrzcili ci─Ö jak by┼ée┼Ť brzd─ůcem i na tym zako┼äczy┼éo sie twoj wolny wyb├│r

Mog┼éem si─Ö przechrzci─ç lub wybra─ç jeszcze inn─ů religi─Ö.

DeVaneio napisa│/a:

Papie┼╝ Pawe┼é III stwierdzi┼é w 1537 roku, ┼╝e Indianie s─ů lud┼║mi, wi─Öc s─ů w stanie przyj─ů─ç wiar─Ö chrze┼Ťcija┼äsk─ů i nie wolno ich, tak┼╝e jako pogan, pozbawia─ç wolno┼Ťci i mienia, pod kar─ů ekskomuniki. W┼Ťr├│d dominikan├│w - zar├│wno w Europie, jak Ameryce - by┼éo wi─Öcej przeciwnik├│w niewolnictwa ni┼╝ w┼Ťr├│d innych duchownych. Na pocz─ůtku XVI wieku wojn─Ö z niewiernymi i zbrojne nawracanie pot─Öpia┼é jako ┼éotrostwo wybitny teolog dominika┼äski Tomasz de Vio, zwany Kajetanem. "Skoro niewierni chc─ů ┼╝y─ç spokojnie w┼Ťr├│d chrze┼Ťcijan, nie nale┼╝y wyrz─ůdza─ç im ┼╝adnej przykro┼Ťci na osobach i mieniu. [...] Grzeszy wi─Öc w┼éadca, je┼╝eli bez powodu ich [go] pozbawia; nawet i papie┼╝ nie powinien zabiera─ç im mienia, lecz przeciwnie, dop├│ki mo┼╝e, winien ich tolerowa─ç.A racja tego, co powiedziano, jest aby┼Ťmy przez obcowanie z nimi mogli przyczyni─ç korzy┼Ťci z nich dla Pana. A szczeg├│lnie nale┼╝y tolerowa─ç ┼╗yd├│w, poniewa┼╝ przez ich ksi─Ögi udowaniamy prawd─Ö i wiar─Ö nasz─ů.", "Bli┼║nimi bowiem naszymi s─ů tak wierni, jak i niewierni, bez r├│┼╝nicy.Nie jest dozwolone zmusza─ç niewiernych broni─ů lub uciskami do wiary chrze┼Ťcija┼äskiej." - Pawe┼é W┼éodkowic, Polski ksi─ůdz katolicki.

DeVaneio napisa│/a:

Broni─ůc religie bronisz przyczyn─Ö najwi─Ökszych zbrodni przeciwko ludzko┼Ťci,zrozum to wreszcie.

Nie. Broni─Ö swoich pogl─ůd├│w, kt├│re nie zak┼éadaj─ů mordowania ka┼╝dego, kto ma inne pogl─ůdy ni┼╝ ja.

DeVaneio napisa│/a:

Interesujesz si─Ö Histori─ů ? Bo wida─ç ┼╝e nie.

Tak interesuj─Ö si─Ö histori─ů. Ale nie t─ů kt├│ra patrzy na dzieje tylko ze strony ateistycznej. Bo taka demonizuje wszystko, co zwi─ůzane z religi─ů.

DeVaneio napisa│/a:

Ludzie zrobili z Nazizmu i Komunizmu religie.Jedni wierzyli w Hitlera inni w Stalina.

Nie ludzie, atei┼Ťci :-D .

DeVaneio napisa│/a:

A jakiego regulaminu?

DeVaneio napisa│/a:

Kt├│ry b├│g,z jakiej religii?

Je┼Ťli nie wierzysz w Boga, kt├│ry jest z┼éem, to robisz bardzo dobrze. Najlepiej by┼éoby, gdyby┼Ť uwierzy┼é w Boga, Dawce Mi┼éo┼Ťci. Dla mnie ateista jest w jednej trzeciej drogi do wspania┼éej wiary. Agnostyk jest w po┼éowie drogi. Za┼Ť ten, kt├│ry prze┼╝y┼é nawr├│cenie w dw├│ch trzecich. Reszta to d┼éuga w─Ödr├│wka do poznania Boga w pe┼éni.

DeVaneio napisa│/a:

Abraham prawie zabi┼é syna bo s┼éysza┼é g┼éosy,nie dobrze ju┼╝ jest z tob─ů.Powa┼╝nie.

Nie, nie s┼éysz─Ö ┼╝adnych g┼éos├│w. Czuj─Ö tylko wewn─Ötrzny spok├│j i staram si─Ö ┼╝y─ç mi┼éo┼Ťci─ů do innych. T─ů prawdziw─ů, apage. Wiesz, to mi jest przykro z Twojego powodu. To inni ludzie odstr─Öczyli Ci─Ö od religii, przez swe z┼ée zachowanie. Chyba, ┼╝e oczym┼Ť nie wiem...

[ Dodano: 2018-05-19, 20:15 ]

DeVaneio napisa│/a:

Chcesz co┼Ť doda─ç

Tak."B─Ödziesz mi┼éowa┼é Pana Boga twego z ca┼éego serca swego, z ca┼éej duszy swojej i ze wszystkich my┼Ťli swoich, a bli┼║niego swego jak siebie samego"

DeVaneio napisa│/a:

Ty sam. Uznaj─ůc moje s┼éowa za co┼Ť, co nie jest ironi─ů i zgadza┼éo by si─Ö z Twoim ┼Ťwiatopogl─ůdem.

DeVaneio napisa│/a:

Nie od ludzi tylko od teist├│w kt├│rzy ucz─ů si─Ö by─ç dobrymi

DeVaneio napisa│/a:

Religia to pomoc? Bo ja my┼Ťla┼éem, ┼╝e co┼Ť z┼éego. Poza tym uwa┼╝asz si─Ö za lepszego bo jeste┼Ť ateist─ů? To jeste┼Ť gorszy ode mnie, bo ja nie czuje si─Ö od Ciebie lepszy, tylko temu, ┼╝e jestem teist─ů.

DeVaneio napisa│/a:

Bo, przeciwnie ni┼╝ ty, nie widz─Ö w niej ┼║r├│d┼éa z┼éa, tylko co┼Ť ska┼╝ony przez z┼éo. Tak jak ateizm, kt├│rego te┼╝ nie chc─Ö zlikwidowa─ç.

DeVaneio napisa│/a:

S┼éyszeli┼Ťcie, ┼╝e powiedziano: „Oko za oko, z─ůb za z─ůb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu z┼éemu. Lecz je┼Ťli ci─Ö kto┼Ť uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

Bo Ty jako ateista tak by┼Ť mu przywali┼é, ┼╝eby si─Ö nogami nakry┼é. Albo by┼Ť go zat┼éuk┼é na ┼Ťmier─ç.

DeVaneio napisa│/a:

Kto kocha ojca lub matk─Ö bardziej ni┼╝ Mnie, nie jest Mnie godzien.

DeVaneio napisa│/a:

A ci chrze┼Ťcijanie siedz─ůcy w katakumbach, rozdaj─ůcy sw├│j maj─ůtek mi─Ödzy siebie, dbaj─ůcy o innych to co?

DeVaneio napisa│/a:

Kt├│remu bogu,twojemu ?

Tak mojemu.

DeVaneio napisa│/a:

Twoi rodzice ochrzcili ci─Ö jak by┼ée┼Ť brzd─ůcem i na tym zako┼äczy┼éo sie twoj wolny wyb├│r

DeVaneio napisa│/a:

Papie┼╝ Pawe┼é III stwierdzi┼é w 1537 roku, ┼╝e Indianie s─ů lud┼║mi, wi─Öc s─ů w stanie przyj─ů─ç wiar─Ö chrze┼Ťcija┼äsk─ů i nie wolno ich, tak┼╝e jako pogan, pozbawia─ç wolno┼Ťci i mienia, pod kar─ů ekskomuniki. W┼Ťr├│d dominikan├│w - zar├│wno w Europie, jak Ameryce - by┼éo wi─Öcej przeciwnik├│w niewolnictwa ni┼╝ w┼Ťr├│d innych duchownych. Na pocz─ůtku XVI wieku wojn─Ö z niewiernymi i zbrojne nawracanie pot─Öpia┼é jako ┼éotrostwo wybitny teolog dominika┼äski Tomasz de Vio, zwany Kajetanem. "Skoro niewierni chc─ů ┼╝y─ç spokojnie w┼Ťr├│d chrze┼Ťcijan, nie nale┼╝y wyrz─ůdza─ç im ┼╝adnej przykro┼Ťci na osobach i mieniu. [...] Grzeszy wi─Öc w┼éadca, je┼╝eli bez powodu ich [go] pozbawia; nawet i papie┼╝ nie powinien zabiera─ç im mienia, lecz przeciwnie, dop├│ki mo┼╝e, winien ich tolerowa─ç.A racja tego, co powiedziano, jest aby┼Ťmy przez obcowanie z nimi mogli przyczyni─ç korzy┼Ťci z nich dla Pana. A szczeg├│lnie nale┼╝y tolerowa─ç ┼╗yd├│w, poniewa┼╝ przez ich ksi─Ögi udowaniamy prawd─Ö i wiar─Ö nasz─ů.", "Bli┼║nimi bowiem naszymi s─ů tak wierni, jak i niewierni, bez r├│┼╝nicy.Nie jest dozwolone zmusza─ç niewiernych broni─ů lub uciskami do wiary chrze┼Ťcija┼äskiej." - Pawe┼é W┼éodkowic, Polski ksi─ůdz katolicki.

DeVaneio napisa│/a:

Nie. Broni─Ö swoich pogl─ůd├│w, kt├│re nie zak┼éadaj─ů mordowania ka┼╝dego, kto ma inne pogl─ůdy ni┼╝ ja.

DeVaneio napisa│/a:

Interesujesz si─Ö Histori─ů ? Bo wida─ç ┼╝e nie.

Tak interesuj─Ö si─Ö histori─ů. Ale nie t─ů kt├│ra patrzy na dzieje tylko ze strony ateistycznej. Bo taka demonizuje wszystko, co zwi─ůzane z religi─ů.

DeVaneio napisa│/a:

Nie ludzie, atei┼Ťci :-D .

DeVaneio napisa│/a:

A jakiego regulaminu?

DeVaneio napisa│/a:

Kt├│ry b├│g,z jakiej religii?

Je┼Ťli nie wierzysz w Boga, kt├│ry jest z┼éem, to robisz bardzo dobrze. Najlepiej by┼éoby, gdyby┼Ť uwierzy┼é w Boga, Dawce Mi┼éo┼Ťci. Dla mnie ateista jest w jednej trzeciej drogi do wspania┼éej wiary. Agnostyk jest w po┼éowie drogi. Za┼Ť ten, kt├│ry prze┼╝y┼é nawr├│cenie w dw├│ch trzecich. Reszta to d┼éuga w─Ödr├│wka do poznania Boga w pe┼éni.

DeVaneio napisa│/a:

Nie, nie s┼éysz─Ö ┼╝adnych g┼éos├│w. Czuj─Ö tylko wewn─Ötrzny spok├│j i staram si─Ö ┼╝y─ç mi┼éo┼Ťci─ů do innych. T─ů prawdziw─ů, apage. Wiesz, to mi jest przykro z Twojego powodu. To inni ludzie odstr─Öczyli Ci─Ö od religii, przez swe z┼ée zachowanie. Chyba, ┼╝e o czym┼Ť nie wiem...

[ Dodano: 2018-05-19, 20:20 ]
Co┼Ť si─Ö sta┼éo i wys┼éa┼éem sw├│j post dwa razy. Ale nic nie szkodzi, mo┼╝e jak go przeczytasz dwa razy, to lepiej go zrozumiesz.

DeVaneio  

Moderator

Wys│any: 2018-05-19, 23:11   

slavianin napisa│/a:

Tak jak my┼Ťla┼éem :zalamany:

slavianin napisa│/a:

Gdzie napiałem że można zabić człowieka za dobra materialne ?

slavianin napisa│/a:

Nie wszyscy ludzie to tei┼Ťci ;)
I nie dodawaj tutaj jaki┼Ť pikanterii :-D nie napisa┼éem ┼╝e jeste┼Ť podludziem.

slavianin napisa│/a:

Bo jest pomoc─ů ale nie dzia┼éa tak jak powinna przez niedoskona┼éego cz┼éowieka.Religia to taka sama utopia jak socjalizm.
Nie uwa┼╝am si─Ö za kogo┼Ť lepszego,po prostu umiem ju┼╝ je┼║dzi─ç na dw├│ch ko┼éach :-D
Nie rozumiem.┼╗eby ostatnie zdanie mia┼éo sens powiniene┼Ť napsia─ç "bo ja nie czuje si─Ö od ciebie gorszy",zamiast lepszy.
Chyba pope┼éni┼ée┼Ť b┼é─ůd logiczny.

slavianin napisa│/a:

A Islam czy inkwizycja ?
Ateizm nie jest zły.
R├│┼╝nica mi─Ödzy mn─ů a tob─ů jest taka ┼╝e ja mog─Ö zmieni─ç zdanie,jestem sceptyczny natomiast ty wierzysz na ┼Ťlepo i jeste┼Ť przez to strasznie naiwny.To niebezpieczne.

slavianin napisa│/a:

Jak rozumiem tak b─Ödziesz broni┼é siebie,swoj─ů ┼╝on─Ö i dzieci przed frajerem co b─Ödzie chcia┼é tw├│j samoch├│d.Brawo za postaw─Ö cioty.
Ja najpierw bym porozmawiał z tym człowiekiem,jeżeli się nie da to bym się bronił.Jeżeli miałby broń a ja nie to nie pozostaje mi nic innego jak robić to co mi karzę.
A poza tym to strasznie wymy┼Ťlasz i nad interpretujesz moje posty ;)

slavianin napisa│/a:

Jak ja bym tak powiedział to dostał bym w mordę,nic dziwnego że go ukrzyżowali :-D
To on w ko┼äcu by┼é bogiem czy jego synem,bo podobno wszyscy jeste┼Ťmy dzie─çmi bo┼╝ymi wi─Öc ja mog─Ö by─ç drugim J.C :-D

slavianin napisa│/a:

Wolontariat mimo ┼╝e ma dobre intencje jest szkodliwy.Pieni─ůdze za darmo s─ů demoralizuj─ůce.Tworz─ů tak zwany "┼Ťmie─ç ludzki",kt├│ry nie pracuje a czeka tylko na zasi┼éek.
Maj─ůtku si─Ö nie rozdaje tylko najpierw bogacisz si─Ö do tego stopnia aby da─ç ludziom zarobi─ç poprzez danie im pracy lub zak┼éadasz fundacje kt├│ra pomaga naprawd─Ö ci─Ö┼╝kim przypadkom.
Zauwa┼╝ ile idei i warto┼Ťci chrze┼Ťcija┼äskich mieli znienawidzeni przez ciebie nazi┼Ťci i komuni┼Ťci.Im wszystkim chodzi┼éo o to samo co g┼éosi chrze┼Ťcija┼ästwo.
Sp├│jrz z tej perspektywy ;)

slavianin napisa│/a:

Tak mojemu.

Ale kt├│ry to :-D ?

slavianin napisa│/a:

Niewa┼╝ne,rodzice mimo twojej woli zrobili z ciebie katolika.Ju┼╝ tego nie zmienisz.

slavianin napisa│/a:

Papie┼╝ by┼é bardzo m─ůdry dostrzegaj─ůc w nich ludzi.Szkoda ┼╝e nie dostrzeg┼é w arabach czy prusach :zalamany:
Wiar─Ö na si┼é─Ö.┼╗yj i b─ůd┼║ katolikiem lub gi┼ä.
Mienie i wolno┼Ť─ç to ju┼╝ im zabrali.Z┼éoto azteckie maj─ů kolonizatorzy i Watykan a wolno┼Ť─ç to w rezerwatach i d┼╝unglach gdzie katolicy wysy┼éaj─ů niewiernym dzikusom krzy┼╝yki.
Dominikanie to inkwizycja!
I nic to nie da┼éo,ko┼Ťci├│┼é pot─Öpia ale nic nie zrobi bo trzyma z silniejszymi i si─Ö w polityk─Ö nie miesza :-D
Ko┼Ťci├│┼é zawsze jest bierny je┼╝eli na tym nie zarabia.
Jak by tobie kto┼Ť zabra┼é ziemi─Ö,zabi┼é rodzin─Ö i jeszcze namawia┼é do wiary w ich boga to jak by┼Ť si─Ö czu┼é ?
Na pewno pan deVio,długo nie pożył za takie słowa i pouczanie papieża.
Zawsze tylko ┼╝ydzi i ┼╝ydzi...
Skoro s─ů wam bli┼║nimi to po co te wojny o boga ?

slavianin napisa│/a:

W latach ┼Ťwietno┼Ťci twojego ko┼Ťcio┼éa czyli upadku cywilizacji europejskiej by┼ébym skazany na ┼Ťmier─ç.Tego bronisz ?
Poza tym to s─ů twoje pogl─ůdy,powiedz to arabom co maj─ů w koranie nawet to zapisane ┼╝eby zabija─ç niewiernych.

slavianin napisa│/a:

Czyli jeste┼Ť ignorantem jak ka┼╝dy teista ┼Ťlepo broni─ůcy swojej wiary bo tak.
A kt├│ra to patrzy z strony ateistycznej a kt├│ra nie ?
Czyli ┼éykasz tylko to co ci ksi─ůdz albo Rydzyk powie.

slavianin napisa│/a:

Nie ludzie, atei┼Ťci

Raczej silnie wierz─ůcy pro┼Ťci ludzie kt├│rzy uwierzyli w ┼Ťwiat w kt├│rym nie b─Ödzie biedy i b─Ödzie czysto┼Ť─ç rasowa.

slavianin napisa│/a:

A jakiego regulaminu?

Mordowanie ludzi w imi─Ö boga.

slavianin napisa│/a:

B├│g jest alf─ů i omeg─ů czyli z┼éem diab┼éem i dziwk─ů te┼╝ ;)
To jednostronny b├│g dla naiwnych hedonist├│w kt├│rzy boj─ů si─Ö ┼Ťmierci i nie wiedz─ů co ich czeka potem.S─ů nie pewni,nic dziwnego bo wiara w┼éa┼Ťnie daje niepewno┼Ť─ç,pokor─Ö i uleg┼éo┼Ť─ç.Ca┼ée wasze czynienie dobra czyli szerzenie na si┼é─Ö ┼╝ydowskich zabobon├│w robicie nie po to bo jeste┼Ťcie dobrzy tylko po to by dosta─ç si─Ö do raju.Robicie to na pokaz,jeste┼Ťcie pozerami.Nie wszyscy oczywi┼Ťcie ale znaczna wi─Ökszo┼Ť─ç.

Po pierwsze,jakiego boga bo jest ich du┼╝o ?
Po drugie,sk─ůd wiesz ┼╝e tw├│j b├│g istnieje a allah nie ?
Po trzecie,jak pozna┼ée┼Ť boga i jaki on jest je┼╝eli jest ?
Po czwarte,czy dopuszczasz mo┼╝liwo┼Ť─ç ┼╝e mo┼╝esz si─Ö myli─ç ?

slavianin napisa│/a:

Nie, nie s┼éysz─Ö ┼╝adnych g┼éos├│w. Czuj─Ö tylko wewn─Ötrzny spok├│j i staram si─Ö ┼╝y─ç mi┼éo┼Ťci─ů do innych. T─ů prawdziw─ů, apage. Wiesz, to mi jest przykro z Twojego powodu. To inni ludzie odstr─Öczyli Ci─Ö od religii, przez swe z┼ée zachowanie. Chyba, ┼╝e o czym┼Ť nie wiem...

Ja te┼╝ nie,dziwne nie ?
Mi te┼╝ jest przykro.Masz dobre serce ale jeste┼Ť marionetk─ů w ich grze.
Wiesz co mnie odstraszy┼éo ? Wojny,terroryzm,pedofilia,korupcja,pycha,k┼éamstwa i obrzydliwa manipulacja lud┼║mi (tob─ů niestety te┼╝),nie potrafisz ju┼╝ my┼Ťle─ç samodzielnie.My┼Ťlisz taka jak oni ci─Ö nauczyli,wytresowali.Jeste┼Ť ofiar─ů indoktrynacji na kt├│ra si─Ö nie godzi┼ée┼Ť.To jest smutne,┼╝e nie mia┼ée┼Ť wyboru.

O. Spengler

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com