Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:03

Autor

Wiadomo¶æ

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-01-05, 16:48   

Nataniel napisa³/a:

A ja poprawię nieco swoją wypowiedź, bo widzę, że moja intencja została źle zrozumiania - NIE CHODZI MI O TWORZENIE NOWEGO DZIA£U. Ale tak, jak w przypadku zadań domowych poszczególni użytkownicy zgłaszają się, by indywidualnie pomagać innym z poszczególnych przedmiotów, tak wychodzę z inicjatywą pomocy i w innych aspektach. Można byłoby zebrać chętnych i utworzyć temat z listą osób, które chętnie wysłuchają i pomogą jakoś serdecznie rozwiązać problem. Bez tekstów w stylu: "Taki temat już był" albo "Basia miała dwa lata temu w sumie podobny problem, pisz w jej temacie". W takim przypadku byłaby możliwość indywidualnego potraktowania każdego problemu. Można byłoby go z kimś przedyskutować osobiście, bez narażania się na głupie docinki wielu forumowiczów, którzy niestety nie mają w sobie ani odrobiny empatii.

kto oprocz Ciebie jest chetny pomagac po za forum?
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-01-05, 20:42   

vialink napisa³/a:

Kolego z "ostrym językiem". Proponuję najpierw przestudiuj temat, przeczytaj o co tak na prawdę w nim chodzi, a potem dopiero pisz.


Kolego "Administratorze". Zaświadczam Ci, iż przestudiowałem dogłębinie temat od deski do deski (choć dużo tego nie było) i doskonale zdaję sobie sprawę o co w nim tak naprawdę chodzi. Niemniej dziękuję za pouczenie.
Dziękuję również za przypomnienie mi o czym był mój post, gdyż bez Twojej pomocy nigdy bym się tego nie dowiedział. Oprócz inicjatywy pomocy forumowiczom podjąłem też temat nagród i piw, o których wspomniał Bard, a który tutaj także się znalazł, oraz statystyk i licznika postów, który de facto sam zacząłeś. Widzisz jakieś niezgodności?

Cytat:

Jeśli chodzi o propozycje, aby kilka osób rozdawało piwa, pochwały i inne wszystkim innym użytkownikom, czy zastanowiłeś się zanim to napisałeś?


A czy Ty chociaż przeczytałeś? Ja napisałem tylko, że te kilka osób (a nawet jedna) powinny rozdawać te nagrody, a nie przeczesywać całe forum w poszukiwaniu pomocnych postów. Jeśli jakaś osoba otrzymała pomoc (oczywiście bardziej konkretną, a nie błahostkę), pisze PW do tejże osoby (np moda) co i jak. Ten z kolei obiektywnie decyduje, czy przyznać nagrodę czy nie. Oczywiście ta cała procedura nie powinna mieć miejsca (bo jak wspomniałem to sporo roboty), niemniej jeśli nie da się w ten sposób, to trzeba wprowadzać nadzór.

Cytat:

Nie, wyobraź sobie, że nie żartuję. Od zawsze staraliśmy się na forum nie wprowadzać wyścigu szczurów. Nigdy nie zaobserwowałem tutaj, żeby użytkownicy ścigali się kto ma więcej postów, czy żeby czekaj, aż wskoczy im kolejna ranga.


Spodziewałeś się otwartych zawodów z ustawką na forum? To chyba oczywiste, że nikt o tym nie pisze jawnie, ale mówią o tym właśnie statystyki, o których też pisałem, bo nie wiem jaki trzeba mieć powód by smarować średnio 40 postów dziennie. Oczywiście ja do takich osób absolutnie nic nie mam i cieszę się, że są płodni. Zdziwiłem się tylko trochę, że napisałeś o wyłączeniu licznika postów, skoro ich stan można zobaczyć w profilu, a dodatkowo jawne są rangi na forum. To wszystko.

Pozdrawiam
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-05, 21:18   

Slider napisa³/a:

Dziękuję również za przypomnienie mi o czym był mój post, gdyż bez Twojej pomocy nigdy bym się tego nie dowiedział.

Nie ma za co, zawszę służę pomocą.

Slider napisa³/a:

Oczywiście ta cała procedura nie powinna mieć miejsca (bo jak wspomniałem to sporo roboty), niemniej jeśli nie da się w ten sposób, to trzeba wprowadzać nadzór.


To w końcu jak? Na forum dziesiątki ludzi uzyskują pomoc w różnego rodzaju problemach, pytaniach itp. Taki moderator miałby codziennie wchodzić na forum.
Sprawdzać skrzynkę i wybierać, które rady są warte nagrodzenia a, które nie?
Jak sam napisałeś - to jest bardzo dużo roboty. Nikt się tego nie podejmie.

Cytat:

Spodziewałeś się otwartych zawodów z ustawką na forum? To chyba oczywiste, że nikt o tym nie pisze jawnie, ale mówią o tym właśnie statystyki, o których też pisałem, bo nie wiem jaki trzeba mieć powód by smarować średnio 40 postów dziennie.


Nie, ale z doświadczenia wiem, że większość użytkowników pisze tutaj "bo lubi", a nie "bo chce mieć wymiatacza postów".

Slider napisa³/a:

Zdziwiłem się tylko trochę, że napisałeś o wyłączeniu licznika postów, skoro ich stan można zobaczyć w profilu, a dodatkowo jawne są rangi na forum.


Napisałem o wyłączeniu licznika postów...

vialink napisa³/a:

Po to ukryte są ilości postów pod avatarem,



Tak, każdy może sobie sprawdzić ilość postów - fakt, jednak już trzeci raz pisze.
Nie jest on i nie ma być głównym wyznacznikiem wartości użytkownika. Wykorzystujemy go jedynie, aby sprawdzić, czy dana osoba, ma "minimum", aby móc np. reklamować swoją stronę.

W moim poście napisałem jakimi zasadami kierujemy się w prowadzeniu forum.
Nie rozumiem co na celu ma ta dyskusja? Chcesz mi udowodnić, że kierujemy się innymi zasadami? Chciałeś mi pokazać, że "nas przechytrzyłeś" i licznik widać w profilu? (gratulacje)
Co chciałeś przekazać w swoich postach? Co udowodnić?

Powtórzę to co napisałem. Plusy, piwa itp nie będą wprowadzane ponieważ nie to jest ideą forum, może prowadzić do zbędnych konfliktów, a w dodatku było już na forum i nie zdało egzaminu.

Pozdrawiam.
 

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-01-05, 21:58   

vialink napisa³/a:

Taki moderator miałby codziennie wchodzić na forum.
Sprawdzać skrzynkę i wybierać, które rady są warte nagrodzenia a, które nie?
Jak sam napisałeś - to jest bardzo dużo roboty. Nikt się tego nie podejmie.


Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego też tylko wspomniałem o tym, że na innych forach to funkcjonuje i ma się dobrze (oczywiście przyznawanie piw, a nie wertowanie PW przez modów), Skoro tutaj nie zdało egzaminu, ok rozumiem, wcale się nie dziwię i nie namawiam, by wprowadzić to znów w życie.

Cytat:

Nie, ale z doświadczenia wiem, że większość użytkowników pisze tutaj "bo lubi", a nie "bo chce mieć wymiatacza postów".


Czemu Ty ciągle piszesz o tym samym? Pisałem o liczniku, o statystykach jako ogóle użytkowników, ale nigdzie nie napisałem, że zdobywanie rang jest jakimś swoistym celem. Odpowiedziałem Ci tylko, że pewne jednostki mają w tym pewną motywację, co je skłania do aktywności ponad przeciętną..

Cytat:

Tak, każdy może sobie sprawdzić ilość postów - fakt, jednak już trzeci raz pisze.


Niepotrzebnie, bo ja pisałem to w kontekście Twojej pierwszej wypowiedzi.

Cytat:

Chcesz mi udowodnić, że kierujemy się innymi zasadami? Chciałeś mi pokazać, że "nas przechytrzyłeś" i licznik widać w profilu? (gratulacje)


Nic Ci nie chcę udowodnić, zwłaszcza wmawiać żadnych zasad, ale sam je akcentujesz pisząc ciągle o wyścigu szczurów, którego tutaj oczywiście nie ma.
Nie wiem czego błyskotliwego doszukałeś się w znalezieniu licznika w profilu, ale cóż. Sarkazm niepotrzebny

Cytat:

Co chciałeś przekazać w swoich postach? Co udowodnić?


To co chciałem przekazać w moich postach już przekazałem (w żadnym wypadku niczego nie udowadniać), nie wiem nad czym tu się rozwodzić?

Pozdrawiam

Bez odbioru
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com