Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2017-11-25, 20:56   Zakaz hodowli zwierzÄ…t futerkowych

Co sądzicie o tym, że polskie prawo nieuchronnie w najbliżej przyszłości całkowicie zabroni hodowli zwierząt futerkowych? Za wyjątkiem królików, ale to nie zmieni faktu, że jedną ustawą zamkną całą "branżę".
Popieracie czy wręcz przeciwnie?
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-11-26, 11:15   

Jak dla mnie spoko.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Szalonooki  

User


Do³±czy³: 31 Maj 2013

Sk±d: Kurort Rolson

   

Wys³any: 2017-11-26, 15:30   

Kompletna głupota, szczególnie że Polska jest bodajże 2 producentem w Europie, a branża zatrudnia około 50 000 pracowników. Wszystko, byle zahamować wzrost gospodarczy...

@down
Serio? Nabijasz posty?
 

acoo123  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: acoo123

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2017

   

Wys³any: 2017-11-26, 16:09   

Serio zahamować wzrost gospodarczy ? -,-... XD
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-11-26, 16:32   

Popieram wszelkie ruchy na rzecz ochrony zwierzÄ…t.
Jestem przecież weganką od dłuższego czasu.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-11-26, 17:05   

je.bać wzrost skoro bez sensu i boleśnie giną zwierzęta
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Szalonooki  

User


Do³±czy³: 31 Maj 2013

Sk±d: Kurort Rolson

   

Wys³any: 2017-11-26, 19:23   

Damn napisa³/a:

je.bać wzrost skoro bez sensu i boleśnie giną zwierzęta


Tak pomijając kwestie światopoglądowe:
Ciekaw jestem, co powiedziałabyś tym 50 tys. ludzi i ich rodzinom?
Bez sensu giną zwierzęta?
No głupi ludzie. Od ponad 200 tys. lat zabijają biedne zwierzątka, nawet nikt nie wie czemu.
 

acoo123  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: acoo123

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2017

   

Wys³any: 2017-11-26, 19:32   

Szalonooki napisa³/a:

Damn napisa³/a:

je.bać wzrost skoro bez sensu i boleśnie giną zwierzęta


Tak pomijając kwestie światopoglądowe:
Ciekaw jestem, co powiedziałabyś tym 50 tys. ludzi i ich rodzinom?
Bez sensu giną zwierzęta?
No głupi ludzie. Od ponad 200 tys. lat zabijają biedne zwierzątka, nawet nikt nie wie czemu.



Gospodarka tak mocno nie siądzie spokojnie. Są inne prace wydaje mi się że do takiej pracy nie trzeba mieć matury czy jakiegoś wyższego wykształcenia.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-11-26, 20:04   

Szalonooki napisa³/a:

Od ponad 200 tys. lat zabijajÄ… biedne zwierzÄ…tka, nawet nikt nie wie czemu.


Obecnie nasza wiedza na temat innych bytów zamieszkujących naszą planetę uległa poszerzeniu. Co za tym idzie - widoczne dotychczas postawy antropocentryzmu ulegają zmianie, tym sam stosunek człowieka do roślin i zwierząt.
Obecnie mamy świadomość, że zwierzęta także cierpią, dołączając do tego ich warunki bytowania, nie powinno nas dziwić, że wielu ludzi pragnie zmieniać swój dotychczasowy tryb życia, i bardzo dobrze.
Wiemy przecież, co się dzieje na skutek nieposzanowania i bezmyślnego eksploatowania przyrody.
To samo można powiedzieć o wycince lasów, niektórzy drwale się tłumaczą, że to im zapewnia utrzymanie. Inni zabijając gatunek na wyginięciu, także używają dla swojej obrony tego samego argumentu.
Mnie męczy takie myślenie, tu trzeba totalnej zmiany u podstaw.
Jest też inna kwestia, a mianowicie - ile jest tych plantacji, żeby wyżywić zwierzęta hodowlane, pomijając zajmowane przez nich tereny. Włos jeży się na głowie, kiedy obserwuje się na przykład farmę świń, gdzie jakiś niewyżyty facet katuje te biedne stworzenia, które przecież czuje i jest bardzo inteligentne.
Sądziłam więc, że pewne uprzedzenia i stereotypy są nam dzisiaj mniej bliższe niż w starożytności, ale okazuje się, że nie, nadal człowiekiem rządzą jakieś głupie przeświadczenia, że jest on lepszy od innych stworzeń, wobec czego uzurpuje sobie prawo do zabijania, nawet nie w imię samego pożywienia, lecz ze względów estetycznych i typowego próżniactwa.
Mam nadzieję, że dożyję jeszcze czasów, kiedy futro nie będzie symbolem jakiegoś przepychu i dobrostanu, lecz zwykłego braku wrażliwości i głupoty.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2017-11-26, 20:25   

Damn napisa³/a:

je.bać wzrost skoro bez sensu i boleśnie giną zwierzęta


ani bezmyślnie, ani boleśnie

DeSade napisa³/a:

Popieram wszelkie ruchy na rzecz ochrony zwierzÄ…t.


Tylko, że w tym przypadku tylko pozornie mamy do czynienia z "ochroną zwierząt"
Przepisy regulujące prowadzenie w Polsce hodowli zwierząt futerkowych, obok tych obowiązujących w Danii, należą do najbardziej restrykcyjnych na świecie i wykraczają daleko poza unijne normy. Inspekcja weterynaryjna w ubiegłym roku objęła blisko 97% ferm. Dla porównania w przypadku hodowlą np. koni skontrolowane zostało mniej niż 5% gospodarstw.

Nawet jeśli w Polsce zakaże się hodowli futrzaków, to nie oszukujmy się nie znikną one z całej mapy świata. Jest popyt, musi więc być podaż. Luki mogłaby bardzo szybko wypełnić np. Rosja, gdzie od czasu wejścia w życie embarga, powstało bardzo wiele naprawdę pokaźnych rozmiarów ferm zwierząt futerkowych. Wiele do życzenia pozostawia jakość ich skór, bo Rosjanie nie przejmują się warunkami panującymi w hodowlach.

Kolejnym "zagrożeniem" jest hodowla i transport żywych zwierząt, tylko po to, aby uśmiercić je w zagranicznych rzeźniach (głównym odbiorcą są Chiny). Tak jak w tej chwili jest w przypadku np. koni rzeźnych. Ale to są akurat tylko moje spekulacje.

DeSade napisa³/a:

Mam nadzieję, że dożyję jeszcze czasów, kiedy futro nie będzie symbolem jakiegoś przepychu i dobrostanu, lecz zwykłego braku wrażliwości i głupoty.


Tylko, że w przypadku ferm futerkowych paradoksalnie mamy do czynienia nie z futrem, a skórą. Tak samo głównym "winowajcą" jest branża modowa, chociaż mocno konkuruje z meblarską i dekoracyjną. Ale warto mieć świadomość, że to nie są same futra, ale torebki, buty, portfele, zegarki, biżuteria itd.
W takim układzie kto pierwszy rzuci kamieniem?


DeSade napisa³/a:

Włos jeży się na głowie, kiedy obserwuje się na przykład farmę świń, gdzie jakiś niewyżyty facet katuje te biedne stworzenia, które przecież czuje i jest bardzo inteligentne.


Dla mnie taka sytuacja jest w ogóle niedopuszczalna. Nikomu nie powinno opłacić się utrzymywanie poranionych, zestresowanych zwierząt, nie zależnie czy jest to świnia, krowa czy gołąb pocztowy. Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy w ten sposób postępują. Na szczęście hodowcy coraz częściej mają świadomość, że im lepsze środowisko zapewnią swoim podopiecznym, tym więcej na nich zarobią.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Szalonooki  

User


Do³±czy³: 31 Maj 2013

Sk±d: Kurort Rolson

   

Wys³any: 2017-11-26, 21:01   

DeSade, tak, człowiek jest lepszy od innych BYTÓW. Nikt sobie nie uzurpuje prawa do zabijania, bo nie ma czegoś takiego, natomiast zabijanie jest dosyć powszechnym zwyczajem w naturze. Odsyłam do Animal Planet. Jak możesz mówić, że każdy organizm żywy jest na równi z człowiekiem? Inne BYTY nie potrafią dokonywać moralnych wyborów. Pies jest PRZEDMIOTEM (nawiasem mówiąc, mój przedmiot jest bardzo pocieszny i sprawia mi wiele radości), a nie podmiotem. Jeśli niewyżyty facet katuje swoje stado świń to, przykro mi, ale ma do tego prawo. On je kupił. To jest jego własność. Ius naturale. Przez tysiące lat ludzie postrzegali prawo naturalne (nieświadomie) jako imperatyw kategoryczny. I jestem pewny, że miało to spory wpływ na rozwój cywilizacji. Hodowanie i zabijanie zwierząt dla zysku nie jest niczym złym.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2017-11-26, 21:11   

Szalonooki napisa³/a:

. Jeśli niewyżyty facet katuje swoje stado świń to, przykro mi, ale ma do tego prawo. On je kupił. To jest jego własność. Ius naturale.


No chyba nie. Możemy się kłócić kto ma większą wartość człowiek czy zwierzę.
Ale jeśli niewyżyty facet katuje swoje stado świń to, przykro mi, ale idzie do więzienia. Bo to jest takie samo okrucieństwo i ten sam ból jaki zadano by człowiekowi.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-11-26, 21:11   

Szalonooki napisa³/a:

natomiast zabijanie jest dosyć powszechnym zwyczajem w naturze.


Nie w obecnych czasach, w cywilizowanym świecie, kiedy nie jest to konieczne w świecie ludzi.

Szalonooki napisa³/a:

Odsyłam do Animal Planet.


Czasami oglÄ…dam, ale co to ma do rzeczy?

Szalonooki napisa³/a:

Inne BYTY nie potrafią dokonywać moralnych wyborów.


Owszem potrafią. Dotychczas sądziłam, że moralność jest tą cechą, dzięki której transcendujemy przyrodę. Niedawno aż mnie zabolało, kiedy uświadomiłam sobie, jak bardzo się mylę, i jak mnie dotychczas okłamywano.
Przykład? Bonobo między innymi.

Szalonooki napisa³/a:

Pies jest PRZEDMIOTEM (nawiasem mówiąc, mój przedmiot jest bardzo pocieszny i sprawia mi wiele radości), a nie podmiotem.


Tak jest w sferze prawa, ale ja uważam, że powinniśmy walczyć o prawa zwierząt w ten sposób, jak walczy się o prawa dzieci. Pod względem intelektualnym w pewnym okresie nie dorównują one nawet poniektórym osobnikom, pomimo tego jednak wiemy, że krzywdzić ich nie można, stąd też liczę na to, że w końcu to zwierzęta będą miały swoich reprezentantów w sądzie, którzy będą bronili ich praw, i żeby nie byli oni dyskryminowani i wykorzystywani tylko ze względu na niemożność wyrażenia sprzeciwu.

Szalonooki napisa³/a:

Jeśli niewyżyty facet katuje swoje stado świń to, przykro mi, ale ma do tego prawo.


Nie wierzę, że to w ogóle czytam! Naprawdę. Niby człowiek taki zdolny do aktów moralnych, a widać, jeśli chodzi o jakąkolwiek empatię daleko za poniektórymi gatunkami. Wstyd.

Szalonooki napisa³/a:

us naturale.


Zdajesz sobie, jak błędne jest w swoich założeniach prawo naturalne i cała związana z tym metafizyka?
Niby realizm, stąpający po ziemi twardo, ale jednak cholernie błędy i miejscami nazbyt prymitywny.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2017-11-26, 21:22   

Przypominam, że rozmawiamy o norkach ^^
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-11-26, 21:38   

Można humanitarnie skórować zwierzęta? Tj. pośmietnie?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com