Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

gguugguuss  

User

Agnieszka


Do³±czy³a: 29 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-10-20, 10:35   ZATOKI

Od jakiegoś czasu mam problem z zatokami. Ciągle czuje, że nie mogę jakby wysiąkać nosa, albo nie czuje w pełni zapachu. Gdy jestem przeziębiona od razu mam zatkany nos i trochę bolą mnie okolice zatok. Wtedy to już w ogóle nic nie czuje. Słyszałam, że podobno dobre na zatoki są okłady z kapusty kiszonej to prawda? A może macie jakieś inne pomysły i sposoby?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-10-20, 10:50   

gguugguuss napisa³/a:

A może macie jakieś inne pomysły i sposoby?


¦wietnym pomysłem jest udać się do laryngologa w celu zrobienia zdjęcia RTG zatok.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

333-333-333  

Hiper wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-10-20, 10:52   

gguugguuss,

Jakie sposoby? Nie przeżywaj tego tak i nie udawaj się do laryngologa, zanim go dorwiesz to trochę minie a szkoda zachodu ze zwykłym katarem. Odleż w domu, przeziębiona jesteś to normalne że masz zatkane, minie.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-10-20, 10:56   

333-333-333 napisa³/a:

Jakie sposoby? Nie przeżywaj tego tak i nie udawaj się do laryngologa, zanim go dorwiesz to trochę minie a szkoda zachodu ze zwykłym katarem. Odleż w domu, przeziębiona jesteś to normalne że masz zatkane, minie.


Nie byłym taki tego pewien, bo zatoki jeśli nie są wyleczone do końca, to potem włóczą się za człowiekiem przez długie lata, sprawiając problemy. Więc najlepiej udać się do laryngologa i sprawdzić czy to zwykłe przeziębienie czy problem leży po stronie zatok - jeśli tak, to najlepiej to wyleczyć, dla świętego spokoju na późniejsze lata. Ale co ja tam wiem.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

333-333-333  

Hiper wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-10-20, 10:59   

Mizantrop,

Ale te zatkane zatoki są przy przeziębieniu, NORMALNE, zanim złapiesz ralyngologa to już dawno Ci przejdą, ja po wypadku leeedwo się dostałem ale jak chcesz, powo ;)
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-10-20, 11:03   

333-333-333 napisa³/a:

Ale te zatkane zatoki są przy przeziębieniu, NORMALNE, zanim złapiesz ralyngologa to już dawno Ci przejdą, ja po wypadku leeedwo się dostałem ale jak chcesz, powo ;)


Ale przeziębienie czy dolegliwości mogą się brać również z powodu zatok. Sam wiem po sobie, bo kiedyś nie miałem czasu iść do lekarza, bo praca, aż w końcu z zatok zaczęła mi spływać maziowata wydzielina - co oznaczało już zapalenie zatok, a potem przez dobre dwa lata przy każdym wysiłku na świeżym powietrze z nosa leciała mi 'woda', co jest dość uciążliwe. Dlatego lepiej dla bezpieczeństwa udać się na RTG albo chociaż na zwykłą wizytę. Bez przesady, do laryngologa się nie czeka pół roku. A też zaczęło się wszystko od zwykłego przeziębienia, kataru ; )
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

333-333-333  

Hiper wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-10-20, 11:06   

Mizantrop,

od 2tyg do miesiÄ…ca standardowo siÄ™ czeka.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-10-20, 11:08   

333-333-333 napisa³/a:

od 2tyg do miesiÄ…ca standardowo siÄ™ czeka.


Co wybierasz, czekanie 2 tygodnie na wizytę czy potem przez dwa lata babranie się ew z zatokami? Może brać teraz jakieś leki na udrożnienie nosa, a na wizytę tak czy owak się może umówić, prawda?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

333-333-333  

Hiper wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-10-20, 11:14   

Mizantrop,

Jest przeziębiony, ma katar, zatkały jej mu zatoki i dlatego, nie dramatyzowałbym, przeżywasz jak moja babcia, to nie jest tak że autor tematu ma jakieś problemy od Bóg wie jakiego czasu, nie przesadzajmy. 3/4 osób przeziębionych z katarem ma problemy z zatokami, są zatkane, przeszkadzają, przeziębienie mija, katar zaczyna się powoli zmniejszać to i zatoki się otwierają.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-10-20, 11:21   

Wymiana zdań dalej nie ma sensu. Tylko właśnie spora rzesza Polaków bagatelizująca przeziębienia, zatoki potem cierpi na nawracające infekcje zatok przynosowych. Miłego dnia.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

gguugguuss  

User

Agnieszka


Do³±czy³a: 29 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-10-20, 12:10   

No właśnie byłam już u laryngologa, na początku zrobił na mnie mały eksperyment i dał kilka leków, które w efekcie nie pomogły. Nie dawno byłam na tomografii komputerowej i powinnam się czegoś dowiedzieć - wszystko ok, ale to jest proces, który trwa, a mi też chodzi o to jak sobie z tym radzić chodź na krótką chwilę, bo sobie pomóc...
 

333-333-333  

Hiper wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-10-20, 12:37   

gguugguuss,

spory wysiłek powinien otworzyć zatoki ale nie wiem na jak długo, gdzieś czytałem że nos zatyka się żeby zregenerować coś tam ale ile w tym prawdy, nie wiem. :-|
 

Micha_lina  

Administrator



ImiÄ™: Michalina

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Sty 2013

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2013-10-20, 14:11   

Nie wiem czy 333-333-333, miałeś kiedyś problem z zatokami, bo piszesz troche jakbyś nie miał o tym pojęcia, przynajmniej z perspektywy osoby która męczyła się z tym przez parę dobrych lat. Mizantrop, ma w wielu kwestiach rację, moim zdaniem wizyta u laryngologa jest niezbędna - a co do czekania na nią - to zależy gdzie- u mnie nie czeka się 2 tygodni.

gguugguuss, Z kolei dla Ciebie mam jeszcze jedną małą radę, właściwie leżąc w domu i lecząc zatoki nic ciekawego nie wymyśliłam, ale po 3 latach leczenia zatok okazało się że wszystko jest powodem alergii, z której wziął się katar, który zalegając zatykał zatoki. Przez to często nie wychodziły mi całkiem zatkane zatoki na zdjęciu tylko częściowo. Dostawałam antybiotyk, ale każde wyjście na basen, czy przewianie kończyło się tym samym. Jak dostałam leki na alergię, wszystko się uspokoiło. Ta historia to po to, że gdyby nie wyszło Ci coś na zdjęciach czy jakoś tak, możesz się udać jeszcze do alergologa :)
 

gguugguuss  

User

Agnieszka


Do³±czy³a: 29 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-10-20, 15:00   

Micha_lina napisa³/a:

Nie wiem czy 333-333-333, miałeś kiedyś problem z zatokami, bo piszesz troche jakbyś nie miał o tym pojęcia, przynajmniej z perspektywy osoby która męczyła się z tym przez parę dobrych lat. Mizantrop, ma w wielu kwestiach rację, moim zdaniem wizyta u laryngologa jest niezbędna - a co do czekania na nią - to zależy gdzie- u mnie nie czeka się 2 tygodni.

gguugguuss, Z kolei dla Ciebie mam jeszcze jedną małą radę, właściwie leżąc w domu i lecząc zatoki nic ciekawego nie wymyśliłam, ale po 3 latach leczenia zatok okazało się że wszystko jest powodem alergii, z której wziął się katar, który zalegając zatykał zatoki. Przez to często nie wychodziły mi całkiem zatkane zatoki na zdjęciu tylko częściowo. Dostawałam antybiotyk, ale każde wyjście na basen, czy przewianie kończyło się tym samym. Jak dostałam leki na alergię, wszystko się uspokoiło. Ta historia to po to, że gdyby nie wyszło Ci coś na zdjęciach czy jakoś tak, możesz się udać jeszcze do alergologa :)



Właśnie alergologa mam już za sobą i nawet miałam odczulanie, bo wyszło mi, że jestem alergikiem, ale po odczulaniu i zrobieniu dodatkowych badań wszystko pod kątem alergii było ok. Ale zatoki nadal mam jednak zapchane...
 

Micha_lina  

Administrator



ImiÄ™: Michalina

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Sty 2013

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2013-10-20, 15:22   

I bierzesz coÅ› na tÄ… alergiÄ™?
W takim razie jedyna opcja to poszukaj dobrego laryngologa, żeby nie nawtykał Ci niepotrzebnie antybiotyków.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com