Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

bakteryja  

User

bakteryja



Do³±czy³a: 21 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-21, 23:48   

Rzeczywiście to dość trudny temat. ¦więta Bożego Narodzenia to moje ulubione święto, zresztą jak zapewne i większości z Was. W ostatnim roku jednak trochę się zmieniło. Wcześniej kojarzyły mi się one z radością, genialną atmosferą i przede wszystkim ze spędzaniem czasu z bliskimi. Teraz na samą myśl o świętach robi mi się słabo. W ubiegłym roku straciłam trzy osoby z najbliższej rodziny więc Wigilię wszyscy przepłakali, składając sobie życzenia wszyscy byli smutni, a przecież to tak wesołe święta.

Niemniej jednak myślę, że zmiana nastawienia co do Bożego Narodzenia mija z biegiem czasu. Boli mnie fakt, że obecnie rodzice wychowują dzieci w przekonaniu, że w świętach najważniejsze są prezenty... Pamiętam jak cieszyłam się czekolady, czy spinki do włosów. Teraz jeśli dziecko nie dostanie 'super' prezentu robi rodzicom awanturę. To chore i niedorzeczne jak zresztą całe nasze społeczeństwo.
_________________
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-10-22, 00:33   

Kiedyś bardzo lubiłem :) Teraz widzę więcej komercji niż magii w tych świętach.. :-/
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2011-10-22, 09:25   

Dzisiaj mniej czuje tej magii chodz przekonam sie dopiero na miejscu
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2011-10-22, 12:52   

http://www.youtube.com/watch?v=HmfPqexbciM niech to bedzie moim komentarzem ;)
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-10-22, 13:47   

Il Cavaliere, proszę, byś przed założeniem nowego tematu skorzystał z opcji Szukaj. Taki temat już istnieje.
_________________
Drugs&hugs.
 

Michal453  

Stały User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-10-22, 13:59   

¦więta Bożego Narodzenia są super.Ten klimat,atmosfera.
Choinka,Wigilia,pyszne potrawy.Ja uwielbiam barszcz z uszkami.
¦więta to dla mnie magia,ta rodzinna atmosfera,dzielenie się opłatkiem.
Choć z roku na rok coraz mniej mam radochy z tych świąt,ale wciąż je lubie i czekam z niecierpliwością na kolejne.
 

Sing  

User



Do³±czy³a: 22 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-22, 15:18   

Oczywiście , że tak. Ta magiczna atmosfera ... ach , już się nie mogę doczekać. Uwielbiam święta
 

Przezroczysta  

Mega wymiatacz

Matka



Do³±czy³a: 11 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-24, 13:57   

Lubię ¦więta. ¦więta Bożego Narodzenia. Mimo, że nie jestem katoliczką chodzącą co niedziela do kościoła to ¦więta lubię ze względu na atmosferę. Krakowskie Przedmieście udekorowane lampkami po zmroku, delikatnie prószący śnieg i jakaś klimatyczna muzyka rozbrzmiewająca w słuchawkach. Samotny spacer. Albo z Ukochaną Osobą. <3
_________________
Nie ma nic gorszego niż myśli uwięzione w zakamarkach umysłu, które nie mogą umrzeć.
Czasem nieśmiertelność myśli jest męcząca.
Paradoksalnie - czasem jest zbawieniem.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-10-24, 15:52   

A ja w sumie też lubię święta, lecz chyba bardziej tę przedświąteczną atmosferę.
Przystrajam wówczas mój pokój w świecące gwiazdki, księżyce, aniołki i mikołaje, a także stroiki.
Mam tego mnóstwo w domu, więc mój cały pokój świeci się jak choinka.
Moja rodzina jest bardzo religijna, musi być 12 potraw, kolędy, czytanie fragmentu z Pisma ¦więtego, dzielnie się opłatkiem itp. żeby nie robić im przykrości w ten dla nich znaczący dzień, oczywiście się przystosowuję.
Najbardziej natomiast w tym wszystkim lubię już po wigilii położyć się do łóżka i spokojnie poleżeć, gdy za oknem jest mroźna noc i pada śnieg, coś jest w tym magicznego. Tym bardziej, że wtedy przyjeżdża mój tato i brat, mogę się spotkać ze znajomymi itp.
A co do potraw, to uwielbiam pierogi z kapustÄ…, polane olejem rzepakowym, cudowny olej:)
_________________
W miękkim futrze kota
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-10-24, 17:43   

Cytat:

lecz chyba bardziej tę przedświąteczną atmosferę.
Przystrajam wówczas mój pokój w świecące gwiazdki, księżyce, aniołki i mikołaje, a także stroiki.


Otóż to. ¦więta Bożego Narodzenia to mój ulubiony okres w roku. Niesamowity, magiczny klimat. W dodatku od kilku lat spotykamy się tylko w najbliższym rodzinnym gronie, co eliminuje problem nie lubianych przeze mnie ciotek/wujków. Ogólnie "długie zimowe wieczory" to coś co uwielbiam, dobra książka, dobra płyta, kominek, ciepła herbata...Nie ma nic lepszego.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-10-26, 14:09   

Nie jestem osobą wierzącą, lecz świąteczny okres ma dla mnie szczególne znaczenie. Uwielbiam przyozdabiane domy oraz ulice. Tą atmosferę wyczekiwania oraz rodzinnego ciepła. Wspólne przystrajanie choinki oraz jej zapach. Pieczenie świątecznych pierniczków z lukrem. Kolacja z rodziną i picie ajerkoniaku przy kominku. Wszystkie wspólne spacery po lesie pełnym śniegu. I ta chwila wytchnienia. Wszystko to uwarunkowane jest niezwykłymi wspomnieniami z dzieciństwa. Zawsze była to dla mnie magiczna chwila. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostatnio zmieniony przez slow 2011-10-31, 15:12, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

exactly  

User



Do³±czy³a: 29 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-31, 13:23   

Uwielbiam święta. Atmosferę świąteczną, spotkania z rodziną na które często w roku nie ma czasu. Kolędy, piosenki świąteczne, to całe zamieszanie przedświąteczne. Uwielbiam.
_________________
Dlaczego łatwiej jest powiedzieć 'u mnie wszystko w porządku',
niż wyjaśniać, dlaczego najchętniej rozwaliłbyś łeb o ścianę z porządnego rozbiegu...
 

FK  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewa.

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-31, 13:59   

Lubię święta, choć bardzo brakuje mi świątecznej atmosfery w moim własnym domu. Sytuacja u mnie w domu jest dość skomplikowana, po prostu nie mam jak odczuć tej "świątecznej więzi" z rodziną, nie ma kolęd, zawsze są jakieś ogromne kłótnie i wylane łzy. Za to uwielbiam obchodzenie świąt w szkole, tam akurat jest atmosfera, organizujemy sobie klasową wigilię, siedzimy, śmiejemy się, opowiadamy, każdy przynosi coś do jedzenia, dzielimy się opłatkiem, poznajemy nauczycieli z zupełnie innych stron... Aż żal kończyć liceum.
_________________
¦wiat przeszkadza mi w życiu.
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2012-02-17, 12:06   

Uwielbiam święta i wszystko co z nimi jest zwiazane. Jest wtedy taka fajna atmosfera. Uwielbiam Wigilię, choinkę. ¦więta Bożego Narodzenia to moje ulubione święta
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

Iraila

User



ImiÄ™: Laura

Do³±czy³: 14 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-17, 18:53   

Mi swieta Bozego narodzenia sa objetne. Ale jestem bardziej na "nie" niz na "tak", bo jest wtedy zima, a zima to taki okres w moim zyciu, ktory zawsze chce by jak najszybciej minal :D i zeby juz bylo lato.
_________________
Ik kijk de kat uit de boom.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com