Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Przesunięty przez: slow | 2011-06-04, 17:37

Autor

Wiadomość

Luxes5

User

Imię: Paulina

Wysłany: 2011-06-04, 11:27   Zadanko

Dostałam zadanko od katechetki które polega na tym że mam wybrać sobie ulubiony fragment z biblii i napisać dlaczego własnie ten ( na stronę A4). Jeżeli ktoś ma taki ulubiony fragment i ma dużo do powiedzenia na jego temat to proszę o przelanie swoich myśli na papier i wysłanie na móje gg 36172781. Z góry dziękuję.

axelka  

Mega wymiatacz

...

Wysłany: 2011-06-04, 14:50   

Ja bym wzięła Hymn o Miłości św. Pawła, bo sporo można na jego temat napisać. Powinno gdzieś w Biblii być.

Qukułka  

Pogromca postów

'taka katarynka'

Wysłany: 2011-06-04, 15:58   

Matko... aż tak boli samodzielne myślenie? Aż tak boli, mieć własne zdanie?
Z tym zadaniem sobie poradzisz, nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy teoretycznej.

Luxes5

User

Imię: Paulina

Wysłany: 2011-06-04, 22:46   

To nie chodzi o to że aż tak boli mnie samodzielne myślenie tylko mam teraz tyle nauki by popodciągać oceny a religia jest dla mnie dużo mniej ważna od innych przedmiotów. Niektórzy po prostu lubią czytać biblie do łózka i interpretacja jej sprawia im przyjemność, dlatego jeżeli jest ktos taki to byłabym dozgonnie wdzięczna.

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.

Imię: Klaudia.

Wysłany: 2011-06-07, 18:15   

jak wyżej, Hymn o miłości. przeczytaj, a zrozumiesz jak łatwo napisać interpretacje.
przypowieść o Samarytaninie. też proste.
ogólnie przypowieści. o synu marnotrawnym, siewcy.
jest jeszcze jedna taka o ubogim, który modlił się gorliwie i fałszywym bogaczu. zobrazowanie teksu 'klęczy pod figurą, diabła ma za skórą'. i też hipokryzji w modlitwie.
lanie wody. : )

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope

Wysłany: 2011-06-07, 19:00   

Tak mi się głupio skojarzyło:

Cytat:

– Czytujesz Biblię?
– Z rzadka.
– Znam fragment na pamięć. Księga Ezechiela: 25,17. „?cieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”. Powtarzam to gówno od lat. Kto słyszał te słowa, za chwilę nie żył. Ale nie rozumiałem ich. Myślałem, że to niezły tekst przed usmażeniem dupy jakiemuś kur***. Od dziś rana myślę inaczej. Teraz myślę, że może to znaczy, że ty jesteś zły, a ja sprawiedliwy... A pan 9 mm jest pasterzem chroniącym moją sprawiedliwą dupę w dolinie ciemności. A może jest tak, że ty jesteś sprawiedliwy, ja – pasterzem, a świat jest zły i samolubny. To by mi się podobało. Ale to gówno prawda. Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się, Ringo. Naprawdę, bardzo się staram być pasterzem...

W uzasadnieniu można napisać, że to z Pulp Fiction i uzasadnić dlaczego ten film jest dobry :)

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com