Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

mr.somebody  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 27

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: Podkarpacie

   

Wys³any: 2012-07-29, 23:35   

moze jak bylem maly dostalem jakiegos klapsa, ale oprocz tegp nigdy.
_________________
Nie ważne jest ile ciosów zadasz, lecz ile przyjmiesz na siebie, by móc dalej walczyć.

Miłość jest jak cień człowieka
Uciekasz - to CiÄ™ goni
A kiedy jÄ… gonisz, - ucieka
Jak cień, jak cień.
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-07-30, 01:00   

Kilka razy porzÄ…dnie.
Mimo tego, że było to bardzo dawno temu, nigdy tego nie zapomnę. Nie wiem czy mam żal czy nie, ale żeby bić dziecko, które jest w tak młodym wieku, ogólnie bić dziecko - to jest w ogóle mądre?
Teraz nie dostaję fizycznie, ale psychicznie. Takie słowa bolą o wiele bardziej niż jakiekolwiek uderzenie.
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

MrGabor  

User

miły dżentelmen



ImiÄ™: Gabriel

Wiek: 29

Do³±czy³: 03 Gru 2010

Sk±d: Zach-pom

   

Wys³any: 2012-07-30, 01:13   

Można uczyć się na błędach i nie robić tego własnemu dziecku.
Jeśli rodzic nie potrafi wychować inaczej poza biciem ( podchodzi pod statystycznego polaka) to nie powinien posiadać dziecka.Takie moje zdanie.
Kiedyś zza młodu się dostało kilka razy,ale ostatnim razem jak dostałem to zacząłem się śmiać i rodzicom się tego odechciało :D
 

Malvina33

User


Do³±czy³: 22 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-30, 13:49   

Ja dostałam może pare razy typowego " klapsa" ..
_________________
Jestem przerażony, myślę za dużo,
Staje się emocjonalny, gdy pije za dużo ..
Malvina33
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-07-30, 20:14   

Zdarzało się i to nie jednokrotnie, jak zasłużyłem. I takim samym ojcem też będę, jak dziecko zasłuży na lanie, to lanie dostanie, a nie dzisiejsze dyrdymały psychologów o bezstresowym wychowaniu. Potem wyrastają bękarty, które nie wiedzą gdzie są granice, które przekraczają, ponieważ wiedzą, że nie czeka za to ich jakakolwiek konsekwencja.

Jakoś kiedyś też tak było i było dobrze. Każdy wiedział gdzie jest jego miejsce w szeregu.

MrGabor napisa³/a:

Jeśli rodzic nie potrafi wychować inaczej poza biciem ( podchodzi pod statystycznego polaka) to nie powinien posiadać dziecka.Takie moje zdanie.


Nie chodzi o notoryczne bicie. Ale gdy dzieciak na to zasłuży i przemowy wygłaszane z ust rodziców odbijają się jak od ściany. Potem taki z gimbazy dzieciak potrafi rzucić się na kolegę i obijać mu ryj albo wylecieć do nauczycielki jakby była jakąś szmatą.

Mówiąc prosto i kolokwialnie - jak należy się wpie** dzieciakowi, to powinien go dostać.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-07-30, 20:22   

ja dostałam dwa razy w życiu, swoje dziecko najpierw będę chciała sprowadzić na dobrą drogę słowami, dopiero potem ręką.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

krzysmTA  

Wymiatacz

Bóg Honor Ojczyzna



Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Lis 2009

   

Wys³any: 2012-07-31, 11:51   

Mi się zdarzało w dzieciństwie jak coś przeskrobałem.
_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."
Józef Piłsudski
 

_Magnolia_  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-31, 15:49   

herbata napisa³/a:

nie rozumiem jak można bić własne dziecko. dziecko powinno się kochać, prawda? kiedy kochasz, to nie krzywdzisz. wg mnie rodzice, którzy stosują karę cielesną, po prostu nie są w stanie poradzić sobie z wychowaniem, mają problemy z agresją. wobec mnie nigdy nie użyli przemocy, a jednak zdołali zrobić ze mnie ludzi.
nie mówię tu a małym klapsie w wieku przedszkolnym, który bolesny nie jest (a przynajmniej nie powinien być), a jednak jest formą upomnienia.
tyle ode mnie, dziękuję.



Mozna tlumaczyc wiele razy doglebnie majac nadzieje ze dziecko zrozumie, ale jezeli z Ciebie kpi, robi co chce i jak chce bo nie ma do Ciebie szacunku to w pupe wreszcie dostanie. Nikt rosnacego bandyte w domu nie chce miec. Za bardzo w modzie (rzecz idiotyczna bo "moda") jest wychowanie bez stresowe i jak narazie bandyci wyrastaja ktorzy robia co chca i do nikogo nie maja szacunku. Nie raz slownie, szczegolnie dzieci, nie rozumieja a jak w pupe dostana po wielokrotnym tlumaczeniu na pewno beda chodzic tak jak sie nalezy. Oczywiscie tluc w taki sposob ze az padaja na ziemie to absolutnie nie, ale zeby poplakaly sie i koniec to tak.

Nastepna sprawa ktora nic nie ma do tematu: ten Twoj awatar jest taki obrzydliwy ze normalnie na wymioty mi idzie.
 

PanTotenowy  

Mega wymiatacz

Mr. Sinister



Do³±czy³: 01 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-01, 12:53   

Jakiś tam klaps się zdarzył, czasami pasem, czasem nie. Wydaje mi się, że gdyby nie one..byłbym o wiele gorszy, niż jestem dzieckiem. Ale ogólnie to jestem spokojny.
_________________
"Say goodbye to sunshine, sunshine"
 

herbata  

User

wpierdalacz.


ImiÄ™: Julita

Wiek: 28

Do³±czy³a: 28 Lip 2012

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2012-08-01, 14:34   

_Magnolia_ napisa³/a:

Mozna tlumaczyc wiele razy doglebnie majac nadzieje ze dziecko zrozumie, ale jezeli z Ciebie kpi, robi co chce i jak chce bo nie ma do Ciebie szacunku to w pupe wreszcie dostanie. Nikt rosnacego bandyte w domu nie chce miec. Za bardzo w modzie (rzecz idiotyczna bo "moda") jest wychowanie bez stresowe i jak narazie bandyci wyrastaja ktorzy robia co chca i do nikogo nie maja szacunku. Nie raz slownie, szczegolnie dzieci, nie rozumieja a jak w pupe dostana po wielokrotnym tlumaczeniu na pewno beda chodzic tak jak sie nalezy. Oczywiscie tluc w taki sposob ze az padaja na ziemie to absolutnie nie, ale zeby poplakaly sie i koniec to tak.


bo dziecko powinno wychowywać się od początku, a nie kiedy zaczynają się problemy. cielesne kary nie zapewnią braku problemów. wg mnie bicie pogarsza tylko sprawę, do tego nierzadko wywołuje później strach przed rodzicami, co uważam za chore. zresztą napisałam, ze nie miałam na myśli zwykłych klapsów, które są wyraźniejszą formą upomnienia.
+również nie jestem za bezstresowym wychowaniem.

_Magnolia_ napisa³/a:

Nastepna sprawa ktora nic nie ma do tematu: ten Twoj awatar jest taki obrzydliwy ze normalnie na wymioty mi idzie.


lubię prowokować.
_________________
Fuck the future.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2012-08-01, 15:26   

Pamiętam jednego klapsa, chociaż bardziej niż klapsa, pamiętam 'potrząśnięcie' kiedy w wieku pięciu lat chciałam pogrzebać gwoździem w gniazdku elektrycznym. Więcej się nie zdarzyło. Rodzice mieli lepsze metody wychowawcze niż bicie. Chociaż przyznam się, że młodszemu rodzeństwu nie raz dałam klapsa, kiedy już nic do nich nie przemawiało. I tego żałuje, bo pokazałam tym swoją słabość i bezradność w danej sytuacji.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

_Magnolia_  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-08-01, 17:54   

herbata, oczywiscie ze tak, ale nie raz dzieci, pomimo ze moga miec rodzicow ktorzy staraja sie jak najlepiej ich wychowac, to maja ich gdzies wiec trzeba od razu wyprostowac.
 

endless_summer.  

User

endless_summer.


Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-08-01, 20:20   

Mizantrop napisa³/a:

Nie chodzi o notoryczne bicie. Ale gdy dzieciak na to zasłuży i przemowy wygłaszane z ust rodziców odbijają się jak od ściany.


całkowicie się z tym zgadzam. trzeba umieć odróżnić normalną karę od znęcania się nad dzieckiem. to dwie różne sprawy. ja często dostawałam od taty, zresztą zazwyczaj dostawałyśmy wszystkie trzy, bo ciągle się kłóciłyśmy będąc dziećmi. moim zdaniem to zupełnie normalne. bezstresowe wychowanie to głupota. jeśli dziecko już od małego jest rozpieszczane i bezkarne to w przyszłości dużym prawdopodobieństwem może być to, że będzie jakimś przestępcą, złodziejem, itd. oczywiście wcale nie musi tak być, ale w dzisiejszych czasach dzieje się coraz gorzej, więc spójrzmy prawdzie w oczy. śmieszy mnie również fakt, że rodzice panikują, gdy na przykład nauczyciel w szkole wytarga dziecko za uszy, zaraz lecą na skargę, twierdząc, że ich dziecko padło ofiarą przemocy fizycznej. nonsens.
 

Hawwa  

Wymiatacz


Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-08-26, 16:05   

Ojciec mnie nigdy nie uderzył, ustalone było w mojej rodzinie że on wymierza kary cielesne mojemu bratu, a mi mama.
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-08-26, 16:52   

Nie
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com