Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 12:03

Autor

Wiadomo¶æ

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-02, 12:26   Wzajemna pomoc forumowiczów

Na naszym forum są ludzie w różnym wieku i z różnymi problemami. Nie każdy jednak może otrzymać dostateczne wsparcie i pomoc (wpływają na to ograniczenia wynikające z Regulaminu lub też postawa niektórych forumowiczów, których komentarze nie zawsze sprzyjają rozwiązaniu problemu). Dlatego przyszło mi na myśl utworzenie czegoś na wzór wzajemnej pomocy forumowiczów polegającej na tym, że starsi, dojrzalsi i bardziej doświadczeni będą (oczywiście dobrowolnie) pomagać i wspierać młodszych i takich, którzy chcieliby po prostu przedyskutować z kimś swój problem. Oczywiście taką osobą nie mógłby być ktoś przypadkowy, ale ktoś z dużą ilością sensownych postów, odpowiedzialny i chętny do tego typu działania.
Co Wy na to?
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-01-02, 12:27   

Przecież jest dział "Wasze problemy" po co robić kolejny taki sam?
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-02, 12:29   

Hm ,jest już dział Wasze Problemy,Przychodnia.
I tam zwykle udzielana jest pomoc, gdy użytkownik jej potrzebuje.
To nie jest forum specjalistyczne, tylko młodzieżowe, dyskusyjne.
_________________
Drugs&hugs.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-02, 12:41   

Straho napisa³/a:

Przecież jest dział "Wasze problemy" po co robić kolejny taki sam?


racja.
Są tam poruszane różne problemowe kwestie, nie ma sensu tworzenia nowego bardzo podobnego do tego działu.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2010-01-02, 12:56   

Nataniel napisa³/a:

też postawa niektórych forumowiczów

to robi dużo, oraz brak dokładnego czytania...
Ale jednak dział wasze problemy jest wystarczające... choc te ograniczenie że można pisc od napisania x postów jest nie potrzebne
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

eM  

Administrator


ImiÄ™: lipek92@gmail.com

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2010-01-02, 13:02   

Cytat:

Ale jednak dział wasze problemy jest wystarczające... choc te ograniczenie że można pisc od napisania x postów jest nie potrzebne



W dziale "Wasze problemy" nie ma ograniczenia. :-)
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-01-02, 20:18   

nie uważam, żeby to było potrzebne. jest dział o problemach, a jeżeli ktoś czuje, że nie dostał odpowiedzi w takim stopniu, w jakim tego potrzebuje, to chyba naturalną kwestią jest, że może się zwrócić bezpośrednio do osób, które się tam wypowiedziały, bo skoro już poświęciły chwilę na zapoznanie się ze sprawą, a mają jakiś cenne informacje lub chociaż służą ramieniem. wiele osób ma podane numer gadu-gadu lub przez prywatną wiadomość.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2010-01-02, 20:20   

Ej, moglibyśmy jeszcze zrobic z tymi piwami, czy reputacją. Dawało by się za pomoc
_________________
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-01-02, 21:08   

Cytat:

Ej, moglibyśmy jeszcze zrobic z tymi piwami, czy reputacją. Dawało by się za pomoc


Był już coś takiego. Nie sprawdziło się, więc zostało wyłączone. Jaki sens ma dawanie piwa, czy plusa za sympatię? Jak dla mnie żadnego.
No i co do tematu. Nie odczuwam potrzeby nowego działu. Wystarczają mi już Wasze problemy i cuda, które się w nich dzieją.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-01-02, 21:33   

jak dla mnie to jest zbedne. starcza wasze problemy.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-03, 19:58   

jak napisali powyżsi jest już odpowiedni dział
poza tym nie róbmy z forum poradni psychologicznej ja i tak uważam że to przegięcie ponieważ 95% tematów w dziale Wasze problemu to użytkownicy mający 0 postów i rejestrujący się tylko dla 1 tematu - potem ich nie ma ; )
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-04, 01:24   

Bard_Zerald napisa³/a:

Ej, moglibyśmy jeszcze zrobic z tymi piwami, czy reputacją. Dawało by się za pomoc


Jak napisała motyl, kiedyś to było. Była to opcja pomógł.
Została wyłączona, ponieważ nie sprawdziła się.

Kolejną sprawą jest to, że od zawsze ideą naszego forum było utrzymanie na nim poziomu intelektualnego. Nie chcieliśmy dopuścić do pogoni za statystyką, licznikiem postów itp.
Stąd też np wyłączone jest pokazywanie ilości postów, piwa, gwiazdki itp.


Jak widać pomysł nie przyjął się :-)
Myślę, że nie ma sensu dalej drążyć tematu. Zamykam.
 

Slider  

Stały User

Stałoogniskowy



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 15 Gru 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-01-05, 01:51   

Widzę że tradycyjnie wychodzi inicjatywa, 100 razy powtórzony argument, że już taki dział jest, wszyscy na "nie" i koniec obrad. Ciekawe tylko, że nikt się nie zastanowi, żeby zrobić coś w tym kierunku.

Nie rozumiem też, skąd ten sprzeciw na post Nataniel. Dziewczyna zauważyła dośc ważny problem, moim zdaniem jak najbardziej słusznie i mimo, że niekoniecznie wybała właściwą drogę, by tworzyć do tego nowy dział, warto byłoby przynajmniej to szerzej omówić.

slow napisa³/a:

I tam zwykle udzielana jest pomoc, gdy użytkownik jej potrzebuje.


I tak i nie. Zgodzę się, że czasami użytkownicy dadzą rzetelną odpowiedź na zadany problem, niemniej w wielu przypadkach są traktowani po macoszemu, odprawiani z krótkimi odpowiedziami nie wnoszącymi nic do tematu, lub wstawkami typu "masz pecha, koleś", "to nie mój problem", "nie potrafię Ci pomóc, jestem koniem", nie wspominając już o osobistych docinkach kierowanych do autora, niekiedy obrażających go. Jakichkolwiek słów by nie użyć, pomocą bym tego nie nazwał, a jedynie wyładowaniem frustracji na kimś, kto szukał przynajmniej zrozumienia, lub próbie uświadamiania na siłę, że są na świecie większe problemy niż ten autora tematu. Tak można prześcigać sie w nieskończonośc, by w końcu dojśc do tego, że w dziale "nasze problemy" mogą pisać jedynie dzieci z Etiopii i zwierzęta, należące do gatunku, któremu grozi wyginięcie.

slow napisa³/a:

To nie jest forum specjalistyczne, tylko młodzieżowe, dyskusyjne.


Serio? Więc dlaczego w "Zdrowiu i urodzie", "Kulinariach", "Technologiach", czy "modzie" można znaleźć ciekawe i rzeczowe opinie na dany temat, często wychodzące poza poziom wiedzy przeciętnego zjadacza chleba? Przecież to nie jest forum specjalistyczne, więc wszyscy powinni zgrywać ignorantów, i nie zawyżać poziomu? Tak samo w Waszych problemach mogłyby się wypowiadać tylko osoby, które faktycznie mają coś sensownego do powiedzenia i chcące pomóc. Nie twierdzę, że trzeba odrazu wykładać przy tym psychoanalizę Freuda, bo wiadomo, że każdy ma swój punkt widzenia (i bardzo dobrze), niestety często w takich wypadkach niektórzy błyszczą tylko zarozumiałymi tekstami, co nie służy chyba nikomu.

motyl napisa³/a:

Był już coś takiego. Nie sprawdziło się, więc zostało wyłączone. Jaki sens ma dawanie piwa, czy plusa za sympatię? Jak dla mnie żadnego.


Z tym akurat niespecjalnie chcę się wychylać, bo zaraz posypie się lawina pytań jak niby chciałbym to zrobić, ale jakoś na wielu forach coś takiego funkcjonuje i ma sie w najlepszym porządku. Na tym jak widać się nie udało, bo sama napisałaś, że dawało się plusy za sympatię, potem pojawiałyby się wątki w skargach "dlaczego on dostał, a ja nie", a to trochę się kłóci z "poziomem" o którym napisał vialink. Myślę, że podobnie jak w powyższym przypadku te plusy powinna rozdawać osoba odpowiedzialna i konsekwentna, po uprzedniej obiektywnej ocenie, lub konsultacji z Adminem, czy innym modem. To uchroniłoby w pewnym stopniu przez przyznawaniem takich nagród na lewo i prawo. Zaraz podniesie się pewnie krzyk, że to spore problemy i niepotrzebna robota, dlatego do niczego nie namawiam, tak tylko wspomniałem.

vialink napisa³/a:

Nie chcieliśmy dopuścić do pogoni za statystyką, licznikiem postów itp.
Stąd też np wyłączone jest pokazywanie ilości postów, piwa, gwiazdki itp.


¯artujesz sobie? A ci wszyscy super-hiper-mega wymiatacze i pogromcy postów, to niby nie są swego rodzaju licznikami? Sama obecność na forum buduje statystykę i to jak często widuje się posty danej osoby, więc nie potrzeba do tego konkretnych liczb. Tak czy inaczej nie jest też problemem wejśc w profil użytkownika i to sprawdzić, Tak więc ten argument jest totalnie nietrafiony. Całe szczęscie, że z gier forumowych i wątków powitalnych posty nie są zliczane, bo to by była dopiero wylęgarnia "forumowych mądrali".
Tak wogóle zamiast zastanawiać po co kolejny dział/wątek o problemach, może lepiej uprzątnąć 60 stron wątków w których pisze się tylko: hey, yo, witam, cześć, lubisz mrówkojady? itp..

Pozdrawiam
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-05, 02:50   

Kolego z "ostrym językiem". Proponuję najpierw przestudiuj temat, przeczytaj o co tak na prawdę w nim chodzi, a potem dopiero pisz.

Tak na prawdę połowa Twojego postu odnoś się do tematu i utworzenia nowego działu.
Resztę odniosłeś do pobocznego tematu, jakim były odznaczenia dla użytkowników.

Jeśli chodzi o propozycje, aby kilka osób rozdawało piwa, pochwały i inne wszystkim innym użytkownikom, czy zastanowiłeś się zanim to napisałeś? Choćby i 20 osób to przyznawało, zawsze znajdą się przeoczenia. Nikt nie jest w stanie dzień w dzień przejrzeć blisko 2 tysiące postów. Moderatorzy to robią - fakt, ale pod kątem łamania regulaminu itp. My przeoczymy - rozpocznie się kolejny konflikt "On dostał a ja nie".

Cytat:

¯artujesz sobie? A ci wszyscy super-hiper-mega wymiatacze i pogromcy postów, to niby nie są swego rodzaju licznikami?

[...]
Tak czy inaczej nie jest też problemem wejśc w profil użytkownika i to sprawdzić, Tak więc ten argument jest totalnie nietrafiony. Całe szczęscie, że z gier forumowych i wątków powitalnych posty nie są zliczane, bo to by była dopiero wylęgarnia "forumowych mądrali".
Tak wogóle zamiast zastanawiać po co kolejny dział/wątek o problemach, może lepiej uprzątnąć 60 stron wątków w których pisze się tylko: hey, yo, witam, cześć, lubisz mrówkojady? itp..


Nie, wyobraź sobie, że nie żartuję. Od zawsze staraliśmy się na forum nie wprowadzać wyścigu szczurów. Nigdy nie zaobserwowałem tutaj, żeby użytkownicy ścigali się kto ma więcej postów, czy żeby czekaj, aż wskoczy im kolejna ranga. Ewentualnie przypadki, kiedy ktoś chce się zareklamować i musi osiągnąć minimum 75.

Cytat:

Sama obecność na forum buduje statystykę i to jak często widuje się posty danej osoby, więc nie potrzeba do tego konkretnych liczb.


A jaki to ma niby związek z tym co napisałem. Napisałem, że staramy się nie patrzeć tutaj na statystyki, nie kierujemy się zasadami kto pierwszy ten lepszy.
Co ma do diabła wspólnego z tym aktywność użytkownika o jakiej Ty piszesz?

Napiszę Ci jeszcze raz, aby było wszystko zrozumiałe.

Na forum staramy się nie wprowadzać walki o statystykę. Po to ukryte są ilości postów pod avatarem, dlatego używamy modułów takich jak pomógł, jakiś pieniążków forumowych i innych pierdół. Czy jest to komuś potrzebne tutaj?
Forum ma służyć do dyskusji, mamy spędzić tutaj czas, porozmawiać itd. Nie walczyć o to, kto ma więcej plusików.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-05, 11:18   

A ja poprawię nieco swoją wypowiedź, bo widzę, że moja intencja została źle zrozumiania - NIE CHODZI MI O TWORZENIE NOWEGO DZIA£U. Ale tak, jak w przypadku zadań domowych poszczególni użytkownicy zgłaszają się, by indywidualnie pomagać innym z poszczególnych przedmiotów, tak wychodzę z inicjatywą pomocy i w innych aspektach. Można byłoby zebrać chętnych i utworzyć temat z listą osób, które chętnie wysłuchają i pomogą jakoś serdecznie rozwiązać problem. Bez tekstów w stylu: "Taki temat już był" albo "Basia miała dwa lata temu w sumie podobny problem, pisz w jej temacie". W takim przypadku byłaby możliwość indywidualnego potraktowania każdego problemu. Można byłoby go z kimś przedyskutować osobiście, bez narażania się na głupie docinki wielu forumowiczów, którzy niestety nie mają w sobie ani odrobiny empatii.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com