Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

aragorn  

Wymiatacz


Wiek: 26

Do³±czy³: 12 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-10-09, 21:33   Wiek seksualny

Witam. Myślę, że to ciekawy temat do wysłuchania argumentów i podyskutowania. Jak myślicie? Od jakiego wieku "można" uprawiać seks? Można w cudzysłowie, bo przecież nikt tego nikomu nie zakaże, ale jak myślicie? Co byście zrobili/-ły gdyby jakiś np. chłopak lub dziewczyna w wieku 16-18 lat( założmy, że wy też macie tyle) zaproponował/-a wam współżycie? Zgodzilibyście się? Ewentualnie pod jakimi warunkami?

Pozdrawiam :)
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-10-09, 22:20   

aragorn napisa³/a:

Jak myślicie? Od jakiego wieku "można" uprawiać seks?

Nie ma co myśleć, wg polskiego prawa seks można uprawiać od 15 roku życia.

aragorn napisa³/a:

Co byście zrobili/-ły gdyby jakiś np. chłopak lub dziewczyna w wieku 16-18 lat( założmy, że wy też macie tyle) zaproponował/-a wam współżycie? Zgodzilibyście się?

Tak.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Nupek369  

User


ImiÄ™: Patryk

Do³±czy³: 07 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-10-09, 23:16   

Moim zdaniem nie ma granicy wieku, ponieważ niektórzy mając 16 lat są bardziej odpowiedzialni niż 25 - letni koń. :D Co do reszty, to zgadzam się z naszym modem. :evil:
_________________
REGULAMIN
// vialink
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-10-10, 08:32   

Najpierw podpisałbym jakąś umowę. Co do warunków to bym się zastanawiał. Myslę, że np 500 zł gdy nie spełni moich oczekiwań. W dodatku jakieś picie i jedzenie. Nie jestem wymagający.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2014-10-10, 10:50   

Dobre pytanie, ale gdyby go zadać ileś tam lat wstecz,byłaby prosta odpowiedź,mimo, że też zapewne bywało różnie. Dzisiaj seks uprawiają czasami już w wieku 13 lat. A to dlatego, że w grę wchodzą: chęć popisania się, najczęściej spróbowania " zakazanego owocu" ,albo zwyczajnie młodzi dzisiaj szybciej dojrzewają ;) jak i również bywają różnego rodzaju "gry" tzw "słoneczko" w której to grze - właściwie dzieci biorą udział,poprzez namowę koleżanek,kolegów , z ciekawości także. Przykre, ale niestety prawdziwe.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-10-10, 11:35   

aragorn napisa³/a:

Co byście zrobili/-ły gdyby jakiś np. chłopak lub dziewczyna w wieku 16-18 lat( założmy, że wy też macie tyle) zaproponował/-a wam współżycie? Zgodzilibyście się? Ewentualnie pod jakimi warunkami?



W takim właśnie wieku zgodziłam się na współżycie pod warunkiem, że nie opuści mnie aż do śmierci.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-10-10, 14:39   

Jimmy FoX napisa³/a:

Nie ma co myśleć, wg polskiego prawa seks można uprawiać od 15 roku życia.



Po co myśleć, skoro jest prawo. No tak, właśnie z powodu takiego podejścia prawo i represje państwowe w ogóle są potrzebne. :wstyd:

aragorn napisa³/a:

Od jakiego wieku "można" uprawiać seks? Można w cudzysłowie



Od momentu osiągnięcia fizycznej dojrzałości + czas potrzebny na uzyskanie samodzielności ekonomicznej i zdolności samodzielnego zapewnienia warunków do życia i rozwoju dla ew. dziecka. W przeciwnym razie jest to narażanie siebie i innych na cierpienia, i zniszczenie im życia.

aragorn napisa³/a:

założmy, że wy też macie tyle


Wtedy byłem głupi, więc bym się zgodził.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-10-10, 20:51   

philosophus napisa³/a:

Po co myśleć, skoro jest prawo. No tak, właśnie z powodu takiego podejścia prawo i represje państwowe w ogóle są potrzebne.

Tak, k***a, bo jeśli 11-latka myślała i doszła do wniosku, że jest gotowa na współżycie, to nie znaczy, że możesz się z nią przespać. Dlatego jest prawo. A to, czy ktoś dojrzał do współżycia, jest drugą kwestią. Myślałem, że to logiczne. Chciałeś zabłysnąć, ale Ci się nie udało, więc skończ już swoje pseudofilozoficzne pier**** na każdy temat, bo nikomu nie imponujesz.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-10-10, 21:27   

Cytat:

Witam. Myślę, że to ciekawy temat do wysłuchania argumentów i podyskutowania. Jak myślicie? Od jakiego wieku "można" uprawiać seks? Można w cudzysłowie, bo przecież nikt tego nikomu nie zakaże, ale jak myślicie? Co byście zrobili/-ły gdyby jakiś np. chłopak lub dziewczyna w wieku 16-18 lat( założmy, że wy też macie tyle) zaproponował/-a wam współżycie? Zgodzilibyście się? Ewentualnie pod jakimi warunkami?



Hm, może od końca. W wieku 16-18 lat nie zgodziłabym się na seks z kimkolwiek. Z rożnych względów, jednym z nich był fakt, ze nie czułam się na to psychicznie gotowa. Kiedy zaczynałam być z moim obecnym mężem miałam 19 lat i też wtedy jeszcze nie czułam że czas oddać wianek. Moim zdaniem lepiej z tym poczekać niż zrobić ten krok za szybko. "Jak kocha to poczekać" - nie takie głupie to przysłowie. Bo sam seks to kilka chwil - lepiej lub gorzej przeżytych - natomiast konsekwencje mogą być prawdziwą lekcją dorosłości. I nie mówię tu tylko o nieplanowanej ciąży, różnie w życiu bywa, gdy się jest nastolatkiem emocje biorą często górę, a rozum pozostaje w cieniu. Uważam, że seks powinny uprawiać osoby na tyle dojrzałe, że posłuchają prędzej rozumu niż swojej egzaltacji. Trudno określić wiek takiej osoby, to indywidualna sprawa. Na chłopski rozum - udźwigniesz każdą konsekwencje seksu = dojrzałeś do seksu. Tak przynajmniej ja to widzę.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-10-10, 21:33   

E tam, seks to po prostu seks. I nic więcej.
Co prawda seks łamie mnie w sensie takim, że lepiej się po nim rozmawia.
Ja jestem ubawiona i mówię na przykład "Cały dowcip polega na tym".
Tak więc należy.
Powiedziałabym, że to wspaniała, wspaniała, wspaniała rzecz.
I bardzo mnie zbliża.
Natomiast brzydzÄ™ siÄ™, a zatem mam jednego partnera,
I kiedy myślę seks, to tylko w połączeniu z pewną wizją. Mianowicie tylko wyobrażam sobie wtedy ręce mojego partnera, piękne jego dłonie.
Czy to nie jest absurdalne.
Kiedy jeszcze ma się odpowiednie ciało powinno się z tego korzystać, albowiem potem może być z tym już problem, ja to pisała Jasnorzewska.
I wtedy naprawdę mam ochotę powiedzieć: "kocham cię".
No nie wiem, momentalnie się po nim zmieniam, Mój nastrój zmienia się, mam ochotę rozmawiać, przytulać się.
I jeszcze jedno, nie czuję wtedy tej bańki.
Mój głos zmienia się na taki miękki. I ja mówię wtedy "troszeczkę", zamiast "trochę".
I śmieję się z ułożenia rąk.
No tak dzieje mi się tylko po seksie i słodyczach. Co jest lepsze.
Seks czy słodycze.
Po słodyczach się tyje. Natomiast po seksie wiele się traci.

[ Dodano: 2014-10-10, 22:35 ]
słowem 18 lat to jest dla mnie odpowiedni wiek.

[ Dodano: 2014-10-10, 22:38 ]
nO, no a seks połączony ze słodyczami, to już całkiem.
Czasami tak robię, kiedy jeszcze glukoza, kiedy glikogen i pytam "czy seks to coś złego, czy źle, że chce się z panem kochac?".

[ Dodano: 2014-10-10, 22:41 ]
No a potem, żeby nie było tak pieknie do końca nalezy czytać, taki Cortazar.

[ Dodano: 2014-10-10, 22:43 ]
Nie wiem po co tak napisałam. Czuję się teraz gorzej niż zwykle. znowu wizje.
_________________
W miękkim futrze kota
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-10-11, 19:01   

Jimmy FoX napisa³/a:

Chciałeś zabłysnąć, ale Ci się nie udało, więc skończ już swoje pseudofilozoficzne pier**** na każdy temat, bo nikomu nie imponujesz.



Powtarzam jeszcze raz, nie obchodzi mnie twoje zdanie na mój temat.
Jest tak, ponieważ nie pamiętam żebyś kiedykolwiek napisał cokolwiek poprawnie uargumentowanego. Teraz było tak samo.

Jimmy FoX napisa³/a:

Chciałeś zabłysnąć, ale Ci się nie udało



W twoich oczach na pewno nie, ale nie pamiętam żebyś kiedyś poprawnie odróżnił głupotę od mądrości.
Naprawdę myślisz że nie skończyłem jeszcze gimnazjum, że jestem takim typem który sobie poprawia nastrój błyszcząc na forach pod anonimowym nickiem? Otóż nie, usiłuję nauczyć czegoś ludzi skrzywdzonych przez system szkolny, często jestem za to krytykowany, i jeszcze się mnie czepia moderacja.

Jimmy FoX napisa³/a:

Tak, kur**, bo jeśli 11-latka myślała i doszła do wniosku, że jest gotowa na współżycie, to nie znaczy, że możesz się z nią przespać. Dlatego jest prawo.



W tym przypadku prawo jest dla debila który sam nie jest w stanie dojść do tego, że z 11 latką nie powinno się współżyć. Tak samo jest z ograniczeniami prędkości. Gdybyśmy wszyscy byli jak Sobiesław Zasada, żadne ograniczenia nie byłyby potrzebne, bo każdy sam by doskonale dopasował bezpieczną prędkość. Podobnie z wieloma innymi przepisami. Zakaz zabijania obarczony represją więzienia nie został ustanowiony dlatego że ludzie generalnie bez niego by się zabijali, tylko dlatego że grupie rozsądnych ludzi znajdzie się głupek który by kogoś zabił, gdyby nie strach przed represjami prawnymi.

Wyjaśniłem to chyba wystarczająco łopatologicznie.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-10-11, 19:17   

DeSade napisa³/a:

No tak dzieje mi się tylko po seksie i słodyczach. Co jest lepsze.
Seks czy słodycze.


Też sobie zadaję te pytanie ;D
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-10-11, 19:30   

Afera o seks...
skoro dwojga ludzi się kochają, czują do siebie pociąg, ufają sobie, wiedzą jak sie zabezpieczac to po co im prawić morały że jeszcze za wczesnie czy coś. Sama z perspektywy czasu, mysle ze moze bylo za wczesnie, ale wiem ze zrobilam to z odpowiednią osobą (choc juz nie jestesmy razem) i wiem, ze to nie był błąd. Niby można bawic się inaczej, ale szczerze mowiac nie rozumiem roznicy pomiedzy pettingiem a seksem jeśli chodzi o wiek.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-10-11, 19:59   

Jest różnica, kiedy rozpatruje się ryzyko ciąży.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-10-11, 20:42   

Jednak żyjemy w XXI wieku i antykoncepcja jest na poziomie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com