Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

taktak25

User


Dołączył: 05 Maj 2019

   

Wysłany: 2019-10-01, 01:50   Wybory

Juz za 2 tygodnie wybory i dalej nie wiem na kogo glosowac. Na kogo wy oddacie glos i dlaczego? Moze, kto mnie przekona.
 

kotekmagellanek  

User


Imię: Madzia

Wiek: 17

Dołączyła: 30 Sie 2017

   

Wysłany: 2019-10-02, 20:24   

Jestem niepełnoletnia i totalnie nie wiem nic o polityce, więc nie mam w tej kwestii zdania. Trochę mnie to martwi, bo w przyszłym roku kończę 18 i będę mogła głosować, a w sumie to nie mam zielonego pojęcia na kogo i będę kolejnym obywatelem, który nie wie co dzieje się w rządzie jego własnego kraju i albo wcale nie głosuje, albo głosuje na kogokolwiek/na kogoś, na kogo głosuje jego środowisko. Smutne :(
 

Jimmy FoX  

VIPImię: Tomasz

Wiek: 28

Dołączył: 26 Lip 2008

Skąd: Birmingham

   

Wysłany: 2019-10-02, 23:05   Re: Wybory

taktak25 napisał/a:

Juz za 2 tygodnie wybory i dalej nie wiem na kogo glosowac. Na kogo wy oddacie glos i dlaczego? Moze, kto mnie przekona.

Skorzystaj z latarnia wyborczego.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Straho  

Pogromca postówImię: Jacław

Wiek: 31

Dołączył: 04 Wrz 2008

   

Wysłany: 2019-10-03, 08:51   

Ja będę głosował na konfederację.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

AT4  

Wymiatacz

...Wiek: 22

Dołączył: 29 Mar 2013

   

Wysłany: 2019-10-04, 03:13   

Ja narysuję na karcie wyborczej wielkiego penisa. :-)
_________________
Nikt nie może cię uratować, tylko ty sam.
 

Straho  

Pogromca postówImię: Jacław

Wiek: 31

Dołączył: 04 Wrz 2008

   

Wysłany: 2019-10-04, 20:55   

To zachowasz się jak idiota.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence griseImię: Łukasz

Wiek: 25

Dołączył: 07 Sty 2010

   

Wysłany: 2019-10-05, 10:43   

Ja zagłosuję na Lewicę. Chociaż poglądy mam bliższe Razem i PPS niż Wiośnie i SLD, to cieszy mnie, że partie te zawiązały porozumienie. Lewica oferuje socjal podobnie jak PiS, ale jest jednocześnie znacznie bardziej pro-pracownicza: obiecuje ograniczenie umów śmieciowych i zwiększenie kompetencji Państwowej Inspekcji Pracy. To zmiany korzystne dla większości społeczeństwa - najbogatsi troszeczkę zbiednieją, klasa średnia otrzyma nieco więcej wsparcia od państwa, zaś najubożsi dostaną wsparcie i zabezpieczenie.

Dodatkowo, Lewica otwarcie mówi o wykluczeniu komunikacyjnym czy problemach z dostępem do lekarzy (szczególnie ginekologów) w małych miejscowościach. Pochodzę ze wsi w gminie Trzebinia (małopolskie) i doskonale dostrzegam pierwszy z tych problemów. Wielokrotnie miałem problem z dotarciem do Chrzanowa, bo autobusy ZKKM jeżdżą rzadko, a prywatne mają rozkłady znane osobom wtajemniczonym - w praktyce tym, które jeżdżą regularnie. Chcąc ze wsi dojechać do Krakowa, więcej czasu potrzebowałbym prawdopodobnie na transport ze wsi do Chrzanowa (8km) niż z Chrzanowa do Krakowa (40km).

Ponadto, Lewica dużą wagę przykłada do kwestii szkolnictwa (dentyści, edukacja seksualna, religia, pensje nauczycieli) oraz służby zdrowia.

Światopoglądowo - jeśli można to jeszcze tak nazwać - celem Lewicy jest niewątpliwie powstrzymanie klerykalizmu. Nie chodzi tu jednak o religię jako taką, a o przekazywane Kościołowi pieniądze oraz nieruchomości. Przedstawiciele Lewicy od czasu do czasu zwracają również uwagę na konieczność renegocjacji konkordatu, który w tym momencie stawia Kościół zbyt często ponad prawem. Poza tym, wbrew obiegowej opinii Lewica nie zajmuje się kwestiami światopoglądowymi, gwarantując pełną wolność i pełny szacunek państwa do przekonań obywatela.

Lewica nie nazywa problemów osób LGBT+ kwestiami światopoglądowymi, jak pozostałe ugrupowania. Wspólne rozliczanie podatków, współdzielenie ubezpieczeń NFZ, wspólnota majątkowa, prawo do informacji o stanie zdrowia czy prawne uznanie za osobę najbliższą nie są kwestiami światopoglądowymi, tylko bytowymi, a czasami również pracowniczymi. Podobnie, stwierdzony przez lekarza transseksualizm jest kwestią medyczną i nie ma ze światopoglądem niczego wspólnego.

Mówiąc krótko, Lewica łączy najlepsze cechy PiSu i najlepsze cechy dawnej PO. Wyciąga je jednak z politycznych tradycji robotniczych i ludowych, co czyni je skierowanymi w pierwszej kolejności na człowieka (robotnika, obywatela), a dopiero w dalszej na idee. Dlatego to właśnie Lewica ma moje poparcie.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

  

Damn  

Pogromca postów

Queen DudeWiek: 24

Dołączyła: 10 Kwi 2010

   

Wysłany: 2019-10-05, 18:11   

Cytat:

Pochodzę ze wsi w gminie Trzebinia (małopolskie) i doskonale dostrzegam pierwszy z tych problemów. Wielokrotnie miałem problem z dotarciem do Chrzanowa, bo autobusy ZKKM jeżdżą rzadko, a prywatne mają rozkłady znane osobom wtajemniczonym - w praktyce tym, które jeżdżą regularnie. Chcąc ze wsi dojechać do Krakowa, więcej czasu potrzebowałbym prawdopodobnie na transport ze wsi do Chrzanowa (8km) niż z Chrzanowa do Krakowa (40km).Oh man, I feel you, dokładnie stamtąd pochodzę xD Tzn ja akurat jestem z Trzebini jako miasta, i jest spoko - busy jeżdżą. Ale sołectwa (poza Młoszową, Dulową które są na trasie) mają spory problem. U mnie to działa w drugą stronę - szukając lekarza łatwiej mi jechać do Krakowa, niż do Chrzanowa jeśli gabinet byłby gdzieś na jego obrzeżach.

I tak samo głosuję na lewicę. Konfederacja to ściema a nie liberalizm - liberalizm z założenia jest wolnościowy, a konfederacja poza (skrajną i źle pojętą) wolnością gospodarczą wolności nie daje wcale, a jeszcze bardziej ją ogranicza. Kobiety wciąż nie będą miały pełnej władzy nad swoją rozrodczością, a osoby w związkach homoseksualnych nie będą mogły swobodnie pokazywać się na ulicy, nie mówiąc już o formalizowaniu związków. Prawa pracownicze nie będą już istotne - w końcu pracodawca jest wolny i może zatrudniać kogo chce, nawet jeżeli jego decyzja jest arbitralna. Służba zdrowia i edukacja mają być sprywatyzowane, co pogłębi nierówności społeczne i pozbawi dostępu do podstawowych świadczeń osoby, które są biedne, którym w życiu nie wyszło - ale to ich wina, gdyby byli zdolni, to niewidzialna ręka rynku sprawiłaby, że byliby milionerami. Droga przedsiębiorców do dewastacji środowiska zostanie otwarta - wystarczy mieć pieniądze i nie trzeba przejmować się ludźmi, którzy będą żyć w skażonym środowisku, na nieprzyjaznej planecie w następnych pokoleniach - w imię postępu. Co to za wolność? To wolność WYBRANYCH i operowanie na ułudzie. Kapitalizm nie doprowadza na dłuższą metę do niczego dobrego.

Na kogo głosować? wypełnić sobie quiz na mamprawowiedziec.pl, a następnie znaleźć kandydatów o najwyższym % zgodnych odpowiedzi w swoim okręgu wyborczym. Latarnika nie polecam - czasem można natknąć się na oszukaństwa w przypadku niektórych kandydatów. Mi wyszło, że powinnam głosować na lewicę, ale później po rozwiązaniu quizu na wspomnianej wyżej stronie okazało się, że jest kilkoro kandydatów startujących z list lewicy, którzy mają poglądy zupełnie sprzeczne z moimi, ale i ogólnie z poglądami lewicy! uważajcie na to
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Damianos13  

User


Dołączył: 31 Sie 2019

   

Wysłany: 2019-10-06, 16:01   

PIS
 

AT4  

Wymiatacz

...Wiek: 22

Dołączył: 29 Mar 2013

   

Wysłany: 2019-10-13, 02:15   

Cytat:

To zachowasz się jak idiota.Tak szczerze to wcale nie idę, nie ma partii na które warto oddawać swój głos. To kto wygra wielkiej różnicy mi nie zrobi szczerze mówiąc :). Tu socjalizm i tu socjalizm pełną gębą a to, że jakaś strona zalegalizuje lgbt czy tego nie zalegalizuje jest naprawdę tak mało istotnym problemem w skali istnienia państwa, że to aż śmieszne iż zwraca się na to uwagę podejmując wybór na kogo oddać swój głos. Ja jestem za zdroworozsądkowym zarządzeniem finansami państwa gdzie jest też miejsce na konieczny w jakimś stopniu socjal ale nie to co dzisiaj ma miejsce. Martwi mnie bardziej to, że ze względu na nadchodzące niestabilne czasy wynikające z osłabienia dominacji USA na świecie nasi rządzący kolejny raz podejmą jakieś idiotyczne decyzje które postawią nas w pozycji tych przegranych jak to bywało już czasami w przeszłości.

Mamy tyle tych partii politycznych ale jakoś wielkich różnic nie widzę w ich polityce.
_________________
Nikt nie może cię uratować, tylko ty sam.
 

Straho  

Pogromca postówImię: Jacław

Wiek: 31

Dołączył: 04 Wrz 2008

   

Wysłany: 2019-10-17, 16:56   

AT4 napisał/a:

Tak szczerze to wcale nie idę


:dobani:
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Bartek987654321  

User

hyhy


Imię: Bartek

Wiek: 19

Dołączył: 12 Gru 2019

   

Wysłany: 2020-01-04, 16:06   

Konfederacja
 

hiphop  

User


Wiek: 21

Dołączył: 16 Gru 2018

   

Wysłany: 2020-01-04, 23:03   

Oddałem swój głos na Konfederację
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com