Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 24

Do³±czy³: 16 Lis 2013

Sk±d: Najlepsze Miasto

   

Wys³any: 2013-11-24, 10:02   

System nagród sam w sobie jest... słaby. Uczy dziecko chciwości, a nie "ciężkiej pracy".
Co do wychowania bezstresowego, to jest to największa bzdura jaką ludzie wymyślili. Miałem do czynienia z paroma takimi na jakimś wyjeździe. Wiek, ok. 10 lat. Bezczelne i "takie dorosłe", tylko jak coś usłyszał w nocy to się nazywało, że bezduszni starsi nie dają spać. I tego to uczy. Na logikę, dziecko zawsze chce mieć dla siebie najlepiej. Nie wie co jest złe a co jest dobre. W młodym wieku powinno się zbudować odpychające skojarzenia, jak na przykład kara. W innym wypadku... cóż, niezależnie od tego co robi, w najgorszym wypadku usłyszy spokojne "nie rób tego.". To zdanie to największa zachęta, aby robić dalej.
Dodatkowo, nauczcie dziecka, że życie to spokojna śmietanka. Zobaczymy co potem się stanie.

Pzdr.
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-11-24, 12:49   

Och wielokrotnie.
Zastanawiające jest jednak to, że mi się to podobało. Nie wiem dokładnie, czy od najmłodszych lat. Jednak w późniejszym okresie zauważyłam u siebie tendencję do rozrabiania, żeby uderzył mnie kablem.
Teraz, kiedy przyjeżdżam do domu specjalnie pyskuję, żeby dostać w twarz.
Słodka jest ta nieświadomość rodziców. Zapewne gdyby wiedzieli o moim masochizmie nie robiliby tego tak, jak mój chłopak. Wymyśla inny rodzaj kary.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 12 Kwi 2011

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2013-11-24, 16:53   

Mój tata umarł kiedy byłam małym dzieckiem , w sumie nawet go nie pamiętam, ale moja Mama mi mówiła,że nigdy nie podniósł na mnie ręki,zresztą od mojej Mamy też nigdy nie "oberwałam". :)
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2013-11-24, 18:08   

Lania nie dostałem. Jak coś porządnie przeskrobałem to kończyło się na porządnym opierdol* i mogłem się pożegnać z pegasusem na tydzień.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

Rosepha  

Stały User

rose



Wiek: 27

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2013-11-25, 16:57   

Dostałam lanie. I to więcej niż raz. W sumie to nie wiem, czy bez tego postąpiłabym inaczej i byłabym inna. Nie wspominam tego wesoło i nikomu tego nie życzę, ale nie czuję jakiegoś tam żalu do mojego ojca czy matki. Ale jeśli ja miałabym wychowywać dziecko to starałabym się mu tego nigdy nie zrobić. Co jak co ale to okropne przeżycie.
_________________
But I'm a pyromaniac
I'm storming this w i l d f i r e
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-26, 17:46   

Nie dostałam lania od ojca ale dostawałam za to od mamusi klapkiem w pupę itd. Kiedyś, kilka lat temu, dała mi jednak w twarz. To nie bolało.To było po prostu upokarzające. Mimo to nie jestem zwolennikiem bezstresowego wychowania, bo mam wrażenie, że czasem niektórzy powinni rzeczywiście dostać po twarzy, żeby poczuli się poniżeni i poszli po rozum do głowy.
_________________
Enjoy capitalism!
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-11-26, 20:15   

ElektryczneSzelki napisa³/a:

Kiedyś, kilka lat temu, dała mi jednak w twarz. To nie bolało.To było po prostu upokarzające.

A zasłużyłaś?
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-27, 09:29   

Tak. Dlatego nie wypominam jej tego. Kłóciłam się z nią i powiedziałam rzeczywiście za dużo. Choć matula również zasłużyła. Obie zawiniłyśmy
_________________
Enjoy capitalism!
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-11-27, 17:10   

Ale jednak Ty jako dziecko powinnaś była okazać jej większy szacunek.
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-27, 18:50   

Hawwa, Nie znasz kontekstu sytuacyjnego, więc mówienie mi co powinnam, a co nie, jest nierozsądne.
_________________
Enjoy capitalism!
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-11-28, 10:37   

W każdym kontekście sytuacyjnym dziecko ma obowiązek okazywać szacunek rodzicom.
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-28, 15:27   

Hawwa, W takim razie widocznie Twoje życie rodzinne było idealne.
_________________
Enjoy capitalism!
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2013-11-28, 16:33   

Mama wiele razy lała mnie po tyłku i policzkowała i nie mam jej tego za złe. Dzięki temu dobrze mnie wychowała.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-11-28, 18:45   

Dziecko powinno okazywać rodzicom taki sam szacunek, jaki oni okazują jemu. Nie ma lepszej metody na nauczenie dziecka szacunku niż pokazywanie własną osobą co to znaczy. Wychowanie może być surowe, opierać się na jasnych zasadach, ale przemoc wobec słabszego od siebie jest zawsze karygodna. Wychowanie bezstresowe w swych założeniach wcale nie miało polegać na braku wszelkich norm, polecam poczytać postulaty Benjamina Spocka. Wychowanie powinno być autorytatywne, nie autorytarne. Rodzic nie ma być dyktatorem, niech nie tworzy w domu aparatu ucisku. Jego rola powinna bardziej przypominać rolę nauczyciela w szkole, służącego mądrością i dobrą radą, karzącego i nagradzającego, ale ponoszącego odpowiedzialność także za swoje słowa i czyny. Jeśli rodzic upokarza swoje dziecko w sposób fizyczny czy też psychiczny, wywoła w dziecku gniew bądź strach. ¯aden z tych skutków nie wpłynie dobrze na jego autorytet.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-28, 21:11   

Damn napisa³/a:

Dziecko powinno okazywać rodzicom taki sam szacunek, jaki oni okazują jemu.


Zgadzam siÄ™.

Hawwa napisa³/a:

Mama wiele razy lała mnie po tyłku i policzkowała i nie mam jej tego za złe. Dzięki temu dobrze mnie wychowała.


Widzisz, okej. Ale w obliczu sytuacji, o której mówiłam, mojej mamie również należało się kilka przykrych słów, których nie potrafiła przyjać z godnością, a w akcie bezradności strzeliła mnie w twarz. Tak to widzę. Twoje ślepe zapatrzenie w rodzica bawi mnie, bo nigdy w moim domu nie było w porządku.
_________________
Enjoy capitalism!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com