Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-10, 17:00   Z pasjÄ… o sÅ‚owie pisanym

Wreszcie - na to wygląda - odnalazłam swoje miejsce w blogowym światku. Piszę o czymś, co naprawdę mnie kręci, co naprawdę kocham. O części swojego życia - literaturze. Zapraszam serdecznie, wszelkie komentarze - oczywiście, kulturalne i konstruktywne - zarówno tutaj, jak i na blogu, bardzo mile widziane.

http://internetowa-biblioteczka.blogspot.com/
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-07-11, 09:42   

Wszystko okej, samej grafiki czy strony nie ma co komentować bo to gotowe systemy blogspotu.

Jedynie co rzuciło mi się w oczy, to to, że obrazki, które umieszczasz pochodzą z różnych miejsc, różnych serwerów. Nie robiłbym tak, bo póki co wszystko działa - ale z czasem pewne serwisy zaczną znikać, zmienią adres i dużo grafik na Twojej stronie przestaje działać. Gdy wrzucasz obrazek, lepiej zapisać go na komputerze i wrzucić bezpośrednio na własny serwer :-) Imageshack też nie jest dobrym wyjściem, tam też grafiki kiedyś wygasają.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-11, 10:54   

Dzięki za opinię ;)

Miałam na uwadze to, o czym pisałeś - planowałam po prostu sprawdzać co jakiś czas, czy wszystko jest i w razie czego szukać zamienników. Ale może to dobry pomysł z tym zapisywaniem, wdrożę go.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-07-12, 23:11   

Będzie mnóstwo czepialstwa.

1) Zmienić możesz czcionkę na bezszeryfową. O wiele lepiej wygląda to w internecie.
2) Szablon wydaje mi się, niestety, totalnie do wymiany. Bardzo gryzie się z typografią. Zauważ, jak na przykład tytuł notki przytłacza datę. Najlepiej, żeby tło było białe. Zresztą to też jakiś trend sieciowy.
3) Grafiki mogłyby być większe i w lepszej jakości. Dobra koncepcja z wrzucaniem ich na serwer z komputera. Niestety ogółem layout i oprawa graficzna nie zachęcają, żeby zostać dłużej. Wygląda jak każdy, dowolny, założony chwilę temu, blog o książkach.
4) Nie znoszę kiedy ktoś pisze o sobie w 3 osobie. Kojarzy mi się to z przerostem formy nad treścią i nadętymi nastolatkami z wybujałym ego (oczywiście nie jest to przytyk w Twoją stronę, tylko luźne przemyślenie). Tak samo w dłuższych wpisach 1 osoba liczby mnogiej jest zupełnie niepotrzebna. To ty sobie coś tam myślisz, uważasz i te koncepcje sprzedajesz, a wtedy liczba pojedyncza. Wygląda to o wiele bardziej naturalnie i tak naprawdę tworzy lepszą relację nadawca-odbiorca. Mnie na takie pisanie w gimnazjum już zaszczepiono, więc trochę jestem przewrażliwiony. Rób jednak, jak uważasz.
5) A tak w ogóle to bym się przeniósł na jakiś inny portal blogowy. Chociaż i na bloggerze są fajne blogi książkowe -> http://moje-czytanie.blogspot.com/
6) Dużo podpatrywać innych blogerów. Nie tylko tych, którzy zajmują się literaturą. Ta notka może okazać się pomocna. http://jestkultura.pl/2013/hack-czytanie/
7) Super, że utrzymujesz równe tempo publikacji notek. Oby tak dalej.
8) A w sumie to masz ochotę bardziej na poważnie się wciągnąć, czy to taka wirtualna szuflada na osobiste przemyślenia?
9) Co do tekstów:

- Mniej banałów typu "Ze słowem "miłość" mamy zazwyczaj same dobre skojarzenia. Uważamy, że miłość jest piękna. ¯e powoduje, że człowiek czuje się szczęśliwy. A jednak - strzała Amora potrafi też zranić. I to na wskroś."

Tutaj lepiej wyglądałoby wspomnienie pierwszego romansu, czy jakaś refleksja na temat własnych doświadczeń miłosnych. No ale nie chcę się wpieprzać. Mówię, co na razie mnie nie przyciąga. Nie ma suba :P

- Brakuje mi jakiegoś rozbudowanego "o mnie". Cokolwiek o guście, zapowiedź tego, co się będzie działo. Za mało ogółem rzeczy nakierowanych stricte na czytelnika.

- Nie "wywód" tylko "wpis", "notka". Wywód to jest naukowy, a nie blogowy.

- Może publikować rzadziej, ale bardziej dopieszczać? Albo podzielić wpisy na jakieś szybkie "szkice" i pełnoprawne "recenzje".

- No i ten, tego. Nie wiem, czy to konieczne, żeby tak szczegółowe informacje przy każdej książce na początku wrzucać. Sztucznie oddala to okładkę od recenzji. Bardziej pasuje chyba na końcu. No i po co powtarzać tam tytuł. ; ]

10) Powodzenia. Walcz. Mam nadzieję, że blogowanie będzie dla Ciebie jakąś formą samorealizacji i da wiele przyjemności ;)
_________________
#truestory
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-13, 14:49   

Krit napisa³/a:

1) Zmienić możesz czcionkę na bezszeryfową. O wiele lepiej wygląda to w internecie.


To znaczy? Nie znam się, mógłbyś prościej? :)

Krit napisa³/a:

2) Szablon wydaje mi się, niestety, totalnie do wymiany. Bardzo gryzie się z typografią. Zauważ, jak na przykład tytuł notki przytłacza datę. Najlepiej, żeby tło było białe. Zresztą to też jakiś trend sieciowy.


Szablon mnie samej się nie podoba zbytnio, jednak, niestety - na razie nie natrafiłam na żaden lepszy, a sama zrobić nie potrafię. Tła białego nie będzie na 99%.

Krit napisa³/a:

3) Grafiki mogłyby być większe i w lepszej jakości. Dobra koncepcja z wrzucaniem ich na serwer z komputera. Niestety ogółem layout i oprawa graficzna nie zachęcają, żeby zostać dłużej. Wygląda jak każdy, dowolny, założony chwilę temu, blog o książkach.


Co do jakości - może masz rację. Ale nie chcę przesadzać z wielkością dodawanych zdjęć, wręcz wybieram jak najmniejsze, żeby nie przytłaczały. Co do layoutu, wypowiedziałam się wyżej. Jak masz pomysł, skąd mogłabym pobrać jakiś ładny, to nie obrażę się, jak się podzielisz ze mną tą wiedzą na PW ;)

Krit napisa³/a:

4) Nie znoszę kiedy ktoś pisze o sobie w 3 osobie. Kojarzy mi się to z przerostem formy nad treścią i nadętymi nastolatkami z wybujałym ego (oczywiście nie jest to przytyk w Twoją stronę, tylko luźne przemyślenie). Tak samo w dłuższych wpisach 1 osoba liczby mnogiej jest zupełnie niepotrzebna. To ty sobie coś tam myślisz, uważasz i te koncepcje sprzedajesz, a wtedy liczba pojedyncza. Wygląda to o wiele bardziej naturalnie i tak naprawdę tworzy lepszą relację nadawca-odbiorca. Mnie na takie pisanie w gimnazjum już zaszczepiono, więc trochę jestem przewrażliwiony. Rób jednak, jak uważasz.


Taki styl sobie wypracowałam, więc tak piszę. Ramka "O mnie" być może już niedługo ulegnie przemianie. Mogłabym polecieć sztampą, ale...kogo interesuje, gdzie się urodziłam, wychowałam, jakie LO skończyłam? ;) Dopasowuję informacje, które mogę o sobie zawrzeć w takiej ramce, do tematyki bloga.

Krit napisa³/a:

5) A tak w ogóle to bym się przeniósł na jakiś inny portal blogowy. Chociaż i na bloggerze są fajne blogi książkowe -> http://moje-czytanie.blogspot.com/


Mnie blogspot najbardziej odpowiada, na innych już próbowałam ;)

Krit napisa³/a:

6) Dużo podpatrywać innych blogerów. Nie tylko tych, którzy zajmują się literaturą. Ta notka może okazać się pomocna. http://jestkultura.pl/2013/hack-czytanie/


Dziękuję za link. Inne blogi czytam stale i staram się im dorównywać, nie kopiując przy tym ich pracy. Chciałabym wypracować sobie własny system blogowania.

Krit napisa³/a:

7) Super, że utrzymujesz równe tempo publikacji notek. Oby tak dalej.


Dzięki - póki mam materiały, recenzje będą się ukazywały codziennie. Cały czas też coś czytam, żeby nie stanęło wszystko w miejscu. Planuję też kilka rzeczy, które będą ukazywane naprzemiennie z recenzjami.

Krit napisa³/a:

8) A w sumie to masz ochotę bardziej na poważnie się wciągnąć, czy to taka wirtualna szuflada na osobiste przemyślenia?


Wciągam się bardziej, od września zaczynam współpracę z jednym z fanpage'ów na FB, będę dostawała od nich książki, które mam recenzować.

Krit napisa³/a:

9) Co do tekstów:

- Mniej banałów typu "Ze słowem "miłość" mamy zazwyczaj same dobre skojarzenia. Uważamy, że miłość jest piękna. ¯e powoduje, że człowiek czuje się szczęśliwy. A jednak - strzała Amora potrafi też zranić. I to na wskroś."

Tutaj lepiej wyglądałoby wspomnienie pierwszego romansu, czy jakaś refleksja na temat własnych doświadczeń miłosnych. No ale nie chcę się wpieprzać. Mówię, co na razie mnie nie przyciąga. Nie ma suba :P


Mnie natomiast nie podoba się pomysł rozpowiadania o własnym życiu za bardzo w takim miejscu ;) Bądź co bądź to jest blog o literaturze, a nie mix literatura+poznaj życie Darii.

Krit napisa³/a:

- Brakuje mi jakiegoś rozbudowanego "o mnie". Cokolwiek o guście, zapowiedź tego, co się będzie działo. Za mało ogółem rzeczy nakierowanych stricte na czytelnika.


Jak mówiłam, nad tym cały czas myślę, kiedy ułoży mi się w głowie coś lepszego, zamieszczę to. Cały czas zastanawiam się, co można zmienić, poprawić, dopieścić.

Krit napisa³/a:

- Nie "wywód" tylko "wpis", "notka". Wywód to jest naukowy, a nie blogowy.


A teraz już się naprawdę czepiasz, wiesz? :) Stosuję synonimy, to wszystko. Wielokrotnie pisałam podobne prace, kiedy byłam jeszcze uczennicą, nikt się nie przyczepiał, że używałam słów typu "wywód", kiedy nie pisałam o czymś stricte związanym z nauką ;)

Krit napisa³/a:

- Może publikować rzadziej, ale bardziej dopieszczać? Albo podzielić wpisy na jakieś szybkie "szkice" i pełnoprawne "recenzje".


Dopieszczam, ile się da, stale coś zmieniam, poprawiam. Mam grono stałych czytelników - mimo że niekoniecznie piszą oni komentarze - których przyzwyczaiłam do takiego tempa i wiem, że zawiodłabym ich, gdybym zwolniła.

Krit napisa³/a:

- No i ten, tego. Nie wiem, czy to konieczne, żeby tak szczegółowe informacje przy każdej książce na początku wrzucać. Sztucznie oddala to okładkę od recenzji. Bardziej pasuje chyba na końcu. No i po co powtarzać tam tytuł. ; ]


A ja uważam, że trzeba pokrótce przedstawiać to, o czym się pisze. Tak jak w recenzjach pisanych do szkoły pisałam coś w stylu "Film pt...nakręcony przez...w którym zagrali..." etc.

Krit napisa³/a:

10) Powodzenia. Walcz. Mam nadzieję, że blogowanie będzie dla Ciebie jakąś formą samorealizacji i da wiele przyjemności


Dzięki, już mi to blogowanie zapewnia.

Dzięki za bardzo obszerną opinię! :)
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-07-13, 15:23   

Darcia napisa³/a:

To znaczy? Nie znam się, mógłbyś prościej? :)


Czcionka bez ozdobników. Najbardziej rozpowszechniony tego typu font w internecie to prawdopodobnie Verdana.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-13, 15:33   

TQIT napisa³/a:

Czcionka bez ozdobników. Najbardziej rozpowszechniony tego typu font w internecie to prawdopodobnie Verdana.


OK, dziękuję.
Na razie jestem w trakcie szukania szablonu.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2013-07-16, 12:39   

Prowadzisz bardzo fajny blog. Recenzje są dość długie, a to lubię, im dłuższe tym lepsze. Podoba mi się forma pisania opinii, trochę refleksji połączonych z oceną danej pozycji. A najbardziej lubię twoje recenzje Jodi. Pisz dalej, bo czytam Cię codziennie:p.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-16, 12:46   

Styl pisania nie jest zły. Ale ! Za Kod... 1 gwiazdka ?! :-o No nic, każdy ma inne gusta. Blogspot nie przekonuje mnie do siebie - dlatego założyłabym pewnie gdzie indziej bloga. Graficznie mi się nie podoba. Ogólnie pomysł ciekawy.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-24, 17:38   

Przeprowadziłam zmianę wyglądu, nagłówek zrobiłam sama.
Jak to wyglÄ…da teraz?
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-07-24, 18:02   

Bardzo w porządku. Aż wpadłem chwilę poczytać.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-24, 18:16   

TQIT napisa³/a:

Bardzo w porzÄ…dku.


Czyli Å‚adnie, tak?

TQIT napisa³/a:

Aż wpadłem chwilę poczytać.


CieszÄ™ siÄ™! :)
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-24, 23:28   

Taaak, teraz od razu lepiej. Aż miło się patrzy.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-07-25, 13:22   

Dziś zmieniłam kolorystykę na bardziej kojarzącą się z latem zieleń. Nadal dobrze to wygląda?
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-07-25, 13:35   

Zdecydowanie wolałam niebieski. Chyba, że troszkę zmienisz odcień tego zieonego. Za bardzo podchodzi pod tę grupę "rażących po oczach".
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com