Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

WOOJc  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 22 Sty 2011

   

Wys³any: 2015-06-08, 03:13   WÅ‚asny biznes

Witajcie!
Pracuję w miejskiej piekarni w dużym mieście (350tyś+ osób), piekarnia dobrze prosperuję,robimy naprawdę dobre i co chyba ważniejsze.. naturalne pieczywo, co jest rzadkością, ale faktycznie, nasz chleb robiony jest na naturalnym zakwasie. Rozmawiałem trochę z szefem i udało mi się uzgodnić jedno - jeśli ja zdobędę dobry punkt, to on da mi pieczywo nie dla swojego zarobku,ale da dużo taniej, rzekłbym nawet "po cenie produkcyjnej". Miałem milion pomysłów w głowie, co tu wykombinować,by otworzyć,swój opłacalny biznes.. 1. Myślałem o zwykłym sklepiku z pieczywem, trzeba tylko znaleźć dobrą lokalizację na budę - ale przy dzisiejszej konkurencji hipermarketów ciężko jest się wybić z zwykłym sklepikiem osiedlowym.. Nie oczekuję dużego zysku, nawet 1000zł miesięcznie zysku, by mnie zadowoliło, zawsze to dodatkowe pieniążki do pensji. Boje się nie wypału - wynajem budy to ok. 1000zł msc, a kupno do 15tyś. więc w grę wchodzi tylko i wyłącznie kupno + jakiś mały remont,szafki,lodówki etc. chciałbym się zamknąć w 20 tyś.
2. Kanapki z campera.
Podpatrzyłem z jakiegoś filmu dokumentalnego, w ameryce wielcy biznesmeni z wall street nie mają czasu często na wykwintne obiady,więc często biorą kanapki w rękę np. z subweeya - u mnie oczywiście subweey jest, również str.eat, ja myślałem o czymś podobnym.. ale typowo takim,jak widziałem w filmie - dla wielu się wyda to dziwne, ale całym fenomenem tego było, kanapki których dodatkiem była papryczka chilli,badź jalapeno oraz owoc, np. jabłko,bądź gruszka. Razem to tworzy naprawdę świetny smak, próbowałem, pokazywałem znajomym, większość była pozytywnie zaskoczona,ale to coś zupełnie nowego, dlatego nie wiem,czy by się przyjęło - mówią, "ryzyk fizyk" ale camper i start działalności to również jakieś 20tyś+, co by bardzo zabolało portfel... Prócz samych kanapek można byłoby dodać jakieś fastfoody, typu frytki,bądź mini pizzerki.

3. Słodki capmer to połączenie pomysłu 1 i 2, piekarnio cukiernia - zamknięta w camperze, zlokalizowanym gdzieś przy jakiejś szkole.

Jak Wy widzicie taki biznes, może sami mi coś doradzicie ? Co wy byście zrobili,gdybyście mieli możliwość otrzymywania pieczywa za grosze ?
Pozdrawiam!
 

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2015-06-08, 16:42   

Pomysły super, ale...
1. 1000 zł to ty samych opłat będziesz mieć, zus, ubezpieczenie itp
2. Sanepid i ich rygorystyczne wymogi co do takich budek
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

WOOJc  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 22 Sty 2011

   

Wys³any: 2015-06-09, 21:12   

ZUS przez pierwsze dwa lata jest dużo tańszy, jeśli przez 2 lata nie rozwinęło by się to tak,aby było to opłacalne,to bym mógł zrezygnować. Co do ubezpieczenia, pracowała by tam moja kobieta, na umowie wpisałbym jej początkowo dajmy na to 800zł więc ubezpieczenie też by kosztowało grosze.. Myślę,że to by nie wyniosło ,aż takich kwot

Cytat:

2. Sanepid i ich rygorystyczne wymogi co do takich budek


Sanpediu się nie boję, ja jak i moja kobieta jesteśmy zorganizowani, nigdy nie mieszkamy, nie pracujemy w brudzie więc z sanepidem również dalibyśmy radę :)
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-11, 17:53   

sprawdź rynek, czego brakuje w Twoim mieście, popytaj znajomych. Napisz biznes plan. Wtedy można pomyśleć
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-14, 00:52   

Może warto zajrzeć na jakiś portal pokroju olx i tam poszukać najpierw pracy dorywczej, a potem czegoś na własną rękę?
_________________
 

getsmile  

User



Do³±czy³: 02 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-24, 17:52   

No niestety, aby rozkręcić swój (nawet mały) biznes, na początek trzeba dysponować określoną sumą pieniędzy. :-|

Pozostaje jeszcze kredyt... Ale tu jest ryzyko niewypału biznesu i potem problem ze spłatą. :-(
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-24, 18:58   

Nie zawsze musi być to duża kwota, można się też starać o pożyczki bezzwrotne
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

kabzza  

User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-11-16, 19:29   

Jedną z możliwości przygody z własnym biznesem jest franczyza. Potrzebny jest z reguły do tego mniejszy kapitał niż normalnie, a zyskuje się duże wsparcie ze strony franczyzodawcy :D
 

PauloCe0

User

Seniors



ImiÄ™: Paul

Wiek: 50

Do³±czy³: 15 Cze 2016

Sk±d: Sopot

   

Wys³any: 2016-06-15, 09:23   

Teraz warto zainwestować w internet. Obojętnie jaki biznes stacjonarny prowadzisz, powinieneś znaleźć się w internecie.
_________________
Berlińskie muzea : Berlińskie muzea mogą się poszczycić największymi dorobkami światowych twórców
 

Sparti

User


Do³±czy³: 25 Sie 2016

   

Wys³any: 2016-08-25, 14:22   

Przyszłość ma moim zdaniem architektura. Powstaje coraz więcej firm typu (...) które prężnie się rozwijają, a przy tym robią świetne projekty.Tylko ta matma...

Jak matmy nie umiejÄ…, to niech lepiej rowy kopiÄ…, a nie siÄ™ za architekturÄ™ biorÄ….
 

fenek  

Stały User


Do³±czy³: 01 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-08-26, 07:46   

Slaway, zgadza się, program do księgowania może pomóc przy własnym biznesie, zwłaszcza jeżeli dopiero go rozkręcamy i chcemy zaoszczędzić na wydatkach na księgową, ale trzeba najpierw wiedzieć, jak to wszystko rozliczać. Na przykład Google AdWords - na pewno wiele osób rozkręcających własny interes, zechce skorzystać z takiej formy reklamy, żeby jakoś przebić się ze swoją ofertą do klientów, a potem przy rozliczeniach pojawiają się kłopoty i wątpliwości.

Dlatego osobom prowadzącym własny biznes polecam ten artykuł (...)w którym sposób rozliczeń jest opisany w sposób jasny i przejrzysty.
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2016-09-23, 20:17   

Prowadzenie firmy, papierki, księgowość, umowy.... ehhh... jak się chciało to teraz się człowiek męczy :)
Nie jest znowu tak źle jak wszystko odpowiednio się zorganizuje i odpowiednio podejdzie do pracy. Co prawda nie ma co liczyć, że będzie lepiej z czasem niż w pracy korpo. Tutaj nas nikt z godzin nie rozlicza, co niejednokrotnie kończy się tym, że jak chce się zarobić to i 12h się siedzi :)
_________________
:)
 

Ursyn

User


Wiek: 27

Do³±czy³: 05 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-02-05, 07:42   

Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad własną firmą i myślę że w tym roku założę własną działalność gospodarczą.
 

Mirelaa  

User


Wiek: 25

Do³±czy³a: 13 Mar 2017

   

Wys³any: 2017-03-13, 23:21   

Trzeba mieć dobry pomysł,chęci ale i pieniądze aby biznes rozkręcić.
 

rusak  

User


ImiÄ™: Radek

Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Lut 2015

   

Wys³any: 2017-05-03, 20:28   

A co myślicie o franczyzie nest banku? Dopiero się rozwijają i można wejść w taki biznes? Orientuje sie ktoś jakie są warunki?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com