Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-11-21, 23:01   

Cytat:

tak powiedział nasz papież (używając słowo 'nasz' mam na myśli papieża Polaka)


Jeżeli to powiedział, nie korzystając z przywileju nieomylności, to nie trzeba go w tej sprawie słuchać.

Cytat:

Celem ludzi jest dążyć do świętości.


Jak najbardziej. Nie rozumiem co jedno z drugim ma wspólnego.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

tygrysek191

User


ImiÄ™: Ola

Do³±czy³: 21 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-21, 23:39   

TQIT napisał/a:
Po raz kolejny piszę: wg. mnie liczy się uczestnictwo we Mszy ¦więtej. A nie, że po wyjściu się nie pamięta o czym były czytania.

Powiedzcie mi jakie to jest uczestnictwo we mszy sw. jeśli nie słuchasz księdza, nie bierzesz do siebie jego słów itd. jaki To ma sens? "odbębnienie " obowiązku ? dla mnie to bzdura. Mam wierzących dziadków, rodziców mniej i mimo tego,ze nie chodzę do kościoła to szanują mój wybór. Uważam, ze Kościol robi wiecej zlego niz dobrego. Bo dlaczego mialabym byc potepiona, bo nie chodze do Kosciola, bo nei daje na ofiare? Jesli jestem dobrym człowiekiem pomagam bliznim a nie ich krzywdze, mysle ze to jest najwazniejsze a nie to,zeby pojsc do kosciola a po wyjsciu byc zła osoba i w niedziele " wyczyscic sobie konto" Wiara to wiara albo sie wierzy albo nie. A wiekszosc ludzi zachowuje sie jak hipokryci. Dam przykład: Narzeczeni którzy kochali się przed slubem, musza iśc do spowiedzi przed słubem. To jest grzech wiec muszą sie z tego wyspowiadac, czyli zalowac tego co zrobili A czy jest ktoś kto załuje kochania sie przed slubem z osoba z ktora jest szzcesliwy która kocha? i czy Taka spowiedz jest wazna? jaki to ma sens? albo sie wierzy albo nie, nie można sobie wybierac tych rzeczy z wiary które CI akurat pasuja..


i mam pytanie do Was co Uwazacie na temat : przychodzi do spowiedzi pewnie facet, i mowi księdzu zabiłem tą i tą osobę a wine poniosł niewinny człowiek, KSiądz wie co to za człowiek i teraz co robi ? milczy .. dlaczego? bo taka jest wiara... a czy nie wazniejsze jest dobro niewinnego czlowieka? ksiądz ukrywajac ta spowiedz krzywdzi blizniego.. i Gdzie tu jest wiara ? uwazam ze to jest niesprawiedliwe
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-22, 08:22   

tygrysek191 napisa³/a:

i czy Taka spowiedz jest wazna?


Nie.

[ Dodano: 2009-11-22, 08:27 ]

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Jak najbardziej. Nie rozumiem co jedno z drugim ma wspólnego.


To, że usprawiedliwianie "Jest człowiekiem, więc może błądzić" jest głupie. Każdy powinien starać się nie grzeszyć, a nie usprawiedliwiać że to normalne.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-11-22, 15:23   

TQIT napisa³/a:


To, że usprawiedliwianie "Jest człowiekiem, więc może błądzić" jest głupie.


Ale to nie było tego typu usprawiedliwienie. To było stwierdzenie faktu: ksiądz jest człowiekiem, więc grzeszy. Głupie by było napisać: ksiądz nie może grzeszyć.

tygrysek191 napisa³/a:

albo sie wierzy albo nie, nie można sobie wybierac tych rzeczy z wiary które CI akurat pasuja..


Jedno z najmądrzejszych zdań, które przeczytałem na tym forum :-)

tygrysek191 napisa³/a:


i mam pytanie do Was co Uwazacie na temat : przychodzi do spowiedzi pewnie facet, i mowi księdzu zabiłem tą i tą osobę a wine poniosł niewinny człowiek, KSiądz wie co to za człowiek i teraz co robi ? milczy .. dlaczego? bo taka jest wiara... a czy nie wazniejsze jest dobro niewinnego czlowieka? ksiądz ukrywajac ta spowiedz krzywdzi blizniego.. i Gdzie tu jest wiara ? uwazam ze to jest niesprawiedliwe


Jednym z warunków ważnej Spowiedzi jest zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.
Poza tym ksiądz chyba może nakazać jako pokutę przyznanie się do winy :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

motyl14  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-11-22, 19:21   

yyyy nie wiem co o tym myśleć ale wydaje mi się że rodzic nie może traktować Cie w taki sposób że mówi że jak nie pójdziesz do kościoła nie dostaniesz na kino. Twoi rodzice chcą dla Ciebie dobrze możliwe że nie rozumieją co to jest wolność ale chcą wychować Cię na porządną dziewczynę i może dla tego wymyślają Twoi rodzice takie argumenty. Porozmawiaj z nimi:)
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-11-22, 21:56   

Niedawno rodzice mojej przyjaciółki,którzy są bardzo pobożni etc. zaczęli przesadzać.
Chodzi o to, że zabronili jej czytać książki w stylu ''Zmierzch'' itd. tylko dlatego, że ktoś tam napisał jakiś artykuł że to jest złe.¯e nie wspomnę,że każą jej chodzić do Kościoła na wszystkie możliwe msze-pierwszy piątek,sobota,msza młodzieżowa...itd. Ok wszystko świetnie tylko może by tak ją zapytać o zdanie? To chore tak zmuszać do wiary na siłę, bo daje to tylko odwrotne efekty- wiem jaki ona ma teraz stosunek do Kościoła. najchętniej w ogóle zaprzestałaby modlitw i uczestnictwa, a wszystko właśnie przez ten przymus. W dodatku teraz rodzice zabraniają jej wychodzenia itd. bo uważają że jest jakaś ''obłąkana'' właśnie przez czytanie ''Zmierzchu''.Chcę tu zaznaczyć, że nie jest to jakaś fanatyczka tej sagi-po prostu czyta tą książkę jak każdą inna.Nie rozumiem w ogóle tego postępowania jej rodziców. Cokolwiek napiszą w ''Gościu Niedzielnym'' to już jest wyznacznik tego co dobre. Rodzice powinni rozmawiać z dziećmi o wierze, a nie po prostu zmuszać swoje dzieci, bo tak trzeba.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

MaliaDhey  

Hiper wymiatacz

Plum Plum Plum



ImiÄ™: Ja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-23, 15:53   

To właśnie taki problem, że rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej...Uważają, że wiedzą lepiej co dla nich dobre. Ja się buntuje po prostu i robię to co chcę. Nic nie musze.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=AtA-FpTZOQw
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-23, 17:58   

MaliaDhey napisa³/a:

Nic nie musze.


No właśnie. Cała nauka wiary nie powinna być, tak jak dwa posty wyżej, opierana na przymusie, a sugestii. To czy się wierzy czy nie, powinno być indywidualną kwestią każdego człowieka, ale tym samym rodzice powinni dawać przykład jak być prawdziwym katolikiem.

Opisany przykład, jest IMO zjawiskiem fanatyzmu, a nie prawdziwego wychowania w wierze.

PS. Zmierzch jest słabą książką.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-11-23, 19:12   

TQIT napisa³/a:

No właśnie. Cała nauka wiary nie powinna być, tak jak dwa posty wyżej, opierana na przymusie, a sugestii. To czy się wierzy czy nie, powinno być indywidualną kwestią każdego człowieka, ale tym samym rodzice powinni dawać przykład jak być prawdziwym katolikiem.

Opisany przykład, jest IMO zjawiskiem fanatyzmu, a nie prawdziwego wychowania w wierze.



No właśnie, dlatego nie rozumiem tego wszystkiego co oni robią..
jeszcze w dodatku mama jej mówi kiedy ma iść do spowiedzi-przecież to indywidualna sprawa.!

TQIT napisa³/a:

PS. Zmierzch jest słabą książką.



wiem o tym :-D ale moja przyjaciółka zaczęła ją czytać,z ciekawości,bo wszyscy czytają.Tym bardziej dziwne jest zachowanie jej rodziców-nawet przecież nie skończyła czytać, nie wspominając o tym, żeby popadała w jakieś uwielbienie dla tej serii :kwasny:
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-23, 19:30   

madeline134 napisa³/a:

jeszcze w dodatku mama jej mówi kiedy ma iść do spowiedzi-przecież to indywidualna sprawa.!


I mówią, że to sekty są złe i "sekciarskie" skoro wcale nie lepsze zachowania można znaleźć u katolików.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-11-23, 19:43   

TQIT napisa³/a:

I mówią, że to sekty są złe i "sekciarskie" skoro wcale nie lepsze zachowania można znaleźć u katolików.



owszem.a dla porównania-jej mama bała się ją puścić do klubu młodzieżowego,bo jeden z opiekunów jest w takim "ugrupowaniu''. Mówi się,że to sekta,ale na czele stoi dyrektor szkoły,nauczyciele itd. to jest na zasadzie wzajemnej pomocy etc..wielka sekta :]
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-23, 19:48   

madeline134 napisa³/a:

Mówi się,że to sekta,ale na czele stoi dyrektor szkoły,nauczyciele itd.


Cóż, szkoła jak wiadomo nie od dziś, to jedna wielka sekta. :]
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-11-23, 20:15   

TQIT napisa³/a:

Cóż, szkoła jak wiadomo nie od dziś, to jedna wielka sekta. :]


tak tylko u nas to było/jest bardziej tak...do końca nie wiem jak to wygląda,bo nie należę,a każdy mówi coś innego.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

MaliaDhey  

Hiper wymiatacz

Plum Plum Plum



ImiÄ™: Ja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-24, 15:35   

A co do zakazów : to wiadomo, że zakazany owoc najlepiej smakuje. Jak matka non stop nawija o sektach i wszytsko jest takie 'sekciarskie', to dziecko może się tym zainteresować. Przeciez często jest tak, że z tych niby 'ułożonych domów' jest najwięcej niewierzących...przynajmniej ja tak zauważyłam.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=AtA-FpTZOQw
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-24, 15:55   

MaliaDhey napisa³/a:

Przeciez często jest tak, że z tych niby 'ułożonych domów' jest najwięcej niewierzących..


Logiczne. Jak próbują na siłę wepchać wiarę, to czego oczekują?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com