Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

taktak25

User


Do³±czy³: 05 Maj 2019

   

Wys³any: 2021-02-01, 23:07   

kasia_demaÅ„ska napisa³/a:


A nie masz moralnego problemu z tym, że z pobudek politycznych robisz kartę przetargową z życia bezbronnych dzieci?


To nie tylko podbudki polityczne.
Nie mam problemu z tym, ze moja empatia podpowiada mi, iz lepiej jakby dziecko sie nie urodzilo, niz gdyby mialo urodzic sie warzywem, skrajnie zdeformowane lub bez mozgu, wymgajace opieki do konca zycia co wiaze sie z dramatem, tego dziecka, jego rodzicow jak i calej rodziny. Zadna emocjonalna gra slow typu "mordowanie" "bezbronne dzieci" nie robi na mnie wrazenia, bo rownie dobrze moge napisac, ze jestescie za mordowaniem dzieci w przypadku aborcji w wyniku zagrozenia zycia matki.

[ Dodano: 2021-02-01, 23:14 ]

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

taktak25 napisa³/a:

Ten uzytkownik to jakis troll? Bo nie wiem czy prowadzic dalsza dyskusje.



oczywiscie ze jestem Trollem i bede "trollował takich jak ty :D "

taktak25 napisa³/a:



PO rzadzilo 8 lat i pomimo jak twierdzisz gorszych rzadow od PiSu Polska nadal isnieje i sie rozwijala majac wzrost PKB pomimo kryzysu. Nic nie padnie ani za rzasu PiSu ani za rzadu innej partii.



Po pierwsze zrozum ze PO i Pis są z tej samej gliny , nawet kiedys sami chcieli stratować w jednej Koalicji , To sĄ Partie z Układu okrągłego stołu czyli układu z komunistami. Nie ma znaczania która partia z nich ma ster w ręku. Polacy i tak toną w sieci pracując za miskę ryżu.

Polska rozwija sie tylko dzieki cieżkiej pracy ludzi , przedsiębiorców, robotników itd. pomimo abusrdalenj biurorkacji i podatków. jakoś dajemu jeszcze rade. Polacy pracuja najwiecej w Europie i gdyby nie te wszystkie ograniczenia przeszkody jakie nam stawiaja komunistyczne rzady to bylibysmy liderem w Europie.

taktak25 napisa³/a:

Kompromis aborcyjny to dalej "mordowanie dzieci" wedlug twojej teorii. Wiec wiekszosc Polakow jest za mordowaniem.



według teori i niestety praktyki bo są mordowanie dzieci które maja tylko podejrzenie ze moga mieć chorobe dawna. Ostatni wyrok Trybunału właśnie zmienia ten punkt. Kobieta nadal ma prawo dokonać aborcji jesli jej zycie jest zagrożone, co uwazam ze jest w porządku.



Za duzo gdybania, za duzo przypuszczen, za duzo torii spiskowych.
 

  

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2021-02-01, 23:22   

jakich teori spiskowych przecież to same fakty

[ Dodano: 2021-02-01, 23:37 ]

taktak25 napisa³/a:

To nie tylko podbudki polityczne.
Nie mam problemu z tym, ze moja empatia podpowiada mi, iz lepiej jakby dziecko sie nie urodzilo, niz gdyby mialo urodzic sie warzywem, skrajnie zdeformowane lub bez mozgu, wymgajace opieki do konca zycia co wiaze sie z dramatem, tego dziecka, jego rodzicow jak i calej rodziny. Zadna emocjonalna gra slow typu "mordowanie" "bezbronne dzieci" nie robi na mnie wrazenia, bo rownie dobrze moge napisac, ze jestescie za mordowaniem dzieci w przypadku aborcji w wyniku zagrozenia zycia matki.



Co za bzdury . Jak człowiek może urodzić sie bez mózgu :facepalm: Mówisz o empatii a chcesz mordować dzieci. Znasz w ogóle prawo jakie obowiązuje w Polsce? przy zagrożeniu zycia lub zdrowia Matka ma prawo dokonać aborcji to jej wybór i tak powinno być. Wady letalne zagrażają zyciu matki.. Problem rozbija sie o to ze normalni ludzie nie chcą mordować dzieci z dawnem bo uwazamy ze kazdy ma prawo do zycie nie ważne czy ma dawna czy ma skośne oczy jest homseksualistą tranwestytą ma prawo zyc jak kazdy z nas . ( to własnie zmienia wyrok trybunału ) Tylko takie zjeby jak Hitler i zwolennicy aborcji chcą mordowac ludzi ze wzgedu na to ze nie są tacy jak oni tego chcą. Zreszta Postulat Strajku Kobiet to aborcja na życzenia wiec im wcale nie chodzi o wady latelne One chca skrobać dla swojego komfortu, a przecież jak sie nie chce mieć dzieci wystarczy uzywać antykoncepcji, to proste.

[ Dodano: 2021-02-01, 23:45 ]
I jeszcze jedno jak dziecko urodzi sie zdrowe a po 3 miesiachch okaze sie ze jednak ma Dawna to zabicie go bedzie ok? Bo przeciaz aborcja jest ok
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

  

taktak25

User


Do³±czy³: 05 Maj 2019

   

Wys³any: 2021-02-02, 00:17   

Doedukuj sie troche kolego to wtedy pogadamy

https://pl.sputniknews.com/swiat/201707235933346-czy-czlowiek-moze-urodzic-sie-bez-mozgu/

Czyli teraz piszesz, ze homoseksualisci tez maja prawo do zycia, a potem ich wyzywasz od pedalow w rurkach. Z dzieci z downem tez sie nabijasz? Czuje trolling albo mocna hipokryzje. O empatii to ty nie powinienes sie w ogole wypowiadac.
 

  

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2021-02-02, 14:17   

taktak25 napisa³/a:

To nie tylko podbudki polityczne.
Nie mam problemu z tym, ze moja empatia podpowiada mi, iz lepiej jakby dziecko sie nie urodzilo, niz gdyby mialo urodzic sie warzywem, skrajnie zdeformowane lub bez mozgu, wymgajace opieki do konca zycia co wiaze sie z dramatem, tego dziecka, jego rodzicow jak i calej rodziny. Zadna emocjonalna gra slow typu "mordowanie" "bezbronne dzieci" nie robi na mnie wrazenia, bo rownie dobrze moge napisac, ze jestescie za mordowaniem dzieci w przypadku aborcji w wyniku zagrozenia zycia matki.


Jak ja uwielbiam rozmowę z kimś, kto nie rozumie, co się do niego mówi... :facepalm:

Przecież nikt z nas (ani Trybunał) nie neguje zasadności przerwania ciąży w przypadku wad letalnych czy zagrożenia życia matki. Czytaj ze zrozumieniem.

Chodziło mi o to, że popierając "Strajk Kobiet" z powodu awersji do jednej z partii politycznych (co sam napisałeś w pierwszym poście), popierasz również aborcję na życzenie. I zapytałam, czy nie masz z tym problemu. Oraz czy naprawdę odpowiada Ci rola pożytecznego idioty.
Odpowiada Ci?
 

taktak25

User


Do³±czy³: 05 Maj 2019

   

Wys³any: 2021-02-02, 14:35   

Czyli osoby ktore uczestnicza w Marszu Niepoodleglosci sa pozytecznymi idiotami w rekach Bakiewicza i ludzi z konfederacji, nieswiadomie popierajac skrajnych naziolow krzyczacych "Polska dla Polakow"?

Otoz nie. Wiekszosc celebruje odzyskanie niepdleglosci, tak samo jak ja, jestem za kompromisem aborcyjnym, a nie za aborcja na żądanie. Bo taki byl pierwotny cel manifestacji, ktory wyniosl na ulice glownie normalnych zbuntowanych mlodych ludzi, a nie garstke oszalalych feministek na doczepke.

To nie brak aborcji an zyczenie spowodowal bunt mlodych ludzi, ale usuniecie kompromisu, ktory byl gwarantem zgody i zrozumienia prez kilkadzisiat lat.

Pomysl troche, a nie graj na emocjoach, przez swoje manipulacje slowna, probujac imputowac mi inna role niz prezentuje.
 

  

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2021-02-02, 17:18   

Taktak 25

Reasumując popierasz kompromis aborcyjny przez który co roku ginie około 2 tys Polskich istnien tylko dlatego ze maja Dawna lub są podejrzenia ze moga mieć tą chorobe.
Tak jak Hitler popierał mordowanie żydów tylko dla tego że byli żydami. Przeszkadza ci ze ktos na marszu niepodległości krzycy hasła Polska dla Polaków nazywasz go nazistą. A sam chcesz mordować nie winne dzieci bo moga byc chore na dawna i nazywasz to empatią No co za zjeb
:idiota:
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

taktak25

User


Do³±czy³: 05 Maj 2019

   

Wys³any: 2021-02-02, 17:55   

Doedukuj sie czym moze byc zespol downa i jaka forme moze przybrac oraz polecam porozmawiac z ludzmi, ktorzy nie daja rady wychowywac takie dzieci psychicznie i finansowo, a panstwo im nie pomaga. To jest tragedia dla calej rodziny, a tobie widze cierpienie innych osob sprawia przyjemnosc.

I prosze zainwestuj w slownik, bo mam wrazenie, ze rozmawiam z 12 latkiem. Przepraszam, 12 latek pisze poprawniej niz ty.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2021-02-02, 18:08   

typowe brak ci argumentów to czepiasz sie literówek jak sfrustrowana gimnazjalistka
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2021-02-02, 19:29   

taktak25 napisa³/a:

jestem za kompromisem aborcyjnym, a nie za aborcja na żądanie. Bo taki byl pierwotny cel manifestacji, ktory wyniosl na ulice glownie normalnych zbuntowanych mlodych ludzi, a nie garstke oszalalych feministek na doczepke.


Pierwotny cel może i był, ale tylko jako magnes dla tłumu "normalnych zbuntowanych młodych ludzi", którzy w ten sposób dali się perfidnie wykorzystać. Ci mądrzejsi i bardziej świadomi szybko się zorientowali i wycofali się z popierania tego cyrku, dlatego te obecne protesty to ilościowo już taki sam margines jak parady równości. Niestety, ci mniej ogarnięci "normalni zbuntowani młodzi ludzie" dalej to popierają na zasadzie "nieważne, nic nieważne, byle dokopać PiS!"
Strajk "kobiet" nie mówi o kompromisie, tylko postuluje aborcję na życzenie za pomocą wdzięcznych i kulturalnych haseł typu "moja p...a, moja sprawa". Jeśli popierasz takie postulaty, to cóż... sam sobie wystawiasz świadectwo.

taktak25 napisa³/a:

To nie brak aborcji an zyczenie spowodowal bunt mlodych ludzi, ale usuniecie kompromisu, ktory byl gwarantem zgody i zrozumienia prez kilkadzisiat lat.


W tym "kompromisie" niewiele się zmieniło. Tylko zapis chroniący dzieci z wadami niezagrażającymi życiu, spośród których większość to dzieci z zespołem Downa. Naprawdę uważasz, że ich życie ma mniejszą wartość niż Twoje?

taktak25 napisa³/a:

Pomysl troche, a nie graj na emocjoach, przez swoje manipulacje slowna, probujac imputowac mi inna role niz prezentuje.


Będę Ci wdzięczna za wskazanie mi fragmentów moich wypowiedzi, które świadczą o braku myślenia lub graniu na emocjach. Wypowiadam swoje zdanie (do czego każdy ma prawo) i zadaję Ci pytania na temat Twoich poglądów (do czego też mam prawo, a Ty masz prawo odpowiedzieć lub nie odpowiedzieć).

taktak25 napisa³/a:

Doedukuj sie czym moze byc zespol downa i jaka forme moze przybrac oraz polecam porozmawiac z ludzmi, ktorzy nie daja rady wychowywac takie dzieci psychicznie i finansowo, a panstwo im nie pomaga. To jest tragedia dla calej rodziny, a tobie widze cierpienie innych osob sprawia przyjemnosc.


Znasz osobiście chociaż jedno dziecko z zespołem Downa? ("Downa piszemy z dużej litery, panie purysto ortograficzny). Bo ja znam ich dużo. Tak się składa, że w najbliższej rodzinie mam osobę z upośledzeniem umysłowym (nie z zespołem Downa) i bardzo dobrze znam środowisko szkolnictwa specjalnego. Owszem, są dzieci z Downem, które są obarczone ciężkimi wadami serca czy innych narządów, ale większość z tych, które znam, nie ma większych problemów zdrowotnych, a jedynie opóźnienie w rozwoju wynikające z trisomii. Przy czym są to dzieci pogodne, bardzo empatyczne i cieszące się życiem. Nie leżą jak warzywka, ale rozwijają się, uczą się czytać i pisać, co prawda robią to dużo wolniej niż ich zdrowi rówieśnicy, ale cóż... dostali od losu to, co dostali, trudno mieć o to do nich pretensje. Ponawiam pytanie - uważasz, że ich życie jest mniej warte niż Twoje?

Zgadzam się, że pomoc państwa powinna być większa, ale ona mimo wszystko JEST. Rodzice tych dzieci mają prawo do świadczenia pielęgnacyjnego (obecnie w całkiem przyzwoitej wysokości), zasiłku pielęgnacyjnego i innych świadczeń (np. z PFRON), często też dzieci mogą korzystać z darmowych dowozów do szkoły (to zależy od miasta/gminy, gdzie mieszkają, ale nie jest źle), refundacji sprzętu do rehabilitacji itp.

Z moich obserwacji wynika, że problem często leży gdzie indziej, a mianowicie w postawie szanownych tatusiów, czyli tzw. "mężczyzn", którzy obok prawdziwego mężczyzny nigdy nawet nie stali. Otóż ci panowie, kiedy urodzi im się niepełnosprawne dziecko, często-gęsto porzucają swoje żony/partnerki i dają dyla gdzie pieprz rośnie. Tacy z nich bohaterowie. A wtedy wiadomo, że pozostawionej samej z "problemem" kobiecie ciężko jest ogarnąć rzeczywistość. Wśród rodzin, w których dziecko z trisomią wychowywane jest przez oboje rodziców, a ojciec staje na wysokości zadania, nie znam ani jednego przypadku, gdzie byłby problem z utrzymaniem finansowym rodziny.
 

  

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2021-02-02, 19:40   

kasia_demaÅ„ska napisa³/a:

Z moich obserwacji wynika, że problem często leży gdzie indziej, a mianowicie w postawie szanownych tatusiów, czyli tzw. "mężczyzn", którzy obok prawdziwego mężczyzny nigdy nawet nie stali. Otóż ci panowie, kiedy urodzi im się niepełnosprawne dziecko, często-gęsto porzucają swoje żony/partnerki i dają dyla gdzie pieprz rośnie. Tacy z nich bohaterowie. A wtedy wiadomo, że pozostawionej samej z "problemem" kobiecie ciężko jest ogarnąć rzeczywistość. Wśród rodzin, w których dziecko z trisomią wychowywane jest przez oboje rodziców, a ojciec staje na wysokości zadania, nie znam ani jednego przypadku, gdzie byłby problem z utrzymaniem finansowym rodziny.



Dokładnie myślę ze to problem wychowaniu zamiast mężczyzn jest moda na wychowanie jakis metroseksualistów . wcale nie dziwi mnie to ze Julki nie chcą mieć z nimi dzieci :D

Dlatego Jeszcze raz Apeluje nie stać cię na antykoncepcje nie ruchaj !
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

taktak25

User


Do³±czy³: 05 Maj 2019

   

Wys³any: 2021-02-02, 19:56   

Czyli samotna kobieta z problemmami finansowymi musi urodzic dziecko z zespolem downa wymagajacego stalej opieki do konca zycia z duzym ryzkiem powazniejszych wad genetycznych?

Jestescie sadystami. To, ze sa rodzice, ktorzy daja sobie rade wychowywac dzieci z porazeniem mozgowym nie jest powodem do zmuszania rodzenia. Jesli oni chca i czuja sie na silach wychowac takie dziecko niech rodza. Innych nie zmuszajcie.

A jezeli faktycznie chcecie zmieniac swiat i tacy z was obroncy zycia to zaadoptujcie takie chore dziecko, ktore nie ma prawie zadnych szans na nowych rodzicow.
 

  

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2021-02-02, 20:17   

taktak25 napisa³/a:

dziecko z zespolem downa wymagajacego stalej opieki do konca zycia z duzym ryzkiem powazniejszych wad genetycznych?

Jestescie sadystami.



Przecież to ty chcesz to dziecko wyskrobać i wyrzucić do kubła na odpady. Kto tu jest sadystą?

[ Dodano: 2021-02-02, 20:18 ]

taktak25 napisa³/a:

A jezeli faktycznie chcecie zmieniac swiat i tacy z was obroncy zycia to zaadoptujcie takie chore dziecko, ktore nie ma prawie zadnych szans na nowych rodzicow.



Kolejny wspaniały Argument ... a jak nie chce złodziej to mam zatrudnić sie w Policji? jak nie chce by ludzie umierali na raka to mam zostać światowej klasy lekarzem :D A nie czekaj przecież mogę zajmować sie tym w czym jestem dobry płacić podatki i liczyć na to ze moje państwo z moich składek będzie pomagać takim co potrzebują pomocy.
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

  

taktak25

User


Do³±czy³: 05 Maj 2019

   

Wys³any: 2021-02-02, 20:55   

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:


Przecież to ty chcesz to dziecko wyskrobać i wyrzucić do kubła na odpady. Kto tu jest sadystą?



Ty. Bo ja jestem za przerwaniem ciazy, a ty za ludzkimi tragediami, ktore trwaja czesto cale zycie.

[ Dodano: 2021-02-02, 20:56 ]

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

A nie czekaj przecież mogę zajmować sie tym w czym jestem dobry płacić podatki i liczyć na to ze moje państwo z moich składek będzie pomagać takim co potrzebują pomocy.



Ty naiwny gimnazjalisto. Tak, wspanialy PiS juz pokazal jak dba o rodziny z niepelnosprawnymi dziecmi.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2021-02-02, 20:58   

taktak25 napisa³/a:

Bo ja jestem za przerwaniem ciazy



Dobrze ze twoja Mama miała inne zdanie bo byśmy sobie teraz nie pogadali :D
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

taktak25

User


Do³±czy³: 05 Maj 2019

   

Wys³any: 2021-02-02, 21:02   

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

taktak25 napisa³/a:

Bo ja jestem za przerwaniem ciazy



Dobrze ze twoja Mama miała inne zdanie bo byśmy sobie teraz nie pogadali :D



Skad wiesz. Moze rozmawialibysmy w innym wcieleniu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com