Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2015-10-10, 14:54   

Sama mieszkam na wsi i do miasta mam ledwo 3km :hyhy: Rowerkiem 15minut, samochodem 3 minuty i gotowe :-P
Ja osobiście wolałabym mieszkać na przedmieściach większego miasta :-)
 

Vic98  

Wymiatacz


Doczy: 08 Wrz 2015

   

Wysany: 2015-10-12, 21:11   

Tylko w mieście. Niekoniecznie w samym centrum, można mieszkać dalej, ale przy stacji metra, albo dalej, jeśli się ma dom jednorodzinny, ale w dobrym połączeniu z miastem. Są te willowe dzielnice gdzie stoją piękne luksusowe domy, to tam to jak najbardziej, ale jak ktoś kupuje, lub co gorsza buduje dom na wsi, no to jak to skomentować. Co jest dobrego w mieszkaniu na wsi, kiedy ma się pieniądze na mieszkanie w dużym mieście.

Zresztą to widać po cenach nieruchomości które są nieporównywalnie wyższe w miastach.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2015-10-12, 21:58   

Vic98, No może dlatego, że ktoś po prostu ma takie preferencje i zwyczajnie woli wieś i święty spokój? Dać dziecku wybiec pobawić się na wolną rękę jest mniejszy strach m.in. Możliwości w posiadaniu zwierzaków większe.
 

odiaeth  

User



Imię: L.

Wiek: 29

Doczya: 11 Sie 2015

   

Wysany: 2015-10-13, 00:17   

Vic98, czyżbyś uważał, że mieszkanie na wsi to najgorsza rzecz na świecie? ;) Teraz już rzadko która wieś jest taka zupełnie zacofana i można w nich znaleźć też wiele zalet.
_________________
you could never feel my story, it's all you know.
 

Vic98  

Wymiatacz


Doczy: 08 Wrz 2015

   

Wysany: 2015-10-13, 15:35   

odiaeth napisa/a:

Vic98, czyżbyś uważał, że mieszkanie na wsi to najgorsza rzecz na świecie? ;) Teraz już rzadko która wieś jest taka zupełnie zacofana i można w nich znaleźć też wiele zalet.



Nie o to, że jest zacofana, bo niektórzy mają na wsi luksusowe domy, rancza, farmy i nie przeszkadza mi to o ile wieś się znajduje niedaleko miasta, a dom jest znakomicie skomunikowany z miastem. Jeśli chodzi o dalszą, "właściwą" wieś, to zalety przewyższające te, które wynikają z mieszkania w mieście mogłyby coś znaczyć, gdybym miał 70 lat. Poza nienaruszonym dzikim "naturalnym" środowiskiem które niektórzy sobie cenią wieś nie ma nic do zaoferowania.
 

marylou  

User

marylou


Imię: Maria

Wiek: 26

Doczya: 01 Pa 2015

   

Wysany: 2015-10-16, 14:54   

$karbówka, ale po co tyle jadu? w takim razie podaj mi miejsce, które jest dla Ciebie idealne albo bliskie mu? W każdym mieście są jakieś patologie, nie da się tego uniknąć... ale żeby od razu wszystko było od razu ble to duża przesada.
 

Wakontr  

User

Welonik


Imię: Wojciech

Wiek: 37

Doczy: 20 Pa 2015

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2015-10-26, 08:30   

Mieszkałem prawie całe życie w mieście i moja dziewczyna w sumie razem wpadliśmy żeby wybudować się na wsi znaleźliśmy całkiem przyjemne miejsce na dom ludzie o dziwo bardzo mili sympatyczni nie spodziewałem się tego do tego domek nasz już stoji jesteśmy mega zadowoleni. Cisza spokój nie musimy się o nic martwić po prostu cisza spokój zero aut i wszystkiego. Polecam mieszkanie na wsi może człowiek naprawdę po ciężkiej pracy zrelaksować od tego tłumu i hałasu.
_________________

 

Filigranowa  

User

Idealnie Nieidealna



Imię: Monika

Wiek: 39

Doczya: 30 Lis 2015

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2015-11-30, 10:22   

Stanowczo też tak mam. Mieszkam w mieście, a że stolica to przyzwyczaiłam się do tej szybkości życia i ruchu ciągłego. Ale jak mam odpoczywać uciekam w las, podmiejsko i jak najdalej od ludzi i hałasu.
_________________

 

marylou  

User

marylou


Imię: Maria

Wiek: 26

Doczya: 01 Pa 2015

   

Wysany: 2016-03-23, 11:39   

Ja całe życie spędziłam na Chojnach w Łodzi i jestem bardzo przywiązana do tego miejsca. Ciężko będzie mi się stąd wyprowadzić.

Chojny <3
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


Imię: Magdalena

Wiek: 25

Doczya: 24 Kwi 2012

Skd: Mazury

   

Wysany: 2016-07-29, 14:15   

Mieszkam całe swoje krótkie życie w mieście, ale marzy mi się wieś.
 

aniaaa0987  

User

niezapomniana


Imię: Ania

Wiek: 31

Doczya: 10 Sie 2016

   

Wysany: 2016-08-11, 09:59   

Mieszkam na wsi i nigdy nie chce mieszkać na stałe w mieście. Czuję się tam bardzo przytłoczona. W dużym mieście są lepsze perspektywy,ale anonimowość i poczucie samotności wśród wielu ludzi nie jest dla mnie.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-08-11, 13:21   

Bardzo chciałabym w najbliższym czasie zamieszkać na wsi.
Mieć drewniany dom z okiennicami w oknach, werandą i balkonem.
Otoczony kwiatami, ścieżkami ze żwirku i kory.
Obok chciałabym mieć sad oraz ogródek z warzywami.
Poza tym zwierzęta, wszelkiego rodzaju ptactwo.
Konia, kozy i owce.
Może jeszcze krowę.
Tyle tylko, że nie chciałabym się tym zajmować, ponieważ ja zajmowałabym się tym, co zawsze- malowaniem, pisaniem i myśleniem. Pieczeniem chleba i ciasteczek, więc nie miałabym czasu, a że jestem też bardzo wątła, to nie dałabym rady.
Musiałabym nająć jakiegoś parobka albo w ogóle tego nie posiadać.
Poza tym miałabym też zwierzęta domowe. Przynajmniej dwa duże psy, trzy koty.
Papugę.
Mieszkać blisko lasu i jeziora.
Zapraszałabym znajomych na wszelkiego rodzaju wieczorki, gdzie dyskutowalibyśmy o literaturze i poezji.
Robilibyśmy ognisko w ogrodzie. Spożywaliby u mnie obiady na świeżym powietrzu itp.
_________________
W miękkim futrze kota
 

ShadyLane90  

User



Wiek: 33

Doczya: 03 Sie 2016

Skd: Daleko

   

Wysany: 2016-08-11, 20:09   

Mam taki komfort, że mieszkam 2 kilometry od miasta, a po wyjściu z domu wszędzie dookoła są lasy, więc właściwie czuję się jak na wsi. Uwielbiam miejsce, w którym mieszkam i na pewno nie zamieniłabym go na żadne inne. No.. chyba że na Toruń. ;)
_________________
"Nie pukaj do zamkniętych drzwi mego nieba, bo nigdy nie wpuszczę Cię tam!"
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



Imię: Julia

Wiek: 24

Doczya: 29 Maj 2016

   

Wysany: 2016-09-05, 19:32   

Mieszkam na wsi.
Chcę do miasta.

Na najbliższy przystanek mam 2-3km (z którego ciężko o busy gdziekolwiek, bo to jednak wieś). Do najbliższego sklepu również 2-3km. Nie mam samochodu. Do najbliższego dobrego weterynarza z moimi kotami muszę dymać 30km. Nie mam swojego samochodu z racji wieku, a ciągłe proszenie się kogoś o podwózkę gdziekolwiek jest uciążliwe.
Wydaje się niby spoko, niby nie tak daleko do choćby sklepu, ale jak godzinę ma zająć mi kupowanie głupiego batonika na który akurat najdzie mnie ochota, to tak trochę lipa.

EDIT: no, i ludzi dookoła w choć podobnym wieku również nie ma wcale. Do znajomych mam 10-20km ;)
 

Rajmundo  

User


Wiek: 27

Doczy: 08 Wrz 2016

   

Wysany: 2016-09-08, 10:39   

Mieszkam w mieście ale wolałbym zdecydowanie na wsi ale gdzieś niedaleko miasta.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com