Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

hejtoja  

User

Martyna


ImiÄ™: Martyna

Wiek: 25

Do³±czy³a: 28 Lis 2013

Sk±d: daleko

   

Wys³any: 2014-01-09, 14:44   Worki pod oczami

Hej :-) jakiś czas temu pojawiły mi się okropne worki pod oczami, są straszne. Moja mama mówi że ona chociaż jest dużo starsza ode mnie nigdy nie miała takich zmarszczek pod oczami. Moim zdaniem to nawet moja babcia nie ma aż takich worów... Pojawiły się także zatarcia, podejrzewam że od demakijażu oczu. Smaruje to kremem pod oczy, który jest wygładzający i nawilżający. Ranki mam nie tylko pod oczami, ale też na powiekach i jedną przy zewnętrznym kąciku oka. Skóra jest sucha, a kiedy nakładam krem zaczyna szczypać. Zatarcia mogły pojawic się poprzez demakijaż oczu i smarowanie korektorem, który okazał się wysuszający :-o Moja mama poradziła mi żebym kupiła sobie maść ze świetlikiem czy jakoś tak, bo to ma pomóc ale raczej na zatarcia i odbudowe skóry. Nie wiem skąd mogły się wziąć te worki i zmarszczki pod oczami, możliwe że od mrużenia oczu, ale żeby aż tak... Jeśli uda mi się to wrzuce zdjęcie później, a na razie proszę was o odpowiedź: Jak mogę zredukowac te worki/zmarszczki lub całkowice je usunac? Z góry dzięki za pomoc :padam:
_________________
Martyna :)
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-01-09, 16:37   

Za dużo tapety jak na 15 lat i stąd problem. Idź ty dziecko kochane do dermatologa a nie. Ja stawiam na to, że to wina makijażu. Na bank.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

hejtoja  

User

Martyna


ImiÄ™: Martyna

Wiek: 25

Do³±czy³a: 28 Lis 2013

Sk±d: daleko

   

Wys³any: 2014-01-09, 19:12   

skąd wiesz ile moge miec tapety? Nie rozumiem dlaczego mnie z góry stawiasz na stracona pozycje. Dla twojej informacji "tapety" sobie nie robie. Nakładam tylko krem matujący i korektor plus delikatnie tusz na rzęsy. Kochana Makabroo na przyszłość nie oceniaj wszystkich z góry :)
_________________
Martyna :)
 

Sansi  

Wymiatacz

Misfit



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-01-09, 21:00   

Ale niestety opinia, że to od makijażu jest trafna. Możesz mieć uczulenie na tusz do rzęs, korektor bądź nawet ten krem matujący. Może płyn do demakijażu jest zbyt słaby lub używasz go niewłaściwie przez co musisz mocno trzeć? Płyn powinien rozpuścić tusz nie możesz mocno trzeć okolic oczu. Spróbuj preparatów aptecznych, a żeby dowiedzieć się co powoduje problem radzę odstawić wszystko na tydzień.
Maść ze świetlikiem jak najbardziej. Możesz też zrobić sobie okłady z torebek od herbaty, ogórków, a rano po wstaniu na opuchliznę opłucz kawałek ręcznika w lodowatej wodzie i delikatnie przytrzymaj na oczach.
Na czas odstawienia kosmetyków kup sobie wazelinę (tradycyjną nie jakąś kolorową, zapachową) i smaruj nią okolice pod oczami żeby już bardziej ich nie wysuszać.
Może krem pod oczy jest za mocny jak na Twój wiek?
_________________
Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać
Walt Disney
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-01-09, 21:47   

Makabraa, może lepiej do okulisty niż dermatologa.
Ostatnio byłam na takiej wizycie, z problemem ropienia rzęs i właśnie pieczenia, szczypania oczu. Okazało się, że to zapalenie powiek i spojówek. Ale to inna historia.
W Twoim przypadku bardzo ważny jest demakijaż oczu- używaj emulsji cetaphil, a po niej, na noc, przykładaj wcześniej zaparzone ziele bratka lub jak poradziła Ci mama, świetlika(saszetki lub nasączony gazik, płatek kosmetycZny). Powinno pomóc.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

poszukiwaczka

Stały User



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-01-16, 11:40   

zacznijmy od tego, po co się malować w takim wieku?
_________________
Jak coś przyjdzie mi do głowy to wypełnię to pole.
 

Dudu

Stały User


Do³±czy³: 27 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-29, 15:15   

¯el pod oczy ze świetlikiem jest dobry ;) Jednak też myślę, że powinnaś udać się do specjalisty.
 

mamamania

User


Do³±czy³: 24 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-24, 12:30   

Po pierwsze delikatnie traktują tą okolicę. Codziennie nawilżaj jakimś żelem np z Flos-leku, nie nakładaj dużo makijażu pod oczy, PIJ DU¯O WODY.
Worki pod oczami to kwestia czasem niewyspania, a czasem wrodzona przypadłość której nie da się do końca zlikwidować ale powyższe rady powinny trochę pomóc.
_________________
Do poczytania o dzieciach http://turen.org.pl/
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-03-28, 21:27   

Jeżeli jest to tzw. ,,wrodzona przypadłość" można iść do chirurga plastyka i przeszczepić sobie tłuszcz z brzucha w miejsce owych ,,worków". Taki zabieg nazywa się LIPOFILLING. Można sobie więcej poczytać w internecie.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-12, 17:06   

Jakie to jest okropne. My faceci nie musimy się malować, upiększać - jedyne kosmetyki to mydło, szampon, żel pod prysznic i perfumy, a i tak wam się podobamy, a wy Panie? Musicie ciągle się malować, a tu rzęsy, a tu przypudrować, tu włosy przefarbować. Faceci to je*** wzrokowcy, czyż nie jest to straszne :evil: ?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com