Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

zolkaa  

User



ImiÄ™: olka

Do³±czy³a: 27 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-29, 17:20   

Z tego co słyszałam dużo osób chwali film ` Czysta Krew` ja sama go nie oglądałam .
Wiem że leci na HBO :)
_________________
But if you're never gonna change the world
If you're never gonna be a movie star
If you're never gonna change the world
Maybe you're looking too hard
 

Bella02  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-03-31, 13:31   

Temat już bardzo stary ale co tam ;)
Uważam, że najlepsze filmy o wampirach to klasyki, ale dziś pewnie nie każdy je doceni:
1. Dracula (1931) - pierwsza oficjalna ekranizacja książki Stoker'a. Cudowny, mroczny klimat i ten Bela Lugosi... <3
2. Bram Stoker's Dracula (1992) - bardzo ciekawie przedstawiona postać wampira, trochę tragicznie i tak, że można się zastanawiać czy to na pewno jest demonicznie zły czarny charakter, czy skazany na wieczne potępienie nieszczęśnik, który utracił swoją ukochaną.
3. Nosferatu wampir (1979) - dla mnie najstraszniejszy film z wampirem jaki widziałam, ale pewnie niewielu tak naprawdę się go przestraszy. Jest to remake słynnego Nosferatu z 1922. Postać wampira zagrana jest tu przez Klaus'a Kinski'ego, który z tą przerażającą charakteryzacją i wspaniałą grą śnił mi się po nocach w koszmarach :-D
 

Limonka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-07-23, 11:25   

Widziałam sporo produkcji o wampirach, niestety znacznie mniej DOBRYCH produkcji o wampirach... No ale spróbujmy:
Wywiad z wampirek
Królowa Potępionych
Dracula 2000 (szału nie robi, d*py nie urywa ale dobrze się ogląda)
Hotel Transylwania (ja wiem, że to animacja ale ubawiłam się przy niej jak nigdy)
Mroczne cienie
Asystent wampira (typowa młodzieżówka, początek raczej słaby reszta całkiem całkiem. O wampirach na luzie. Mi się podobało, no ale ja to ja :-) )
Straceni chłopcy ( a tego nie oglądałam. Młodzieżówka o wampirach z lat 80 bodajże )
Abraham Lincoln: łowca wampirów (totalna beznadzieja ale co kto lubi...)
KO£YSANKA (nasza rodzima komedia. Byłam swojego czasu na tym w kinie i bardzo mi się podobało :-) )
Karin (anime o nietypowej wampirzycy)
Vampire Knight (anime bardziej dla fanów ,,Zmierzchu" chociaż gdy byłam w gimnazjum podobało mi się. Kiedy próbowałam je obejrzeć 2 raz stwierdziłam, że to już nie dla mnie)
 

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-07-28, 04:05   

Pragne polecic zarowno ksiazki jak i filmy oparte na Kronikach Wampirow Anne Rice :) Mam tu na mysli m.in. wspomniana wczesniej 'Królowa Potepionych'.
_________________
„ZdolnoÅ›ci specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekujÄ™ ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

Reveur  

User



ImiÄ™: Anna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 28 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-07-28, 23:55   

A ja polecam szwedzki film 'Låt den rätte komma in', niekonwencjonalny i dobrze zrobiony film z wampirami. Bardzo zapadÅ‚ mi w pamięć.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com