Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-08, 16:42   Â¦wiÄ™ta, wigilia itd

¦więta się zbliżają ...

No właśnie, a w jaki sposób Wy je przeżywacie?

Czy macie jakieś swoje, i czy zachowujecie w ogóle tradycje?
Jak wygląda u was Wigilia? Duże spotkanie całej rodziny, czy może w małym gronie najbliższej rodziny?

Jakie macie podejście do świąt ? :-)
 

KoR_Ne!ja^^  

Stały User

Religijna dziwka



ImiÄ™: Kornelia

Wiek: 33

Do³±czy³a: 06 Gru 2008

Sk±d: £od¼

   

Wys³any: 2008-12-08, 16:53   

to są chyba jedyne święta których tak bardzo nie lubię, nie czuję żadnej magii... spotkanie z rodziną? wtedy marzę o tym żeby jak najszybciej wyjść. ¯eby to wszystko się skończyło.
_________________
Kocham jak patrzy chociaż nie robi wyznań
To trzyma za ręke jak prawdziwy mężczyzna
Ja jak mała dziewczynka sie poddaje posłusznie
Jak zawoła to przyjdę jak rozkaże to pójdę
 

Amaya

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 06 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-08, 17:10   

Hmm raczej jest nas mało ;) Ja, rodzice, dziadkowie, dwie ciocie i wujek ;) Szczerze mówiąc chciałabym takie super rodzinne święta z 20-tką osób ;) Tyle przygotowań itd... ;) Wiadomo którą częśc wigili lubię najbardziej :D A pierwszy i drugi dzień świąt też z rodzicami dziadkami itd ;) Nie traktuje świąt jak jakąs kare czy coś ;|
 

Zaczarowana*  

Wymiatacz



Wiek: 46

Do³±czy³a: 08 Lis 2008

Sk±d: z Krainy Magii

   

Wys³any: 2008-12-08, 17:19   

¦więta bardzo lubię, chyba jak większość. Moja rodzina jest bardzo dziwna. Tzn. mam tu na myśli, że będą to pierwsze święta (od kilku lat) z moją matką, która wyjechała z niewiadomych przyczyn do Irlandii. Mimo to, cieszę się, że będą, bo będzie ze mną reszta rodzinki. Uważam, że to czas w którym jest trak ciepło. Atmosfera jest zawsze fantastyczna wbrew temu, że niestety przy stole zasiądzie moja matka. Nie wiem co w świętach Bożego Narodzenia jest, lecz jest właśnie 'to coś'. Bardziej wolę święta zimowe, od tych- Wielkanocnych.
Podczas uczty, jaką zawsze przygotowuje moja babcia, rzadko jest typowe 12 potraw. Pamiętam, że jak byłam dzieckiem, to najbardziej nie mogłam się doczekać momentu po kolacyjnego czyli rozdawania prezentów. :-P
W mojej rodzince przyjęło się tak, że ja jako najmłodsza członkini Naszej Rodziny, zawszę rozdaję prezenty :mrgreen:
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-12-08, 17:38   

Kocham te święta, bo przynajmniej raz do roku mam pewność że rodzice z czymś nie wyskoczą i przynajmniej będą udawać, że jest ok. A jak przyjedzie ktoś do nas to już zupełnie. Ten klimat magia^^. Ach, jak to dobrze, że Boże Narodzenie sie zbliża.

Mam jedną kasetę ze świąt z 2000 roku. To mój ulubiony film. Moja siostra miała tam roczek, teraz ma 8 lat;d. W ogóle wszyscy byli tacy mali. Na mojej osiemnastce dla rodziny wszyscy razem oglądaliśmy tą kasete. ¦miechu było co nie miara;p.
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-12-08, 19:19   

U mnie Wigilię spędza się w małym gronie; rodzice, brat, siostra i ja. W sumie to nie ma w tych świętach nic specjalnego. Nigdy nie śpiewamy kolęd...
Przeważnie przed kolacją modlimy się, łamiemy się opłatkiem, siadamy,wlączamy telewizję, jemy i siedzimy sobie tak do późnego wieczora przed tv a potem wszyscy idziemy w swoją stronę. A no i w między czasie jakieś symboliczne prezenty.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-12-08, 20:21   

W gronie raczej małym świętuję: rodzice, rodzeństwo i dwie babcie.
Kolęd nie śpiewamy. 12 potraw nie ma.
Kiedyś święta były dla mnie naprawdę wielką uroczystością, której się wyczekiwało od kiedy tylko pojawiła się świąteczna reklama Coca Coli. Teraz jakoś straciło tą moc, nie wiem. Może przyzwyczaiłam się już do tego, że wigilia zawsze wygląda podobnie.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-12-08, 20:25   

heh, jak tak czytam wasze wypowiedzi to zaczynam sama sobie zazdrościć.
U mnie zawsze był cały dom ludzi na wigilie, 12 potraw, rozpakowywanie całej góry prezentów, 12 potraw. Potem pasterka.

chciałabym żeby zawsze tak było.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-12-08, 20:32   

Chociaż moje święta mi się podobają.
I nie zazdroszczę nikomu tych chociażby symbolicznych 12 potraw, bo u mnie to nawet nie miałby kto tego zjeść wszystkiego, a i obżarstwo jest nie w cenie.
I chociaż zajeżdża mi rutyną, to spotkanie grudniowe przy grzybowej zupie uwielbiam. :}
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-12-08, 20:43   

u mnie spotykamy się w dużym gronie.
Jeśli chodzi o tradycje to sianko zawsze pod stołem jest i dzielimy się opłatkiem.
Mamy też 12 potraw. Ogólnie moi dziadkowie od strony taty zawsze trzymają się tradycji. Ogólnie jest bardzo miła i rodzinna atmosfera. No i o 24 pasterka.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

£yżwa  

Stały User

łyżwy? blee


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Gru 2008

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2008-12-10, 00:01   

U mnie przeważnie rodzice, ja, rodzeństwo, babcia i święta w moim domu są z roku na rok coraz gorsze.....:(
_________________
"...jutro gdy zabraknie poezji.."
 

Zaczarowana*  

Wymiatacz



Wiek: 46

Do³±czy³a: 08 Lis 2008

Sk±d: z Krainy Magii

   

Wys³any: 2008-12-10, 00:01   

Co do grona, to towarzyszy mi moja babcia i jej brat, tata, dziadzik, od zeszlego roku moja siostra od zeszlego roku jej maz. No i w tym moja matka :[
Co do kolednowania to nie, lecz zawsze jest oplatek i czytanie fragmentu Biblii
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-12-10, 02:50   

Swięta Bożego Narodzenia są zaje*******. To najlepsze święta w roku. ¯arcie, choinka, prezenty, kolędy, pasterka, śnieg... Magia! :)
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-10, 03:15   

Boże Narodzenia BY£Y zaje*******... razem ze śniegiem i "tym" klimatem. Bez otoczki są tylko dobre. Prezentów na Boże Narodzenie nie uznaję, toteż nie proszę wtedy o nic :).
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-10, 03:29   

Moja mamusia jest bardzo tradycyjna toteż cała rodzinka się zjeżdża , prezenty, takie duperele, potrawy, sianko, ble ble
Okres przedświąteczny lubie, ale wkurza mnie jak wszyscy tak się szykują zachwycają.
Co ja mam zrobić wsród tej gromady? No musze się wkupić, dzieląc się opłatkiem udawać że wszystko jest okej. i sztuczny uśmiech na twarzy. A w myślach to: kiedy w końcu skończy się ta cała szopka.

Rodzinka często się kłóci, i to co mam w domu to tylko jakieś granie na pokaz. Tak żeby nikt nie pomyślał, wiem że najchętniej wszyscy by mieli to głęboko w czterech literach
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com