Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

feshout

User


Wiek: 26

Do³±czy³: 04 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-05, 15:11   Wybór szkoÅ‚y po gimnazjum.

Cześć! Chciałbym się was zapytać o poradę, dotyczącą wyboru szkoły po gimnazjum. Widzę ze nie ejst to jakieś oryginalne pytanie, i specjalnie założyłem nowy temat, by nie mieszać się w innych. Osobiście interesuję się komputerami, w sensie informatyką. Prócz tego, historia także nie jest dla mnie jakimś specjalnym problemem. Jednak chciałbym zapytać, czy z takimi zainteresowaniami, iść do liceum, czy do technikum, na jakiś konkretny kierunek.
Prócz tego, z czym zwiazane byłoby pójście do technikum na profil informatyczny? Na pewno z zaawansowaną matematyką, i pewnie angielskim. Czy moze też coś prócz tego?
ProszÄ™ o porady. :)
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2012-11-05, 17:37   

Może technikum informatyczne, bądź mat-fiz z rozszerzoną informatyką?
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

PanTotenowy  

Mega wymiatacz

Mr. Sinister



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-11-05, 17:50   

Jestem obecnie na pierwszym roku w technikum informatycznym. Będziesz miał sporo zawodowych lekcji, ale to oczywiste. Rozszerzone przedmioty będziesz miał dopiero w ostatniej klasie, ale wcześniej będziesz musiał sobie wybrać własne przedmioty, które chcesz mieć rozszerzone, ja np. biorę polski i angielski, a w 4 klasie to będziesz miał to jako normalne lekcje z całą klasą. Kolega mój porównał kierunek informatyczny w technikum i kierunek coś-coś-informatyczny w liceum - w technikum jeszcze się uczysz, ale już od ciebie wymagają (np. dzisiaj miałem taki przypadek, nasz nauczyciel kazał nam zrobić "rower" nie mówiąc nam nawet jak ten "rower wygląda (wszystko metaforycznie)), a w liceum na pierwszej lekcji mieli 5 minut PSO i potem resztę lekcji mieli zadawane zadanie domowe, które było spore. Więc jak kierunek informatyka, to radzę do technikum. ;)
_________________
"Say goodbye to sunshine, sunshine"
 

feshout

User


Wiek: 26

Do³±czy³: 04 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-05, 18:32   

A więc skoro wybrałbym ten kierunek, i poszedłbym do technikum, to z jakimi zagadnieniami na pewno bym się spotkał, i z jakich przedmiotów musiałbym być w miarę dobry? W sensie z jakich przedmiotów miałbym tak jakby poziom rozszerzony? A te przedmioty zawodowe, to np jakie mogłyby być?
 

PanTotenowy  

Mega wymiatacz

Mr. Sinister



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-11-05, 20:03   

No na pewno będziesz miał angielski i matematykę rozszerzoną, o pozostałych mi nie wiadomo. Co do zawodowych - ja mam obecnie takie: systemy operacyjne (4 w tyg.), urządzenia techniczne (2 w tyg.), pracownia urządzeń technicznych (4 w tyg. prawdopodobnie pod rząd, ja tak mam) i witryny i aplikacje (1 w tyg.). Powiem ci, że systemy operacyjne wydają się najtrudniejsze, ale z czasem witryny i aplikacje będą cięższe, ale też chyba najciekawsze. Na razie mamy podstawy HTML'a.
_________________
"Say goodbye to sunshine, sunshine"
 

feshout

User


Wiek: 26

Do³±czy³: 04 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-06, 17:08   

Podstawy htmla? my coś takiego mieliśmy w 2 gim... Chyba jeden z nielicznych ciekawszych tematów. Bo co było interesującego w obsłudze worda, czy inne pierdoły które i tak większość potrafi... W każdym razie, zaciekawiło mnie tylko na czym polegają te "witryny i aplikacje". Mógłbyś mi wyjawić? Wiem że mógłbym znaleźć pewnie w google, gdybym poszukał, ale nie chce mi się ^^ :D
 

PanTotenowy  

Mega wymiatacz

Mr. Sinister



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-11-06, 19:15   

Ostatnio to też nasz nauczyciel wspominał o serwerach, gdzie przykładowo ma swój serwer google, albo nk. Ile witryna zajmuje miejsca na serwerze itp. Albo było o kodowaniu ASCII i UTF-8, ile każda litera na stronie zajmuje miejsca (8 bitów w ASCII). A na samym początku mówił też co jest najważniejsze w stronie - funkcjonalność i użyteczność. A i że po angielsku te dwa określenia są jako jedno słowo - usability. Albo też gdzie najczęściej przeciętny internauta patrzy jak otwiera stronę (lewy górny róg) i dlaczego na google warto być jedną w dwóch pierwszych stron (za co się oczywiście płaci).

Jak się rozkręcimy (dopiero prawdopodobnie w drugim semestrze, albo na następny rok) będziemy już poważniej zajmowali się programowaniem i być może tworzeniem aplikacji jak sama nazwa mówi, że aplikacje. Chociaż może to być już inny przedmiot, ale z tym samym nauczycielem. Często nam lekcje przepadały, więc na razie jesteśmy w tyle. :-|
_________________
"Say goodbye to sunshine, sunshine"
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-11-08, 07:35   

Wszystko fajnie, ale jak poziom nauczania w twoim upatrzonym technikum? Może być mocne, a może być słabo jak z opowieści u mnie w mieście słyszę, że sobie czasem grają w CS'a i DSJ... rozumiem, że może być tam jedna lekcja luźna, bo coś tam, ale jak tak słucham to częściej, niż prawie wcale to to nie jest, tak więc nie zachęca.

Jak nie wiesz, to popytaj jakiś zaufanych ludzi, którzy mają jakieś ambicje i którzy tam poszli,a nie leni gdzie słyszę, że jest im za ciężko w tamtej szkole, bo za dużo wymają...
 

feshout

User


Wiek: 26

Do³±czy³: 04 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-09, 06:05   

Co fakt, to fakt. W moim upatrzonym technikum jest jednak poziom z tego co pytałem właśnie w sam raz i nie powinno być z tym problemu. W takim razie, dzieki za pomoc.
 

PanTotenowy  

Mega wymiatacz

Mr. Sinister



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-11-09, 17:20   

mat1313, u nas też grali z cs'a na dwóch pierwszych lekcjach, potem się już rozkręciło i z lekcji na lekcje robi się coraz trudniej. Ale dobrze, bynajmniej się czegoś idzie nauczyć.
_________________
"Say goodbye to sunshine, sunshine"
 

nyan  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 04 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-10, 00:16   

PanTotenowy napisa³/a:

mat1313Ale dobrze, bynajmniej się czegoś idzie nauczyć.


bynajmniej to nie to samo, co przynajmniej.
 

PanTotenowy  

Mega wymiatacz

Mr. Sinister



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-11-10, 12:00   

nyan napisa³/a:

PanTotenowy napisa³/a:

mat1313Ale dobrze, bynajmniej się czegoś idzie nauczyć.


bynajmniej to nie to samo, co przynajmniej.


Mój błąd.
_________________
"Say goodbye to sunshine, sunshine"
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-11-10, 20:55   

Spytam siÄ™ tak: wolisz serce czy rozum?
Serce - idź tam, gdzie najlepiej byś się czuł, nie patrz na dalsze życie, na to ile będziesz zarabiał
Rozum - technikum. Bo to najbardziej perspektywiczna szkoła w porównaniu z LO i zawodówką.
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-11-10, 21:08   

sacharon napisa³/a:

Rozum - technikum. Bo to najbardziej perspektywiczna szkoła w porównaniu z LO i zawodówką.


Czy ja wiem, na moje to wszystko zależy od włożonej pracy niz od tego, czy się wybierze do LO czy do zawodówki, czy technikum. Każda szkoła ma swoje plusy i minusy, a jak pójdzie do dobrej szkoły i coś z niej wyniesie, to to zaowocuje na przyszłość ;)
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-11-10, 21:13   

Tyle że po technikum raczej ma się zawód niż się nie ma. A jak po liceum pójdziesz na jakąś socjologię czy filozofię...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com