Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-30, 10:14   

Cytat:

Jesteśmy w stanie wojny!


Z kim?Z babami czy z bigotami? Bo już się pogubiłem :-D

Cytat:

A tak na serio to DeVaneio, tak było jest i będzie świata nie zmienisz choć byś bardzo chciał.


W sumie to ja nic nie muszę robić. Świat się zmienia bez mojej ingerencji. Upadł mit o kobietach, szerzy się chamstwo i patologia. Żyjemy w coraz bardziej absurdalnym świecie.
Ale oni niedługo się skończy. I nic już nie będzie jak dawniej.

Cytat:

A kolega slavianin po prostu ma takie wartości i też nic nie zrobisz został tak wychowany .


Slavianin to szaleniec. Ty widziałeś co on pisze :niepewny: ?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2018-06-30, 15:23   

DeVaneio napisa/a:

Z kim?Z babami czy z bigotami? Bo już się pogubiłem



Całe życie to wojna trzeba przeciwstawiać się zagrożeniom xD.

DeVaneio napisa/a:

Świat się zmienia bez mojej ingerencji. Upadł mit o kobietach, szerzy się chamstwo i patologia. Żyjemy w coraz bardziej absurdalnym świecie.Ale oni niedługo się skończy. I nic już nie będzie jak dawniej.



Historia się powtórzy jeżeli będziemy popełniali błędy z przeszłości.

DeVaneio napisa/a:

Slavianin to szaleniec. Ty widziałeś co on pisze ?



:mrgreen: każdy ma swoje zdanie.
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-30, 16:52   

Cytat:

Całe życie to wojna trzeba przeciwstawiać się zagrożeniom xD.


W sumie racja :-)

Cytat:

Historia się powtórzy jeżeli będziemy popełniali błędy z przeszłości.


Demokracja Atenska się skończyła. Grecja została podbita przez Rzym.

Cytat:

każdy ma swoje zdanie.


No nie mów mi że zgadzasz się z tym co on pisze :niepewny: ?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



Imię: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Doczya: 28 Gru 2010

   

Wysany: 2018-06-30, 17:21   

DeVaneio napisa/a:


slavianin napisał/a:

A w jaki sposób. Poza tym, wracając do twojej samochodowej metafory, to żeby chcieć naprawić jakiś samochód musi on mieć coś, przez co chce się go naprawić. Bo inaczej, jeśli w samochodzie nic a nic nie działa a koszty jego naprawy (a raczej wymienienie wszystkiego) będą przewyższały koszty kupna nowych czterech kółek. Wtedy lepiej taki egzemplarz zezłomować. Ale jeśli chcesz udoskonalać kobiety, to muszą mieć w sobie coś, co sprawia, że nie chcesz ich "porzucić" tylko naprawić.


Owszem,To też ludzie i nie ma innych rodzajów samic z którymi można by podtrzymać gatunek.


DeVaneio napisa/a:


slavianin napisał/a:

Kobieta - samica gatunku człowiek, przeważnie o paskudnych cechach, służąca mu najprawdopodobniej tylko do rozmnażania." - tak chyba brzmi Twoja definicja tego hasła.


Nie będę komentował tej fantastyki...


DeVaneio napisa/a:


slavianin napisał/a:

No to jest myśl. Zróbmy z kobiet niewolników, pozbawmy ich jakichkolwiek praw. Trzymajmy ich w domu i niech służą nam tylko do rozrodu (ironia, piszę bo masz lekki problem z czytaniem ironii).


Fantastyka...



Fantastyki? A swoimi słowami to niby czego dowodzisz? Tak to właśnie zabrzmiało, się teraz nie wypieraj. Najlepiej baba w domu, zakneblowana tylko do rodzenia dzieci, a nie przepraszam CHŁOPCÓW, broń borze szumiący wyplułaby jeszcze jakąś kolejną idiotkę, deva gorszącą.
No ale jednak okazuje się, że baby potrzebne żeby ten chłop mógł swym szlachetnym nasieniem PŁODZIĆ, to się w takich obozach będzie dziewczynki HODOWAĆ na męskie potrzeby
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-06-30, 19:08   

metalmummy napisa/a:

Fantastyki? A swoimi słowami to niby czego dowodzisz? Tak to właśnie zabrzmiało, się teraz nie wypieraj.


Wypieram się.

Cytat:

Najlepiej baba w domu, zakneblowana tylko do rodzenia dzieci,


Najlapiej jak by baba była mentalnie facetem. Prosta jak konstrukcja cepa, stabilna, odpowiedzialna.

Cytat:

a nie przepraszam CHŁOPCÓW, broń borze szumiący wyplułaby jeszcze jakąś kolejną idiotkę, deva gorszącą.


Nie rozumiem co napisałaś sorry.

Cytat:

No ale jednak okazuje się, że baby potrzebne żeby ten chłop mógł swym szlachetnym nasieniem PŁODZIĆ, to się w takich obozach będzie dziewczynki HODOWAĆ na męskie potrzeby


Czy ja wiem. Coraz więcej gejów.
Głupie baby, napewno. Ewentualnie mogą stać się mężczyzną (obywatelem) i robić to co my.
Jajk już to w haremach a wy się będziecie cieszyć że macie dobrze i możecie się ładnie ubrać i macie diamenty.Tak samo jak teraz. Państwo was dumą tak samo jak nas, a nie słyszałem by kobiety się jakoś byntowały.
Poprostu to akseptujecie. Wam łatwiej się żyje w systemie totalitarnym niż nam bo jesteście uległe.
Poza tym macie wywalone na patriotyzm, demokrację czy cokolwiek. Liczy się tylko ja i żeby mi było dobrze a jak jest źle to akceptujecie to bo nie chce się wam nic zrobić.

Dobra to co w takim razie kobiety zrobiły dla LUDZKOŚCI poza tym że są i podtrzymują gatunek?
Bo ja mogę napisać co zespoły.

Juz nie raz rozmawiając z kobietami o tym słyszałem argumenty "faceci też zachowują się jak baby" (czyli źle). A dlaczego?
Bo mogą. Bo widzą że jak kobiety tak robią to są traktowane tak jak te co tego nie robią. A że jest równouprawnienie to możemy zauważyć i stwierdzić że "ludzie co zachowują sie źle są tak samo traktowani jak ci co zachowują się dobrze".
Możemy ustawić prawo że tak zachowywać się nie można ale zapomniałem że macie jeszcze przywileje, a nawet jak by takie prawo weszło to następnego dnia byłyby marsz feministek mówiący że "została wprowadzona ustawa szowinistyczna".
Więc sumując. Nie da się tego naprawić bo samice się nie zmienią a dlaczego?
Bo nie widzą problemu. No może tak jak w "cudzoziemce", kilka dni przed śmiercią otwierają im się oczy.

Co do tych obozów z dziewczynkami to wiesz ile z nich by się z tego powodu cieszyło?
Smutne to jest że macie mentalność pasożyta i niewolnika ale tak jest. To chyba nasza wina bo nigdy nie dawaliśmy wam się wykazać. Ale z tego co wiem to jakoś nie protestowałyście.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2018-06-30, 20:24   

metalmummy napisa/a:

Najlepiej baba w domu, zakneblowana tylko do rodzenia dzieci



Tak zwana reproduktorka XD .

DeVaneio napisa/a:

No nie mów mi że zgadzasz się z tym co on pisze ?



Kwestia do dyskusji. Z paroma się zgadzam z paroma nie.
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2018-07-02, 20:20   

DeVaneio napisa/a:

Tobie może się podobać jak dziewczyna śmieje się z słowa "gówno", mi nie.


Mi też się to nie podoba.

DeVaneio napisa/a:

Nie będę komentował tej fantastyki...


A szkoda... Dowiedziałbym się wtedy, jak definiujesz pojęcie "kobieta".

DeVaneio napisa/a:

Poza tym ja bym miłość już wiele razy porównywałem do stanu ekstazy i fascynacji jak pierwszy rower czy łowienie ryb z dziadkiem


Miłość to coś więcej. Jednym z większych problemów w dzisiejszym świecie jest to, że miesza się pojęciami. Obecnie miłość ma trzy definicję: 1. miłość fizyczna czyli sex 2. uczucie, które opisałeś 3. umiejętność dbania o drugą osobę i stawianie jej dobra na pierwszym miejscu, a także służenie jej, czyli wspomaganie jej we wszystkim, ale przede wszystkim skupienie się nie na sobie, tylko na drugiej osobie. Do tego dochodzi fakt, że miłości jest wiele: eros, ludus, storge, philia, agape (inaczej caritas), mania, pragma... Tak więc mówienie o miłości nie jest taką prostą sprawą.

DeVaneio napisa/a:

hipis na patykach


Hipisom bliższy jest buddyzm, nie chrześcijaństwo. A sam Chrystus nie był w pełni pacyfistom, zakładał bronienie się przed zagrożeniem.

DeVaneio napisa/a:

co nie oznacza że przestanę go popierać


Nie popieram, ale nie odchodzę od Kościoła. Gdy jest to ruch na większą skalę (odłączanie się od Kościoła), może tylko zaszkodzić.

DeVaneio napisa/a:

slavianin napisał/a:
No to jest myśl. Zróbmy z kobiet niewolników, pozbawmy ich jakichkolwiek praw. Trzymajmy ich w domu i niech służą nam tylko do rozrodu (ironia, piszę bo masz lekki problem z czytaniem ironii).

Fantastyka...


A może sprostujesz zamiast zasłaniać się "fantastyką"?

DeVaneio napisa/a:

Ludźmi z którymi nie mam nic wspólnego.
Tak jak ty nie masz nic wspólnego z pedofilią. Prawda?


Z działaniami ludzi nie mamy nic wspólnego. Ale z nimi samymi już tak. Choćby przez to, że praktycznie na co dzień masz z nimi kontakt. Musisz z nimi żyć, czy tego chcesz czy nie.

DeVaneio napisa/a:

Przecież niewolnictwo już jest


A to dobrze, czy nie?

DeVaneio napisa/a:

Inni czyli kto?


Czyli wszyscy, którzy nie są Tobą.

DeVaneio napisa/a:

Jest różnica bo nie każdy teista jest religijnym oszołomem


Brawo, że to przyznajesz. https://www.e-mlodzi.com/images/smiles/clap.gif.

DeVaneio napisa/a:

Pisałem już wszcniej że mi ich szkoda. Ja się nie muszę uczyć empatii i ludzkich odruchów z książki jak ty i twoi bracia wierze.


Ja też nie muszę się uczyć "z książki", jak to ująłeś. Natomiast z Biblii czerpię mądrość i siłę duchową. Czy wiesz, że Chrystus potępił tych, którzy zasłaniają się religijnymi hasłami a czynią zło? "Po owocach ich poznacie" Mt 7,16

DeVaneio napisa/a:

Moim wierzą w Boga bo chcą wierzyć że są dla jeść


O co chodzi w tym zdaniu? Dla kogo są? I od kiedy można być dla czasownika w formie bezosobowej? :-D Musiałeś pisząc to zdanie być bardzo głodny :-D .

DeVaneio napisa/a:

Ateiści nie mają mentalności niewolniczej.


Jeśli dla Ciebie mentalnością niewolniczą jest to, że chrześcijanie powinni służyć sobie nawzajem, to tak mamy w sobie coś z mentalności niewolników. Ale w tym kontekście, co w tym złego?

DeVaneio napisa/a:

Może byłoby lepiej jak by mnie nie było.


Oj, nie przesadzaj :-D . Czy masz jakieś myśli o swoim nieistnieniu, czy to tylko ironia? Bo jakoś to mało czytelne...

DeVaneio napisa/a:

Ogólnie demokracja jest zła ale to chyba nie na ten temat


A jaki ustrój preferujesz?

DeVaneio napisa/a:

Nie interesują się polityka
-Nie mają obiektywnego krytycznego spojrzenia


http://zwierciadlo.pl/psy...-o-stereotypach

DeVaneio napisa/a:

Jak byłbym kobietą dla mnie korzystniejsze byłyby przywileje.


A jakie przywileje, jako kobieta, chciałbyś mieć?

DeVaneio napisa/a:

Porównaj sobie faceta kiedyś (powiedzmy lata 30-40) i obecnie a zobaczysz co się z nami stało.


To fakt, obecnie mężczyźni są lekko na równi pochyłej. Ja, żeby zapobiec temu u siebie przyjmuję ścieżkę gentlemana, czyli... uprzejme podejście do kobiet. Co o tym sądzisz?

DeVaneio napisa/a:

Chodzi ci o produkcie człowieka bez stosunku czy o likwidację płci?


Ani to ani to. Pisałeś, że kobiety są potrzebne do reprodukcji. Chodziło mi o to, czy jakby kobiety nie były potrzebne do tego, to czy ludzkość powina składać się według Ciebie tylko z mężczyzn?

Lady Virgin napisa/a:

głupimi babami nie trzeba się przejmować


Głupimi nie, ale mądrymi i dobrymi tak :-) .

DeVaneio napisa/a:

Obecnie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Czarno to widzę.


Skąd w Tobie taki pesymizm? Musi być jakieś wyjście.

acoo123 napisa/a:

Jezus próbował zobacz jak mu to wyszło


Wyszło, wyszło. Wielu chrześcijan zbłądziło, ale są także tacy, którzy jeszcze są wierni pewnym zasadom. Poza tym krzyż to tylko pozorna przegrana. To symbol zwycięstwa miłości nad śmiercią, ale także cierpienia z którym każdy musi się mierzyć. Ale z tego cierpienia trzeba coś wynieść. Żeby nie było bezowocne.

acoo123 napisa/a:

A kolega slavianin po prostu ma takie wartości i też nic nie zrobisz


Tak, mam takie wartości :-) . Życie bez wartości jest jałowe, bez celu, aby tylko przeżyć.

acoo123 napisa/a:

został tak wychowany


Po części tak, ale to także kwestia pracy nad sobą.
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2018-07-02, 22:20   

slavianin napisa/a:

Wyszło, wyszło. Wielu chrześcijan zbłądziło, ale są także tacy, którzy jeszcze są wierni pewnym zasadom.



To jest przykrywka bardziej strach kieruje ludźmi przed tym co jest po śmierci. Ludzie nie umieją sobie tego wytłumaczyć.

slavianin napisa/a:

Życie bez wartości jest jałowe, bez celu, aby tylko przeżyć.



Wystarczy spojrzeć na wartości typowego Janusza.

slavianin napisa/a:

Mi też się to nie podoba



FUUUUUUUUUUUUU :mrgreen:

slavianin napisa/a:

A jaki ustrój preferujesz?



Tylko republika hehe :hyhy: .

slavianin napisa/a:

Głupimi nie, ale mądrymi i dobrymi tak .



Mądre kobiety niebezpieczne. Podniecające są to istoty :hyhy: .
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2018-07-03, 20:03   

DeVaneio napisa/a:

Ale oni niedługo się skończy. I nic już nie będzie jak dawniej.


To ostrzeżenie, czy Twoja groźba?

DeVaneio napisa/a:

Slavianin to szaleniec.


Dziękuję, że jesteś szczery. Już dawno miałeś mnie za szaleńca. A czemu? Bo jestem teistą.

DeVaneio napisa/a:

Wypieram się.


"Prawy człowiek nie wypiera się swoich słów; lew nie najada się aż tak, by wymiotować." - przysłowie ordoskie

DeVaneio napisa/a:

Prosta jak konstrukcja cepa


Wiem, że trudno Ci zrozumieć kobiety. Nam mężczyznom często trudno je zrozumieć. Ale żeby aż tak ją upraszczać?

DeVaneio napisa/a:

metalmummy napisał/a:
a nie przepraszam CHŁOPCÓW, broń borze szumiący wyplułaby jeszcze jakąś kolejną idiotkę, deva gorszącą.

Nie rozumiem co napisałaś sorry.


"a nie, przepraszam, CHŁOPCÓW, broń Boże szumiący (?) wyplułaby (w znaczeniu urodziłaby) jeszcze jakąś kolejną idiotkę, deva (może chodziło o dziewczynę po słowacku) gorszącą" - o to chyba chodziło koleżance.

DeVaneio napisa/a:

Coraz więcej gejów.


Ale i tak musimy sie jeszcze jakoś rozmnażać, prawda?

DeVaneio napisa/a:

Wam łatwiej się żyje w systemie totalitarnym niż nam bo jesteście uległe.


https://zycierodzina.pl/2017/02/03/niewolnictwo-moralne-nowa-odmiana-totalitaryzmu-xxi-w/ - jeśli chodzi o totalitaryzm. Poza tym sam masz lekkie zapędy totalitarne. Twoim "wrogiem publicznym" są teiści i kobiety. I pewnie znów zasłonisz się "fantastyką"...

DeVaneio napisa/a:

Dobra to co w takim razie kobiety zrobiły dla LUDZKOŚCI poza tym że są i podtrzymują gatunek?


Merit Ptah - "Uznawana jest za pierwszą w dziejach kobietę-naukowca. Była lekarzem i żyła około 2700 r. p.n.e. w Egipcie. Nazywano ją lekarzem naczelnym i właśnie taką inskrypcję na jej nagrobku polecił wyryć jej syn – arcykapłan. Ptah spoczywa w grobowcu rodzinnym, położonym niedaleko piramidy Sakkara. Bardzo długo niedoceniana. Jej opracowania naukowe nie były czytane przez tysiące lat. Hołd oddał jej syn, a potem Międzynarodowa Unia Astronomiczna, nazywając imieniem Marit Ptah krater na planecie Wenus."
Boudicca - królowa plemienia Icenów, celtyckiego klanu, który zjednoczył wiele brytyjskich plemion w buncie przeciwko okupantom - Imperium Rzymskiemu w latach 60-61. Pokonała Rzymian w trzech wielkich bitwach, ale nie udało się jej wypędzić ich z Brytanii. Rzymianie zgromadzili się i ostatecznie zmiażdżyli rewolty, zabijając tysiące Iceniów, a resztę zabrali jako niewolników.
"My, Brytowie, jesteśmy przyzwyczajeni do kobiet-dowódców na wojnie; Wywodzę się z potężnych ludzi! Ale nie walczę teraz o moje królestwo i bogactwo. Walczę jako zwykły człowiek za moją utraconą wolność, moje posiniaczone ciało i moje zbezczeszczone córki ..." - tak miała przemówić do swoich ludzi, według Tacyta. Więc nie mów, że kobiety mają mentalność niewolników.
Debora - sędzia Izraela, dzięki jej Barak pokonał wojska Sissery, wroga Izraelitów. "Po raz kolejny kobieta zostaje postawiona wyżej od mężczyzn – przejmuje ich funkcje, rozkazuje im, rządzi ich losem. W czasach współczesnych Jezusowi było to nie do pomyślenia. Widzimy więc jak bezpodstawne są oskarżenia niektórych badaczy mówiące o poniżaniu kobiet w Biblii. Debora nie tylko ukazana jest na równi z mężczyznami, ona ich przewyższa. Jest sędzią i prorokinią. W czasach, kiedy kobieta była tylko własnością męża, kiedy nie mogła istnieć jako samodzielna istota jest to szczególne wyróżnienie. Można to nawet określić jako rewolucyjną zmianę. Należy pamiętać o panującej wówczas dominacji mężczyzn i o tym, że i Pismo św. jest przez nich redagowane. Wprawdzie są to księgi natchnione, jak wierzą chrześcijanie, lecz wielokrotnie ich autorzy nie potrafili wyzwolić się z obowiązujących wówczas norm. W przypadku Debory jest inaczej. To ona staje się przekazicielką słów Boga, jej powierzane są tajne plany i proroctwa. Debora staje bliżej Pana i dopiero za jej pośrednictwem słowa Boga przekazywane są ludziom."
Aspazja - "odznaczała się wielką inteligencją i urodą. Jej dom szybko stał się centrum życia towarzyskiego i intelektualnego. Plutarch pisze, że "miała ona jakąś niezwykłą zdolność i umiejętność przymuszania do swojej woli nawet przodujących polityków, stając się równocześnie przedmiotem wielu żywych zainteresowań ze strony filozofów". Podobno wzorem dla Aspazji była Targelia, kobieta jońska z przeszłości, która była twórczynią properskiej orientacji w greckich miastach Azji Mniejszej. Perykles, ówczesny polityk ateński, zbliżył się do niej ze względu na jej wybitny umysł i zmysł polityczny. Najpierw została jego przyjaciółką, a około 445 r. p.n.e. (jeśli nie wcześniej) - drugą żoną. Urodziła mu Peryklesa Młodszego. Perykles bardzo kochał Aspazję, która była inicjatorką jego wielu poczynań politycznych. To rzekomo na jej życzenie w 440 r. p.n.e. Perykles podjął wyprawę przeciwko Samos. Miało to powstrzymać jej mieszkańców od dalszej wojny z Miletem, ojczyzną Aspazji. W domu Aspazji bywało wielu filozofów - między nimi znajdował się Sokrates, który bardzo ją podziwiał. Jeden z jego uczniów napisał potem dialog filozoficzny pod tytułem "Aspazja". Słynęła z umiejętności retorycznych i pisała Peryklesowi przemówienia (było wśród nich owa słynna mowa ku czci poległych w wojnie Ateńczyków)."
Aglaonike - "Zyskała sławę z powodu umiejętności przewidywania zaćmień Księżyca. Przypuszczalnie przez obserwacje poznała prawidłowości cyklu zaćmień, lecz dla ówczesnych ludzi taka umiejętność świadczyła o ponadnaturalnych zdolnościach Aglaonike."
Teuta - "była żoną Agrona, króla Ilirów. Po jego śmierci w 231 r. p.n.e. objęła tron jako regentka swego nieletniego syna Pinneasa. Władczyni miała ambitne plany stworzenia wielkiego państwa nad Adriatykiem. Ilirowie, świetni żeglarze i przede wszystkim budzący strach piraci posiadali liczną korsarską flotę, która umożliwiała realizację tych zamierzeń. W 230 r. p.n.e. Ilirowie uderzyli na Fojnike, stolicę Epiru, który Teuta chciała włączyć do swego królestwa."
Hortensja - " córka mówcy i adwokata rzymskiego, Hortensjusza Hortalusa (114 – 50 p.n.e.). Zyskała sławę w okresie republiki jako mówczyni. [...] Hortensja już od wczesnych lat życia miała kontakt z literaturą łacińską i grecką. Uczyła się retoryki czytając mowy rzymskich i greckich mówców. [...] Aby uzyskać fundusze na prowadzenie wojny, triumwirowie konfiskowali majątki bogatych obywateli rzymskich zabitych w wyniku proskrypcji. Kiedy jednak to nie wystarczyło, Oktawian, Marek Antoniusz i Lepidus zagłosowali za opodatkowaniem 1400 najbogatszych kobiet w Rzymie. Zbulwersowane tym kobiety, których majątki miały pójść na wspomaganie wojen, wybrały Hortensję, aby w ich imieniu wystąpiła przed triumwirami. Wraz z liczną grupą obywateli rzymskich, kobiety wkroczyły na Forum Romanum w momencie, kiedy Hortensja wygłaszała swą słynną mowę. [...] Triumwirowie próbowali usunąć kobiety z rostra. Następnego jednak dnia ogłosili, iż tylko 400, a nie jak zamierzano, 1400, najbogatszych kobiet zostanie opodatkowanych."
"Już pozbawiliście nas ojców, synów, mężów i braci, których oskarżyliście o popełnienie zbrodni przeciwko wam; kiedy jeszcze zabierzecie nam nasze majątki, zniżycie nas do stanu niegodnego naszemu narodzeniu, obyczajom i stanowi. Dlaczego mamy płacić podatki, kiedy nie nam przypadają honory, dowództwo, rządzenie państwem, o co tak walczycie między sobą z tak nikczemnym rezultatem?" - mowa Hortensji. Kobiety nie interesują się polityką, co? Są uległe, tak?
Julia Domna - "Swojego przyszłego męża i cesarza rzymskiego Septymiusza Sewera poznała, gdy stacjonował z wojskiem w Syrii (od 180 do 182 roku). [...] Julia miała bardzo duży wpływ na męża, także w sprawach państwowych. Podczas jego kampanii wojennych to ona zarządzała państwem. O jej znaczeniu świadczy wiele dowodów czci wyrażających się w przyznawanych jej tytułach - miała tytuł matki wojska, matka cesarzy [Karakalli i Gety] i wojska, a po śmierci Gety i jego potępieniu uzyskała tytuł matki cesarza, wojska, senatu i ojczyzny."
Metrodora - "była greckim lekarzem i autorem najstarszego tekstu medycznego, o którym wiadomo, że została napisana przez kobietę "O chorobach i leczeniu kobiet" [...] Jej traktat medyczny obejmuje wiele dziedzin medycyny, w tym ginekologię , ale nie położnictwo"
Berta - "była córką Chariberta I króla Paryża. Kiedy poślubiła pogańskiego króla Ethelbert I z Kentu, przywiozła ze sobą swojego kapelana Liudharda. Przywróciła chrześcijański kościół w Canterbury, który pochodził z czasów rzymskich"
Ende - jedna z najsłynniejszych kobiet iluminatorek. Tworzyła wiele pięknych iluminacji.
św. Hildegarda - mniszka, doktor Kościoła, wizjonerka. Napisała (oprócz wielu ksiąg teologicznych) księgę "Physica" - zawierającą informację o właściwościach leczniczych wielu roślin i "Causae et Curae" - o przyczynach i sposobach leczenia chorób. Tworzyła także muzykę kościelną.
Trota z Salermo - "była lekarzem, instruktorem i pisarką medyczną, zajmowała krzesło w szkole medycznej w Scuola Medica Salernitana, szkole, która przyjmowała kobiety zarówno jako studentów, jak i profesorów [...] Napisała kilka prac medycznych, najbardziej znanego "De Passionibus Mulierum Curandarum" na temat chorób kobiecych, znanego również jako "Trotula Major". Inną ważną pracą było "De Ornatu Mulierum" dotyczące kosmetyków dla kobiet, również zawarte w "Trotula Minor", w której uczy kobiety zachowania i poprawy ich urody oraz leczenia chorób skóry za pomocą szeregu przykazań, porad i naturalnych środków. Daje lekcje na temat makijażu, sugeruje sposób, w jaki można być bez zmarszczek, usuwać obrzęki z twarzy i oczu, usuwać niechciane włosy z ciała, rozjaśnia skórę, ukrywać skazy i piegi, myć zęby i usuwać nieświeży oddech, martwe włosy, leczyć wargi i dziąsła. [...]"
Rebecca Guarna - "Była autorką "De Urinis" (o moczu), "De febrius" (o gorączce) i "De embrione" (o zarodku). Jej traktat "De Urinis" traktował o metodzie diagnozowania choroby przez próbkę moczu."
Beatriz Galindo - "Była pisarką, humanistką i nauczycielką królowej Izabeli Kastylii i jej dzieci. Była jedną z najbardziej wykształconych kobiet swoich czasów. [...] Pisała po łacinie, tworząc poezję i komentarze do Arystotelesa [...] Była jedną z pierwszych kobiet, które były aktywne w życiu publicznym w czasach renesansu."
Isabella Andrein - "była poetka włoska. Słynęła z urody i inteligencji, którą opiewali współcześni jej poeci: Torquato Tasso, Giambattista Marino i Chiabrera. Żona Francesco Andreiniego, z którym występowała w trupie Gelosi i we Francji przed królem Henrykiem IV."
Sofonisba Anguissola - "W historii sztuki zwyczajowo uznawana jest za jedną z pierwszych znaczących kobiet-malarek sztuki dawnej, razem z Artemisią Gentileschi. [...] Będąc kobietą, mając utrudnione warunki edukacji i rozwoju, osiągnęła dokładnie tyle samo, co malarz-mężczyzna. [...] gdy miała 15 lat, pisano o niej: „podpora Italii”, wymieniano ją „pośród najwyborniejszych malarzy naszych czasów”. Tak pochlebne opinie o tak młodej malarce"
Sophia Brahe - "Była młodszą o 10 lat siostrą astronoma Tycho Brahe i pomagała jemu w obserwacjach astronomicznych, które pomogły stworzyć model orbitowania planet. Tycho Brahe zauważył jej zdolności do nauki, gdy miała 9 lat i sam ją kształcił. Sophia była także znaną uzdrowicielką, historykiem i botaniczką. Napisane przez nią kroniki historyczne są do dzisiaj przykładem techniki wczesnej metodologii badawczej. Za życia zyskała uznanie prawie równe bratu"
Lavinia Fontana - "Ok. 1595 namalowała portret Antonietty Gonzalez, ze słynnej u schyłku XVI w. rodziny, której wszyscy członkowie (m.in. ojciec i jej dwie siostry) byli dotknięci rzadką deformacją: przypominali antropomorficzne małpy lub ludzi z lasu (syndrom wilkołaka)."
Olympia Morata - "W wieku dwunastu lat potrafiła płynnie rozmawiać po grecku i po łacinie. [...] Spędzała czas na studiowaniu filozofii i korespondowała z Gasparo Sardi , który poświęcił jej "De Triplici Philosophia"."
Diana Scultori - "była włoską rytowniczką z Mantui. [...] Diana wnioskowała o to [o przywilej tworzenia i sprzedawania swoich prac], ponieważ nie chciała drukować swoich rycin bez licencji i chciała chronić swoje ryciny przed kopiowaniem, a następnie sprzedawaniem "przez osoby każdej płci, ale przede wszystkim sprzedawców książek, rzeźbiarzy, grawerów i drukarzy.". Przywilej sprawił, że każdy nielicencjonowany wydawca lub sprzedawca jej rycin podlegał grzywnie w wysokości około 500 dukatów."
Mary Kies - "pierwsza Amerykanka, która otrzymała patent na wynalazek (wynalezienie techniki tkania słomy z jedwabiem i przędzą) [...] Mary Kies wykorzystała wcześniejszy nieopatentowany wynalazek Betsy Metcalf, która w 1798 wynalazła technikę wyrabiania damskich kapeluszy ze słomy. Mary znacznie ulepszyła ten proces wytwarzania i obniżyła koszty produkcji kapeluszy. 5 maja 1809 opatentowała swój wynalazek jako pierwsza kobieta w USA. Już w rok później wartość produkcji kapeluszy tylko w Massachusetts przekroczyła 4,7 milionów dolarów (dzisiejszych)."
Ada Lovelace - "jej podobizna spogląda na nas z hologramów, którymi Microsoft potwierdza autentyczność własnych produktów." Jest twórczynią pierwszego logarytmu komputerowego w dobie, kiedy komputera jeszcze nie było.
Znalazłoby się jeszcze kilka takich pań. A to, co tu przedstawiłem to i tak sporo.

acoo123 napisa/a:

Z paroma się zgadzam z paroma nie.


A z którymi się zgadzasz?

acoo123 napisa/a:

bardziej strach kieruje ludźmi przed tym co jest po śmierci. Ludzie nie umieją sobie tego wytłumaczyć.


To jest jedna z tych tajemnic, które odkryjemy dopiero... po śmierci. Poza tym nie wszystkimi kieruje strach. A w chrześcijaństwie piekła bać mogą się tylko ci, którzy nie postępują właściwie.
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2018-07-04, 01:15   

slavianin napisa/a:

To jest jedna z tych tajemnic, które odkryjemy dopiero... po śmierci. Poza tym nie wszystkimi kieruje strach. A w chrześcijaństwie piekła bać mogą się tylko ci, którzy nie postępują właściwie.



Jeżeli postępuję właściwie nie wierząc w boga to według dekalogu nie powinienem trafić do piekła bo jednak postępowałem zgodnie z nim a wcale nie wierząc w boga.

slavianin napisa/a:

A z którymi się zgadzasz?



Z tym że kobiety ogółem mówiąc nie są takie złe. Nie chcę wchodzić w szczegóły za dużo szukania cytatów a przynajmniej nie dla mnie o tej godzinie :/ .
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2018-07-04, 18:29   

acoo123 napisa/a:

Jeżeli postępuję właściwie nie wierząc w boga to według dekalogu nie powinienem trafić do piekła bo jednak postępowałem zgodnie z nim a wcale nie wierząc w boga.


Nie jestem w tym aż takim specjalistą, ale mam wrażenie, że wtedy trafiłbyś do Czyśćca. Ale nie jestem w 100% pewien... Jesli nie jesteś zagorzałym przeciwnikiem Boga, to chyba nie trafisz do Piekła. Chyba tak samo jest z wierzącymi w inne religię.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2018-07-07, 15:51   

Tylko bog moze osadzic jesli juz...
A nie ludzie...puchy marne.
_________________
W miękkim futrze kota
 

acoo123  

Mega wymiatacz



Imię: acoo123

Doczy: 13 Pa 2017

   

Wysany: 2018-07-07, 18:33   

slavianin napisa/a:

Nie jestem w tym aż takim specjalistą, ale mam wrażenie, że wtedy trafiłbyś do Czyśćca.



A później odkupywać przez X lat swoje grzechy. Btw wystarczy o religii bo schodzimy znowu z tematu.
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2018-07-07, 23:42   

slavianin napisa/a:

A szkoda... Dowiedziałbym się wtedy, jak definiujesz pojęcie "kobieta".


Tak samo jak każdy.Tylko że skupiam się na ich najobrzydliwszych cechach których nie jestem w stanie stolerować.

slavianin napisa/a:

Miłość to coś więcej.


pewnie.

slavianin napisa/a:

Jednym z większych problemów w dzisiejszym świecie jest to, że miesza się pojęciami.


Zawsze była problemem.Nie tylko w naszych czasach.

slavianin napisa/a:

Hipisom bliższy jest buddyzm, nie chrześcijaństwo. A sam Chrystus nie był w pełni pacyfistom, zakładał bronienie się przed zagrożeniem.


Był wariatem który szantażował ciemny lud,mówiąc im bajki o życiu wiecznym i bogu.Poczytaj sobie co żydzi piszą o J.C w Talmudzie :-D

slavianin napisa/a:

Nie popieram, ale nie odchodzę od Kościoła. Gdy jest to ruch na większą skalę (odłączanie się od Kościoła), może tylko zaszkodzić.


Jesteś hipokrytą.Jak żydzi co modlą się do boga który patrzył obojętnie na holokaust.

slavianin napisa/a:

A może sprostujesz zamiast zasłaniać się "fantastyką"?


A jak mam nazwać inaczej twoją karykaturę mojej wypowiedzi ?

slavianin napisa/a:

Z działaniami ludzi nie mamy nic wspólnego. Ale z nimi samymi już tak. Choćby przez to, że praktycznie na co dzień masz z nimi kontakt. Musisz z nimi żyć, czy tego chcesz czy nie.


Więc skoro nie mam z nimi nic wspólnego to nie obchodzi mnie co oni robią.

slavianin napisa/a:

Ja też nie muszę się uczyć "z książki", jak to ująłeś. Natomiast z Biblii czerpię mądrość i siłę duchową. Czy wiesz, że Chrystus potępił tych, którzy zasłaniają się religijnymi hasłami a czynią zło? "Po owocach ich poznacie" Mt 7,16


Jaką mądrość ??? Gościu,co ty wypisujesz ???
Czy to jest mądre ?
https://ateista.pl/showthread.php?tid=12885
Wierzysz w żydowskie zabobony z epoki brązu.

Twój "hipis na patykach" mówił też teksty tego typu :
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.
Źródło: Ewangelia Mateusza 10, 34–37.

slavianin napisa/a:

A to dobrze, czy nie?


Dla ciebie tak,ponieważ zostałeś wychowany na niewolnika któremu wmawia się że ma swojego pana w chmurach.Dla mnie nie.

slavianin napisa/a:

O co chodzi w tym zdaniu?


Źle mi się napisało.Pisałem przez telefon.
Chodziło mi o to że kobiety teistki są jeszcze bardziej zagorzałe w wierze bo wierzą że jest stary dziad który je podgląda cały czas :-D

slavianin napisa/a:

Jeśli dla Ciebie mentalnością niewolniczą jest to, że chrześcijanie powinni służyć sobie nawzajem, to tak mamy w sobie coś z mentalności niewolników. Ale w tym kontekście, co w tym złego?


W tym przykładzie nic.Problem jest tylko taki że nikt tak nie robi.

slavianin napisa/a:

Oj, nie przesadzaj . Czy masz jakieś myśli o swoim nieistnieniu, czy to tylko ironia? Bo jakoś to mało czytelne...


To był sarkazm skierowany do samego siebie, który jest wynikiem mojej frustracji.

slavianin napisa/a:

A jaki ustrój preferujesz?


Monarchia dziedziczna z królem na tronie w koronie,plus jego doradcy.

slavianin napisa/a:

A jakie przywileje, jako kobieta, chciałbyś mieć?


Jak bym był kobietą to chciałbym być jeszcze większym pasożytem aby moje życie było tak wspaniałe że było by dla mnie najcenniejsze i nie chciałbym go stracić.W skrócie "Raj".Czyli wszystko co bym dostał w haremie u męża aseksualnego ateisty geja :-D

slavianin napisa/a:

To fakt, obecnie mężczyźni są lekko na równi pochyłej. Ja, żeby zapobiec temu u siebie przyjmuję ścieżkę gentlemana, czyli... uprzejme podejście do kobiet. Co o tym sądzisz?


Dlatego jesteś wyrzutkiem na d*pie społeczeństwa,kimś niechcianym bo nie pasujesz do normy społecznej,nie mieścisz się w niej,to dla ciebie piaskownica.
Pamiętaj że grupy społeczne tworzą kobiety gdyż faceci są indywidualistami a normy ustalają się same gdyż "babiny" mają wywalone na wszystko gdyż nie są nauczone myślenie krytycznego i ponoszenia winy.

slavianin napisa/a:

Ani to ani to. Pisałeś, że kobiety są potrzebne do reprodukcji. Chodziło mi o to, czy jakby kobiety nie były potrzebne do tego, to czy ludzkość powina składać się według Ciebie tylko z mężczyzn?


Jak by faceci rozmnażali się bez kobiet a kobiety nie to logiczne chyba że z czasem by wymarły.
Mi chodzi tylko o "niemożliwe".Aby kobiety ewoluowały mentalnie.

slavianin napisa/a:

Skąd w Tobie taki pesymizm? Musi być jakieś wyjście.


Nie ma.

slavianin napisa/a:

To ostrzeżenie, czy Twoja groźba?


Subiektywna ocena.

slavianin napisa/a:

A czemu? Bo jestem teistą.


Bo wypisujesz głupoty i w nie wierzysz.

slavianin napisa/a:

Wiem, że trudno Ci zrozumieć kobiety. Nam mężczyznom często trudno je zrozumieć. Ale żeby aż tak ją upraszczać?


Prostota jest piękna i funkcjonalna.My jesteśmy prości a zobacz czego dokonali nasi ojcowie i dziadowie.Historia świata to historia mężczyzn.

slavianin napisa/a:

jeśli chodzi o totalitaryzm. Poza tym sam masz lekkie zapędy totalitarne. Twoim "wrogiem publicznym" są teiści i kobiety. I pewnie znów zasłonisz się "fantastyką"...


To nie są moi wrogowie.
Możliwe że mam choć totalitaryzmem się brzydzę ale jestem chyba jednym z niewielu którym się jeszcze cokolwiek chce
Chcę aby świat wyszedł z tego szaleństwa i wrócił do normy.

slavianin napisa/a:

Ada Lovelace


Tu się zgadzam.Co nie zmienia zdania że było ich niewiele.
Reszta twoich przykładów to albo antyk czyli czasy przed chrześcijańskie lub średniowiecze.
Spójrz na ilość cudownych dzieci a zobaczysz że wyjątki się zdarzają,a twoje przykłady to wyjątki ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cudowne_dziecko
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

slavianin  

Stały User

szukający znajomych


Imię: Jacek

Wiek: 23

Doczy: 07 Sty 2018

   

Wysany: 2018-07-09, 21:17   

DeVaneio napisa/a:

Zawsze była problemem.Nie tylko w naszych czasach.


A najbardziej mieszają ateiści.

DeVaneio napisa/a:

Był wariatem który szantażował ciemny lud,mówiąc im bajki o życiu wiecznym i bogu.


Dla takich jak Ty wariactwem jest śmierć za ludzkość...

DeVaneio napisa/a:

Jaką mądrość ???


"W skarbcach mądrości są przypowieści wiedzy, w grzeszniku zaś pobożność budzi odrazę." Syr 1.25
"Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci,
a w czasie modlitwy swej będzie wysłuchany.
Kto szanuje ojca, długo żyć będzie,
a kto posłuszny jest Panu, da wytchnienie swej matce:
jak panom służy tym, co go zrodzili.
Czynem i słowem czcij ojca swego,
aby spoczęło na tobie jego błogosławieństwo.
Albowiem błogosławieństwo ojca podpiera domy dzieci,
a przekleństwo matki wywraca fundamenty.
Nie przechwalaj się niesławą ojca,
albowiem hańba ojca nie jest dla ciebie chwałą.
Chwała dla każdego człowieka płynie ze czci ojca,
a matka w niesławie jest ujmą dla dzieci.
Synu, wspomagaj swego ojca w starości,
nie zasmucaj go w jego życiu.
A jeśliby nawet rozum stracił, miej wyrozumiałość,
nie pogardzaj nim, choć jesteś w pełni sił.
Miłosierdzie względem ojca nie pójdzie w zapomnienie,
w miejsce grzechów zamieszka u ciebie" Syr 3. 5-14
"Kto ją [mądrość] miłuje, miłuje życie,
a kto dla niej rano wstaje, będzie napełniony weselem." Syr 4.12-13
"Nie bądź odważny w języku,
a gnuśny i leniwy w swych czynach.
Nie bądź jak lew we własnym domu:
nie podejrzewaj domowników z urojonych przyczyn.
Nie miej ręki wydłużonej do brania,
a do dawania - skróconej." Syr 4.29-31
"Twardo stój przy swym przekonaniu
i jedno miej tylko słowo!
Bądź skory do słuchania,
a odpowiadaj po namyśle!
Jeśli znasz się na rzeczy, odpowiedz bliźniemu,
a jeśli nie, rękę twą połóż na ustach!" Syr 5.10-12
"Synu, od młodości swej staraj się o naukę,
a będziesz ją nabywał aż do siwizny.
Jak oracz i siewca przystępuj do niej
i czekaj na dobry jej plon;
trochę się utrudzisz pracując nad nią,
ale wnet będziesz spożywał jej owoce.
Jakże bardzo twarda jest dla nieuków,
a lekkoduch w niej nie wytrwa." Syr 6.18-20
"Nie usuwaj się od płaczących
i smuć się ze smucącymi!
Nie ociągaj się z odwiedzeniem chorego człowieka,
albowiem za to będą cię miłować." Syr 7.34-35
Na razie tyle, poza tym to nie miejsce na religijne dyskusję. Otwórz temat do tych dyskusji a podyskutujemy.

DeVaneio napisa/a:

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.


Ale to prawda. Rodzice czesto wydawali swe dzieci podczas prześladowań i vice versa.

DeVaneio napisa/a:

Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien


Kluczem jest tu słowo "bardziej". O "Ordo Caritatis' pewnie nie słyszałeś?

DeVaneio napisa/a:

Problem jest tylko taki że nikt tak nie robi.


I to jest przykre. A Ty tak robisz?

DeVaneio napisa/a:

Monarchia dziedziczna z królem na tronie w koronie,plus jego doradcy.


O ironio. Preferujesz Średniowieczny porządek a odrzucasz wiarę...

DeVaneio napisa/a:

kimś niechcianym bo nie pasujesz do normy społecznej


I dla tego mnie odrzucasz.

DeVaneio napisa/a:

Bo wypisujesz głupoty i w nie wierzysz.


To samo mogę powiedzieć o Tobie...

DeVaneio napisa/a:

Prostota jest piękna i funkcjonalna.


To samo mówił Chrystus.

DeVaneio napisa/a:

Historia świata to historia mężczyzn.


Przypomniał mi się dialog z pewnego serialu: "Gdyby ni Mieszko nie byłoby Polski" - "Nie byłoby Mieszka gdyby nie jego mama".

DeVaneio napisa/a:

Chcę aby świat wyszedł z tego szaleństwa i wrócił do normy.


Wpędzając go w kolejne szaleństwo...

DeVaneio napisa/a:

Reszta twoich przykładów to albo antyk czyli czasy przed chrześcijańskie lub średniowiecze.


A co Ci w tym przeszkadza?

DeVaneio napisa/a:

a twoje przykłady to wyjątki


Wszystko tylko wyjątki. Tobie nigdy nie dogodzi w moich odpowiedziach...
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com