Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

£yżwa  

Stały User

łyżwy? blee


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Gru 2008

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2008-12-10, 20:23   

Cytat:

Swięta Bożego Narodzenia są zaje*******. To najlepsze święta w roku. ¯arcie, choinka, prezenty, kolędy, pasterka, śnieg... Magia! :)



zazdroszcze, że tak sądzisz. Ja może kiedyś gdy bedę miała już swoją rodzinę...
W tej chwili moi rodzice mają się dość, nienawidzą się i z roku na rok jest coraz gorzej więc nie widzę w tym wszystkim czegoś fajnego...
_________________
"...jutro gdy zabraknie poezji.."
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-12-24, 03:27   

Ja świąt, wigilii nie obchodzę już dwa lata, bo co roku ten sam dramat. Pisać o tym nie będę.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

omituinen  

User

...



ImiÄ™: Robert

Wiek: 32

Do³±czy³: 19 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-24, 07:15   

Ja i wigilię i dwa dni świąt spędzę z trochę dalszą rodziną. Od zeszłego roku coś się popsuło, że te ani pewnie następne święta nie będą takie jak kiedyś, ale cóż z rodziną dobrze się wychodzi tylko na zdjęciu. ;)
Wesołych ¦wiąt.
_________________
Rakastan Suomi
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-12-24, 08:27   

A ja zawsze jestem podjadany świętami. Lubie ten okres, choć zanim do niego dojdzie to jest sporo roboty sporo kłótni. Debatowanie kto co ma zrobić itd.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

StÄ™pelka  

Stały User

inż. mgr. dr. hab.



ImiÄ™: Izabella

Do³±czy³a: 21 Gru 2010

Sk±d: Finlandia

   

Wys³any: 2010-12-24, 11:13   

Muszę obchodzić święta a nie chce. Zero magii, zero radości. Tylko smutek i rozczarowanie.
 

Jendrol  

Mega wymiatacz

Bass Player



Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Kwi 2010

Sk±d: Bochnia

   

Wys³any: 2010-12-24, 13:26   

Nienawidzę świat, nie lubię ich - a teraz jeszcze muszę sam na sam z matka siedzieć ...
_________________
I wanna lead my life alone
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-12-24, 14:55   

Jendrol napisa³/a:

a teraz jeszcze muszę sam na sam z matka siedzieć



Nie narzekaj, tylko szanuj chwilę. Ja w sumie w tym roku po raz pierwszy od jakichś... 6 lat (?) - spędzam wigilię poza domem. Mimo wszystko, hardkorowa jazda jak zawsze była, no ale... Dziś mam to już gdzieś. Zjem, i spadam. Tyle mnie będą widzieć, bo święta traktuję tylko jako zbędny dodatek do przerwy.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-12-25, 17:01   

Też średnio lubię świąt w dzieciństwie czuło się ich magię,a teraz to różnica pomiędzy normalnością polega na tym,że jest przerwa w szkole i wreście transmitują Kevina.
 

cichosza  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 19 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-12-25, 20:03   

Jestem akurat w takim okresie, że niespecjalnie mnie ciągnie do Kościoła, więc odbieram święta jako tradycję. Niespecjalnie lubię, szczerze mówiąc. Jest tylko ciągłe zamieszanie i w sumie nic więcej..
Tyle tylko, że można w wigilię pogadać z dalszą rodziną, ostatnio nawet wyszło, więc okej.

Generalnie ostatnio co roku jestem chora, teraz też, więc w zasadzie przesypiam święta, zamiast je przeżywać.
Nic fajnego.
_________________
jestem powątpiewaniem w sens i formą ponad treść'
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-12-25, 20:45   

Jest to dla mnie przyjemny czas, mimo tego, że nie jestem szczególnie religijna. Lubię tą atmosferę, lubię spać, kiedy w pokoju świecą się tylko choinkowe lampki, lubię imprezy przedświąteczne, pakowanie prezentów, objadanie się w Wigilie... O, i wspólne picie wódki w pierwszy i drugi dzień świąt też lubię. :-D Teoretycznie to drobnostki, ale mają swój czar. Myślałam, że w tym roku ten klimat mnie nie dopadnie, długo "nie czułam" zbliżających się świąt, ale jednak... ;)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-25, 21:34   

Ja lubię święta.
Szczególnie czas przedświąteczny. na wigilię zazwyczaj przyjeżdża siostra, brat z dziećmi, jest bardzo wesoło. W tym roku sama ubrałam choinkę, nakryłam do stołu.
Nie lubię natomiast pierwszego i drugiego dnia świąt, bo wtedy zjeżdża się ta dalsza rodzina, której nie lubię.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-12-26, 02:21   

¦więta, święta.

Cóż za piękny i radosny czas.
Ubieranie choinki, łamanie się opłatkiem, szybka kolacja i powrót do pokoju.
Tak, ta atmosfera wywołana przez niewypowiedziane słowa jest cudowna.
Coroczna parodia, na którą jako dziecko czekałam z utęsknieniem.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2010-12-26, 14:55   

Tradycyjnie przy rodzinie i tych wszystkich zwyczajach ...
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

Marianne  

User

Prokrastynantka.



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 23 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-26, 16:47   

Teraz święta to nie to samo, co było kiedyś.
Jako małe dziecko czekało się na Mikołaja, w którego, rzecz jasna, się wierzyło, pisało się do niego listy, podczas ubierania choinki testowało się, czy to błyszczące okrąłe coś rozbije się, jak się nim rzuci... Wtedy też święta były pełne śniegu, nie ciapy i nie miały drugiego imienia- komercja. Wszyscy byli autentycznie szczęśliwi, bo był to czas radości i rodzinnego świętowania. A teraz? Ludzie martwią się, czy starczy im pieniędzy na to wszystko, nie ma mowy o uśmiechu. Oczywiście nie u wszystkich tak jest, ale przede wszystkim tak jawi się Boże Narodzenie w XXI wieku w Polsce.
_________________
parada paradoksów.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-12-26, 18:10   

¦więta są dla mnie symbolem czasu wolnego od szkoły, wylegiwania się na łóżku, jedzenia dużej ilości rzeczy, których na co dzień nie jadam, oglądania filmów w tv. Jedyną tradycją wigilijną w moim domu jest przyjazd mojego ojca i siostry z dzieciakami na kilka dni oraz kłótnie o ucięcie szczytu świerka, który ma zamienić się w choinkę (ja zawsze jestem za choinką mniejszą, a moja matka uwielbia wysokie). Aha nie zapominajmy o tradycyjnej coli na stole. Kiedyś, kiedyś tradycją była u mnie dziwna zupa (coś jak barszcz biały, do którego dodaje się chrzan-czerwony, co nadaje czerwonego zabarwienia+jajo+mięso+coś tam jeszcze), ale teraz nikomu nie chce się tego robić.
Wigilia rozpoczyna na się na ogól ok. 16, 17. Przyjeżdżają wszyscy (razem jest nas około 7,8 osób-brat, siostra, matka, ojciec, siostrzeniec, siostrzenica, bratanek) najpierw dzielimy się opłatkiem, jemy przy włączonym tv, rozmawiamy.
Nie jestem osobą wierząca, święta traktuję jako wielkie wylegiwanie. Co roku jednak biorę udział w jasełkach szkolnych (z powodu. można tak powiedzieć, "daru w miarę dobrej deklamacji") i goszczę na pasterce (tak na marginesie dość często bywam w kościele).
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com