Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Angus  

Stały User



Imię: Tytus

Wiek: 25

Doczy: 26 Sty 2010

Skd: U.S.A

   

Wysany: 2010-08-27, 23:22   Wojsko Polskie

Jak waszym zdanie wygląda Polska armia... co zmienilibyście w niej? Miło widziane wypowiedzi na temat uzbrojenia sił zbrojnych :]
_________________
Bóstwo wykonane z drewna, metalu, kompozytu, płótna. To wszystko zaklęte jest w niezwykły kształt, cudowny w dotyku, czasem drapieżny, tajemniczy.
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2010-08-27, 23:31   

Nie interesuję się tym za bardzo, ale chyba z nasza armią nie jest tak źle...
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

KlaWisz2580  

User



Imię: Mateusz

Wiek: 30

Doczy: 01 Sie 2010

Skd: LU

   

Wysany: 2010-08-27, 23:43   

Nie jest tak źle :) Jest dobrze :) co bym zmienił? Uzbrojenie, wyposażenie. .. . wymienił, zmodernizował. . . Na takie sprawy nie wolno żałować pieniędzy. . . Trzeba zmienić głównie politykę zagraniczną państwa. Być stanowczym wobec Rosjan, a zyskać sobie kilku stałych, i wiernych sprzymierzeńców. Aby nie zawiedli nas tak jak na początku Września '39 Wielka Brytania i Francja. .. Myślę, że teraz Najwierniejsza Polsce byłaby Gruzja.
 

Angus  

Stały User



Imię: Tytus

Wiek: 25

Doczy: 26 Sty 2010

Skd: U.S.A

   

Wysany: 2010-08-28, 00:17   

KlaWisz2580 napisa/a:

Nie jest tak źle :) Jest dobrze :)



Z marynarką wojenną jest wręcz beznadziejnie ;> Jak tak dalej pójdzie to za jakieś 7 lat przestanie istnieć ;P

KlaWisz2580 napisa/a:

zyskać sobie kilku stałych, i wiernych sprzymierzeńców.



Jednym z nich jest ju es ej ;D
_________________
Bóstwo wykonane z drewna, metalu, kompozytu, płótna. To wszystko zaklęte jest w niezwykły kształt, cudowny w dotyku, czasem drapieżny, tajemniczy.
 

KlaWisz2580  

User



Imię: Mateusz

Wiek: 30

Doczy: 01 Sie 2010

Skd: LU

   

Wysany: 2010-08-28, 00:25   

Angus napisa/a:

Z marynarką wojenną jest wręcz beznadziejnie ;>



Fakt, sytuacja nie jest zbyt ciekawa. .. Osobiście interesuję się bardziej wojskiem Lądowym . . .

Angus napisa/a:

Jednym z nich jest ju es ej ;D



Nie mówię, że nie mamy żadnych ;p Ale chyba nie mieliśmy jeszcze okazji sprawdzić wierności amerykanów w stosunku do państwa polskiego. Jak narazie to chyba tylko od nich uzywane uzbrojenie kupowaliśmy ( między innymi F16) . . . Ja osobiście nie jestem do USA jakoś zbyt optymistycznie nastawiony . ..
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Doczy: 19 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-28, 09:40   

Angus napisa/a:

co zmienilibyście w niej?


Przywrócił pobór, młodym ludziom brakuje dyscypliny oraz porządnego dostania w dupę.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-28, 10:02   

Angus napisa/a:

Jednym z nich jest ju es ej ;D


Tak, a wizy mamy z miłości...

Constantine napisa/a:

Przywrócił pobór, młodym ludziom brakuje dyscypliny oraz porządnego dostania w dupę.


Armia z poboru to żadna armia.

KlaWisz2580 napisa/a:

Być stanowczym wobec Rosjan


Ciężko, to od nich mamy gaz, więc zawsze mogą zakręcić kurek.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Doczy: 19 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-28, 10:12   

Szej-Hulud napisa/a:

Armia z poboru to żadna armia.


:facepalm: x2
Nie ma jak się wypowiadać na tematy w których nie ma się szarego pojęcia.
Wojsko właśnie polega na tym by kształtować w młodych ludziach, przywiązanie do Ojczyzny. Przy tym szkoli młodych żołnierzy, na stanowiskach etatowych wpajając im kunszt wojenny, dyscyplinę, przywiązanie do narodu oraz co najważniejsze buduje charakter człowieka. Dzisiejsze pokolenie jest tragiczne słabe, pod względem fizycznym jak i psychicznym. Dlatego przywrócenie poborów, to dla nich rozpacz.
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2010-08-28, 11:39   

Zgadzam się z Constantine. Poza tym, w razie wojny będą umieli jako tako walczyć, a nie wyjdzie taki żółtodziub na środek i będzie portkami trząsł. Wielka szkoda, że się nie załapałem.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Angus  

Stały User



Imię: Tytus

Wiek: 25

Doczy: 26 Sty 2010

Skd: U.S.A

   

Wysany: 2010-08-28, 11:42   

Cytat:

Przywrócił pobór, młodym ludziom brakuje dyscypliny oraz porządnego dostania w dupę.



Z tym się zgadzam. Chociaż wielu by sie wymigiwało studiami czy tam innym tałatajstwem... ale jak to mówią: Mężczyzna może wojsko kochać albo nienawidzić.

KlaWisz2580 napisa/a:

Jak narazie to chyba tylko od nich uzywane uzbrojenie kupowaliśmy ( między innymi F16) . . . Ja osobiście nie jestem do USA jakoś zbyt optymistycznie nastawiony . ..



Dostaliśmy również (za darmo) dwie fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry które stanowią trzon Polskiej "floty". A co do F-16 to są one fabrycznie nowe. Polecam przeczytać poniższy artykuł w którym zamieszczono całą prawe o Polskich Jastrzębiach... ehh Falcon to sokół a nie jastrząb ;/

http://www.eioba.pl/a9054...o_polskich_f_16
_________________
Bóstwo wykonane z drewna, metalu, kompozytu, płótna. To wszystko zaklęte jest w niezwykły kształt, cudowny w dotyku, czasem drapieżny, tajemniczy.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-28, 12:26   

Jimmy FoX napisa/a:

Zgadzam się z Constantine. Poza tym, w razie wojny będą umieli jako tako walczyć, a nie wyjdzie taki żółtodziub na środek i będzie portkami trząsł. Wielka szkoda, że się nie załapałem.


Wojsko to jedno, wojna to drugie.

Constantine napisa/a:

Nie ma jak się wypowiadać na tematy w których nie ma się szarego pojęcia.


Uczę się od Ciebie.

Constantine napisa/a:

Dzisiejsze pokolenie jest tragiczne słabe, pod względem fizycznym jak i psychicznym.


Narzekasz, narzekasz... Są różni ludzie, nie można mówić o wszystkich... Zwłaszcza, że wyraźnie wykluczasz się z tej grupy.

Constantine napisa/a:

Dlatego przywrócenie poborów, to dla nich rozpacz.



Przypomniało mi się :mrgreen:
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2010-08-28, 12:44   

Nie znam się na sprawach wojskowości od strony merytorycznej. Ciężko więc by było tutaj się wypowiadać. Jedyne co bym zmienił to poodcinałbym im przywileje emerytalne, które nas kosztują bajońskie sumy.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczy: 02 Pa 2009

Skd: £dz

   

Wysany: 2010-08-28, 13:40   

Cytat:

Z marynarką wojenną jest wręcz beznadziejnie ;> Jak tak dalej pójdzie to za jakieś 7 lat przestanie istnieć ;P


Marynarka wojenna nie jest pod względem strategicznym ważnym ogniwem w siłach zbrojnych RP.

Cytat:

Przywrócił pobór, młodym ludziom brakuje dyscypliny oraz porządnego dostania w dupę.


Racja.

Cytat:

Tak, a wizy mamy z miłości...


Temat wiz już milion razy tłumaczyłem. To wina tylko i wyłącznie POLAKÓW że tych wiz nie mamy, pojmujesz?

Cytat:

Armia z poboru to żadna armia.


A to mnie rozbawiło:D Nie można stwierdzić, która armia jest lepsza - zawodowa czy poborowa. Przed każdym wojskiem stawia się zadania i wybiera jego formę.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

szostol  

Pogromca postów


Doczy: 03 Kwi 2009

   

Wysany: 2010-08-28, 13:45   

Zgadzam się z Isair'em. Jak to możliwe żeby w cywilizowanym kraju tuman, który poszedł do wojska bo miał tylko alternatywę sprzątaczki w szkole, przechodzi po 40stce na emeryturę, a wykształcony człowiek zapierdzielający w szkole, na studiach żeby znaleźć w miarę dobrą pracę, a później w niej harując musi czekać 25lat dłużej?

Co do przywrócenia poboru, jestem przeciw, bo generalnie jestem za znoszeniem, a raczej zmniejszaniem do ilości koniecznego minimum wszelkich przymusów.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Doczy: 16 Gru 2009

Skd: Redania

   

Wysany: 2010-08-28, 16:45   

Na początek powinni zreorganizować sztab, bo słyszałem, że niezły pier***nik tam mają. Później lepiej szkolić żołdaków. A na samym końcu kupić sprzęt. Już się troche to rusza w dobrą stronę, ale brakuje pieniędzy i chęci.

Cytat:

Nie jest tak źle :) Jest dobrze :)



W tej chwili Niemcy zjechaliby nas w jeszcze szybszym tempie niż na II wojnie, więc nie pier*ol, że jest dobrze, bo jest źle
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com