Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: slow | 2010-01-05, 15:04

Autor

Wiadomo¶æ

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-01-04, 21:58   

Cytat:

Kim chcielibyscie zostac w przyszlosci?


Jest już na forum oddzielny temat.

Cytat:

I chcialam spytac na jakim wy jestescie?


Temat:W jakiej szkole wylądowaliście, w którym piszemy też o profilach.
O dobrze płatnych zawodach też jest temat. I o tym, że ktoś nie chce do klasy humanistycznej i gdzie ma iśc.

Ale ok, znów będzie, ze ja się czepiam i zamykam tematy. Więc niech inny mod na to spojrzy.

Ja byłam w klasie biologiczno-chemicznej z rozszerzoną fizyką. Nauki było multum. Ale nie narzekam. Podobało mi się. Miałam najlepszą klasę pod słońcem.
Dobrze płatny jest prawie każdy zawód jeśli ktoś potrafi się dobrze zakręcić i wykorzystać umiejętności.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-01-04, 22:06   

Ja jestem na biol-chemie , to wszystko zależy od podejścia bo w gimnazjum marzyłem o dziennikarstwie, ale za sprawą ojca poszedłem w stronę biologii.

Dobrze płatna praca nie znaczy taka , którą będziesz wykonywała z przyjemnością. Ja się bym świetnie czuł jako ratownik medyczny chodź nie jest dobrze płatną pracą. W sferze wydaje mi się ,że marzeń pozostaje myślę lekarz a w sferze realiów ratownik medyczny lub laborant.

Może coś Cię zainteresuje , profil klasy nie oznacza od razu zawodu , moja nauczycielka od polskiego była w biol chemie. Zależy wszystko od tego jak ty sobie wyobrażasz przyszłośc.
 

Carolin*  

Mega wymiatacz

panna z cukru



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-04, 22:08   

Cytat:

I chcialam spytac na jakim wy jestescie?


mat-inf

Cytat:

czy wam sie tam podoba?


Wiadomo, nauki jest duzo więcej niz w gimnazjum, ale jak dobry nauczyciel to lekcje nie są takie straszne. Szczerze, to spodziewałam się gorszego, a nie jest źle.

Cytat:

Jakie zawody są dobrze płatne?Oprocz aktorki piosenkarki itp


Oczywiście lekarz, myślę, że projektant, tłumacz i ww.

Cytat:

Kim chcielibyscie zostac w przyszlosci?


Architektem.
_________________
"Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę."



hue hue
raz jestem a raz mnie nie ma
 

Patka  

User



Do³±czy³a: 06 Sty 2010

Sk±d: Krk

   

Wys³any: 2010-01-06, 13:56   

Jestem na mat-fizie w klasie dwujęzcznej.

Bardzo mi sie podoba.

Dobrze płatne zawody - lekarz, prawnik

Chce być tłumaczem
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 14:32   

Cytat:

Dobrze płatne zawody - lekarz, prawnik


Od kiedy prawnik jest dobrze płatnym zawodem?
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Patka  

User



Do³±czy³a: 06 Sty 2010

Sk±d: Krk

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:21   

Nataniel napisa³/a:

Cytat:
Dobrze płatne zawody - lekarz, prawnik

Od kiedy prawnik jest dobrze płatnym zawodem?



dobry prawnik dużo zarabia.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:37   

Nie dobry prawnik, a prawnik ze znajomościami. Bo jeśli nie masz znajomości, to Twoje studia wyglądają tak: przez 5 lat ostro zakuwasz (bo noe oszukujmy się, kierunek do najłatwiejszych nie należy), a potem robisz za 1750 zł na rękę. ¯aden rarytas, a i konkurencja duża, teraz prawo jest jednym a najbardziej obleganych kierunków.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 22:10   

Nataniel, jakie Ty opowiadasz herezje, to głowa boli, już w którymś temacie coś takiego widzę.
¦rednia płaca prawnika to 3600 zł., wliczając w to aplikantów i referentów, których w zasadzie w zestawieniu nie powinno być, bo nikt nie jest aplikantem całe życie.
Aplikacje to króciutki okres czasu, po którym zostaję się np. takim adwokatem, który średnio zarabia już 9000.

Te kilka lat ciężkich studiów prawniczych procentuje w przyszłości. Co jeszcze? Medycyna, architektura, większość kierunków AGHu, typu mechatronika, itp, informatyka po dobrej politechnice, kierunki ekonomiczne na SGGW, i w zasadzie to tyle.
Papierek z najlepszego Uniwersytetu w tej chwili nie daje gwarancji znalezienia dobrze płatnej pracy, z kierunkami humanistycznymi jest tak, że najbardziej liczy się niestety talent i masa sprytu.
Co odradzam? Politologie, socjologie (nie znam nikogo, kto po tych studiach pracuje jako socjolog :wstyd: ) jakieś rzeczy typu stosunki międzynarodowe, europeistyki, i inne zapchaj-dziury.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 22:21   

Cytat:

Nataniel, jakie Ty opowiadasz herezje, to głowa boli, już w którymś temacie coś takiego widzę.
¦rednia płaca prawnika to 3600 zł., wliczając w to aplikantów i referentów, których w zasadzie w zestawieniu nie powinno być, bo nikt nie jest aplikantem całe życie.
Aplikacje to króciutki okres czasu, po którym zostaję się np. takim adwokatem, który średnio zarabia już 9000.


Powtarzam tylko to, co mówią mi osoby, które studiują prawo. Raczej z efektów poszukiwania pracy nie są zadowolone. Ale może tylko ja mam pecha do takich znajomych ;) .

Cytat:

Co odradzam? Politologie, socjologie (nie znam nikogo, kto po tych studiach pracuje jako socjolog ) jakieś rzeczy typu stosunki międzynarodowe, europeistyki, i inne zapchaj-dziury.


Moja znajoma jest magistrem europeistyki i pracuje jako kierownik w supermarkecie, więc niestety zgadzam się, że to raczej mało przyszłościowy zawód.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Turas  

Stały User



ImiÄ™: Turas

Wiek: 33

Do³±czy³: 21 Gru 2009

Sk±d: Ko³obrzeg

   

Wys³any: 2010-01-06, 22:55   

Ja jestem w technikum na profilu ekonomicznym.

Kiedyś jak się przedstawiałęm obiecałem Wam że opowiem Wam coś o tym.
A że zostałęm zasypany wiadomościami żeby opowiedzieć tą wstrząsającą opowieść postanowiłem że uczynie to właśnie dzisiaj :hyhy:

Technik Ekonomista, jak to kozacko brzmi. Powiedzcie to sami. ¦miało Powiedzcie głośno "Technik Ekonomista". Czad co nie ?
I właśnie dlatego postanowiłem iść do mojej szkoły na ten kierunek.

Co po 3 latach myśle o nim :-D
¯e to była jedna z gorszych decyzji w moim życiu. Masakra nic nie nauczyłem się od 3 lat z zawodowych :P

Więc wrazie czego nie polecam, chyba że kogoś kręcą cyferki i rachunkowość
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-06, 22:59   

Cytat:

Więc wrazie czego nie polecam, chyba że kogoś kręcą cyferki i rachunkowość


Moja mama jest w szkole policealnej na techniku rachunkowości. Fakt, dużo cyferek, liczenia, pisania jakichś wzorów dokumentów. Ale jej to odpowiada.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Turas  

Stały User



ImiÄ™: Turas

Wiek: 33

Do³±czy³: 21 Gru 2009

Sk±d: Ko³obrzeg

   

Wys³any: 2010-01-06, 23:07   

Nataniel napisa³/a:

Moja mama jest w szkole policealnej na techniku rachunkowości. Fakt, dużo cyferek, liczenia, pisania jakichś wzorów dokumentów. Ale jej to odpowiada.




SZACUNEK :P

no niestety ja odpadam. No ale co. Maturka za rok, zawodowe testy taż, dać i iść dalej.
I najlepiej jak najszybciej zapomniec :->
 

tyrymtymtym

User


Do³±czy³: 13 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 14:56   

wolek14 napisa³/a:

Szkoda że patrzysz w przyszłość tak materialnie... Najważniejsze to robić w życiu to co się kocha... A nie to co najlepiej płacą, bo nie będzie Cie ta praca satysfakcjonować...



Szkoda, że patrzy w przyszłość tak materialnie? Każdy teraz chce mieć dobrą pozycję społeczną, mieć na różne zachcianki i nie bać się, że nie starczy Ci od 1 do 1 na życie.
Z robienia tego co się kocha nie zawsze da się wyżyć.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 15:05   

Cytat:

Każdy teraz chce mieć dobrą pozycję społeczną, mieć na różne zachcianki i nie bać się, że nie starczy Ci od 1 do 1 na życie.
Z robienia tego co się kocha nie zawsze da się wyżyć.


I właśnie tacy ludzie częściej chorują w przyszłości na depresję, bo nie czują spełnienia w życiu, nie są zadowoleni z pracy, itp.
Pewnie, że można wyżyć z robienia tego, co się kocha, ale trzeba to rzeczywiście kochać - tak, aby inni od razu widzieli, że nie jesteś kimś, kto ukończył dany kierunek z nudów, ale pasjonatą. A na zachcianki zawsze można sobie dorobić, no chyba, że tą zachcianką jest Ferrari.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-01-12, 16:54   

JA mam problem, bo się nienawidzę uczyć rzeczy, których nie lubię i bardzo źle je przyswajam (im mniej lubię, tym gorzej). Póki co mam niezły bajzel w głowie nt tego, kim będę w życiu, ale mierzę na świecką teologię. Ale mam na szczęście jeszcze 5 miechów na decyzję :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com