Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 00:59   Wybór kierunków , liceum.

hej :-P
w tym roku idę dopiero do 3kl. gimnazjum aczkolwiek chciałabym się powoli już "kierunkować". Mianowicie mam jak na razie tak owe plany:

- filologia angielska
- architektura
- dziennikarstwo
- biologia

Jeśli chciałabym iść na filologię musiałabym iść do liceum profilowanego , na kierunek humanistyczne z edukacją europejską , jeśli chciałabym iść na architekturę to na jaki kierunek musiałabym pójść , normalnie do LO? no i dziennikarstwo , to na pewno humanistyczne z ... ? i biologia.. to bio-chem. ale są jeszcze jakieś?

wierszyk: w przyszłości chciałabym zostać.. tłumaczem , architektem/projektantem , dziennikarzem/redaktorem naczelnym , biologiem.

Wiele opcji :hyhy:
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 07:24   

CheeryLipstick napisa³/a:

architekturÄ™ to na jaki kierunek


technikum o ile masz w pobliżu ;)

CheeryLipstick napisa³/a:

no i dziennikarstwo ,


Liceum o profilu zarzÄ…dzanie informacjÄ… albo czasami w LO tworzÄ… profile dziennikarskie.

Przed rekrutacją szkoły na pewno będą się reklamowały, więc wtedy możesz się co nieco dowiedzieć o skzołach w Twoich okolicach. A jak chcesz już teraz wiedzieć to możesz popytać się znajomych albo na stronach internetowych szkół są podane takie informacje. ;)
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

ibron  

Stały User

WÅ‚adca Marionetek


Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-02, 10:42   

Architektura to technikum- np. budowlane, lub LO do klasy o profilu mat-fiz. (tak myślę)

Dziennikarstwo- w LO zawsze są profile humanistyczne, lub humanistyczno-dziennikarskie, a filologia to klasa raczej językowa. Tak myślę przynajmniej.

CheeryLipstick napisa³/a:

Wiele opcji


Chyba za wiele, będziesz mieć problem przy wyborze jeśli uzyskasz dużo punktów na egzaminie.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 11:35   

ibron napisa³/a:

a filologia to klasa raczej językowa. Tak myślę przynajmniej.


I z rozszerzonym polskim, bo chyba na maturze wymagajÄ… takiego poziomu z tego przedmiotu.
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-07-02, 13:29   

CheeryLipstick napisa³/a:

- architektura


Planuję. Jestem na biolchemie w LO, a na maturze zdaję biologię i fizykę. Na architekturę krajobrazu wymagana jest biologia, a na inne związane z tym kierunki fizyka i matma. Do tego trzeba malować, bo przy rekrutacji jest brany przede wszystkim egzamin z rysunku, a dopiero później matura. Tak jest przy politechnikach i uniwersytetach. ASP wymaga ok. 80 prac do oddania i egzaminu z rysunku na trzech etapach. Przynajmniej tak słyszałam, ale nigdy nie chciałam studiować na ASP, więc się nie orientowałam dokładnie. =)

CheeryLipstick napisa³/a:

- filologia angielska
- architektura
- dziennikarstwo
- biologia



Musisz się zdecydować czy chcesz pójść w jednym czy drugim kierunku (biola/architektura czy dziennikarstwo/filologia), bo nie pogodzisz jednego z drugim.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 13:34   

¯yczę Wam tak w ogóle, żeby te kierunki, które wybieracie coś znaczyły i były realizowane, bo jak ja chodziłem do liceum, to nikogo nie obchodziło, że jesteśmy klasą humanistyczną, wszystkie były traktowane tak samo z różnych przedmiotów.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 14:02   

CheeryLipstick napisa³/a:

- filologia angielska



LO o profilu europejskim lub lingwistycznym

CheeryLipstick napisa³/a:

architektura



Jedno z wyjść to technikum architektoniczne gdzie napewno nauczysz sie rysunkow i.p.t. rzeczy potrzebnych na architekturze ale jesli zamierzasz isc na studia wiec technik jest ci nie potrzebny, zmarnowany rok.Tylko ze w liceum nie nauczysz sie rysunku ale mozesz isc na kurs bo sa takie.Jesli chodzi o profil to najlepszy mat-fiz-inf mat-fiz mat-inf mat-geo ogolnie mata i cos tam.

CheeryLipstick napisa³/a:

dziennikarstwo



LO o profilu humanistycznym dobrze by bylo z elementami dziennikarstwa

CheeryLipstick napisa³/a:

biologia



BIO-CHEM
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-07-02, 14:07   

poem sometimes, u mnie jest znaczna różnica miedzy biologią u mnie, a na takim humanie, np. Tak samo z innymi przedmiotami.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-07-04, 00:16   

Sama wybrałam klase europejsko-jezykową, bo marzy mi się praca tłumacza, ale u Ciebie to duży wybór, lepiej zobacz jeszcze przez 3 kl.gim. co bedzie Cię najbardziej interesować.
 

eMeF  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

Sk±d: ¿e znowu

   

Wys³any: 2009-07-09, 19:17   Re: Wybór kierunków , liceum.

CheeryLipstick napisa³/a:


- filologia angielska
- architektura
- dziennikarstwo
- biologia



generalnie to z każdego profilu da się na każdy z tych kierunków zdawać :-P Ja np jestem na profilu dziennikarsko-medialnym a składam papiery na architekturę ;)
ale tak generalnie to : filologia angielska to jakiś profil lingwistyczny , architektura raczej mat-fiz (+ zajęcia z rysunku architektonicznego) chociaż nie do końca bo matma na wydziale różni się od tej z LO a architektura to bardziej zdolności kreacyjne/projektowe i kreowanie przestrzeni . Dziennikarstwo profil dziennikarsko-medialny, humanistyczny,lingwistyczny no generalnie każdy xD biologia to oczywiście biol-chem ;)
 

bella16  

Stały User



ImiÄ™: Iza

Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-24, 21:33   

to gdzie się pójdzie do liceum też zależy bo będziesz przygotowywan na dany kierunek. z biologią możesz iść na przyrodniczy (przynajmniej u mnie taki profil jest:]) tam masz gegre i biologie . powodzenia w wyborze :-) ja już mam to za sobą na szczęście:D
 

evelinekk  

User


ImiÄ™: Ewela

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: malopolska

   

Wys³any: 2009-07-26, 12:33   

Hmm..
-filologia angielska
- architektura
- dziennikarstwo
- biologia

Dosyć duża rozbieżność.. Aczkolwiek.. możesz po prostu iść do liceum ogólnokształcącego..a jak już będziesz wiedziała na jakie studia chcesz pójść nio to zdasz maturkę z potrzebnych przedmiotów.. po za tym są również kursy przygotowawcze.

No chyba, że zdecydujesz się na jeden konkretny kierunek.. no to wtedy nic trudnego. Jeśli filologia angielska to np liceum humanistyczne albo z jakimś profilem z j. ang. Architektura- to jak ktoś wcześniej mówił technikum( teraz są różneeee technika, profile więc znajdziesz coś o tej tematyce). Dziennikarstwo- liceum profil dziennikarski, sportowo-dziennikarski lub humanistyczny itp. Biologia? Liceum z przedmiotami rozszerzonymi biologia-chemia, albo profil przyrodniczy itp.

Ale masz jeszcze czas. Twoje preferencje pewno jeszcze siÄ™ zmieniÄ… :-)
¯yczę trafnego wyboru :-D
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2009-07-26, 13:43   

Cytat:

jeśli chciałabym iść na architekturę to na jaki kierunek musiałabym pójść , normalnie do LO?


Na pewno byś musiala chodzić na jakieś zajęcia z rysunku, bo na architekturę (chyba nie jestem pewna) jest egzamin z rysunku. Poza tym ważna jest matma, fizyka i może chemia. Więc kierunek ścisły. Mat-fiz. albo inny.

Cytat:

no i dziennikarstwo , to na pewno humanistyczne z ... ?


Z dziennikarstwem? U mnie w szkole, klasa niższa humanistyczna, ma oboziązkowe lekcje dziennikarstwa czy czegos tam podobnego.

Cytat:

filologia angielska


Rozszerzony ang i polski.
_________________
Wczoraj kwiatki sypała w kościele.
Dziś z kwiatków balsam smaruje po ciele.
 

SkiesSoBlue.  

User



Do³±czy³a: 11 Pa¼ 2009

Sk±d: over the hills...

   

Wys³any: 2009-10-28, 19:31   

Amelia napisa³/a:

filologia angielska

Rozszerzony ang i polski.



bzdura z tym rozszerzonym polskim, jestem na filologii ang. a polski zdawałam podstawowy, jak większa połowa moich znajomych.
ps w liceum byłam w klasie o profilu lingwistycznym, jednak niektórzy z roku dostali się na filologie po biol-chem, ważna jest matura.

znajoma jest na architekturze, chodziła do technikum rolniczego o profilu architektura krajobrazu, na maturze zdawała biologię rozsz. i wok.

co do dziennikarstwa liceum profil human. matura z polskiego rozsz i wos też najlepiej rozsz.
_________________
'Scena po scenie, nasze życie jest jak spektakl,
choć nam-aktorom być to może trochę nie w smak
i tak, jak martwe kukły, bez najmniejszej woli swojej
robimy często to, co niesie nam spektaklu kolej...'
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-10-28, 19:40   

SkiesSoBlue. napisa³/a:

Amelia napisał/a:
filologia angielska

Rozszerzony ang i polski.


bzdura z tym rozszerzonym polskim, jestem na filologii ang. a polski zdawałam podstawowy, jak większa połowa moich znajomych.



Zasady kwalifikacji dla kandydatów z nową maturą

W postępowaniu kwalifikacyjnym brane są pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów:
• jÄ™zyk angielski - poziom rozszerzony
• jeden przedmiot spoÅ›ród nastÄ™pujÄ…cych: biologia, chemia, fizyka z astronomiÄ…, geografia, historia, historia sztuki, jÄ™zyk francuski, jÄ™zyk grecki i kultura antyczna, jÄ™zyk hiszpaÅ„ski, jÄ™zyk Å‚aciÅ„ski i kultura antyczna, matematyka, jÄ™zyk niemiecki, jÄ™zyk polski, jÄ™zyk rosyjski, jÄ™zyk wÅ‚oski, wiedza o spoÅ‚eczeÅ„stwie - poziom podstawowy albo rozszerzony

teoretycznie podstawowy lub rozszerzony, mile widziany rozszerzony jak zawsze.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com