Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj



ImiÄ™: miniX

Wiek: 36

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Wroclaw/Toronto

   

Wys³any: 2011-12-21, 00:35   We love Poland- czyli za co kochamy Polske?

No to lecimy=)
Ja Polske kocham za Piękne polki, Mazury, Tatry i za poskie wybrzeze , no i oczywiście za Polską vodke :)
_________________
Kliknij se ---> https://www.facebook.com/XDemonWroclaw/?fref=ts
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2011-12-21, 00:41   

A ja kocham swòj kraj,ktòry ma piÄ™kne morze,kobiet oraz wspaniaÅ‚a historie
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2011-12-21, 10:00   

miniX, myślałem,ze podasz link do filmiku na youtube z takim samym tytułem jak tytuł tematu.
Za Tatry i pozytywnie zakręconych ludzi z pomysłem na życie.
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-12-21, 10:04   

Za moją kochaną stolicę, która jest moją malutką ojczyzną. Za całokształt - wiele miejsc do których można się wybrać, za Mazury, za Morze, za Góry, za Wrocław, za Białystok, Za £ódź, za Katowice, za Szczecin, za Trójmiasto, i za konwenty i wspaniałych, interesujących ludzi.
 

wombatland  

Stały User

ac/dc lover



Wiek: 33

Do³±czy³a: 05 Gru 2011

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-12-21, 10:24   

Wrocław, Poznań, Gdańsk i Kraków są bardzo ładne. Mamy kilku świetnych skate'ów. I Bieszczady. I takie zespoły jak Lao Che i KSU. Historię mamy ładną (jeżeli tak można powiedzieć...). Oprócz powyższych.. nie kocham Polski.
_________________
Szczery gniew jest jedną z największych twórczych potęg wszechświata.

Terry Pratchett
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-12-21, 11:21   

Jedynie za góry. I historię.
_________________
lol
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2011-12-21, 12:02   

Polskę kocham przede wszystkim za historię. Za krajobraz - kocham góry, morze ma swój urok. Za piękne miasta, zwłaszcza Kraków. Za piękne Polki.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-12-21, 12:06   

Za kuchnię, tradycję, za szeroko rozumiany regionalizm, zróżnicowanie kulturowe, za gwary i dialekty, za cudowną, polską wieś i piękne miasta z klimatycznymi starówkami w których wciąż mnóstwo jest kontrastów, gdzie między szklanymi wieżowcami upchane są stare, rozsypujące się kamienice, za polskie góry, za ¦ląsk, za Bałtyk... Za to, że jadąc 200 km dalej mogę poczuć się jak w innym świecie, spróbować nieznanych mi, regionalnych dań, posłuchać kompletnie innego polskiego języka, usłyszeć o innych zwyczajach i dowiedzieć się, że to co ja całe życie nazywałam tak, oni nazywają kompletnie inaczej - to wszystko ma swój ogromny czar. Za to, że we Wszystkich ¦więtych przy cmentarzu w Warszawie mogę kupić pańską skórkę, na ¦ląsku oblaty, w Małopolsce miodek turecki, a na granicy Mazowsza wschodniego i województwa łódzkiego tradycyjne, odrzywolskie obwarzanki.
Lubię też klimat małych, prowincjonalnych miasteczek z obskurnym rynkiem w ich centralnym miejscu i mnóstwem małych sklepików, piekarni, warzywniaków i "domów mody" dookoła. Mój chłopak pochodzi z okolic takiego właśnie miasta - jego brzydota tworzy kapitalny klimat, życie toczy się tam powoli, nigdzie nikomu się nie spieszy... Nie wiem czy w innych krajach wciąż można znaleźć takie miejsca przez laty nietknięte zębem czasu. Mnie takie miejsca, w których czas stanął gdzieś w środku srogiej komuny, wyjątkowo kojarzy się z Polską.
Kocham też Polskę za naszą historię, literaturę, sztukę, poezję, malarstwo, za polską kinematografię... Naprawdę nie mamy czego zazdrościć żadnym z sąsiadów. Fajny ten nasz kraj. :-)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-12-21, 13:10   

Za wyżej wspomniany regionalizm oraz zróżnicowanie kulturowe, które nie zniknęło po mimo tak wielu przeciwności losu. Szczególnie za Kaszuby. Za wspaniałe opuszczone dwory, małe miasteczka ze starym kinem i rodzinnymi lodziarniami. Za wszystkie takie miejsca, które przez lata pozostają takie same, zamknięte w swojej historii. Za piękne widoki. Kocham Polskę za to, że wciąż zaskakuje swoim obliczem. To, że jadąc na Podlasie mogę zwiedzić miasteczka, w których obok Synagogi znajduje się Meczet, a ulice układają się w Gwiazdę Dawida. Wioski tatarskie, które zajmują się hodowlą koni. A na ¦ląsku zobaczyć niezwykły efekt urbanizacji.
Także za wspaniałą tradycję, literaturę, wiele wybitnych postaci. Rodzinne korzenie oraz wspomnienia z dzieciństwa. Za Jarocin. Za ukazanie tego w jaki sposób można za pomocą muzyki walczyć z władzą. Za to, że gdy nadchodzi potrzeba, potrafimy walczyć o swoją godność. Za historię.
_________________
Drugs&hugs.
 

wombatland  

Stały User

ac/dc lover



Wiek: 33

Do³±czy³a: 05 Gru 2011

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-12-21, 13:30   

Taaak. Piękny folklor. Folklor dobrze wygląda z daleka i gościnnie... ale dla ludzi, którzy są na niego skazani, dla których nie ma perspektyw jeśli nie wyjadą, rzecz ma się całkiem inaczej. Małomiasteczkowość potrafi nieźle... zdenerwować.
_________________
Szczery gniew jest jedną z największych twórczych potęg wszechświata.

Terry Pratchett
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-12-21, 13:45   

wombatland napisa³/a:

ale dla ludzi, którzy są na niego skazani, dla których nie ma perspektyw jeśli nie wyjadą


Skazani na folklor? Nie do końca rozumiem. Oczywistym jest, że młodzi ludzie migrują do miast, ale mnie chodzi o coś zupełnie innego - o kultywowanie tradycji, szanowanie regionalizmu i zapoznawanie się z polską kulturą - tą ludową też. :-)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Przezroczysta  

Mega wymiatacz

Matka



Do³±czy³a: 11 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-21, 15:05   

Kocham Polskę za Warszawę. Za mój mały świat w niej. Za polskie morze, wakacyjny klimat w nadmorskich kurortach wypoczynkowych. Za Kraków, który tak chętnie odwiedzam przynajmniej raz w roku. Za Augustów. Za Zakopane. Za podwarszawskie miejscowości. Za warszawskie, niszowe zespoły. Za to, że jest coraz większa tolerancja. Za ludzi. Za historię. Za piękną wiosnę, ciepłe lato i łagodną zimę. Za kilka miejsc, z którymi wiążą się moje najpiękniejsze wspomnienia.
_________________
Nie ma nic gorszego niż myśli uwięzione w zakamarkach umysłu, które nie mogą umrzeć.
Czasem nieśmiertelność myśli jest męcząca.
Paradoksalnie - czasem jest zbawieniem.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-12-21, 15:18   

Za specyficzny klimat, piękne krajobrazy, to, że można wciąż odkrywać coś nowego i zawsze się zaskakiwać. Pojechać na wakację w góry, nad morze czy jezioro, walczyć z komarami, narzekać na drogi i reprezentację. Taki nasz urok, ale mimo wszystko lubię to. Za fantastycznych reżyserów i pisarzy, sportowców, a także kratywnych ludzi. Nasze rozległe korzenie, bogatą historię, nietuzinkowy język, kuchnię. Długo można wymieniać.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com